Skocz do zawartości

Hardware & Software


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Konto nie ma znaczenia.

2. W tej chwili tylko ludzie w Xbox Preview, testujący aktualizacje dasza przed ich publiczną premierą, mogą sobie ustawić Polskę. Niedługo powinny nowe regiony zostać udostępnione wszystkim. Weźmiesz w opcjach konsoli Polskę, ceny będą w PLN.

Edytowane przez wrog
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Może mi ktoś wytłumaczyć jak mam kupować dodatki do gier. Problem polega na tym że MS nie rozumiem dla czego chce weryfikować mój adres zamieszkania ( (pipi) ich to obchodzi !! ). Płacę i tyle. Konto na XBL mam jeszcze z X360 które zakładałem na Polskę. W XO region wybieram samemu więc chyba nie ma jakiegoś problemu z wyborem ( oczywiście Polski jeszcze nie ma ). I teraz zaczyna się problem. Chcę kupić dodatek do Titanfall oczywiście podaję konto PayPal albo Kartę i zaczyna się wywiad MS gdzie mieszkam ( w (pipi)e !!!! ). Czy jak podam im fake adres bo znajduję się w Polsce  i kartę mam polską czy to zadziała ??. Mogę podać adres mojego kuzyna z US. HELP   

Odnośnik do komentarza

LOL. To normalne, że adres musisz podać przy płatności kartą czy PayPalem. Ogólnie adres bilingowy jest wymagany, bo od tego zależą choćby sprawy podatkowe. Wpisz prawdziwe dane tam, gdzie się da (imię, nazwisko, ulica) - w pozostałych polach np. jakiejś pizzerii z USA w stanie bez sales tax. Aha, pamiętaj, że przy zakupach na większe kwoty dochodzi dodatkowa weryfikacja i może odrzucić transakcję, bo wykryje, że próbujesz zapłacić polską kartą z nieprawidłowymi danymi. Najlepiej kup sobie zdrapkę na Amazonie amerykańskim i nie będziesz miał problemu żadnego.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

problem chyba sam sie naprawił

 

 

btw. co mam nastawić, aby gierki mi się pobierały po wyłączeniu konsoli?

 

mam tryb instant, zaznaczone dwie pierwsze opcje pod tym, a nadal widzę po routerze, że przestaje się pobierać jak tylko wyłączę konsolę.

 

eehh to też już się samo naprawiło

Edytowane przez Lokomotywa
Odnośnik do komentarza

Witam. Myślę o zakupie konsoli, ale nie mogę znaleźć w internecie informacji o maksymalnej liczbie kont/profili, jakie można założyć na Xboxie. W przypadku konsoli od Sony jest ich 16.

Zastanawiam się nad cyfrowymi wersjami gier. Znalazłem przykładowo taką aukcję: http://allegro.pl/destiny-xbox-one-juz-mamy-wysylamy-24-7-automat-i4599303772.html

co o tym myślicie?

Edytowane przez iDAK
Odnośnik do komentarza

Witam. Myślę o zakupie konsoli, ale nie mogę znaleźć w internecie informacji o maksymalnej liczbie kont/profili, jakie można założyć na Xboxie. W przypadku konsoli od Sony jest ich 16.

Zastanawiam się nad cyfrowymi wersjami gier. Znalazłem przykładowo taką aukcję: http://allegro.pl/destiny-xbox-one-juz-mamy-wysylamy-24-7-automat-i4599303772.html

co o tym myślicie?

Ja myślę o tym tak - Szkoda ryzykować, bo można dostać bana na konsolę. ;)

Co do limitu kont na konsoli, to nie mam pojęcia ile ich może być maksymalnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

 Ktoś wie o co chodzi?

 

Ze względu na ograniczenia sieci, nie możesz dołączyć w tej chwili do czatu w grupie (0x807d0106)

 

Na XOne ciągle mam NAT Strict / Ograniczony

Dodam tylko że chat mi bez problemu zadziałał jak byłem w grze (Titanfall - hi Dave & Orzeszek czy FM5). W każdym innym przypadku dołączam do chatu i nikt mnie nie słyszy i oczywiście ja nikogo też (i czasem wywala powyższy komunikat).

Oczywiście konsola przy wszystkich testach czy to połączenia czy testu multiplayer twierdzi że wszystko jest ok. No nie jest - chat np. w menu nie działa... A raczej działa tylko nic nie słychać :P

 

Na PS3 pokazuje NAT 2. Na X360 jak ustawie wszystkie porty to też śmiga super. W życiu nie miałem takich problemów

 

Odpiąłem XOne od routera i podpiąłem bezpośrednio do modemu MutliMedii. Tam daje jest NAT Strict / Ograniczony. WTF?

Jedyne co mi przychodzi do głowy to do nich dzwonić i pytać czy czasem nie mam prywatnego IP przyznanego.

 

 

P.S.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uqTJMx05hj4

 

Mam DOKŁADNIE takie same objawy jak autor tego filmu tylko że konsola testy na multiplayer przechodzi bez problemów...

Help anyone?

 

Dobra - nie było pytania - dzwoniłem do MM - z końcem 2013 roku dla nowych abonentów ustawiają prywatny adres IP - jednorazowy koszt usługi zmiany IP na publiczny to 5 zł.
Przeprowadzkę miałem w marcu więc była nowa umowa. 

caseclosed2.gif
 

 

Odnośnik do komentarza

Najprościej:

 

Zewnętrzne/publiczne IP - twój komputer jest widoczny bezpośrednio w sieci ( łatwiej narazić się na ataki hakerskie itp )

wewnętrzny IP - twój komputer jest widoczny w sieci osieldowej/operatora, a świat widzi adres jego routera.

 

Zazwyczaj wszyscy mamy IP wewnętrzne, w Toya w Łodzi trzeba np. napisać dlaczego chcemy zewnętrzne IP, generalnie dają bez problemu, ale trzeba jakąś historyjkę wymyślić :D

 

Co daje zewnętrzny adres ? Brak ograniczeń, np. wszyscy mogą bez problemów łączyć się z twoim komputerem, z wewnętrznym IP trzeba często kombinować, ale jak pisałem, jesteś znacznie łatwiejszym celem. W takim np. Warcraft 3 bez zewnętrznego IP nie mogłem sam zakładać gier, nikt nie mógł do mnie dołączyć, a z publicznym adresem nie było z tym problemu.

Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza

Przylaczam sie do tego tematu. Wlasnie...ping. Jaki macie? Ja niestety odczuwam duzy dyskomfort grajac w Battlefielda 4 zwlaszcza snajperkami. Mam wrazenie, jakbym gral na srarozytnym taborecie z modemem, a nie na najnowoczesniejszej konsoli  :confused:  Gralem przez tydzien na PS4 w B4 i przysiegam, ze gralo mi sie pod tym wzgledem o wiele lepiej.
Sprawdzilem statystyki mojej sieci w Menu na Łoniaku. Wyglada to tak:
Szybkosc pobierania - 9,39MB
Szybkosc przesylania - 9,30MB
Utrata pakietów - 0%
MTU1480
Opoznienie - 186 ms
Ta ostatnia wartosc...czy to jest ping, ktory mam w grze? Jesli tak to tragedia! Dodam tylko, ze wartosc opoznienia czasami wzrasta grubo powyzej 200 przy ktoryms tam pomiarze.
Czy moje wartosci sa podobne do Waszych? Cos dalo by sie zrobic? NAT mam rozny. Raz mi pisze ze otwarty, innym razem ze ograniczony. Dodam tylko, ze na X360 gra w sieci dzialala jak maselko. Strasznie mnie to wcurwia i niepokoi, wszak CoD AW za pasem. Jak tam bedzie sie dzialo to samo co w B4 to... :ermm:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...