Skocz do zawartości

Hardware & Software


Gość DonSterydo

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam monitor do PC starego typu (Szajsung SyncMaster 226BW), w ktorym nie ma gniazda HDMI, a jeno VGA i D-SUB. Pomimo tego chcialbym podlaczyc do niego swojego Łoniaka kablem HDMI. Da sie? Jest jakies ustrojstwo, ktore to umozliwia? Chodzi mi o jakas przejsciowke lub konwerter.

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

VGA i D-SUB? To to samo przecież :P

 

Możesz kupić coś takiego: http://allegro.pl/kabel-vga-hdmi-3m-gold-full-hd-d-sub-vga-hdmi-hd25-i4664401082.html

 

A jak chodziło o DVI, a nie D-Sub, to kup kabel HDMI - DVI, będzie lepiej niż przez vga.

O to to! Wlasnie o DVI mi chodzilo. Pomylilem pojecia. Taboretami przestalem sie interesowac jakies 12 lat temu. Stad luki w wiedzy :P  Sadzisz, ze wykpie sie az tak tanim kosztem i nie bede musial kupowac nowego monitora? Bylo by zarypiscie! ;)

 

Aha...jeszcze jedno...Da sie jakos wyprowadzic dzwiek z konsoli? Moj monitorek multimedialny nie jest niestety :confused:  Do X360 mialem oryginalny kabel VGA Microsoftu z odgalezieniami (kabel czerwony i bialy), ktore to odgalezienia podlaczalem przez tzw lornetke do wiezy. Ciekawe czy podobny kabel da sie dostac do Łona tj HDMI -DVI plus odgalezniki audio.

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Ja na Łoniaku tez gram na TV, ale z chwila kiedy wyjdzie nowy CoD to bedzie musialo sie zmienic, bo zona bedzie chciala ogladac swoje seriale i teleturnieje kulinarne, a ja grac w CoD-a :blum2:  Tak bylo na X360. Bylem kompletnie (dzieki kablowi VGA) uniezalezniony od telewizyjnych fanaberii malzonki. Chodzi mi o powielenie tego stanu rzeczy na One i nic wiecej :D

 

W miedzyczasie szukalem na alledrogo odpowiedniego kabelka i znalazlem tylko to:

http://allegro.pl/kabel-dvi-na-hdmi-2m-m-m-z-dzwiekiem-audio-84455-i4679249681.html

 

Tylko ze nie bardzo widze jak zrealizowana w nim jest ta wpinka audio, a po drugie ten DVI jest 18-sto pinowy, a ja mam w monitorze 24+1...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz podłączyć audio za pomocą złącza RCA, musisz kupic taki adapter:

http://allegro.pl/konwerter-optyczny-toslink-coaxial-na-2x-cinch-rca-i4678610154.html

Kablem optycznym podpinasz do tego konsole, a z drugiej strony podłączasz głośniki przewodem białym i czerwonym (RCA).

Dzieki za odpowiedz. A ten kabel bylby ok?Jak sadzisz?

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=4640790410&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62

Fakt...pewnie jakosc bedzie nieco slabasza, bo podlaczam do zlacza D-SUB, a nie DVI, ale odpada koszt konwertera...

Odnośnik do komentarza

Jeżeli podłączysz tym kablem bezpośrednio konsole do monitora i głośników to nic nie będzie działać. HDMI to sygnał cyfrowy, D-SUB i RCA to analogowy. Musisz mieć konwerter który zmieni sygnał. W opisie aukcji nawet to wyjaśnione jest. Kabel HDMI-DVI by działał bez problemu, trzeba by było tylko ten dźwięk wyprowadzić tak jak to opisałem w poprzednim poście.

Edytowane przez marcin33
Odnośnik do komentarza

Jeżeli podłączysz tym kablem bezpośrednio konsole do monitora i głośników to nic nie będzie działać. HDMI to sygnał cyfrowy, D-SUB i RCA to analogowy. Musisz mieć konwerter który zmieni sygnał. W opisie aukcji nawet to wyjaśnione jest. Kabel HDMI-DVI by działał bez problemu, trzeba by było tylko ten dźwięk wyprowadzić tak jak to opisałem w poprzednim poście.

Jesli zle rozumuje to prosze popraw mnie. Konwerter ktory zapodales w tej aukcji sluzy tylko do audio, prawda? A co z obrazem? Rozumiem, ze oprocz tego musze miec odrebny jeszcze jeden kabel do video, czyli "czyste" (bez audio) podlaczenie konsoli ze starym monitorem tj albo HDMI-> D-SUB lub HDMI->DVI?

Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie, tylko jeżeli chcesz mieć kabel HDMI->D-SUB to też musisz mieć konwerter. Cały problem polega na tym że konsola nie ma żadnego wyjścia z sygnałem analogowym jak X360 więc trzeba kombinować z konwerterami.

 

Możesz kupić zwykły kabel HDMI + taką przejściówke na DVI

i-impuls-pc-adapter-hdmi-f-dvi-m-24-1.jp

Pozostaje jeszcze zabawa z dźwiekiem używając tego konwertera, innego sposobu nie widzę.

Edytowane przez marcin33
Odnośnik do komentarza

Tak dokładnie, tylko jeżeli chcesz mieć kabel HDMI->D-SUB to też musisz mieć konwerter. Cały problem polega na tym że konsola nie ma żadnego wyjścia z sygnałem analogowym jak X360 więc trzeba kombinować z konwerterami.

 

Możesz kupić zwykły kabel HDMI + taką przejściówke na DVI

i-impuls-pc-adapter-hdmi-f-dvi-m-24-1.jp

Pozostaje jeszcze zabawa z dźwiekiem używając tego konwertera, innego sposobu nie widzę.

No dobrze, ale rozumiem, ze przejsciowka ktora jest widoczna powyzej pelni funkcje tegoz konwertera tym razem obrazu, prawda?A moze jeszcze jakas "skrzyneczka" jest potrzebna? Widze, ze sprawa sie nieco komplikuje...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza

Ta przejściówka to nie konwerter! Konwerter służy do zmiany rodzaju sygnału. HDMI i DVI mają ten sam czyli cyfrowy więc wystarczy tylko przejściówka na inne złącze. Równie dobrze zamiast tego możesz kupić kabel HDMI-DVI, wyjdzie na to samo. Podłączenie obrazu to naprawdę żaden problem.

Edytowane przez marcin33
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...