Skocz do zawartości

Targi: E3, GC, TGS


Rekomendowane odpowiedzi

 Nie no, gra to gra. Najlepszym przykładem w ostatnich latach jest TetrisEffect i ilość nominacji i tytułów GOTY za 2018 rok. Jak mogą "puzzle" to dlaczego z góry zakładać że sportowe lub wyścigowe nie mogą? No ale to TGA, takie growe Oskary... nie ważne festiwale czy inne gale, na koniec i tak wszystkie oczy są zwrócone na amerykańską pompę, nawet jak mają jakieś swoje dziwne kryteria :)

 

btw. Razputin musisz! 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

Więc argument, że do tej pory jakiś rodzaj gry czy gatunek  nie wygrał czy nie miał nominacji  więc teraz też nie może jej dostać, jest dla mnie mało trafny.

Tego nawet nie można nazwać argumentem (tak samo tego o niszowości gatunku) i chyba nikt tutaj tego tak nie traktuje oraz nie broni. Po prostu stwierdzamy, że tak jest, choć wszyscy jesteśmy raczej zgodni, że nie powinno być.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kmiot napisał:

Ale coś w tym prawdy jest. Nikt o tym nie mówi, ale kiedy ostatnio jakaś sportówka czy wyścigi wygrały nagrody za główną kategorię GOTY? Albo symulator? No nie mają łatwego życia. A przecież nikt nie wątpi, że taka FH5 to świetny kod. Albo że FIFA jest świetną grą sportową z ogromnej zawartości (odkładając na bok kwestie lootboxów).

W podobnej sytuacji są tasiemce, głównie te od Ubi. Assassiny czy Far Cry mogą być w swojej kategorii grami bez większych zarzutów, ale kiedy ostatnio cokolwiek wygrały? Deathloop nie jest wcale lepszą grą, ale ma tę przewagę, że stara się zrobić coś inaczej, no i to nowe IP. Dlatego nie pasuje mi tam ten Ratchet. Gra absolutnie bez zarzutu, ale w czym ona jest lepsza od innych tasiemców, skoro sama proponuje po raz kolejny z grubsza to samo (tylko ładniej)?

Brak FH5 w nominacjach może dziwić, ale tylko do momentu, gdy sobie postaramy przypomnieć kiedy ostatnio jakaś wyścigówka/sportówka miała nominację, nie wspominając o wygraniu głównej nagrody.

 

PS to, że sobie nie przypominam takiej sytuacji, nie znaczy, że jej nie było. Ale z pewnością nie jest powszechne, by GOTY zgarniała wyścigówka/sportówka.

Aha czyli jak nie jest powszechne to oczywiście nie powinno mieć miejsca tak? Tak jak indyk Hades zgarniający GOTY w zeszłym roku no bo to przecież indyk jest więc gdzie tam do pozycji AAA a jednak się udało. 

 

Gra to gra, jeżeli ktoś robi plebiscyt i traktuje go poważnie to Forza Horizon 5 powinna mieć nominacje co najmniej w kategorii Gra Roku bo jest jedną z najlepiej ocenianych gier roku zarówno przez recenzentów jak i graczy bo chyba o takie właśnie gry chodzi w tej kategorii czyż nie? Sorry ale w kwestii nominacji powinno się brać pod uwagę takie rzeczy i patrzeć poniekąd obiektywnie. Mnie też Ratchet gówno obchodzi i mogę sobie uważać że jebać platformówki 3D ale najnowsza odsłona zgarnęła bardzo dobre oceny zarówno od recenzentów jak i od graczy więc zasługuje na bycie nominowaną.

Dodatkowo, jakby miała się liczyć tylko oryginalność w tej kategorii czy innych to chyba tylko It Takes Two i może Psychonauts 2 powinni zostać bo reszta to odgrzewane kotlety w nowszej skórce, nawet taki Deathloop który jest nowym IP jest reskinem Dishonored. 

 

Nominacje na TGA (nie tylko w tym roku) są zwyczajnie chuja warte, tak samo jak ten cały plebiscyt a Geoffa się powinno zamknąć w jakiejś piwnicy bo takiego pajaca branżunia to dawno nie miała. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, MBeniek napisał:

Największym zwrotem akcji jest to, że wygrywa gra, która dopiero dzisiaj będzie mieć premierę. :reggie:

 

Myślę, że nie możesz tego tak zostawić i casus spidermana w forumowym GOTY jest dowodem na to, że nie ma lepszej osoby do tego zadania niż Ty.

 

Swoją drogą, to głosowanie to jest wybór redakcji czy graczy? Ci pierwsi w Halo grać już mogą od ponad miesiąca.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Myślę, że nie możesz tego tak zostawić i casus spidermana w forumowym GOTY jest dowodem na to, że nie ma lepszej osoby do tego zadania niż Ty.

Jakbyś mógł przypomnieć o co chodzi, bo nie wiem do czego pijesz? :lapka:

 

4 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Swoją drogą, to głosowanie to jest wybór redakcji czy graczy?

To jedno akurat to jest wybór tylko "graczy".

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, MBeniek napisał:

Jakbyś mógł przypomnieć o co chodzi, bo nie wiem do czego pijesz? :lapka:

 

Jeśli dobrze kojarzę to się nie mogłeś pogodzić, że Spiderman w GOTY 2018 spadł na drugie miejsce i zorganizowałeś jakieś grubsze liczenie głosów po postach. Jeśli nie Ty to sorki. :lapka: 

 

2 minuty temu, MBeniek napisał:

To jedno akurat to jest wybór tylko "graczy".

 

ale będą jaja jak wygra Halo :) 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...