Skocz do zawartości

"Zielony jak ta trawa" - V.Vita


envie89

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jak wyłączyć grę, tak jak ma to miejsce na PS3, chodzi mi oto że przykładowo włączam Resogun. Wciskam Home i gra przechodzi w tryb tła czy coś takiego. Normalnie poruszam się po menu konsoli, mogę wejść do sklepu. Ale gdy chcę włączyć inną grę np. Uncharted to konsola pyta się czy przed uruchomieniem Uncharted chcę zamknąć grę Resogun.

 

Na ps3 to działa tak że jak wcisnę home to mogę przejrzeć trofea, odczytać wiadomości ale gra nie jest wyłączona. Dopiero gdy przytrzymam Home to pojawia się opcja Quit Game.

 

Gdy przytrzymam Home w Vita to pokazuje mi się opcja wyboru połączenia do Wifi, tryb samolotu, oraz rozjaśnienia ekranu i dźwięku. Ale quit game nie ma. 

Odnośnik do komentarza

Czy są na vite jakieś ciekawe gry? Zrobiłem sobie małą listę tego co muszę ograć

-Danganronpa

-Danganronpa 2

 

Co jeszcze możecie polecić? Klony monster hunter odpadają, oryginał mi wystarczy, tak samo multiplatformy.

Jako posiadacz Vity dodam warte ogrania tytuły (część tylko w cyfrowej - teraz są promocje)

- YS:Memories (fajny ekskluzywny jrpg na vite)

- Virtute Last Reword (świetna visual novela - wyszło też na 3DSa, ale tam nie wydano patcha - był błąd powodujący usuwanie zapisu gry)

- Gravity Rush

- Tales of Hearts R (jeden z najlepszych jrpg na Vite, to remake z DS'a - poprawili wszystko)

- Steins;Gate - tak wiem, że wyszło też na ps3, ale w visual novelki zawsze lepiej grać na przenośce niż dużej konsoli.

- Oreshika: Tainted Bloodlines - kolejna dobra gra, która wyszła tylko na vite

- Soul Sacrifice - nie lubię takich gier, ale wielu się podobają :P

- Killzone: Mercenary - dla mnie jest to jeden z najlepszych killzone ever (zarówno pod względem singla jak i multi)

 

Disgea (ja nigdy nie lubiłem) i Ateliery (kilka części, większość naprawdę dobra) wyszły na ps3, ale nadal uważam, że te gierki warto ogrywać na przenośnym urządzeniu (dodatkowo wersje tych gier na vicie zawierają fajne rozszerzenia).

 

Z gierek przeniesionych z ps2 polecę oczywiście Persone 4, która na Vicie wygląda świetnie, a przy tym idealnie wpasowuje się w ten sprzęt.

Jeżeli lubisz gry rytmiczne - Hatsune Miku (obie części).

 

Jest tego dużo więcej, ale trzeba znać niestety japoński :P

Edytowane przez Starh
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Mając otwartą kartę aplikacji przeciągnij palcem z prawego górnego rogu ekranu po przekątnej ;)

 

Dzięki! Rzeczywiście to tak działa. 

 

A teraz inna ciekawostka. Mam Uncharted Golden Abyss. Na pudełku z tyłu okładki jest język Niemiecki. W konsoli język ustawiony Angielski, w grze też mam język ustawiony na Angielski a trofea wyskakują po Polsku. 

 

Wie ktoś dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

To i tak mala roznica, do tego trzeba doliczyc przesylke a 2-ka na allegro jest za 150 zl. Wiecie kiedy teraz bedzie jakas promocja na gry na PSN? Chce sobie kupic jakies gierki i nie wiem czy zamawiac z allegro czy poczekac na promocje

Następna promocja zapewne gdzieś w okolicach października-grudnia.

 

Przesyłka do EU kosztuje z 15-20zł :E

Dwie gry wychodzą z przesyłką 240 złoty, a zajmą ci z 50-70 godzin grania.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Pytanie odnośnie zakupu Vity, czy któryś model jest wyraźnie lepszy od pozostałych? Jak odróżnić rodzaj zastosowanego wyświetlacza itd oraz jaki rodzaj kart pamięci jest używany przez Vite ?

Wersja Slim jest lżejsza i bardziej poręczniejsza. Dodatkowo bateria wytrzymuje dłużej. 

Mam wersje Oledową i ekran owszem jest kozacki, ale ten w slimce również daje rade. 

 

Karty pamięci kosztują sporo $ i polecam je wyrwać na jakiejś wyprzedaży, lub po prostu kupić za granicą (vgp) lub amazon/ebay. Możesz również pisać do ludzi wystawiających swoją Vite na allegro - czasem będą chętni odsprzedać samą kartę za dobrą cenę. Polecam od razu kupić minimum 16gb. 

Odnośnik do komentarza

To ile taka 16GB kosztuje że piszecie krocie? To zwykłe memory stick czy jakaś magiczna wersja?

http://allegro.pl/karta-pamieci-oryginalna-sony-16gb-16-gb-ps-vita-i5539233757.html

Tu jest nawet w dobrej cenie, jakbyś miał kupon z allegro -20zł to w sumie brać. 

W VGP jest 32 za 69 $ kanadyjskich. 

 

W Polsce 32 kosztuje gdzieś w okolicach 3 stów. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...