Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

 

Czasem można dostać jakieś naprawdę fajnie gierki. Sam mam na płycie chociażby Blacklist które chciałem ograć (SC Conviction <3) i do tego w 250 numerze dali kompletną edycję Herosów 3. Takie rzeczy fajnie jest mieć.

I pewnie nadal by tak bylo gdyby nie wszystkie giveawaye, darmowe gierki w epicu, gogu i stimie. Ostatnie lata pelniaki cda to raczej dla milosnikow niszowych indykow.

 

Mnie nigdy do cda nie ciagnelo z powodu pelniakow ale ogralo sie kilkanascie fajnych tytulow.

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Ludwes napisał:

Sami argumentowali temat pelniakow w ten sposób w zapowiedzi najnowszego numeru. 

No tak ale te argumenty sa tak lekko z dopy i wlasciwie im na reke. Gdyby nie bylo takiego rozdawnictwa jak teraz to raczej watpie aby wydawcy szli na deal z pismem papierowym o nakladzie 30k egzemplarzy i sprzedawali takie gierki jak teraz rozdaje epic.

Odnośnik do komentarza

Hehe ostatni pełniak jaki odpaliłem z CDA to może w 2002.  A kupuje każdy numer. 

 

Co do nowego ok numeru to w skrócie "WOW". Powroty allor, gem, cormac,  berlin czy nawet konik. Kto wie może papkina w następnym miesiącu ściągną albo huta. Spodziewałem się 2 osób ale tu wręcz lawina ruszyła. Widać że musiało być źle pod starym wydawnictwem. Od razu lepszy papier i o wieeeele więcej publicystyki i fajnych tekstów. A dzial ze sprzętem ograniczony do minimum. Jestem na tak. Od wczoraj prawie całą publicystykę przeczytałem i każdy artykuł ciekawy. A okładka z ds i napisem na górze wymowna. 

 

 

 

IMG_20200826_162153.jpg

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Suavek ileś tam lat temu, sprzedałeś mi archiwalne CD-A, za grosze, za co dzięki.

Był tam dołączony pierwszy numer pisma, ale była to kopia - dołączona w późniejszych latach. Czym się ta kopia różni od pierwszego wydania?
@blantman @Mejm kojarzycie ten numer? Pytam bo brak mi w kolekcji tylko pierwszego i drugiego numeru. A tak gdybym wiedział, czym się różnia ta kopia, to może bym olał poszukiwanie pierwszego numeru i zaoszczędził kilka milionów (na stare).
 

Odnośnik do komentarza

no mam pierwszy numer, ucieszyłem się jak kupiłem kiedyś karton CDA od @Suavek, a on napisał, że to tylko kopia dołączana do któregoś numeru. To możę to nie jest replika, a oryginał? Zbierasz Mejm od początku i nigdy takiego numeru nie dodali gratis? Może to było dla prenumeratorów tylko?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

AFAIR do któregoś numeru jubileuszowego dodany został reprint pierwszego numeru pisma.

 

Skoro masz wszystkie, które ode mnie kupiłeś, to sprawdź, czy na okładce jakiegoś jubileuszowego numeru nie ma info, że dają pierwszy numer gratis. Nie wiem... 50 numer, czy coś? Nie pamiętam, to było wieki temu dla mnie.

 

Na pewno nie jest to oryginał. Czym się różni? Nie wiem. Papierem i brakiem płyty pewnie. Ale pewnie mógłbyś sprzedać to za pokaźną kasę tak czy inaczej.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, grzybiarz napisał:

no mam pierwszy numer, ucieszyłem się jak kupiłem kiedyś karton CDA od @Suavek, a on napisał, że to tylko kopia dołączana do któregoś numeru. To możę to nie jest replika, a oryginał? Zbierasz Mejm od początku i nigdy takiego numeru nie dodali gratis? Może to było dla prenumeratorów tylko?

Nic takiego nie pamietam. Jedyne co dawali to skany starych rocznikow na plytach ale o tym wiesz. Moze jakies wydanie dla prenumeratorow? Kiedys sie skusilem bo mieli dosc wypasiona oferte, czapke z daszkiem dostalem xDDD Moze zrob foto tego numeru co masz, moze mi sie cos przypomni.

Odnośnik do komentarza

No ja na pewno oryginalnego pierwszego numeru nie miałem, ani nie kupowałem go osobno. Musiał to być gratis do czegoś, albo reprint.

 

Ty to masz u siebie, to sprawdź okładki. Myślę, że jakiś "równy" albo rocznicowy numer będzie miał na okładce info o gratisie w postaci pierwszego numeru. Na pewno dawali go bez płyty - samo pismo.

Edytowane przez Suavek
Odnośnik do komentarza

Dodawali pierwszy numer na płycie w formie skanu nic więcej

 

 

Nowy numer CDA i jaka poprawa w papierze i okładce. Nie jest to lakierowana trefna okładka ale matowa premium. Lepszy papier niż w pixelu czy PSX . Dodatkowo dużo fajnych artykułów i następne powroty w tym eld :) Naprawdę serce się raduje jak widzę taki powrót CDA

 

 

 

IMG_20200924_232545.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@grzybiarz Mi brakuje tylko pierwszego numeru. Kupuje ich regularnie bez żadnej przerwy od 2001 roku i nie było nigdy sytuacji by dołączyli jakiś reprint pierwszego numeru. Pokaż na zdjęciach z ciekawości ten egzemplarz. Ja już odpuściłem szukanie pierwszego. Nawet jak się gdzieś pojawia na sprzedaż to za chore pieniądze.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, blantman napisał:

Dodawali pierwszy numer na płycie w formie skanu nic więcej

 

 

Nowy numer CDA i jaka poprawa w papierze i okładce. Nie jest to lakierowana trefna okładka ale matowa premium. Lepszy papier niż w pixelu czy PSX . Dodatkowo dużo fajnych artykułów i następne powroty w tym eld :) Naprawdę serce się raduje jak widzę taki powrót CDA

 

 

 

IMG_20200924_232545.jpg

Jaki format jest teraz? Pierwotny czy ten po cieciach? Stron ile?

Odnośnik do komentarza

122 strony, format niemal identyczny jak ostatnie numery Bauera (różnica milimetrowa?). Numeru z bobasem nie kupiłem, mam za to najnowszy i faktycznie, to jest stare dobre CDA z masą ciekawych tekstów i radością tworzenia. Papier jest świetny.

 

Panowie pomóżcie, jaki plakat (plakaty) był w numerze 53 Psx Extreme? Przeglądam właśnie stare numery i widzę że brakuje mi plakatu w #53. Może ktoś ma albo pamięta co tu było? Chyba że plakat był luzem/osobno?

 

ec656419436e8dc4cef5ab68491d

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, plakaty wyrywałem i wieszałem w starej piwnicy, a po x latach żem podpalił i zrobiło się małe zadymienie piewki.

Ale aż tak nie mam by zbierać gazety + plakaty :) Pójdę dziś do piewki, to poszukam co trzeba, a może najlepiej przenieść wszystko do chaty?:)
Muszę znaleźć:
- drama PSX Fan z PlayerStation Plus - poprosił mnie o to dawny redaktor Psx Fana :) o wrzucenie listu otwartego, nie wiem który to był numer, a jednego mi brakuje

- pokazać ludziom pierwszy numer CD-A, który chyba nie jest reprintem

- ktos chcial skany opisow do ff8 ff9 i chrono cross - jak juz to moge zrobic foty do jednej gry

- sprawdzić, czy mam plakat w 56 numerze

Edytowane przez grzybiarz
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, miałem skan tego listu otwartego, ale gdzieś mi zaginął. To jest ten numer, on ma dwie okładki. Twarda ma logo PLAY a miękka PLAYER. Sierpień 2000, nr. 8/27/2000.

 

KXq9dna.png

 

Ten naczelny Playera był kozakiem, można się uśmiać czytając wstępniaki. Często są pociski w stronę Psx Fana (Pietruszczak leszczyku!), albo jak jedzie młodych autorów którzy chcieli dokonać wrogiego przejęcia magazynu :)

 

 

Odnośnik do komentarza

Możliwe, poszukaj w swoich zbiorach i wrzuć tutaj. Ja niestety mam tylko kilka Psx Fanów :( Na pewno odpowiedzieli bo zarzuty były konkretne. W tym liście otwartym z tego sierpniowego Playera jest nawet fachowa tabelka w której wykazano z jakich periodyków Psx Fan zrzynał opisy. Z Neo Plusa i Psx Extreme też ściągali :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...