Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, aux napisał:

Polecam ciekawy artykuł o kulisach upadku CDA na Polygamii. W końcu wiadomo kto zniszczył pismo, wszystko się ładnie układa w całość. Zaskoczyło mnie że ten Bański dalej pracuje w Bauerze. Kto by pomyślał że dawny naczelny może tak namieszać.

 

https://polygamia.pl/kulisy-upadku-cd-action-byli-pracownicy-wskazuja-co-poszlo-nie-tak/

 

 

 

Ciekawe, dzięki za linka. Faktycznie wygląda na to, że duży wydawca okazał się dla nich przekleństwem. Z drugiej strony pojawia się pytanie, czy bez tego dużego wydawcy byliby w stanie tak długo pociągnąć w takiej formie? Na pewno moment na zmiany już przegapili i teraz nie sądzę, aby ktokolwiek zainwestował w markę, po której zostało tylko logo, bo ludzi już w znakomitej większości dawno nie ma. Czytać tam już za bardzo nie ma kogo, a idea "gazety z gierkami" już tak nie grzeje, jak w 1999. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MYSZa7 napisał:

Stary zgred, który na wszystko narzeka. Nic dziwnego, że siedzi w tym magazynie tyle czasu, gdzie reszta potrafiła się jakoś wybić i ruszyć z miejsca. Smektała najlepszym przykładem.

Smektałe znałem, tylko jak Świntucha, albo Tymona i jego "Oto Ja", a tu się okazuje, że przeszedł do gierkowa, a teraz sam robi gry w Techlandzie.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, MYSZa7 napisał:

reszta potrafiła się jakoś wybić i ruszyć z miejsca. Smektała najlepszym przykładem.

No jeden Smektala wiosny nie czyni. Akurat on do Techlandu trafil od razu na jakies stanowisko decyzyjne (producent, jak podaje jego linkedin). Ale reszta pismakow to niestety albo copywriting albo PR. Ok, moze jeszcze Papkin robi to co lubi.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Mejm napisał:

No jeden Smektala wiosny nie czyni. Akurat on do Techlandu trafil od razu na jakies stanowisko decyzyjne (producent, jak podaje jego linkedin). Ale reszta pismakow to niestety albo copywriting albo PR. Ok, moze jeszcze Papkin robi to co lubi.

No może podałem skrajny przykład, ale ilu w redakcjach takiego CDA czy PSX'a jest redaktorów w wieku tego Poprawy? Dużo osób po wyrobieniu sobie nazwiska w tym środowisku odchodzi do PR czy gamedevu, a zastępowani są następną gwardią. Ewentualnie dalej coś skrobną pomimo przejścia na drugą stronę, jak Kali czy Soqu w PE.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wygląda na to, że CDA będzie jeszcze ciągnięte przez Bauer w jakiejś szczątkowej formie przez kilka miesięcy (może nawet do końca roku). No chyba, że w międzyczasie ktoś ich wykupi, co raczej jest mało prawdopodobne.

 

"W kalendarzu wydawniczym CDA jest wpisane do końca roku. Nic to nie znaczy, ale stanowisko wydawnictwa pozostaje niezmienne – po 07/2020 zaczynają się prace 08/2020. Nic więcej mi nie wiadomo, poza tym, że mój okres wypowiedzenia kończy się 31.05." (wpis redaktora imieniem Ninho)

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, ale wydaje mi się, że Bauer ma tak dużo redaktorów w swoich szeregach, że może po prostu oddelegować parę osób do sklecenia kilku numerów "gazetki o gierkach", nawet jak już wszystkim obecnym powygasają umowy. Marka CDA jest bardzo silna, co pokazała zadyma w mediach w ostatnich tygodniach, więc trudno mi sobie wyobrazić, że utną temat z dnia na dzień. Przypuszczam, że będą ciągnąć pudrowanego trupa ile się da, aż padnie całkiem albo trafi się jakiś inwestor.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, grzybiarz napisał:

"Trwają rozmowy w sprawie przejęcia CD-Action przez nowego inwestora. W związku z tym kolejne wydania ukazują się normalnie."

z fejsa smugglera. 

Co tam ich przejmuje? Idea Ahead? Advertigo? :)

 

Ciekawe rzeczy. Wygląda na to, że ten kryzys może im wyjść na dobre, bo info o możliwości zamknięcia CDA obudziło takie masy ludzi i zrobiło taki szum, że może faktycznie jakiś wydawca postanowił się pochylić nad tematem. Jeśli to IA, to się bardzo zdziwię, bo 3 pisma z jednej niszy u jednego wydawcy... jakoś tego nie widzę. Wydaje mi się, że w takim wypadku prędzej czy później doszłoby do kanibalizmu i scalenia grupy w jeden, max dwa tytuły. Może zresztą nie byłaby to taka zła koncepcja? Tak czy owak, póki co to są tylko dywagacje z gatunku science fiction, bo w necie brak jakichkolwiek plotek czy przecieków, a i redaktorzy CDA podobno nic nie wiedzą (tak twierdzi Smuggler na FB). 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Przecież to ich standardowa cena. Raz na jakiś czas (numer urodzinowy, świąteczny czy z okazji 300 numeru) jest drożej, ale z reguły cenią się na te niecałe 11 zł. 

 

Swoją drogą kupiłem ze 4 numery w tym roku i widać spory regres. Papier ma fajny zapach, ale jest wątpliwej jakości, zdarzają się literówki (i to nie tak rzadko), co kiedyś było nie do pomyślenia, a kilkustronicowe recenzje są na kilka stron tylko dlatego, że pełno w nich screenów i różnego rodzaju tabelek. A, i oceny jakieś takie wysokie - w każdym numerze znaczek jakości dostaje kilka gier. Albo to gry są dużo lepsze niż kiedyś, albo po prostu nie są już tak krytyczni jak kiedyś. 

 

Szkoda, kiedyś to było pismo na dużo wyższym poziomie, ale kupuję dalej, bo zaraz nie będzie czego kupować. 

Odnośnik do komentarza
Cytat

Ukazał się właśnie trzeci numer Zin80. Tym razem objętość naszego fanzinu to 52 strony. Jest trochę demosceny, asemblera, gier oraz .. sprzętu. Polecamy zwłaszcza osobom ciekawym ... wszystkiego  Autorami tekstów tym numerze są CHICADII, DALTHON, JT, MAT, MCKLAUD, SACHY, SIR DAVID, TOOLOUD oraz TYGRYS. Za skład opowiedziany był faust (Try2emu), zaś całość spinał Tygrys. Przyjemnej lektury!

Link do pobrania: https://speccy.pl/ar...prod.php?id=566

106457119_3703367226356517_4268908998437

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...