Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno bedzie wiecej tematow poswieconych e sportowi xD. I w sumie nie wiem jaki mialby byc teraz target. Bo jesli nie bedzie pelniakow, a ide o zaklad ze nie bedzie albo beda marne, to mlodziez odpada a starsi gracze raczej esportem sie nie emocjonuja. Redakcja bedzie musiala byc tez przebudowana bo w obecnym skladzie ciezko im wylapywac literowki nie mowiac o dobrej publicystyce. No chyba, ze dla nowego wydawcy sprzedaz gazetki promujacej ich biznes z nakladem 10k sztuk jest ok.

Odnośnik do komentarza

No to zgodnie z przewidywaniami tajemniczym inwestorem nie jest Idea Ahead. ;) 

 

Bardzo jestem ciekaw przyszłości pisma pod nowymi skrzydłami. Jeśli chodzi o redakcję, to CDA jakie znam i lubiłem i tak już dawno się skończyło, bo z ekipy z okolic 1998-2008 został chyba tylko Smuggler. Później ten styl pod młodzieżowy target zupełnie mi już nie pasował i kupowałem ich tylko od wielkiego dzwonu, żeby zobaczyć jak im się wiedzie.

Ale siłę marki mają potężną, więc cokolwiek by w środku nie było, to samo logo sprzeda pewnie tyle egzemplarzy, ile PSX i Pixel razem wzięte. ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Mejm napisał:

Bo jesli nie bedzie pelniakow, a ide o zaklad ze nie bedzie albo beda marne, to mlodziez odpada a starsi gracze raczej esportem sie nie emocjonuja

Myślę, skąd ten esport w poscie, a patrzę tu:

https://www.fantasyexpo.pl/pl/first-choice-in-gaming/

No i widzę "znanych jutuberów". Może dadzą kącik jutubera? :)

Co do pełniaków, to fajnie jakby wspierali polskiego GOGa. Raz coś dali więc da się.

Odnośnik do komentarza

Doczytalem tego oficjalnego posta i beda robic portal gierkowy. Zatem zakladam, ze bedzie troche jak z PE, ze papier dla wiarusow i musi byc bo to tak sie zaczelo, ale caly lukratywny biznes bedzie z portalu.

 

Ciekawy jestem ceny, objetosci, formatu, pelniakow i skladu. Spikain wrocil na naczelnego (czemu nie enki?). No bedzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza

A już takie pożegnania organizowali - całe "Listy" zaje'bane żalami czytelników z "łzami w oczach", jakby już stali nad trumną.

 

I cyk, jedziemy dalej xd

Wczoraj stypa, za tydzień urodziny u nieboszczyka.

 

No nie powiem, mogli się wstrzymać, skoro sprawa była rozwojowa.

Z drugiej strony była dobra okazja, by pokazać jacy są wspaniali i sobie posłodzić słowami czytelników, to skorzystali. 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, grzybiarz napisał:

Myślę, skąd ten esport w poscie, a patrzę tu:

https://www.fantasyexpo.pl/pl/first-choice-in-gaming/

No i widzę "znanych jutuberów". Może dadzą kącik jutubera? :)

 

 

I na okładce następnego numeru Friz albo Rozi

 

Edit. Miało być Rezi, ale (pipi), nie poprawiam.

Edytowane przez Observer
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

W temacie bodajże o grubasach, @kanabis przypomniał mi jak to miałem zakupić swój pierwszy numer PSX Extreme (zbierałem PSX Fana, a chciałem coś bardziej hardcore'owego).

No i tylko się wkur.wiłem, bo przypomniałem sobie jak to dwa lata temu miałem powódź w piewce, a pechowo parę dni wcześniej (przed powodzią) ułożyłem numery jeden na drugim - od najstarszego do najnowszego. I obok tak samo ułożyłem poradniki PE.

Ok, są wakacje 2018, laska pojechała na wieś do rodziców, do mnie wpadli koledzy hehe, siedzimy, ktoś puka, patrze sąsiad, ale nie otwieram (bo nie lubię tego robić "po"). Się okazało, to gość chciał mi powiedzieć, że piwnice zalało. Rura pękła i zalało wszystkim piwnice. Ja oczywiście tego nie wiedziałem, laska przyjeżdża po tygodniu, schodzimy do piwnicy z walizką, a tam pozostałości po wodzie, osuszarka chodzi, w piwnicy z 10 cm mokrego przy ziemi.

No i Extrimy, które tak ułożyłem, uległy uszkodzeniu. Wczoraj przyniosłem te odseparowane od reszty numery i widzę że w PSX Extreme, najgorsze są pierwsze trzy numery, kartki posklejane, ale jako że wtedy po powodzi je wertowałem, to część kartek odeszła bez problemu.

IMG-5324.jpg

Te numery były najdłużej w wodzie, niektóre kartki wyglądają tak:

IMG-5322.jpg

wygląda to, jakbym za łebka się tutaj zadowalał i kartki się posklejały :) A swoją droga, ładnie się czasy zmieniły. Raz że nie ma targów (wirus), to nie ma już laseczek (seksizm, feminizm itp).

Pozostałe numery są tylko pomarszczone. Gorzej jest z poradnikami, bo te olałem i na świeżo po zalaniu nie wertowałem, przez co 7 numerów jest na maksa posklejane i wyglądają jak na powyższym foto. Reszta jest ok, zero śladów po zalaniu. 

No i to tyle, posta napisałem, bo wkur.wiłem się. Człowiek zbiera x lat pismo (z przerwami, ale jednak), z trudem zebrałem brakujące numery, wszystko elegancko posortowane i poukładane i w jednej chwili straciłem kolekcję w stanie "mint" (pierwsze numery kupiłem jako archiwalne, były jak nowe :/) ... może gdybym od razu otworzył sąsiadowi i zszedł do piewki... ://///

Edytowane przez grzybiarz
  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, grzybiarz napisał:

a pechowo parę dni wcześniej (przed powodzią) ułożyłem numery jeden na drugim - od najstarszego do najnowszego. I obok tak samo ułożyłem poradniki PE.

 

 

 

 

Ło panie, no to najcenniejsze sztuki w ten sposób straciłeś. :/ Przykro mi, bo sam wiem jakie to są obecnie białe kruki - nie do dostania praktycznie. 

 

Sam mam w piwnicy u rodziców sporą kolekcję, ale niestety nie Szmatławca, bo za dzieciaka byłem bardziej PC-towy. Ostatnio przezornie wyjąłem stamtąd do mieszkania teoretycznie najcenniejsze okazy, czyli kilka numerów CDA z 1998, prawie cały rocznik 1999, potem jubileuszowe CDA rok po roku aż do 2009 bodaj + jeszcze pojedyncze sztuki Gier Komputerowych 1994-1997. 

 

Kiedyś może uda się to jakoś spieniężyć. :D

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...