Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 17.10.2020 o 15:56, Lipa napisał:

Psx Extreme też bym w takiej odświeżonej wersji przytulił ;)

Wysłane z mojego IN2020 przy użyciu Tapatalka
 

 

A wiecie co ja bym przytulił? Play(er)Station Plus. W dobie powrotu retrokonsol wraca się do starych tytułów, a te jak wiadomo nie prowadziły za rączkę jak gry dzisiaj i nawet można było się wyłożyć na niewiedzy w sterowaniu, a ja o wiele bardziej w używaniu poradników cenię sobie papier. Jest wygodniej położyć sobie przed sobą czy na kolanach, a w rękach pad i jazda. Sorry, czasami brak czasu na rozkminianie zagadki, na którą nie było kiedyś żalu oddać paru godzin w ferie czy wakacje. Wolę to, niż czytanie faqów z pierdylionem reklam po drodze, czy przewijanie filmiku na YT okraszonego durnymi komentarzami jakiegoś randomowego typa. A tu ładnie zrobione, screeny, ikony przycisków, miód i orzeszki. Niestety moje P+ rozeszły się po "wypożyczeniach" osiedlowych w większości, bo to był chodliwy i niestety ulotny towar.

 

PE oczywiście też z tego powodu, acz mam większość numerów. IMO jednak P+ w kwestii opisów było bezkonkurencyjne w swoim czasie.

Odnośnik do komentarza

No nie jest to najlepszy pomysł, ale z drugiej strony przynajmniej wie, gdzie jest jaki numer, bo aż takiego bzika na punkcie dbania o czasopisma widocznie nie ma. 

 

Ja sobie układam jeden na drugim, bo nie mogę znieść jakichkolwiek, nawet najmniejszych, zagiec. Bardzo mnie to denerwuje, no co zrobić :dunno:

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

CDA zmieniło logo, dyskobol umarł a tu cisza? :) Mnie się bardzo podoba nowe, jest po prostu nowocześnie i schludnie.

 

Okładka styczniowego numeru to czyste dobro, dla mnie 10/10. Numer ogólnie dość ciekawy. Dużo recek jesienno-zimowych hitów. Mam to samo w PE, ale ja zawsze lubię znać opinie konkurencji. Dlatego tak bardzo mi brakuje Neo Plusa. Dobrze że mamy aż trzy czasopisma na rynku. Recka gry z okładki oczywiście bardzo obszerna i optymistyczna. Bugi? No są ale łatka wszystko naprawi :) Taaa... Kupiłem też Pixela z kalendarzem, ale jeszcze nie przejrzałem. Podobno w kalendarzu są mocne kwiatki :)

cda-01-2021_widac_17aqp.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pamietam pierwsze odejscie od dyskobola (czy tam jjego retuszu). Trwalo moze 3-4 numery i ludzie burzac sie przywrocili go z powrotem (ku mojej uciesze bo moim zdaniem ten dyskobol to taki symbol przasno/pionierskich startow magazynow o grach w pl, cos jak CD w nazwie). No i wtedy jeszcze plyty byly grane. A dzisiaj to juz chyba kazdy ma wyje.bane bo i plytek nie ma i samo cd-action juz nie takie jak kiedys (acz nowej/starej gwardii jeszcze nie czytalem bo mam w ch.uj zaleglosci).

Odnośnik do komentarza

To mnie zaskoczyłeś, myślałem że oni nigdy nie grzebali przy logo. Muszę poczytać komentarze do tego numeru na cdaction.pl Dyskobol faktycznie kojarzy się pozytywnie, z naszą młodością w latach 90tych. Nowa gwardia nawet daje rade, pasja w nich silna i to jest najważniejsze. 

Odnośnik do komentarza

Dawno żadnych gierkowych pisemek nie kupowałem i jakoś mnie naleciało, żeby wrócić do tego, przynajmniej od czasu do czasu. Wybór padł na Pixela bo PSXE i CDA kiedyś się zbierało i chciałem spróbować czegoś nowego - no i kurde nie wiem, chyba niezbyt do mnie trafia, chociaż nie wiem czego się spodziewałem. Niby poziom i warsztat spoko ale jakoś zbyt często wchodzą w tryb retro boomera, no Micz we wstępniaku mówiąc o premierze nowej generacji to wytrzymał chyba dwa zdania zanim się zaczęło "pamiętam moją pierwszą konsolę za komuny...".

A no i jeszcze screeny w artykule o Vagrant Story mnie kuły w oczy, rozumiem że łatwiej zrzucić obrazki z emulatora ale można emulować z wiernie oddaną grafiką przecież, a nie podbijać jakość, efekty i rozdziałkę o 10000%. Stare retro wygi a wstydzą się pikselozy z PSXa.

No więc w przyszłym miechu chyba wezmę PSXE albo CDA.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Pamiętam, że Siekiera kiedyś chyba tylko horrory w cda recenzował. Nawet był raz cały tipsomaniak o tym gatunku, napisany przez niego. A teraz widzę, że zrobili z niego chyba jednego z głównych redaktórów. Kupiłem po latach nieczytania cda ten pierwszy pod nowym wydawcą numer i było dużo jego tekstów, a teraz dostał cp2077 do recenzji :notbad:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kazetwu napisał:

a teraz dostał cp2077 do recenzji 

Nie do końca, bo jego "recenzja" nie jest główną. DaeL napisał nadrzędną recenzję (ok. 7 stron), a Siekiera i Ranafe (kobieta :]) napisali recenzje uzupełniające (po jednej stronie) starając się pokryć pozostałe dwie ścieżki (street kid i nomada). Oceny końcowe to 9, 8+, 9. W sumie wyszło prawie 11 stron plus kilka kolejnych zwiazana z tematem publicystyka, więc byłoby odrobinę głupio, gdyby tyle powierzchni dostała gra na 7 i najwyraźniej trzeba było odrobinę przymknąc oko, włączając w to twierdzenie, że po premierowym patchu w zasadzie nie ma już bugów i glitchy, i w ogóle jest już zajebiście, bo CDPR ogarnął w porę xd

Odnośnik do komentarza

A nie wiem, tam taki burdel mają z tą kadrą, że co chwilę inny zestaw. Ktoś znika bez śladu z numeru na numer, ktoś inny wraca bez pukania, jeszcze inni pojawiają się "gościnnie" i niby są, ale ich nie ma. Do tego aż trzy kobiety, wepchane chyba po znajomości, bo co najmniej dwie są partnerkami kogoś z męskiej części zespołu. Pewnego numeru się pojawiły znikąd, ani się nie przedstawiły, ani co, a teraz robią połowę wszystkich recenzji (drugą połowę Siekiera). W ogóle nie potrafię się przywiązać do tych autorów, w większości są mi całkowicie anonimowi, albo całkowicie rozmijam się z nimi w gustach (9kier jarająca się co drugą indie popierdółką). No i ten Smuggler, który chyba tylko dla zasady recenzuje takie sztosy jak remaster Montezumy (wow, grafika z C64, ale w wysokiej rozdziałce).

 

Ogólnie od paru numerów CDA mi się podobało, ale ostatni numer to znaczny zjazd formy i jakieś takie wymuszone jaranko Cyberkiem. 

 

Każdorazowo do wylewu doprowadza mnie jedynie ten Mister Jedi od anime, który pojawia się śladowo w listach. Te parę zdań od niego napełnia moje poczucie zażenowania poza skalę. Jego obecność to dla mnie kwintesencja niepotrzebności.

 

Ale okładeczki mają rarytasik.

Edytowane przez Kmiot
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mnie w CD-Action rozwalaja te recenzje na kilka stron (choć w sumie to się odnosi do całości tego magazynu). Ostatni przypadek - Cyberpunk. Niby 11 stron, ale połowa z nich to screeny, a wszystko pisane jakąś dużo czcionka.

 

Wróciłem do regularnego czytania jakoś w marcu tamtego roku i z reguły tak to właśnie wygląda. Człowiek ma wrażenie, jakby zawartości było połowę mniej, niż reklamują, jakby wszystko pisali na szybko, a czymś te strony trzeba zapełniac. 

 

Co miesiąc podjarany idę po numer, a jak wracam do domu i zaczynam czytać, to zaczynam myśleć: 'ty, ale tu nie ma tak naprawdę co czytać'. Ot, taka wydmuszka to to. Ciekawe ile jeszcze wytrzymam. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Redzi kupili okładkę to głupio było by wystawić 7. Pewnie goście od gierki naobiecywali im tak samo jak Sony czy MS - łatka day one naprawi wszystko:) No ale to jest poziom dzisiejszego dziennikarstwa. 

 

Do tego CDA ma dzisiaj o wiele mniej hajsu niż te 18 lat temu gdzie sprzedawali się między 100-200k miesięcznie. Teraz pewnie jak przebijają 20k to się cieszą. To też odbija się na redaktorach, jak ktoś się ceni albo jest dobry to jednak chce trochę więcej hajsu niż jakaś dupa kogoś z redakcji. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...