Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Fajne to uwolnione od Bauera CDAction. Znów ich kupuję regularnie, a nie od święta. W sumie kupuję co miesiąc wszystkie trzy gazetki o grach. W tym najnowszym CDA podoba mi się tekst Berlina i podsumowanie roku. Tekst o Cyberfailu i recka wersji konsolowych, trochę ich zrehabilitowały po zachwytach z poprzedniego numeru. I znowu nie ma Gamewalkera. Ten element pisma lubiłem, mimo że większość redaktorów jeszcze nie ograła danego tytułu, a Smuggler to już w ogóle chyba nie gra. Najlepszy to jest Hyde Park w PE bo fajnie poczytać co tam słychać u Rogera i ekipy. Pixel też ma coś takiego, ale w skali mikro, gdzieś na dole strony że łatwo przeoczyć. Bez sensu.

Odnośnik do komentarza

Mi sie podobal GW ale ten pierwszy pierwszy, glownie przez mini felietony redaktorow, taki powiedzmy czasami troszke wiekszy wpis niz psxowy hp. Komentowanie gry bylo takie se ale to odpowiadanie na pytania to jak w podsawowoce jak wypelniales pamietnik kolezanki (czy jak to sie tam zwalo).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem właśnie grudniowy numer PE, zebrałem inne gazetki kupione w tym roku i poszedłem ustawiać to do piewki :)

 

IMG_6271.jpg

 

Myślę że w roku 2020 tych gazetek kupiłem więcej, tylko pewnie od jakiegoś czasu trzymałem w chacie, a tak na bieżąco zanosiłem.

Co tu jest? Cały rok 2020 PE, pierwszy numer Cd-Action - to co sprawdzaliśmy na forum, czy to jakiś reprint, okazało się że to faktycznie pierwszy numer, co potwierdził nawet sam Smuggler :) Jest i coś PSX Fana (brak mi tylko jednego numeru), są numery PlayStation Magazyn z 1997 roku, czy końcówki 2001.

 

W piewce mam tego sporo i wystarczy wyjąć jakiś dowolny numer PE z czasów pierwszego PSXa, obejrzeć komiks Ktomaczasu, zobaczyć mordę Ściery i od razu humor na niedzielę się zrobił :) Przy okazji kupię PSX Fana numer 4/2001 i CD-A 2/1996 :ohboy:

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Grzybek, to jest trzeci nr cda :wujaszek: Chyba ze nie piszesz a propos zdjecia, ciezko zrozumiec.

 

Jak dzis pamietam jak mi go matka przyniosla. Czym sie on wyroznial? Oczywiscie demkiem quake'a 1. Chociaz demkiem to za malo powiedziane bo byl to caly pierwszy epizod, dobre 6 leveli + boss (jak ja tesknie za shereware ;/). W numerze byla zapowiedz napisana w formie opowiadania z perspektywy ludka, ktorym gramy. Najlepsze bylo zakonczenie jak dochodzi do miejsca gdzie z ziemi unosza sie dwa szesciany, wpasowuja w otwory przy bramie a tam cos sie czai. Dokladnie taka sama lokacja byla w drugim levelu, kiedy pierwszy raz spotykamy Fienda.

Odnośnik do komentarza

Wow Grzybku jaka fajna fotka :) Same dobre rzeczy. Super że dorwałeś brakującego Psx Fana, myślę że tego ostatniego też w końcu kupisz i będzie komplecik. Ja postawiłem kiedyś na uzbieranie Playstation Plus, bo mnie ta gazetka najbardziej się podoba z tych dawnych. I mam wszystkie + prawie wszystkie Playerstation. Udało mi się kupić jeden Playerstation po reaktywacji z 2004 roku (m.in poradnik do MGS3 tam jest), ale pozostałych kilku numerów z 2005 nie idzie kupić. Mam wrażenie że wtedy nikt już tego nie kupował i zwroty poszły na przemiał :( Ale nie poddaje się i szukam.

 

Zazdroszczę Ci tego CDA nr. 1. Trochę żałuję że nie zbierałem tej gazetki, mam jakieś późniejsze numery, ale większość się pożyczało, albo rozdawało po przeczytaniu. Teraz nie będę zaczynał zbierania CDA, bo raz - ceny są ogromne, a dwa że pewnie ciężko o zadbane egzemplarze. A takie są najlepsze :) Też lubię wyciągnąć sobie PE (ale z czasów PS2), pooglądać pokrzywione gęby zGredaktorów i poczytać jaki jest ten trzeci Driver, piąty Tekken czy jak Koso się spuszcza nad Gamecubowym RE4 :) A najlepsze że mam numery nowiutkie, nie czytane, które nadal pachną! :)

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ten raport o polskim gamedevie dołączany do Pixela to wspaniałość, chociaż chyba część materiałów to przedruki z polskigamedev.pl albo mi się wydaje. Tak czy tak, zebranie tego to kupy i wydanie w takiej eleganckiej formie to zajebisty pomysł i nie pogardziłbym gdyby coś takiego wychodziło cyklicznie za $$$, choćby co kwartał.

Z drugiej strony - 160 stron + ponad 100 Pixela + Pixel i CDA z zeszłego miesiąca jeszcze leżą nie przeczytane do końca xd No nie starczy dwóch żyć żeby to wszystko od deski do deski ogarniać.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2021 o 17:24, eskopado napisał:

Ten raport o polskim gamedevie dołączany do Pixela to wspaniałość, chociaż chyba część materiałów to przedruki z polskigamedev.pl albo mi się wydaje. Tak czy tak, zebranie tego to kupy i wydanie w takiej eleganckiej formie to zajebisty pomysł i nie pogardziłbym gdyby coś takiego wychodziło cyklicznie za $$$, choćby co kwartał.

Z drugiej strony - 160 stron + ponad 100 Pixela + Pixel i CDA z zeszłego miesiąca jeszcze leżą nie przeczytane do końca xd No nie starczy dwóch żyć żeby to wszystko od deski do deski ogarniać.

No dla mnie ten dodatek do pixela zniszczył system. Porządna dziennikarska robota i dużo się dowiedziałem. Wiele ciekawych tekstów polecam każdemu kupić pixela dla tego dodatku. Sam Pixel leży nie ruszony i PSX extreme też. Bo jak wychodził PSX to na tapecie było CDA.

pasted-image-0.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, blantman napisał:

No dla mnie ten dodatek do pixela zniszczył system. Porządna dziennikarska robota i dużo się dowiedziałem. Wiele ciekawych tekstów polecam każdemu kupić pixela dla tego dodatku. Sam Pixel leży nie ruszony i PSX extreme też. Bo jak wychodził PSX to na tapecie było CDA.

pasted-image-0.png

Tego Pixela, jak ja razie pierwszego kupiłem tylko dla dodatku. Jak na razie gazetka i wrzutka dębowa leżą nienaruszone bo szmatławca jeszcze nie skończyłem. A PolskiGamedev.pl ładnie się wpasuje w moje growe książki:

Wojny Konsolowe 

Krew, Pot i Pixele 

Nie tylko Wiedźmin 

Master od DOOM.

Jeszcze tylko brakuje 222 Polskie Gry... 

 

Znacie jeszcze jakieś książki o takiej tematyce?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, mitra napisał:

Tego Pixela, jak ja razie pierwszego kupiłem tylko dla dodatku. Jak na razie gazetka i wrzutka dębowa leżą nienaruszone bo szmatławca jeszcze nie skończyłem. A PolskiGamedev.pl ładnie się wpasuje w moje growe książki:

Wojny Konsolowe 

Krew, Pot i Pixele 

Nie tylko Wiedźmin 

Master od DOOM.

Jeszcze tylko brakuje 222 Polskie Gry... 

 

Znacie jeszcze jakieś książki o takiej tematyce?

oj jest tego troszkę zależy co cię interesuje. Jeżeli pamiętasz lata 90'te i demo scenę to polecam "Oni migają tymi kolorami w sposób Profesjonalny". Polecam też ale to dla lubiących FM "Football manager to moje życie" Genialna książka pełna anegdot i ciekawostek. 

IMG_20200916_185301.jpg

football-manager-to-moje-zycie-historia-najpiekniejszej-obsesji-w-iext58531178.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, blantman napisał:

oj jest tego troszkę zależy co cię interesuje. Jeżeli pamiętasz lata 90'te i demo scenę to polecam "Oni migają tymi kolorami w sposób Profesjonalny". Polecam też ale to dla lubiących FM "Football manager to moje życie" Genialna książka pełna anegdot i ciekawostek. 

IMG_20200916_185301.jpg

football-manager-to-moje-zycie-historia-najpiekniejszej-obsesji-w-iext58531178.jpg

 

4 godziny temu, grzybiarz napisał:

@blantmanpierwsza pozycja wydaje się ciekawa. Co nie co pamiętam. Sam miałem Amigę 600. Chodziło się na giełdę w niedzielę do jednej z łódzkich podstawówek po gierki i dyskietki. Wspaniałe czasy.

 

@grzybiarz wydaje się interesujące.

 

Zarówno pozycję o demoscenie i Gonciarza, trzeba dodać do biblioteki. Dzięki chłopaki.

Odnośnik do komentarza

Po raz pierwszy od chyba 4 lat kupiłem Pixela (tylko dla dodatku o gamedevie) i z ciekawości przeczytałem recenzję Cyberpunka (bo Pixela zapamiętałem z beznadziejnych recenzji) i nie zawiodłem się. W gimnazjum za wypracowanie na takim poziomie na temat jakiejś lektury dostało by się z marszu 1 za lanie wody. Z recenzji wynika że Cyberpunk to jakaś przygodówka z fajnymi cutscenkami, ani słowa o systemie walki czy ogólnym feelingu z rozgrywki.

Odnośnik do komentarza

Pamiętam że w reaktywowanym Top Secrecie w dziale listy był nekrolog Kubeczki, zgłębiłem potem temat (na tyle ile to w 2002 było możliwe), no kawał historii polskiej gierko sceny. Chętnie obejrzę ten film, chociaż trochę ciężko mi się czyta/ogląda takie retro historie, bo te międzyplatformowe wojenki atarowców, komodorowców, plucie na raczkujących jeszcze pecetowców itp to chyba był dla wielu osób jakiś autentyczny serious business i w sumie nie zdziwiłbym się jakby były jakieś ustawki między nimi ala kibicowskie typu w lesie o 16:00, do pierwszej krwi, bez kopania w głowę. 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, eskopado napisał:

Pamiętam że w reaktywowanym Top Secrecie w dziale listy był nekrolog Kubeczki, zgłębiłem potem temat (na tyle ile to w 2002 było możliwe), no kawał historii polskiej gierko sceny. Chętnie obejrzę ten film, chociaż trochę ciężko mi się czyta/ogląda takie retro historie, bo te międzyplatformowe wojenki atarowców, komodorowców, plucie na raczkujących jeszcze pecetowców itp to chyba był dla wielu osób jakiś autentyczny serious business i w sumie nie zdziwiłbym się jakby były jakieś ustawki między nimi ala kibicowskie typu w lesie o 16:00, do pierwszej krwi, bez kopania w głowę. 

 

Zobacz sobie console wars na forumku, tysiące stron i zero merytorycznej treści. No jak dla mnie nic się nie zmieniło a nawet jest gorzej przez dostęp do internetu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...