Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie poczytać, że tyle ludzi jeszcze ma zajawkę na prasę.

 

Nowy CD-Action ma świetną okładkę, wykonanie przypomniało mi o kultowym numerze z laminowanym Xboxem 360 przy 101(?) numerze PSX’a. A papier jest po prostu genialny, szkoda, że Smuggler już zapowiedział na fb, że będzie kolejna zmiana, szkoda :(

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.09.2020 o 17:57, aux napisał:

122 strony, format niemal identyczny jak ostatnie numery Bauera (różnica milimetrowa?). Numeru z bobasem nie kupiłem, mam za to najnowszy i faktycznie, to jest stare dobre CDA z masą ciekawych tekstów i radością tworzenia. Papier jest świetny.

 

Panowie pomóżcie, jaki plakat (plakaty) był w numerze 53 Psx Extreme? Przeglądam właśnie stare numery i widzę że brakuje mi plakatu w #53. Może ktoś ma albo pamięta co tu było? Chyba że plakat był luzem/osobno?

 

ec656419436e8dc4cef5ab68491d

 

Jestem prawie pewny, że coś z MGS2. Świta mi, że był tam nawet jakiś "easter egg" związany z HIVem i/lub oceną 8- (recka była w poprzednim numerze). Stare PSXy trzymam w pudle w "komórce" i trochę niewygodnie się tam szuka, ale jak nie zapomnę, to przy okazji może sprawdzę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, aux napisał:

Ten naczelny Playera był kozakiem, można się uśmiać czytając wstępniaki. Często są pociski w stronę Psx Fana (Pietruszczak leszczyku!), albo jak jedzie młodych autorów którzy chcieli dokonać wrogiego przejęcia magazynu :)

Jaką ten gość miał ksywę? Albo podaj z imienia nazwiska, jak masz :)

A swoją drogą znalazłem odpowiedź w PSX Fanie - jak masz z PlayerStation Plus to będziemy mieć komplet:) Pamiętam tylko że była wyliczanka, że nawet mapki tras z Wipeouta 3, ogdapili i wrzucili do PSX Fana. Redaktor Fana w prywatnej wiadomości, wspomniał, że posądzali ich o granie na piratach, zwłaszcza w opisie do MGSa - bo ten był za wcześnie, a prawda była, że jakiś łepek zamówił kolekcjonerkę z UK i mieli wcześniej :) chociaż i piraty sięzdarzały.
Wrzucam wstępniak z któregoś numeru, gdzie chyba zaczynała się afera:

IMG-1546.jpg

i odpowiedź na List Otwarty:

IMG-5568.jpg

 

@aux nie mam też tych plakatów, środek numeru:

IMG-5569.jpg

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Psx Fan przepisywał z gamefaqs.com, co naczelny PS Plus Robert Schmidt udowodnił w swoim 'liście'. Do dziś pamiętam, jak w Psx Fan, w opisie przejścia Syphon Filter 2 było zdanie 'biegnij do baru', bo w FAQu było 'run to the bar', w sensie do pręta, by się na nim podciągnąć ;) Oczywiście nie każdy opis był plagiatem, bo to zależało od autora, ale wiele opisów było po prostu jawnie skopiowanych z gamefaqs.com.

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

O właśnie, legendarny i niezapomniany gamefaqs z którego uwielbiałem korzystać ze względu na kody, easter eggi i inne sekrety. Faktycznie najwięcej z niego czerpali w Psx Fanie. "Wszystkie gierki rozwalamy sami", ghe ghe :pawel:

 

Uf8unsB.jpg

 

80ejky0.jpg

 

kdUla6H.jpg

 

22 godziny temu, kotlet_schabowy napisał:

 

Jestem prawie pewny, że coś z MGS2. Świta mi, że był tam nawet jakiś "easter egg" związany z HIVem i/lub oceną 8- (recka była w poprzednim numerze). Stare PSXy trzymam w pudle w "komórce" i trochę niewygodnie się tam szuka, ale jak nie zapomnę, to przy okazji może sprawdzę.

 

O super, będę wdzięczny jak kiedyś to sprawdzisz. Nie daje mi to spokoju :D Też muszę przytargać i przejrzeć stertę luźnych plakatów z różnych czasopism. Tam pewnie będzie ten o którym mówisz. Najwięcej to mam plakatów z Playstation Plusa. Już dawno planowałem wybrać najciekawsze i powiesić na ścianie. Te wszystkie Lary, Tekkeny i Residenty :D Taki retro kącik od dawna chodzi mi głowie.

 

5 godzin temu, grzybiarz napisał:

Jaką ten gość miał ksywę? Albo podaj z imienia nazwiska, jak masz :)

A swoją drogą znalazłem odpowiedź w PSX Fanie - jak masz z PlayerStation Plus to będziemy mieć komplet:) Pamiętam tylko że była wyliczanka, że nawet mapki tras z Wipeouta 3, ogdapili i wrzucili do PSX Fana. Redaktor Fana w prywatnej wiadomości, wspomniał, że posądzali ich o granie na piratach, zwłaszcza w opisie do MGSa - bo ten był za wcześnie, a prawda była, że jakiś łepek zamówił kolekcjonerkę z UK i mieli wcześniej :) chociaż i piraty sięzdarzały.
Wrzucam wstępniak z któregoś numeru, gdzie chyba zaczynała się afera:

IMG-1546.jpg

i odpowiedź na List Otwarty:

IMG-5568.jpg

 

@aux nie mam też tych plakatów, środek numeru:

IMG-5569.jpg

 

Fajnie że to wrzuciłeś, teraz faktycznie jest komplet :) Nie czytałem nigdy tej odpowiedzi na List Otwarty. Panowie straszyli się sądem i pewnie nic z tego nie wyszło, a oba pisma padły bo nie weszły w Nintendo, Xboxa i Segę jak nasz kochany Psx Extreme. Ten naczelny PS Plusa to oczywiście Robert J. Szmidt. Ksywki to on używał Naczelny i Naczelny z Naczelnych i czasem jakieś inne, ale teraz nie pamiętam. Polecam wywiad z nim na Strefie PSX:

 

https://strefapsx.pl/wywiad-redaktorem-naczelnym-magazynu-playstation-plus/

 

Cytat

O historii nieistniejącego już magazynu “PlayStation Plus”/”PlayerStation Plus” pisałem całkiem niedawno bo w maju tego roku. Jeżeli ktoś jeszcze nie czytał tego wpisu to najwyższa pora to zrobić. Dziś na stronę trafia doskonałe jego uzupełnienie, a mianowicie wywiad jaki udało mi się przeprowadzić z byłym redaktorem naczelnym tego magazynu, któremu od razu na wstępie pragnę podziękować za poświęcenie swojego wolnego czasu i udzielenie odpowiedzi na wszystkie moje pytania związane z historią magazynu PlayStation Plus jak i z samą konsolą. Pan Robert J. Szmidt, bo o nim mowa, przez lata był redaktorem naczelnym pisma. Ponadto w 1998 roku stworzył on “Wielką księgę kodów PlayStation”  oraz  w 2000 roku “Encyklopedię PSX 1995-2000”, które dziś są łakomymi kąskami dla kolekcjonerów, zwłaszcza, że tego typu publikacji na polskim rynku nie było zbyt wiele. Dzisiaj Pan Robert poświęca się swojej innej pasji, a mianowicie pisarstwu.

 

 

W dniu 26.09.2020 o 16:50, MYSZa7 napisał:

Fajnie poczytać, że tyle ludzi jeszcze ma zajawkę na prasę.

 

Też mnie cieszy jak widzę na FB zbieraczy gazetek i różne wspominki. No i ten wątek jaki fajny :banana: Kocham stare gazetki! Ile wspomnień one uruchamiają... oh boy! Na przykład przeglądam numer z 2004 o Driver 3 i sobie przypominam jak na wakacjach marzyłem by już w zagrać w tego GTA killera, hehe. A propos CDA i Smugglera...

 

Typek z "Zapachu Papieru" dodał do kolekcji i opisał stare numery Psx Extreme z 2002 roku i Smugg skomentował.

 

J3BKEHa.png

 

Ja dawno temu napisałem do CDA że ich kącik z humorem jest tak słaby i suchy, że szkoda miejsca na takie coś. I mi Smuggler odpowiedział że się nie znam, a reszta czytelników ten humor uwielbia.

  • Plusik 8
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Widze tyle tekstu o dawnych pismach - daje plusa z miejsca.

 

Przeczytalem tylko ostatni post CDA i z tym kijem od szczotki to troche sobie Szmugler poslodzil z kolegami.

 

W ogole wtedy rynek byl tak duzy, ze pomiescil wiele redakcji a i tak walczyli ze soba jak na wojnie. Co jakis czas docinki czy uszczypliwosci, teraz widze juz ostre podpier.dalanie xD

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Psx Fan przepisywał z gamefaqs.com, co naczelny PS Plus Robert Schmidt udowodnił w swoim 'liście'

widzę, że gość dziś ma swoje lata (rocznik 62), więc pewnie nieźle się denerwował, jak miał konkurencję w postaci 20-latków, kopiujących opisy z gamefaqs.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Robert_J._Szmidt

Przyznam, że dopiero teraz przeczytałem ten list wrzucony przez auxa i jest mi głupio, że byłem ciągle po stronie PSX Fana - 20 lat :) Zbierałem tę gazetkę, to moje pierwsze pismo o gierkach, gdzie jeszcze parę miesięcy temu kupowałem Kaczora Donalda, a tu poważne pisemko. Kolega zbierał PE, ale ten humor wydawał mi się dość obleśny - PE tylko pożyczałem w tamtym okresie. 

---

@aux tam widzę wkleiłeś wypowiedź z fanpejdza zapach papieru, smugglera masz "na czarno". Zablokował Cię? :) Przyznam, że niedawno pisałem do tego fanpejdża z alternatywnego konta i gość również nie pamięta, żeby CD-A miało reprint. Ani Smuggler, ani gość od tych gazetek... ale będąc wczoraj w piwnicy nagrałem krótki filmik :)

https://www.youtube.com/watch?v=2ghE9WyRnZE

kręciłem poziomo, więc nie wiem czemu wyszedł pion :/

po publikacji filmu, już wiem że to oryginalny, pierwszy numer... przecież reprint by nie miał tych dodatkowych kartek z zamówieniem prenumeraty. To by było za skomplikowane i za kosztowne w reprincie.

10 minut temu, łom napisał:

Odnośnie plakatu: na 90% jest to 'rysowany' plakat Snake'a trzymającego obciętą głowę Hiva z dymkami  przy Snake'u "8-? Zająłem już się tą sprawą" czy coś podobnego

dokładnie, przypomniałeś mi, HIV miał oczy wydłubane :) - ten plakat był wspominany w późniejszych numerach

Odnośnik do komentarza

wszystko ladnie pięknie ale stare PSX EXTREME bylo dobre tak do 2011. Pozniej to juz tak bardziej dostosowywanie sie do czasow dzisiejszych. Zreszta kilka filarów starej redakcji odeszlo (Sciera, Star :( Kujot, Yokho i Teruo, Loki, Kleju :(( ) i pokolenie Atari przeszło na ciemna strone mocy. Teraz to jest jakies 30% wartości dawnego Psx Extreme. Zerkam od czasu do czasu ale uczucia w tym juz raczej sie nie znajdzie. 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kmiot napisał:

Wszystko fajnie, ale Yokho, Teruo i Kleja nazywać filarami redakcji to - delikatnie mówiąc - nadużycie.

To już Playman był większą ostoją pisma.

Kleja obrażajo, nie wytrzymie. Y&T w pełni zgoda, ale Kleju? C'mon, przecież to właśnie jego komiksy konsekwentnie budowały i wpisywały się w klimat PE. Podobnie nieco później Cysiu. Wiem że to tylko hehe rysuneczki, ale bez nich PE w żadnym razie nie byłoby tym, co pamiętamy z tamtych lat. Panie Kmiocie, oj Panie Kmiocie :no:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jasne, narysował kilkanaście mniej lub bardziej udanych komiksów, potem mocno spuścił z tonu, zaczął mieć jakieś dziwne loty i wyraźnie zabrakło pomysłów. Ale wciąż - kilkanaście komiksów nie czyni go filarem PE. Albo po prostu inaczej odbieramy określenie "filar".

Kleju był co najwyżej artystycznym tynkiem na tym filarze. 

Odnośnik do komentarza

Średnia wieku czytelników to wtedy było pewnie jakieś 15-18 lat, więc nie dziwota, sam Kleju chyba był w tym wieku. Mnie tam bawiło, no i kreska spoko. Zdecydowanie gorsza była dla mnie "era Cysia", również dlatego, że gość nie miał własnego stylu, tylko chamsko kopiował Toriyamę

 

@aux patrzyłem do tego numeru 53 no i plakaty są wyrwane xd. Także nie potwierdzę, co tam było.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.04.2020 o 22:45, Figuś napisał:

Jak się trzy tyg temu wstrzelili we wspominki XD

 

A ja bardzo lubie tvgry.pl lapidarnie oraz w zabawny sposób umieją przekazać informacje o interesujących mnie tematach, te 10 postaci naj itd to faktycznie nabijaja wyswietlenia ale aby obejrzeć coś takiego do śniadania czy kolacji jest jak najbardziej ok.

Bardzo lubie "Samca Alfa" i materiały HEDa bo koleś ma naprawde dar opowiadania plus ma bardzo zabawne filmiki ,oraz "Gry z kosza" bo się to po prostu dobrze ogląda.

Nie czaje tego hejtu na tvgry na tym forum, wole bardziej ich od nrgeeka, czy ARHN.EUczy quaza, znacznie lepiej mi się ich ogląda.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem do nich kilka losowych podejść, nie jestem uprzedzony do danych "redaktorów", bo ich zwyczajnie nie znam, no i nigdy nie pykło. Ich materiały wydają mi się jakieś takie generyczne, od linijki, często temat jest ciekawy i przyciąga uwagę, ale realizacja tak nijaka, że nie chce się tego oglądać. Może to brak tej słynnej charyzmy, dobrego głosu, nie wiem. Zresztą poza arhnem (chyba już bardziej z przyzwyczajenia) to w ogóle nie oglądam polskich jutuberów gejmingowych.

 

O, wiem co może mieć też wpływ na tą "niechęć": chyba wszyscy z nich mają rodowód typowo blacharski. A to zawsze czuć w podejściu do giereczek i tematyce vlogów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, kotlet_schabowy said:

Ja miałem do nich kilka losowych podejść, nie jestem uprzedzony do danych "redaktorów", bo ich zwyczajnie nie znam, no i nigdy nie pykło. Ich materiały wydają mi się jakieś takie generyczne, od linijki, często temat jest ciekawy i przyciąga uwagę, ale realizacja tak nijaka, że nie chce się tego oglądać. Może to brak tej słynnej charyzmy, dobrego głosu, nie wiem. Zresztą poza arhnem (chyba już bardziej z przyzwyczajenia) to w ogóle nie oglądam polskich jutuberów gejmingowych.

 

O, wiem co może mieć też wpływ na tą "niechęć": chyba wszyscy z nich mają rodowód typowych blacharzy. A to zawsze czuć w podejściu do giereczek i tematyce vlogów.

to chyba wina tego, ze gry w przestrzeni internetu sa praktycznie dla każdego. Gdy N+ i PE świeciło triumfy w polskiej branży to tam pracowali maniacy gier, ludzie ktorzy naiehdalali w Devil May Cry 3 na poziomie trudności Dante Must Die tylko po to by spełnić swoj growy obowiązek. Teraz nawet jak słucham tego quaza, ktory mi polecil jeden czlowiek to ja nie wiem czy nagrywający ma jakis związek emocjonalny z dana gra czy tylko grinduje kolejne tytuly i nabija sobie kabzę. Stosunek polskich youtuberow do gier jest taki ...bezosobowy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...