Skocz do zawartości

Dawne (i dzisiejsze) pisma o grach poza PE (PSX Fan, P+, OPSM, i inne)


Rekomendowane odpowiedzi

Również dzisiaj otrzymałem. Jestem bardzo mile zaskoczony, po tym całym hejcie, który się przelewał w ostatnich dniach. Pomijam kwestię daty otrzymania, bo to skandal.

Papier rewelacja, layout jeszcze większa rewelacja. Do tego wywiady i to na co czekałem i liczyłem najbardziej. Opisy, wzmianki, wspominki o starych grach i seriach dodatkowo wzbogacone zgrabną metryczką na jakiej platformie to wyszło. Elegancko.

Zaskoczenie? Brak oceniaczki w recenzjach.

Dla tych co się bulwersują o brak recek albo o dziwne gry. No dajcie spokój. Przecież to dwumiesięcznik. Mają recenzować coś co miesiąc wcześniej konkurencja, albo internet? Bez sensu. Jeśli złapią jakąś ekskluzywną recenzję, proszę bardzo, ale inaczej? Po co?

Odnośnik do komentarza

Również dzisiaj otrzymałem. Jestem bardzo mile zaskoczony, po tym całym hejcie, który się przelewał w ostatnich dniach. Pomijam kwestię daty otrzymania, bo to skandal.

Papier rewelacja, layout jeszcze większa rewelacja. Do tego wywiady i to na co czekałem i liczyłem najbardziej. Opisy, wzmianki, wspominki o starych grach i seriach dodatkowo wzbogacone zgrabną metryczką na jakiej platformie to wyszło. Elegancko.

Zaskoczenie? Brak oceniaczki w recenzjach.

Dla tych co się bulwersują o brak recek albo o dziwne gry. No dajcie spokój. Przecież to dwumiesięcznik. Mają recenzować coś co miesiąc wcześniej konkurencja, albo internet? Bez sensu. Jeśli złapią jakąś ekskluzywną recenzję, proszę bardzo, ale inaczej? Po co?

Ty dostałeś, ja dalej czekam. Wysyłka 3500 magazynów ich przerosła haha

Odnośnik do komentarza

Mój post nt. braku Secret Service w skrzynce oczywiście usunięto. Dlaczego redakcja nie potrafi odpowiedzieć na swoją nieudolność w temacie wysyłki, tylko woli usunąć temat? Nie wierzę, że wszystko to wina poczty i dlatego przesyłki dla tyłu osób nie dotarły. Narazie czuje się oszukany. Równie dobrze mógłbym wspomóc rumuna pod sklepem, który wykorzystałby moje pieniądze we właściwy sposób i PODZIĘKOWAŁBY za dobrowolne oddanie pieniędzy. Redakcja woli usunąć post i udawać, że nic się nie stało i narzekać jakie to wielkie przedsięwzięcie - wysyłka 4000 magazynów. Ola Boga! Nie wprowadzajcie prenumeraty kiedyś, bo przez rok nie wyjdziecie z bałaganu! - Mój post z ich prywatnej grupy na fejsie. Numer oczywiście przeczytałem, bo kupiłem w kiosku, ale czy priorytetem nie powinni być Ci, którzy powołali to pismo do życia? W kiosku od tygodnia, a oni nie potrafią ogarnąć wysyłki..

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość DonSterydo

 

No, beka jest. Typ od Laga ogarnal pakowanie i wysylke chyba ok. 1000 numerow SAM.

Właśnie, jeden koleś powołał do życia pismo dla graczy, bez żadnej zbiórki. I to w czasach internetu 2.0.

 

 

A jak było z poziomem pisma? Całkowicie o nim zapomniałem, a widzę, że projektu zaniechano.

Odnośnik do komentarza

Mój post nt. braku Secret Service w skrzynce oczywiście usunięto. Dlaczego redakcja nie potrafi odpowiedzieć na swoją nieudolność w temacie wysyłki, tylko woli usunąć temat? Nie wierzę, że wszystko to wina poczty i dlatego przesyłki dla tyłu osób nie dotarły. Narazie czuje się oszukany. Równie dobrze mógłbym wspomóc rumuna pod sklepem, który wykorzystałby moje pieniądze we właściwy sposób i PODZIĘKOWAŁBY za dobrowolne oddanie pieniędzy. Redakcja woli usunąć post i udawać, że nic się nie stało i narzekać jakie to wielkie przedsięwzięcie - wysyłka 4000 magazynów. Ola Boga! Nie wprowadzajcie prenumeraty kiedyś, bo przez rok nie wyjdziecie z bałaganu! - Mój post z ich prywatnej grupy na fejsie. Numer oczywiście przeczytałem, bo kupiłem w kiosku, ale czy priorytetem nie powinni być Ci, którzy powołali to pismo do życia? W kiosku od tygodnia, a oni nie potrafią ogarnąć wysyłki..

Wydaje mi się, że usunęli bo za dużo spamu już tam jest ;) na maila trzeba pisać. Ja dostałem zły numer, także wielka (pipi)nia jest. Napisałem, na razie bez odzewu. Zamówiłem jeszcze prenumerate do 6 nr i juz się boje. Z(pipi)ali potwornie.

Odnośnik do komentarza

Ciesze się, że ja mam tylko numer. Nie pisze do redakcji, bo każdy tam wychodzi za założenia, że jak wpłaciłeś pieniądze, to morda na kłódkę i czekaj na swoje. Inaczej zostaniesz zjedzony, przez paralityków, którzy liżą po jajkach nieudolńość SS w temacie wysyłki

Odnośnik do komentarza

Wrzucam info, ktore rzekomo pojawilo sie na zamknietej grupie FB, dla tych co nie maja dostepu. Copypasta (hehe) z forumss.pl.

 

 

Post z FB SS:

1. WYSYŁKA DLA WSPIERAJĄCYCH NA POLAK POTRAFI

- NIE OTRZYMAŁEM PRZESYŁKI NA CZAS
Staramy się (robimy naprawdę wszystko i jeszcze więcej), żeby przesyłki dotarły do Was jak najszybciej. Niestety nie wszystko zależy od nas (nie ma potrzeby wchodzić w szczegóły, jest jak jest) i widzimy, że nie każdy z Was dostał swój zestaw. Sytuacja wygląda tak, że na chwilę obecną wysłaliśmy wszystkie przesyłki, gdzie mamy zweryfikowane adresy dostawy (jakieś 95% wszystkich wspierających). Pozostałe dane nadal weryfikujemy i wysyłamy na bieżąco stosowne pakiety.

- MAGAZYN JEST JUŻ DLA WSZYSTKICH W KIOSKACH, A JA JESZCZE NIE MAM, TO SKANDAL!
Istotna sprawa – w kioskach nie ma edycji, która otrzymają wspierający. Dla przypomnienia – wspierający otrzymują edycję kolekcjonerską, z inną okładką i bogatszą o 8 stron, w tym Hall of Fame. Akcja na PP to nie była przedsprzedaż, tym niemniej jak wyżej – staramy się egzemplarze kolekcjonerskie dostarczyć jak najszybciej.

- PLAKAT, PODKŁADKA POD KUFEL, SEKRETNE WIDEO
Powyższe elementy zostaną dostarczone w późniejszym terminie. Plakat oraz podkładka w okolicach drugiego numeru (druga połowa listopada), sekretne wideo planujemy wydać w przyszłym tygodniu.

- OTRZYMAŁEM PRZESYŁKĘ USZKODZONĄ / NIEPEŁNĄ / BŁĘDNIE SKOMPLETOWANĄ
Takie sytuacje mają miejsce, ze względu na zwykłe ludzkie błędy, które podczas pracy pod presją czasu i z dużą ilością paczek do skompletowania (prawie 4000) po prostu się zdarzają. Różnie też bywa z Pocztą. To normalne, za co oczywiście przepraszamy. W takich sytuacjach naszym celem jest naprawienie sytuacji. Tak więc jeżeli ktoś z Was ma zastrzeżenia – prosimy o e-mail pod adres wysylka@idea-ahead.com, koniecznie z opisem sytuacji, podaniem imienia, nazwiska, adresu pocztowego oraz nicka z PolakPotrafi. Każde takie zgłoszenie będziemy weryfikować i uzupełniać ew. braki.
WAŻNE: dla szybkiego i możliwie najmniej bolesnego załatwienia sprawy, korespondencję w tej sprawie KIERUJCIE WYŁĄCZNIE POD ADRES WYSYLKA@IDEA-AHEAD.COM

- NIE OTRZYMAŁEM PRZESYŁKI
Choć już wszystkie zestawy zostały wysłane (poza nielicznymi przypadkami, gdzie weryfikujemy niezbędne do wysyłki dane), takie sytuacje oczywiście będą miały miejsce. Proponujemy rozwiązanie następujące. Jeżeli nie otrzymasz swojego pakietu do 6 października – wyślij proszę e-mail pod adres wysylka@idea-ahead.com, koniecznie z opisem sytuacji, podaniem imienia, nazwiska, adresu pocztowego oraz nicka z PolakPotrafi. Każde takie zgłoszenie będziemy weryfikować i uzupełniać braki.
WAŻNE: dla szybkiego i możliwie najmniej bolesnego załatwienia sprawy, korespondencję w tej sprawie KIERUJCIE WYŁĄCZNIE POD ADRES WYSYLKA@IDEA-AHEAD.COM

- FORUM
Będzie. Kiedy Dokładnie nie wiemy, ale niedługo.

- HALL OF FAME
Jest na stronie www.ssonline.pl oraz w edycji kolekcjonerskiej magazynu. Nie ma HoF w wersji „kioskowej”. Podaliśmy dane osób, które wypełniły stosowne pole w formularzu wysyłanym po akcji.

- WYNIKAJĄCE Z POWYŻSZEGO ZASADY KOMUNIKACJI MIĘDZY NAMI
Fanpejdż Secreta powstał w celu łatwej komunikacji spraw związanych z Secret Service oraz stworzenia społeczności wokół projektu. Miejsce to nie powinno natomiast służyć wylewaniom (dla jasności - w większości słusznych) żali na temat braku przesyłki, albo obtłuczonego kufla. Przemawiają za tym dwa względy. Po pierwsze – jest to absolutnie bezskuteczny sposób na załatwienie problemu. Po drugie – powoduje taki chaos, że osoby, które chcą podyskutować np. o zawartości numeru, nie mają na to szans. Tak więc uprzejmie prosimy o niepublikowanie postów dotyczących wysyłki oraz z tym związanych. Gdyby jednak ten apel do kogoś nie dotarł – wówczas tego typu posty będziemy po prostu usuwać, informując jednocześnie zainteresowanego, żeby swoje uwagi przesłał pod adres wysylka@idea-ahead.com.

2. REDAKCJA NIE ODPOWIADA / MAMY DO CZYNIENIA Z CHOWANIEM GŁOWY W PIASEK / TO JEST PR Z LAT 90. / AMATORKA, JESTEM TOTALNIE ZAWIEDZIONY / TEMU PODOBNE
Tutaj też chciałbym słowo komentarza. Secret Service nie jest wydawany przez koncern wydawniczy z całym zapleczem i zasobami charakterystycznymi dla tego typu przedsiębiorstw (choć i one mają często problem z komunikacją, to naturalne). Fakt ten w połączeniu z megaintensywnym czasem związanym z wydaniem pierwszego numeru Secret Service (skład, teksty, korekta, umowy dystrybucyjne, drukarnia, dostawy do dystrybutorów i milion innych rzeczy) oraz aktualnie zaangażowaniem w wysyłkę kilku tysięcy różnych zestawów dla Wspierających oraz jednoczesnymi przenosinami do nowego malutkiego biura i pracami nad numerem 98., w sposób naturalny powoduje, że nie jesteśmy w stanie odpisać na każdy post. Wszystko czytamy, szczególnie cenimy sobie Wasze opinie na temat wyglądu i zawartości pisma. To dla nas skarbnica wiedzy i prosimy o więcej. Wracając do sprawy. Secret pojawił się w wyniku zbiegu okoliczności i spotkania się osób, które postanowiły coś zrobić wbrew zdrowemu rozsądkowi, z miłości do pewnych wartości. Jest to opisane w numerze 97. Podpowiem, że to najprawdopodobniej właśnie dlatego jest wydawany przez nas, a nie rzeczony wyżej umowny koncern. Jestem dumny z tego, że jako dawny czytelnik z małego miasta, dziś mogę powiedzieć o sobie wydawca Secret Service. Pegaz jest megawzruszony. Cała redakcja, a Micz w szczególności zrobili coś niesamowitego. Marek ostatnio odzwyczaił się od spania. Dlaczego to robimy? Napisałem powyżej. Czy ktoś nas do tego zmuszał? Nie. Czy nie mamy nic innego do roboty – mamy. Mamy zajęcia, z których z powodzeniem się utrzymujemy, nie jesteśmy w żaden sposób finansowo uzależnieni od projektu Secret Service. Nie mamy do dziś policzonego budżetu, podziału na przychody i wydatki. Naprawdę. Dlaczego? Bo zwyczajnie nie było na to czasu, czas poświęcamy sprawom istotnym. Co chcę przez to przekazać? To, że robimy wszystko jak potrafimy najlepiej, nikt się nie oszczędza i uważamy, że efekt jest bardzo dobry. Co nie znaczy, że idealny – czytamy Wasze uwagi z zainteresowaniem, jak już wspomniałem, wyciągamy wnioski. Oraz to, że jak ktoś z Was oczekuje z naszej strony obsługi jak na infolinii w telekomie – zawiedzie się, mówię to od razu. Otrzyma natomiast komunikację z dużą dozą „human touch” oraz pismo na poziomie najwyższym, jaki potrafimy osiągnąć. Osobiście wybrałbym to drugie, ale w pełni rozumiem, że nie każdy tak ma.

3. PODSUMOWANIE
Właściwie wszystko jest powyżej, piszę tego posta spod palca w pośpiechu, zaraz muszę zaprowadzić córkę do szkoły, potem na GIT, nagranie do Sekretnego Wideo, muszę też odpisać na maile od Was (codziennie rano mam ich kilkadziesiąt, za co dziękuję – proszę tylko raz jeszcze o przekierowanie tych z pretensjami odnośnie wysyłki pod adres wysylka@idea-ahead.com). Traktujcie proszę akcję na PP bardziej jako wsparcie dla powrotu Secreta, nie jak sklep. Co nie znaczy, że nie otrzymacie swoich zestawów. Aha, hejt rozlewający się obficie. Mamy tak, że wyjątkowo chamskie i prostackie oraz zwyczajnie kłamliwe publiczne oskarżenia bolą. Świerzbi, żeby się do nich odnosić, ale zdajemy sobie sprawę, że tylko o to typom chodzi. Więc zaciskamy zęby i milczymy, czekamy aż ściek po prostu trafi tam gdzie jego miejsce. Natomiast wszelkie opinie czytamy i raz jeszcze za nie dziękujemy. Agencji PR zatrudniać nie będziemy, my robimy pismo. Tyle na razie, lecę, jak o czymś zapomniałem, to jeszcze dopiszę.

 

Info z 02.10.14.

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...