Skocz do zawartości

pitu pitu preorderowe, nocne czuwanie przy paczkomacie, stalking kuriera


Colin

Rekomendowane odpowiedzi

korzystając z miejsca i okazji chciałbym podziękować mojemu dostawcy internetu firmie telpol i scee za wczorajszy cyrk z ściągnięciem gta z psn:

 

7.00 - 11.00 - ściągnęła się wersja z psn, wywala błąd przy instalacji przy 10%

16.30 - 19.00 - kolejny próba ściągania, download zatrzymał się na 20%, nie chce ruszyć przy okazji prędkość pobierania to był jakiś żart - świat się rzucił na gta i jak zwykle serwery nie wyrabiały, nawet sposobem na wstrzymanie i wznowienie pobierania, ostatecznie zaczyna ściągać ale od początku od pierwszego kilobajta

20.00 - 22.30 - awaria internetu i jego brak na mieszkaniu, kur.wica sięga zenitu, rozładowuje się ogrywając jakieś pier.doły na vicie i oglądając champions league

22.30 - 2.00 - dociągnęło tą wersję, którą na dobrą sprawę zacząłem ściągać od 16.30, przebudziałem się o 2.00 i włączyłem tv by po raz kolejny zobaczyć błąd przy instalacji, tym razem już przy 1%

o 2.00 kolejny download...

pobudka o 6.30 rano...gta5 zainstalowane leży na dysku konsoli, szybkie uruchomienie i wszystko działa...pograło by się ale trzeba iść do roboty...

 

śmierć cyfrowej dystrybucji !!!!!!!

 

Protip: nie na każdej platformie to tak wygląda. Ciśnij na Sony i ich beznadziejną platformę, a nie na sam sposób który sam w sobie jest dużo szybszy i wygodniejszy. Ja tam błogosławię cyfrową dystrybucję, jak Rayman Legends np. miał premierę to dwa kliknięcia i gram, w ogóle nie muszę lecieć do sklepu i martwić się o ilość sztuk na stanie w przypadku popularniejszej gry jak GTA V. W normalnie działającym systemie cyfrowa kopia to sama wygoda, pre-load na chwilę przed premierą, wystarczy dla każdego, godzina 0 odblokowuje się przycisk "Graj" i już. Żadnego kuriera, czekania, martwienia się, kolejek itd.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

 

korzystając z miejsca i okazji chciałbym podziękować mojemu dostawcy internetu firmie telpol i scee za wczorajszy cyrk z ściągnięciem gta z psn:

 

7.00 - 11.00 - ściągnęła się wersja z psn, wywala błąd przy instalacji przy 10%

16.30 - 19.00 - kolejny próba ściągania, download zatrzymał się na 20%, nie chce ruszyć przy okazji prędkość pobierania to był jakiś żart - świat się rzucił na gta i jak zwykle serwery nie wyrabiały, nawet sposobem na wstrzymanie i wznowienie pobierania, ostatecznie zaczyna ściągać ale od początku od pierwszego kilobajta

20.00 - 22.30 - awaria internetu i jego brak na mieszkaniu, kur.wica sięga zenitu, rozładowuje się ogrywając jakieś pier.doły na vicie i oglądając champions league

22.30 - 2.00 - dociągnęło tą wersję, którą na dobrą sprawę zacząłem ściągać od 16.30, przebudziałem się o 2.00 i włączyłem tv by po raz kolejny zobaczyć błąd przy instalacji, tym razem już przy 1%

o 2.00 kolejny download...

pobudka o 6.30 rano...gta5 zainstalowane leży na dysku konsoli, szybkie uruchomienie i wszystko działa...pograło by się ale trzeba iść do roboty...

 

śmierć cyfrowej dystrybucji !!!!!!!

 

Protip: nie na każdej platformie to tak wygląda. Ciśnij na Sony i ich beznadziejną platformę, a nie na sam sposób który sam w sobie jest dużo szybszy i wygodniejszy. Ja tam błogosławię cyfrową dystrybucję, jak Rayman Legends np. miał premierę to dwa kliknięcia i gram, w ogóle nie muszę lecieć do sklepu i martwić się o ilość sztuk na stanie w przypadku popularniejszej gry jak GTA V. W normalnie działającym systemie cyfrowa kopia to sama wygoda, pre-load na chwilę przed premierą, wystarczy dla każdego, godzina 0 odblokowuje się przycisk "Graj" i już. Żadnego kuriera, czekania, martwienia się, kolejek itd.

 

trochę pooftopuje ale wiesz czego się boję w cyfrowej dystrybucji? co będzie z tymi wszystkimi grami cyfrowymi za 10-20 lat. W szafie w mieszkaniu rodziców mam amigę 600 i ameproda - pierwszą i chyba jedyną polską konsolę mającą chyba z 30lat. Wiesz co jest piękne? że podłącze ten sprzęt do tv i on działa i gry na nim też. Teraz odpowiedz mi czy masz pewność, że za choćby 10-20 lat zagrasz w gry w cyfrowej dystrybucji na pc lub ps3 lub jakąś ściągniesz z serwerów bo przecież była na twojej download list albo w swoją kolekcje gier z plusa?

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

trochę pooftopuje ale wiesz czego się boję w cyfrowej dystrybucji? co będzie z tymi wszystkimi grami cyfrowymi za 10-20 lat. W szafie w mieszkaniu rodziców mam amigę 600 i ameproda - pierwszą i chyba jedyną polską konsolę mającą chyba z 30lat. Wiesz co jest piękne? że podłącze ten sprzęt do tv i on działa i gry na nim też. Teraz odpowiedz mi czy masz pewność, że za choćby 10-20 lat zagrasz w gry w cyfrowej dystrybucji na pc lub ps3 lub jakąś ściągniesz z serwerów bo przecież była na twojej download list albo w swoją kolekcje gier z plusa?

 

Tutaj Cię zdecydowanie rozumiem i niestety odpowiedź w przypadku konsol nie jawi mi się zbyt pozytywnie. PS4 np. nie będzie miało wstecznej kompatybilności i chcesz grać w gry z PS3? Trzymaj PS3. Ale co jak za 5 lat wyłączą PSN dla PS3? Oddadzą Ci kasę (albo chociaż połowę) za te wszystkie kupione gry? To faktycznie jest problem, bo raz kupionej cyfrówki nie puścisz dalej w obieg, a jak ktoś przełączy wajchę i wyłączy serwis, to koniec.

 

OK, teraz trochę słodzenia Gabenowi i PC, więc jak ktoś nie lubi to niech nie czyta. Ze Steamem trochę mniej się martwię. Platforma ma już 10 lat i ze względu na otwartość PC-tów i brak generacji jako takich jest ciągła, tj. od początku do końca działała i wyglądała tak samo, tylko PC-ty przyspieszały. Tak samo ściągałeś w 2005 roku jak ściągasz dzisiaj, tak samo będzie za 20 lat zapewne, a dodatkowo Gaben obiecał, że jak Steam miałby się kiedykolwiek chylić ku upadkowi, to da możliwość pobrania tych wszystkich gierek jeszcze przed wyłączeniem Pary. A ze względu na otwartość PC to rozwiązanie jest jak najbardziej możliwe, nie ma problemu by wyłączyć Steam z tych wszystkich gier. Pytanie na ile gaben mówił prawdę i czy faktycznie to będzie takie proste i przyjemne. Choć osobiście nie widzę problemu w małym update'cie do Steam który umożliwi wieczny i bezproblemowy tryb offline.

 

Oczywiście rozumiem pewność jaką dają fizyczne kopie, po prostu mi jest wygodniej kliknąć trzy raz i mieć grę tylko w wirtualnej postaci, nawet za cenę ryzyka spowodowane tym, że kiedyś mogę nie mieć dostępu do "moich" cyfrowych treści. To jest ciekawy temat i można by sobie fajnie pogadać o tym (nie w stylu CW, ale normalnie). Szczególnie, że cała branża zdecydowanie chyli się ku temu modelowi, choć na razie M$ wyrywającego się przed szereg ludzie zdecydowanie przystopowali i jeszcze na przynajmniej jednej generacji będziemy mieli wszystko po staremu.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

Dokładnie o to mi chodzi i trafiłeś w samo sedno, ja bym nic nie miał do cyfrowej dystrybucji bo jest hiper wygodna ale po prostu nie wierzę, że jak za 15 lat kupie sobie ps3 na aukcji na allegro za 100zł i podłączę ją do neta to będę miał możliwość zalogowania się na punisher85_pl i ściągnięcia tych wszystkich gier jakie kupiłem przez ostatnie 5 lat z cyfrowej dystrybucji. Bardzo obawiam się, że w pewnym momencie Sony po prostu powie dość i przestanie trzymać na serwerach w nieskończoność gier z cyfrowej dystrybucji ps3, ewentualnie zostawi tylko możliwość nabijania trofeów z gier pudełkowych na swój profil bo raczej obstawiam w ciemno, że psn id i trofea przejdą do ps4,ps5,ps6 itp

 

Oczywiście nie chodzi o samo Sony ale też Microsoft i rynek pc choć akurat to jak działa steam itp to dla mnie czarna magia bo nigdy z tego nie korzystałem :P

Odnośnik do komentarza

Nie mógłbym przy okazji premiery takiej gry czekać na kuriera. Dzięki znajomemu pracującemu w supermarkecie na dziale z elektroniką, wczoraj około godziny 10 dostałem upragniony telefon: "Wpadaj, GTA przyjechało". Nie wiem, co bym bez niego zrobił, bo z dostępnością w moim mieście było naprawdę krucho. Trochę żal mi było grupki ludzi, którzy czekali przy wejściu od 7:30...

 

...mimo że sklep otwarto jak w dzień powszedni, o 8:30.

 

A co do cyfrowej dystrybucji: co z mapką? Nie wyobrażam sobie kupić GTA bez tego klasycznego gadżetu.

Odnośnik do komentarza

Wystarczy, że R* straci prawo do jednego utworu z GTA V i będą musieli usunąć grę z sieci, a tak masz na płycie, po wsze czasy.

 

Z tego właśnie powodu nigdy nie będzie klasycznych Gran Turismo 1-4 na PSN, bo Polyphony Digital nie ma już licencji na niektóre marki - i nie chodzi tu nawet o auta, ale o takie bzdety, jak reklamy na bandach.

 

@raven_raven

Daj znać, jeśli powstanie temat do tego typu dyskusji. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...