Skocz do zawartości

GTA V - pytania i odpowiedzi


Yano

Rekomendowane odpowiedzi

czy temat postrzepionych krawedzi byl juz poruszany na tym forum? jesli tak to bede wdzieczny za wskazowki gdzie moge szukac o tym dyskusji :> czytajac zagraniczne fora doszedlem do wniosku ze gracze dziela sie na dwa obozy. jedni popadaja w depresje od tego "migotania", a drudzy twierdza ze maja grafike "jak z trailerow". czy moge miec w ogole nadzieje ze da sie cos zrobic z tym aliasingiem i przeskocze z pierwszej grupy do drugiej?

Odnośnik do komentarza

Grasz na konsolach od wczoraj czy co :P? Musisz przestać zwracać na to uwagę, bo żadnego antialiasingu sobie nie włączysz. Ząbki są i tyle, trzeba się przyzwyczaić.

 

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

czy temat postrzepionych krawedzi byl juz poruszany na tym forum? 

 

U mnie problem aliasingu nie wystepuje, ale po wielu opiniach graczy na ten temat wydaje mi sie, ze wiem w czym problem - ustawienia TV. takie jak jasnosc, kontrast i moze jeszcze ostrosc. W GTA nie mam problemu z postrzepionymi krawedziami i wcale nie rzuca mi sie to w oczy, a gra wyglada jak na trailerze.

Pobaw sie ustawieniami wyswietlania obrazu w swoim TV. i ustaw co trzeba.

 

Inna sprawa to przewrazliwienie na tym punkcie, sa np. osoby, ktore grajac w GTA V wszedzie widza slabe tekstury "rodem z Nintendo 64". ;)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

raven_raven, nie zwracac uwagi? latwo jest tak mowic :> w momencie kiedy caly drugi plan jest pokryty zabkami, przez co obiekty(np palmy) zdaja sie delikatnie poruszac(!) to naprawde trudno zebrac w sobie troche ignorancji.

mysle tez ze schodki na krawedziach wystepuja w gta v niezaleznie od konsoli i tv ale mozna zakladac ze ich obfitosc jest juz czyms warunkowana. co jest intrygujace poniewaz sprawdzalem obraz na obydwu platformach poczynajac od tv hd ready, po monitor full hd, a na duzym tv full hd konczac i zawsze krawedzie wygladaly tak samo brzydko.

co prowadzi do wniosku ze byc moze gta v wyglada u kazdego tak samo a poszarpane krawedzie sa postrzegane subiektywnie przez graczy. jednym to nie przszkadza innym tak. tylko jesli tak jest, to kompletnie nie rozumiem jak mozna twierdzic ze to wyglada dobrze.

ustawienia tv zmienialem jakies milion razy ale nigdy nie wplywalo to pozytywanie na krawedzie, serio.

moze by tak dysk w ps3 przyspieszyc albo zrobic defragmentacje... albo sie pochlastac hehe

a moze saptis mialbys mozliwosc i checi wrzucic jakis screen lub filmik na ktorym dobrze widac Twoj brak aliasingu? ciekawi mnie jak to wyglada :>

Odnośnik do komentarza

a moze saptis mialbys mozliwosc i checi wrzucic jakis screen lub filmik na ktorym dobrze widac Twoj brak aliasingu? ciekawi mnie jak to wyglada :>

 

No o totalnym braku aliasingu nie mozna mowic bo krawedzie jakies sa, ale z cala pewnoscia nie rzucaja sie tak w oczy i wcale nie psuja odbioru gry.

Gram na TV. o przekatnej 55", wiec obraz jest calkiem duzy.

Mysle, ze duza role odgrywa podejscie - niektorzy sa poprostu przewrazliwieni na tym punkcie, ale tak jak pisalem - duze znaczenie maja ustawienia obrazu w TV.

Odnośnik do komentarza

W takim razie zmien TV. bo to chyba jedyne wyjscie, na kabel nie zwalam bo obojetnie jaki HDMI bys mial to obraz zawsze bedzie taki sam, wiec to nie jego wina.

 

Nie wiem co jeszcze - moze sprawdz ustawienia wyswietlania obrazu w konsoli - czy napewno konsola prawidlowo wykryla rozdzielczosci jakie obsluguje twoj TV.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Da się jakoś łódź podwodną transportować cargobobem? Zbieram teraz radioaktywne odpady i krew mnie zalewa kiedy muszę opływać całą wyspę tą łodzią, jest strasznie wolna. To sobie wymyśliłem, że przeniosę ją helikopterem, ale ona tonie od razu po wrzuceniu do wody, a jak upuszczę na mieliznę to nie ma włazu i wyłącza się od razu gdy do środka naleje się woda :|.

Odnośnik do komentarza

Właśnie po wschodniej stronie są tylko w dwóch grupach jakby, więc tak mi się szybciej wydawało. Teraz odkryłem, że można je zdobywać bez łodzi, wystarczy butlę mieć na sobie. Z tej drugiej strony tak pozbieram a z zachodniej strony już sobie popływam. Thx.

Odnośnik do komentarza

czy temat postrzepionych krawedzi byl juz poruszany na tym forum? jesli tak to bede wdzieczny za wskazowki gdzie moge szukac o tym dyskusji :> czytajac zagraniczne fora doszedlem do wniosku ze gracze dziela sie na dwa obozy. jedni popadaja w depresje od tego "migotania", a drudzy twierdza ze maja grafike "jak z trailerow". czy moge miec w ogole nadzieje ze da sie cos zrobic z tym aliasingiem i przeskocze z pierwszej grupy do drugiej?

 

Ustawienia typu obrazu TV robią znaczną różnicę w grafice. Ja mam typ "gra" i otoczenie co prawda ma ząbki, ale tylko jak siedzę blisko TV. Z 2 metrów ich niemal nie widać. Natomiast przy typie obrazu "żywy" nie da się na to wszystko patrzeć - wówczas miasto tonie w ząbkach.

Odnośnik do komentarza

Da się jakoś łódź podwodną transportować cargobobem? Zbieram teraz radioaktywne odpady i krew mnie zalewa kiedy muszę opływać całą wyspę tą łodzią, jest strasznie wolna. To sobie wymyśliłem, że przeniosę ją helikopterem, ale ona tonie od razu po wrzuceniu do wody, a jak upuszczę na mieliznę to nie ma włazu i wyłącza się od razu gdy do środka naleje się woda :|.

oczywiście że się da, przynajmniej tą łódź z sandy shores bez najmniejszego problemu transportowałem cargobobem, wrzucałem z dużych wysokości do wody i normalnie wypływała na powierzchnie żeby można było wejść.

Odnośnik do komentarza

Robiłem ostatnią misję dla epsilonu i zawiozłem im kasę pod helikopter. Dostałem ze to ten traktor, ale chciałem jeszcze raz to zrobić i ich rozwalić. Z tym, że nie mogę wczytać żadnego poprzedniego save'a. Tego ostatniego z autosavrm konsola normalnie wczytuje, a żadnego z poprzednich nie chce. Kręci się te kółko na ekranie wczytywania, ale tak w nieskończoność. Po pewnym czasie już nawet muza nie przygrywa. Miał ktoś podobnie? Da się coś z tym zrobić ?

Odnośnik do komentarza

Zepsuli coś w update'cie 1.08 i dalszych. Save jest OK, ale gra się już nie wczyta. Musisz wyłączyć grę/konsolę. Save'y się wczytują tylko wtedy, kiedy wypiszemy się z PSN (można to zrobić już podczas gry, a tuż przed wczytywaniem).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...