Skocz do zawartości

PS4 PROpremiera, preordery i ogólna szajba:)


shy4

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli mogę coś poradzić to zawsze najlepiej z dużej sieciowki która ma się blisko zamówić przez neta z dostawą(odbiór osobisty niestety nie obowiązuje ta zasada) i wtedy jak coś jest nie tak lub sprzęt nie spełnia oczekiwan to można szybko(30 dni) podjechać do sklepu i muszą oddac hajs albo bez problemu wymienić.

Odnośnik do komentarza

A po akcesoriach czy foliach ochronnych nie możecie stwierdzić czy mogła być wcześniej otwierana/używana?

W przypadku mojego xboxa to po prostu wyjął konsole z nowego pudla i mi ja dał a mojego swierszcza złożył ladnie w folię i po boku w styropian i wsunal do pudełka gdzie kody i pad nie były otwierane więc nikt się nie kapnie.

Odnośnik do komentarza

Kruku - też miałem jakieś dziwne ślady na żeberkach w Pro z tym że nie kurz a jakąś dziwną warstwę "czegoś" xD - zmieniałem dysk - ten z konsoli miał wg HD Tune i Crystal Disk Info mniej niż 1h przepracowaną i 6 czy 7 włączeń czyli wszystko wskazuje na to że mam fabrycznego, nieużywanego prosiaka.

 

Pad od prosiaka nie miał foli na sobie (wcześniej miałem białą i MGS edition i folie pady miały). Potwierdziłem u 3 innych osób i też nie miały folii na swoich padach. Także imo paranoja która też mi się udzieliła ;)

Odnośnik do komentarza

Nie, to jest celowy zabieg moim zdaniem. To samo z NES-em Mini było i podejrzewam, że ze Switchem może być podobnie. Przez ciągłe braki w zaopatrzeniu wszyscy się gorączkują produktem, ciągle o nim rozmawiają i jak tylko się pojawi, to bezmyślnie się rzucają byleby zdążyć. Chyba nowa, bardzo nieprzyjemna strategia marketingowa.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak wysyłają do sklepu mniejszą ilość konsol aby mnie się sprzedało i mniej zarobić :rotfl:

Czy ty przeczytałeś co ja napisałem w ogóle?

 

simon Sony płaci za transport do każdego jednego sklepu? No ciekawe, bo myślałem, że to sieć sklepów sobie dystrybuuje towar już w ramach swoich oddziałów.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

duh, kolejny raz trzeba tłumaczyć.

Każdy oddział Sony na świecie ma do wyrobienia obrót, z racji na to, że na jednym rynku dajmy na to w Polsce, sprzedaż w scepie sie zgadza w tym roku fiskalnym (kończy się w marcu) to na rynku w ktorym jeszcze plan nie jest wykonany zostaje przerzucone najbardziej chodliwy towar jak vr czy pro na bardziej chłonne rynki (np holandia hiszpania) tak samo było z movami, premierą ps4, vr-ami i teraz z pro. Polska dla sony to rynek mało piorytetowy, stąd kłopoty z dostępnością. Nie ważne czy konsola się sprzeda w polsce, niemczech, czy włochach, kasa leci tak czy siak do sony. A pewnie przy zakupie w takim kraju klient kupi ze 4 gierki i psplus. Dlatego też w polsce nie robi się promocji jak na zachodzie. Kto chce sobie kupić to niech przepłaca w Polsce.

Odnośnik do komentarza

To czy sony wyśle trzy sztuki czy mediamarkt zabierze trzy to bez znaczenia bo w obu przypadkach jest to bez sensu bo lepiej jak zejdzie 10 konsol i na półce zostanie 10 sztuk i będzie czekać na niezdecydowanych niż 20 osob wejdzie i nie kupi towaru bo go nie ma.

Edytowane przez simonldz
Odnośnik do komentarza

Orzeł ma dużo racji ale nie przesadzałbym z tym, że rynek polski jest mało waży dla Sony. Wiadomo, że są większe/ważniejsze rynki ale te wszystkie polonizacje, celebryci i inne eventy nie biorą się znikąd. Sony jakby nie czuło u nas potencjału to by dało ewentualnie napiski do gierek bez żadnych eventów itp. Moim zdaniem Sony widzi, że na rynku PL nie ma obecnie praktycznie konkurencji i przerzuca moce na rynki gdzie trzeba bardziej powalczyć o klienta z konkurencją.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Chyba chodzi mu o to, ze lepiej jak z 10szt w sklepie, zejdzie 5 i 5 zostanie niz nie bedzie zadnej = nie sprzedadza ani jednej.

no ale to bez sensu. Jesteś producentem konsol, wyprodukowałeś milion konsol dajmy na to, chcesz sprzedać ten milion, a nie, żeby stały na półkach sklepowych w polsce w markecie gdzie w niemczech by sie sprzedały w tym czasie. Tak jak wczesniej pisałem w innym kraju do konsoli klient kupi 4 gry i ps+ w polsce klient będzie zapierdalał do drugiego województwa bo konsola 10zł taniej niż w innym sklepie pod nosem, a gierki kupi sobie z cebulowego konta na allegro.

 

 

Dokladnie tak, orzeł gamingu ale skoro sony wyrobilo swoje normy to po co nowe dostawy slima?

no slim kosztuje 1000zł, 1200 z gierką, pro samo 1769zł to nie jest tak, że sprzedam 100 konsol i już zamykam sklep do kwietnia, bo juz słupki sie zgadzają :pawel: . nie może dojść do sytuacji żeby nie było żadnego wariantu konsoli ps4  dostępnej na całym rynku, w takim okresie jak teraz, z taka ilością premier za rogiem. Dlatego też jest tyle premier w lutym/marcu bo kazdy chce wyrobić słupki sprzedaży w tym roku fiskalnym. Od kwietnia już nie ma takiej nawałnicy tytułów. Dlaczego nintendo pcha się w premierę konsoli w marcu, przy tak dużej ofensywie tytułowej sony? No bo słupeczki muszą się zgadzać.

 

Sony to korporacja i chce zarabiać jak najwięcej i powtórzę poraz kolejny, w hiszpanii klient kupi pro z 4 grami, w polsce kupi pro i jedną gre, ot cała tajemnica, nie opłaca się Sony w polsce zaopatrywać sklepów tak by były ogólnodostępne, bo lepiej sprzedać i zarobić na 4 grach, niż by leżalo w polskim mediasie lub nie leżało i sprzedało sie z jedną grą.

 

Sony zdaje sobie sprawe, że na rynku w polsce jest liderem, więc 'świadomy gracz" pro sobie sprowadzi/przepłaci a janusz kupi dziecku slimke bo to ps4 i to ps4 a grafiką się różnią tylko, a slimka tańsza i z grą, będzie pan zadowolony.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...