Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, moje wysłużone 2 letnie słuchawki od Sony Gold 2.0 "wreszcie" pękły i stoję przed bardzo trudnym wyborem zakupu nowych... Dlatego ośmielam się Was prosić o pomoc i opinie :) z góry wszystkim dziękuję...

Na wstępie zaznaczę iż słuchawki będą mi służyły wyłącznie do grania na PS4 (do muzyki posiadam słuchawki AKG i jestem z nim mega zadowolony). Główny nurt gier, którymi się zagrywam to strzelanki multi zaczynając od BF1 na TF2 kończąc potem jakieś Dark Soulsy, Tomb Raidery, Unchartedy i takie tam... Celowo wspomniałem o multi bo tu słuchawki z dobrym dźwiękiem przestrzennym pomagają  zlokalizować oponenta, który skrada się i chciałby nas "zajść" od tyłu :)

Przeglądając internety chyba wybrałem 3 -kę spośród której będę chciał wybrać (jednak jestem otwarty na sugestie):

1) Turtle Beach Elite 800,

2) Steelseries Siberia 800 (840) czy jest sens?

3) Astro A50

Wiem, że odsłuch załatwiłby sprawę ale ze słuchawkami gamingowymi jest z tym problem, stąd wielka prośba. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeżeli interesuje Cię multi w strzelankach, to polecam Syberia Steelseries 800, nowszy model ma jeszcze bluetooth'a, który przydaje się do podłączenia telefonu, ale płacić kilkaset złotych więcej za ten bajer? To już sam sobie odpowiedz :)

Standardowy zestaw podłączyłem przez przełącznik optyczny do PS4, PS3 i X1. Dodatkowo po analogu mam podłączony jeszcze dźwięk z telewizora i jak potrzebuję to po USB z komputera.

W Astro da się dzięki mikserowi połączyć dźwięki z różnych źródeł, więc jeżeli zależy Ci na muzyce z kompa i dźwięku z gier z konsoli jednocześnie, to zastanów się nad Astro. Jak nie, to kupuj Syberię.

No i 2 baterie w Syberii to jest super sprawa. Nie dość, że bateria starcza na naście godzin, to zaraz jak się wyczerpie, masz naładowaną drugą, którą w max 30 sekund wymieniasz i korzystasz dalej.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli interesuje Cię multi w strzelankach, to polecam Syberia Steelseries 800, nowszy model ma jeszcze bluetooth'a, który przydaje się do podłączenia telefonu, ale płacić kilkaset złotych więcej za ten bajer? To już sam sobie odpowiedz :)

Standardowy zestaw podłączyłem przez przełącznik optyczny do PS4, PS3 i X1. Dodatkowo po analogu mam podłączony jeszcze dźwięk z telewizora i jak potrzebuję to po USB z komputera.

W Astro da się dzięki mikserowi połączyć dźwięki z różnych źródeł, więc jeżeli zależy Ci na muzyce z kompa i dźwięku z gier z konsoli jednocześnie, to zastanów się nad Astro. Jak nie, to kupuj Syberię.

No i 2 baterie w Syberii to jest super sprawa. Nie dość, że bateria starcza na naście godzin, to zaraz jak się wyczerpie, masz naładowaną drugą, którą w max 30 sekund wymieniasz i korzystasz dalej.

Wielkie dzięki, powoli chyba przekonuje się do syberii :)

Odnośnik do komentarza

Z każdych powinieneś być zadowolony. W końcu to gamingowy highend. Ja miałem brać syberie800, a że akurat nie mieli u mnie w sklepie wziąłem tb 800 i jestem zadowolony. Jak nie możesz sprawdzić słuchawek to wybierz te, które najbardziej odpowiadają Ci designem i dodatkami. W turtlach masz różne presety do gry (strzelanki, kroki, wyscigi itd), do filmów (horror, sensacja itd), do muzy (studio, podpicie basu itd i standardowe stereo (bass, vocal itd) dokładnie nawet nie pamietam. Bluetooth przez który możesz podłączyć w sumie wszystko. Fajna podstawka magnetyczna, czyli nie trzeba bawić się w zmianę baterii czy podpinanie kabla usb tylko kładziesz na podstawie i się ładują- mega wygoda. Do tego co jest super dwa źródła dźwięku na raz (może i trzy, ale nie sprawdzałem) np grasz oraz gadasz przez telefon (bt lub jack) w tym samym momencie i wszystko słyszysz. Ja jestem zdania, że audio jest też bardzo ważne w odbiorze gry i warto wydać trochę kasy. Grałem na tanich senheizerach (hd202 chyba), microsoft stereo hs, goldach i nawet nie ma co porównywać ich do tb elite 800x. Tyle ode mnie. Niech się ktoś wypowie o astro albo ss.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Z każdych powinieneś być zadowolony. W końcu to gamingowy highend. Ja miałem brać syberie800, a że akurat nie mieli u mnie w sklepie wziąłem tb 800 i jestem zadowolony. Jak nie możesz sprawdzić słuchawek to wybierz te, które najbardziej odpowiadają Ci designem i dodatkami. W turtlach masz różne presety do gry (strzelanki, kroki, wyscigi itd), do filmów (horror, sensacja itd), do muzy (studio, podpicie basu itd i standardowe stereo (bass, vocal itd) dokładnie nawet nie pamietam. Bluetooth przez który możesz podłączyć w sumie wszystko. Fajna podstawka magnetyczna, czyli nie trzeba bawić się w zmianę baterii czy podpinanie kabla usb tylko kładziesz na podstawie i się ładują- mega wygoda. Do tego co jest super dwa źródła dźwięku na raz (może i trzy, ale nie sprawdzałem) np grasz oraz gadasz przez telefon (bt lub jack) w tym samym momencie i wszystko słyszysz. Ja jestem zdania, że audio jest też bardzo ważne w odbiorze gry i warto wydać trochę kasy. Grałem na tanich senheizerach (hd202 chyba), microsoft stereo hs, goldach i nawet nie ma co porównywać ich do tb elite 800x. Tyle ode mnie. Niech się ktoś wypowie o astro albo ss.

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Wielkie dzięki za konstruktywną ocenę. TB podobno mają "złą" sławę jeżeli chodzi o łamanie się pałąków. Jak to wygląda z perspektywy posiadacza? Czy to tylko trollowanie tematu?

Odnośnik do komentarza

jedyne 1200zł za słuchawki? biore odrazu 5

 

Jak chcesz mieć porządny, przestrzenny dźwięk to tyle trzeba zapłacić. Jak chcesz mieć jakieś pobrzdękiwania to kup sobie na tandecie takie waciki douszne, przynajmniej zaoszczędzisz i będziesz miał czyste uszy. Tyle kosztują porządne słuchawki, ale to i tak tanio.

Ja jednak wziąłem te Platinum 7.1 do PS4. Nie mam wymagań zbyt dużych, bo nie gram w shootery przez sieć, więc myślę że wybór dobry. Narazie jestem zadowolony, dźwięk ok, bas ok, dobrze leżą, mocno trzymają się głowy a przy tym nie męczą zbytnio. Zobaczymy po dwóch latach czy pałąki nie pękną :D

Odnośnik do komentarza

@doodah007 U mnie nic na zawiasach się nie dzieje po roku użytkowania prawie codziennie po 2-4h. A z tego co się orientuje to jakieś niższe modele mają problem z zawiasami (chyba modele 400 i/lub 500).

@_daras_ Nie wiem jak jest w tych platiniumach (niby troszkę lepiej niż goldy), ale porównując goldy do moich słuchawek to one nie mają w ogóle basu i puki nie uświadczyłem lepszego dźwięku (z906 i ww turtle) to też byłem zadowolony ze słuchawek sony. Teraz już ich bym nie kupił :P

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza

No to na pewno, inna klasa. Tylko pytanie czego oczekujesz, ja zbyt dużo na słuchawkach nie gram i tylko w gry fabularne późnym wieczorem, więc nie potrzebuję sprzętu najwyższej klasy. Gdybym ciorał w strzelaniny mutli, wziąłbym wówczas Turtle (a zastanawiałem się nad nimi, swoją drogą gdzie można je kupić?). W każdym innym wypadku odpalam kino domowe 7.1.

Odnośnik do komentarza

No to na pewno, inna klasa. Tylko pytanie czego oczekujesz, ja zbyt dużo na słuchawkach nie gram i tylko w gry fabularne późnym wieczorem, więc nie potrzebuję sprzętu najwyższej klasy. Gdybym ciorał w strzelaniny mutli, wziąłbym wówczas Turtle (a zastanawiałem się nad nimi, swoją drogą gdzie można je kupić?). W każdym innym wypadku odpalam kino domowe 7.1.

https://www.morele.net/sluchawki-turtle-beach-elite-800p-tbs-3390-02-721014/

tu masz najlepszą cenę

Odnośnik do komentarza

2 lata używałem do Playstation słuchawek: Turtle Beach Ear Force Stealth 500P. W sumie byłem bardzo zadowolony, dobry dźwięk + długi czas trzymania na baterii.

Niestety wczoraj pękł (http://www.brokenbar...=new&pd=8552101 - dokładnie tak samo jak w tym linku).

 

Teraz sie zastanawiam nad nowymi i pewnie pójde w kierunku Steelseries.

Odnośnik do komentarza

2 lata używałem do Playstation słuchawek: Turtle Beach Ear Force Stealth 500P. W sumie byłem bardzo zadowolony, dobry dźwięk + długi czas trzymania na baterii.

Niestety wczoraj pękł (http://www.brokenbar...=new&pd=8552101 - dokładnie tak samo jak w tym linku).

 

Teraz sie zastanawiam nad nowymi i pewnie pójde w kierunku Steelseries.

Co z nimi robiłeś, że tak pękły?

Odnośnik do komentarza

Hej używa ktoś z was Steelseries Arctis 3/5/7? Zastanawiam się nad bezprzewodowymi a7 cena to ok. 650 zł, opinie w internecie głównie pozytywne, ale pytanie czy są warte tych pieniądzy i jaka ewentualnie alternatywa w podobnej kwocie? Będę używał głównie do Switcha i ps4.

Odnośnik do komentarza

Ja mogę polecić Logitech-y G633(droższa wersja bodajże 933 jest bezprzewodowa) , grają świetnie i na konsolach i na PC . Wcześniej posiadałem hyperxcloud-y i tutaj zdecydowanie liga wyżej jeśli chodzi o jakość dźwięku , podobnie jak w arctis masz możliwość wyjęcia/wymiany kabla więc nie będzie problemów z luźnym kablem(hypery przestały mi działać właśnie przez kabel). Sam chciałem brać arctis 5 ale po nałożeniu na głowę zdecydowałem się na logitechy .

Odnośnik do komentarza

Przewodowe? To już lepiej kup coś co dobrze gra, a jest tańsze np. Somic v2

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/

 

Fajne otwarte słuchawki - duża scena, więc nie potrzebujesz żadnego emulowanego 5:1. Poza tym bardzo łatwo je napędzić.

Kable w dzisiejszych czasach? Po kilku miesiącach niechcący włączyłem tryb Stereo w swoich TB i wierz mi, jakbym ogłuchł na jedno ucho. Nie miałem do czynienia z emulowanym 5.1. Ale to 7.1 TB robi robotę. Jak ktoś ma więcej grosza na zbyciu, to polecam zainwestować właśnie w coś więcej, niż zwykłe stereo. 

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

 

Przewodowe? To już lepiej kup coś co dobrze gra, a jest tańsze np. Somic v2

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-somic-v2/

 

Fajne otwarte słuchawki - duża scena, więc nie potrzebujesz żadnego emulowanego 5:1. Poza tym bardzo łatwo je napędzić.

Kable w dzisiejszych czasach? Po kilku miesiącach niechcący włączyłem tryb Stereo w swoich TB i wierz mi, jakbym ogłuchł na jedno ucho. Nie miałem do czynienia z emulowanym 5.1. Ale to 7.1 TB robi robotę. Jak ktoś ma więcej grosza na zbyciu, to polecam zainwestować właśnie w coś więcej, niż zwykłe stereo.
Mam Steelsy 800 więc wiem jak słychać 5:1.

Posiadam również otwarte słuchawki senki 600/Philipsy shp9500. Słyszałem również F x2 i to są chyba najlepsze słuchawki do grania po kablu.

 

Do takiego sprzętu kupuje sie v moda i więcej nie trzeba. Nawet senki 598 będą lepsze od emulowanego 5:1.

 

https://youtu.be/63BxrNuXnYg

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...