Skocz do zawartości

Zakupy growe!


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

@mozi zdjęcie bez szyby bo się wszystko odbija. Chciałem brać obudowę w mniejszym formacie ale wszyscy odradzali. Niby podzespoły się gotują. A jak teraz patrzę to trochę pusto w środku. Na pewno fajna sprawa ta druga komora na zasilacz i dyski. Jedynie co poprawię to ten kabel od karty, teraz widzę, że się go da poprowadzić przez ten otwór na dole. Plus pobawię się kablami z obudowy. 

z1NTuw2.jpg

 

Maszyna działa, nic nie urwałem ale potestuję dopiero za 2 tygodnie jak wrócę ze szkolenia. Jedynie wentylator obudowy mi nie działa. Albo go nie podpiąłem albo pracuje dopiero od pewnej temperatury. Na pewno dokupię jeszcze dwa i wymienię chłodzenie procka może na chłodnicę. Jak coś są też dwa standardy podświetlenia RGB, muszę przejściówkę kupić. 

 

@20inchDT  w szczytowym momencie ten PC będzie pobierał około 350W. Mniej więcej tyle co PS3 FAT. 

  • Plusik 8
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, easye napisał:

Przedni wentylator? Tam są pewnie 4 piny, pewnie źle włożyłes.

 

Z tego co pamiętam nawet go nie podpinałem, kabel mi się gdzieś schował pewnie. Tak swoją drogą dalej przez tyle lat nic się nie zmieniło. Dalej nie ma standardu złącza obudowa płyta główna :p Dobrze, że zworek już nie ma i da się wgrywać biosa z USB bez procka. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mozi napisał:

Z założenia większa buda lepszy przepływ powietrza chociaż ja ma chyba ten sam rozmiar i wyglada to tak:

fbxDngt.jpg

Jakbym dołożył pompke itd to z miejscem byłoby średnio. 

Zawsze jak zrobisz upgrade to nie bedzie problemu żeby wepchnąć większe gpu :>

 

 

Budujecie jakieś nowe prawa fizyki, założenie, że większa buda automatycznie daje lepsze wietrzenie jest błędne. To wszystko zależy od wentylacji, można mieć mikroskopijną budę i z niej natychmiast wyprowadzać nagrzane powietrze, a można mieć wielką budę z zakamarkami i dodatkowymi wirami powietrza, która przy tych samych wentylatorach co ta mniejsza nie będzie tak dobrze wyprowadzała nagrzanego powietrza. Nawet samo działanie wbrew grawitacji potrafi dużo pogorszyć (wciąganie powietrza górą i wypychanie dołem). Swój następny PC swój składam jak najmniejszy.

Edytowane przez Wieslaw
interpunkcja
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Wieslaw napisał:

 

 

Budujecie jakieś nowe prawa fizyki, założenie, że większa buda automatycznie daje lepsze wietrzenie jest błędne. To wszystko zależy od wentylacji, można mieć mikroskopijną budę i z niej natychmiast wyprowadzać nagrzane powietrze, a można mieć wielką budę z zakamarkami i dodatkowymi wirami powietrza, która przy tych samych wentylatorach co ta mniejsza nie będzie tak dobrze wyprowadzała nagrzanego powietrza. Nawet samo działanie wbrew grawitacji potrafi dużo pogorszyć (wciąganie powietrza górą i wypychanie dołem). Swój następny PC swój składam jak najmniejszy.

 

tak jak kuzyn mendrka pisze 

 

nie rozumiem po co komu w dzisiejszych czasach jakies wielkie obudowy full tower skoro mozna zlozyc zaje,bisty komputerek wielkosci konsoli, tylko w takim przypadku trzeba go zlozyc z głowa i przemyslec uklad w srodku a nie na pałe wszystko

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wieslaw napisał:

 

 

Budujecie jakieś nowe prawa fizyki, założenie, że większa buda automatycznie daje lepsze wietrzenie jest błędne. To wszystko zależy od wentylacji, można mieć mikroskopijną budę i z niej natychmiast wyprowadzać nagrzane powietrze, a można mieć wielką budę z zakamarkami i dodatkowymi wirami powietrza, która przy tych samych wentylatorach co ta mniejsza nie będzie tak dobrze wyprowadzała nagrzanego powietrza. Nawet samo działanie wbrew grawitacji potrafi dużo pogorszyć (wciąganie powietrza górą i wypychanie dołem). Swój następny PC swój składam jak najmniejszy.

No tak już to widzę jak i9 się nie gotuje w obudowie mini tower. Widziałem testy takich fajnych konstrukcji wielkości konsoki z rtxem 2080 i nie było wesoło. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mozi napisał:

No tak już to widzę jak i9 się nie gotuje w obudowie mini tower. Widziałem testy takich fajnych konstrukcji wielkości konsoki z rtxem 2080 i nie było wesoło. 

 

@Wieslaw Tak jak kolega pisze w testach to nie wygląda fajnie bo albo gorąco w środku albo maszyna wyje. Te kilka, kilkanaście litrów powietrza w środku robi jednak robotę. Chyba, że ktoś inwestuje kilkaset złotych w chłodzenie wodą procka i karty. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...