Skocz do zawartości

Awaryjność PS4


Rekomendowane odpowiedzi

Znów mi działa dziś, z tym, że konsolę do neta podłączyłem kablem. Zobaczymy za parę godzin co będzie, ale czuję, że tu leży ... pies pogrzebany. Po prostu router mi się gubi jak rozdaje adresy na wi-fi. Zrobiłem teraz test z smartfonem(włączyłem w nim wifi) i net psn nadal działa. Nic sobie nie przeszkadza. Jadę zaraz po długi kabel LAN  :yao: Na szczęście wszystko idzie za ścianą i mi tak nie szpeci.

Odnośnik do komentarza

Poległem chyba...

 

Dziś znów połączyłem się z psn. Pograłem w betę Battlefielda i wyłączyłem konsolę. Oczywiście po kilku godzinach znów "wieczne" ładowanie się jakby zalogowanego psn, a po wylogowaniu się błąd NW-31247-7  :wallbash:

 

Ofi - jeśli jeszcze potrwa to kilka dni to tak zrobię.

Kyo - robiłem stałe IP i nie pomaga.

Bizon - automat też nic nie daje...

 

Tyle jest wskazówek ogólnie, że już nie wiem co sprawdzałem a co nie. I obawiam się, że czasem włączałem dwie rzeczy na raz i się gryzły. Możecie mi podać jak macie skonfigurowany router do ps4? Szczególnie opcje DHCP. Macie włączone UPnP? Z jakich DNSów korzystacie? Waham się też czy mam stały adres IP czy dynamiczny(radiówka), ale na stałym ustawionym w routerze nie działa mi net więc odpowiedź jest CHYBA logiczna. 

 

Edit: ku.rva podłączyłem teraz pod neta z komórki i działa ...

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

No jak podłączyłeś pod neta z komórki to nic dziwnego, że działa, tam jest wszystko na auto.

 

 

Zresetuj ustawienia routera. Server DHCP w 99% jest włączony więc każde urządzenie, które podłączasz do routera powinno dla wygody być ustawione na automat. Wtedy to router nadaje IP urządzeniom w sieci i nie powinno być problemów.

UPnP ma być włączone. Jeśli jakieś gry wymagają odblokowania portów to robisz port forward zgodnie z instrukcją routera i ma działać.

 

 

Jeśli konsola ma mieć stałe IP, to ustawiasz je w konsoli, poprawnie konfigurujesz adres IP routera oraz maske i też wszystko działa. Wbrew pozorom, to wszystko jest bardzo proste i wszystko działa. Problemy są wtedy, kiedyś ktoś nie wie co i po co wpisuje i następują konfilkty sieciowe - rózne niepoprawne maski, błędny adres routera jako bramki domyslnej, IP konsoli ustawione z du py czyli poza pulą IP zdefiniowanej w routerze itd.


serwery DNS nie powinny Ci interesować, ISP sam je nadaje, w innym wypadku możesz wpisać ręcznie DNS Googla w routerze ale ostatnio testowałem to na Neostradzie i były wolniejsze niż te z Orange i gra nie była warta świeczki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dobry dostawca internetu po prostu. Na przykład u mnie w Vectrze też bywała straszna lipa czasami, na konsoli nic nie łączy, a na telefonie śmiga jak ta lala, znajomi grają, a ja nie mogę. Jakiego masz dostawcę internetu?

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam problem z moim PS4. Uncharted 4 działa w porządku, a na DriveClubie przejadę 2-3 wyścigi i gra się zawiesza pokazując CE-36329-3 lub CE-34878-0. Aktualizacje wszystkie są, zainicjowałem nawet PS4 od zera (trwało to 2-3 godziny) i nadal to samo :/. Słyszałem, że ta gra jest dość awaryjna ale myślałem, że przy tym patchu 13 gigowym błędy zostały naprawione. Jakieś porady? To wina gry czy konsoli? :(

Odnośnik do komentarza

Wbrew pozorom, to wszystko jest bardzo proste i wszystko działa.

xd No nie bałdzo, aczkolwiek dzięki za pomoc. 

 

Status jest taki, że wczoraj znów mi psn zadziałało(grałem bez żadnych problemów do 2 w nocy w betę B1) więc szybko zarezerwowałem "dobry" adres w routerze dla konsoli wierząc, że szkopuł tkwi w gubieniu się routera w rozdawaniu IP. Poranek był wspaniały bo psn nadal działało lecz gdy włączyłem konsolę koło 14 czar prysł. Znów "wieczne wczytywanie"(ce 33987-0). Próbowałem nawet zrobić wałek i podczas "wiecznego wczytywania" podmieniłem neta na ten działający komórkowy, oczywiście od razu załapało, a potem szybko na swój main internet i o dziwo w teście psn było sukces  :yao: Nawet po resecie, wyświetlało mi znajomych, mogłem wejść do sklepu. Już myślałem, że to będzie jakiś sposób, który pozwoli mi pograć jeszcze w NiOh, ale po włączeniu gry nic już nie łączyło.

 

Zastanawiałem się ostatnio kiedy zaczęły mi się te problemy i sam dokładnie nie wiem bo dopiero od jakiś dwóch tygodni mam dobry zasięg internetu(wcześniej konsola była w innym pokoju i w zasadzie nie łączyłem się z netem w ogóle).

 

Ogólnie to opcje są raczej tylko dwie: albo gubi się router(choć nigdy nie miał z tym problemów) albo to dostawca internetu(radiówka, można rzec, osiedlowa z zasięgiem na kilka miejscowości położonych niedaleko od Kielc).

 

Naprawdę jak by mi ktoś ten problem rozwiązał na stałe to ma flaszkę dobrą  :sir:

Odnośnik do komentarza

 

Wbrew pozorom, to wszystko jest bardzo proste i wszystko działa.

xd No nie bałdzo, aczkolwiek dzięki za pomoc. 

 

Status jest taki, że wczoraj znów mi psn zadziałało(grałem bez żadnych problemów do 2 w nocy w betę B1) więc szybko zarezerwowałem "dobry" adres w routerze dla konsoli wierząc, że szkopuł tkwi w gubieniu się routera w rozdawaniu IP. Poranek był wspaniały bo psn nadal działało lecz gdy włączyłem konsolę koło 14 czar prysł. Znów "wieczne wczytywanie"(ce 33987-0). Próbowałem nawet zrobić wałek i podczas "wiecznego wczytywania" podmieniłem neta na ten działający komórkowy, oczywiście od razu załapało, a potem szybko na swój main internet i o dziwo w teście psn było sukces  :yao: Nawet po resecie, wyświetlało mi znajomych, mogłem wejść do sklepu. Już myślałem, że to będzie jakiś sposób, który pozwoli mi pograć jeszcze w NiOh, ale po włączeniu gry nic już nie łączyło.

 

Zastanawiałem się ostatnio kiedy zaczęły mi się te problemy i sam dokładnie nie wiem bo dopiero od jakiś dwóch tygodni mam dobry zasięg internetu(wcześniej konsola była w innym pokoju i w zasadzie nie łączyłem się z netem w ogóle).

 

Ogólnie to opcje są raczej tylko dwie: albo gubi się router(choć nigdy nie miał z tym problemów) albo to dostawca internetu(radiówka, można rzec, osiedlowa z zasięgiem na kilka miejscowości położonych niedaleko od Kielc).

 

Naprawdę jak by mi ktoś ten problem rozwiązał na stałe to ma flaszkę dobrą  :sir:

 

Obstawiam to drugie. Radiówka osiedlowa na kilka miejscowości ma to do siebie, że taką sieć jest łatwo przeciążyć. W takich sytuacjach dostawca blokuje porty, i to może być przyczyną słabego działania neta w godzinach szczytu. Ja z Vectrą miałem to samo, wświęta nie dało się nawet stron www przeglądać. Polecam zmienić dostawcę internetu,a konsolę podłączyć kablem, bo wifi w PS4 jest też tragiczne.

Odnośnik do komentarza

Masamune z tym, że np. wczoraj połączyłem się z psn właśnie w godzinach szczytu. Ogólnie to jako takich problemów z prędkością nie mam nigdy. Wszystko działa szybko,również pobieranie np. aktualizacji na ps4. Konsolę mam podłączoną kablem obecnie.

Prędkości będą ok, bo większość pobierania to pewnie jakieś standardowe połączenie przez te najpopularniejsze porty. Schody się zaczynają tam, gdzie to połączenie wygląda nieco inaczej niż przeglądanie www. Jeszcze bierz pod uwagę fakt, że Internet masz radiowy, a taki sygnał jest łatwo zakłócić czy zniekształcić chociażby przez złą pogodę. PS4 i PSN niestety jest bardzo czułe na ograniczenia infrastruktury sieciowej naszych dostawców internetu, bez porządnego łącza za wiele nie ugrasz. Znajomy ma też net od jakiegoś lokalnego dostawcy, i też ma problemy. A to laguje, a to w ogóle bana dostanie na ip, no i po zabawie.
Odnośnik do komentarza

OK. Chyba coś sie posypało. Najpierw zawias na pierwszym loadingu LLoU (płyta). Reset. To samo. Reset. To samo. Reset, śmigam po menu. A to jakby "zamulone", klatkujące. Usiłuję odpalić NBA2k z dysku. Nici. 

O co kaman? Co mogę próbować robić?

Edyta: a teraz nie mogę jej wyłączyć. "Przygotowanie do wyłączenia PS4...".

 

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Nic się nie pojawiło. Zwis. Wciskałem guzik PS. Wyskakiwała ikona zabronionej czynności.

Jestem po hard resecie. Przywracam bazę danych. Dam znać czy pomogło. 

Dzięki! 

E: nie można odbudować bazy danych. Lovely ^^
E2: nie mogę wyłączyć konsoli inaczej niż hard resetem.

Co dalej?

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...