Skocz do zawartości

PSN FAQ


easye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam następującą sytuację. Kupiłem Bloodborne na premierę z konta USA, grałem oczywiście na swoim koncie Eu. Teraz planuje zakup dodatku z tym,że z racji blokady regionalnej musi zostać zakupiony tez z USA. I tu pojawia się problem ponieważ nie mam już hasło (i jest ono nie do odzyskania) do pierwotnego konta USA z którego kupowałem podstawkę Bb, jedyne co mi pozostaje to założenie kolejnego konta US i zakup dodatku. I tu pojawia się pytanie - czy to zadziała? :) podsumowując - miałbym podstawkę na koncie US dodatek na innym koncie US a chciał grać na głównym koncie Eu. Nie wiem czy ma to znaczenie ale dodatek do Bb jest tylko "aktywowany" po zakupie w PsS, dane zawarte są w najnowszym patchu. Olal bym to kombinowanie i kupił płytę Eu ale dowiedziałem że blokada regionalna objęte są też savy :/ będę wdzięczny za pomoc!

Odnośnik do komentarza

Jesteś pewny Szczurek? Aby odpalić grę musi mieć konto (US) ustawione jako główne, bo gra na innym (zapewne EU). Teraz konto z dodatkiem też musiało by być ustawione jako główne, a na konsoli można mieć chyba tylko jedno takie konto. Tak mi się wydaje, więc ja bym to zweryfikował jeszcze.

Nie było by problemu, gdyby konto na którym grasz było US i na nim byś kupił, a tak to sprawdź lepiej.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

No niestety nic mi nie działa. Wczoraj wieczorem chwilę działało, ale np. nie mogło zsynchronizować trofeów. Cały czas wyskakuje mi ten sam błąd co podałem wcześniej. Reset router'a, odłączenie kabla sieciowego nic nie daje. Nie tylko ja mam z tym problem, poczytajcie np tu: http://answertohelp.com/ws-37397-9-playstation

 

A jeśli chodzi o test połączenia internetowego to wyszło mi tak: 

uzyskaj adres IP: sukces

połączenie internetowe: sukces

wpis do sieci PSN: niepowodzenie

Edytowane przez _daras_
Odnośnik do komentarza

Ehh więc tak, działa ale nie na kablu tylko poprzez WiFi. Zawsze grałem na kablu bo wydawało mi się że wszystko sprawniej chodzi. Wczoraj włączyłem apke PSN na swojej komórce i patrzę: działa. Więc postanowiłem że się połączę przez WiFi i pomogło. Jeszcze wczoraj na Vicie nie miałem połączenia (a przecież też przez WiFi) ale dziś już jest ok. Heh, dziwna sprawa...

 

EDIT: widzę że na tej stronce co podałem powyżej piszą że Sony rozwiązało problem. Na przyszłość będę wiedział.

Edytowane przez _daras_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Siema. Czy kupował ktoś z Was doładowanie portfela PSN na kwotę 100 zł w żabce ? Własnie miałem kupić, Pani miała te kody w opcjach za 59 zł i za 100zł. Prawie płaciłem, ale poprosiłem żeby mi pokazała to co skanuje do sprzedaży i było tam napisane Playstation Network PLUS, coś takiego. I zrezygnowałem, bo plusa nie potrzebuje, ale teraz się zastanawiam, bo nie ma abonamentu PS Plus w cenie 100zł z tego co wiem, to co miała za 59 to pewnie było na 3 miesiące, ale za 100 zł ? Dlatego się zastanawiam, czy to nie był po prostu kod na doładowanie portfela. Wypowie się ktoś, kto kupował te kody w żabce ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie w żabce. Czyli wychodzi na to, że ta opcja za 100zł to powinno być doładowanie portfela, ale troche się boje zaryzykować, bo Plusa mam na rok i co ja z tym potem zrobię... Tylko czemu to było podpisane PSN Plus 100. 


Bo ona ma to w takiej formie, że skanuje sobie po prostu kod EAN towaru, i domyślam się, że podaje mi paragon, jak z doładowaniem telefonu. Nie ma zwykłego pudełka jak np w Empiku itd. gdzie jasno jest napisane. Abonament PS Plus, lub doładowanie portfela. 

Edytowane przez IrenicuS
Odnośnik do komentarza

No to w sumie mogła sobie tam napisać wszystko :/ W Kolporterze normalnie bierze się kartonik i wtedy sprzedawca skanuje kod EAN i drukuje kod.

No to myślę, że Ona ma te same kartoniki, tyle, że trzyma je u siebie przy kasie, razem z Xbox Live , Wargaming.net etc. Nie wiem. W sumie za równe 100 zł to chyba nie może być nic innego niż doładowanie portfela. Zastanawiam się czy zaryzykować ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nosze sie z zamiarem reaktywowania bedacego w zawieszeniu konta na PSN i mam w zwiazku z tym pytania. Zawieszenie polegalo na tym, ze jakies poltora roku temu sprzedalem swoje PS3 nie doczekawszy sie gry na ktora bardzo czekalem tj Yakuza 5. Teraz gdy gra sie w koncu pojawila chcialbym pozyczyc PS3 od kumpla, ktoremu konsole sprzedalem i zakupic Y5 na swoje stare konto w PL, tylko jest problem. Znam tylko nazwe konta, natomiast nie znam, nie pamietam adresu e-mail na ktorym to konto rejestrowalem. Czy da sie jakos pomimo tego odzyskac to konto dzwoniac do helpdesku Sony?

 

Mam jeszcze drugie konto, nad ktorym mam kontrole (nazwa, e-mail, haslo), ale jest to konto na Wielka Brytanie. Gdyby nie udalo mi sie odzyskac konta PL to jest mozliwosc "przeflancowania" brytyjskiego konta na PL? Chodzi o podpiecie karty kredytowej i walute.

 

Bede wdzieczny za wszelkie odpowiedzi i sugestie.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

 

 

Mam jeszcze drugie konto, nad ktorym mam kontrole (nazwa, e-mail, haslo), ale jest to konto na Wielka Brytanie. Gdyby nie udalo mi sie odzyskac konta PL to jest mozliwosc "przeflancowania" brytyjskiego konta na PL? Chodzi o podpiecie karty kredytowej i walute.

 

 

Jeśli pytasz o zminę kraju to nie, ja też mam UK i wielce starałem się zmienić region na PL. Ni da rady, konto założone na dany region tam już zostaje (pamiętaj o blokadach regionalnych na kody zdrapki itp.)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...