Skocz do zawartości

PSN FAQ


easye

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, ale mam problem z netem w PS4.

Mianowicie nie działa mi czat głosowy w trybie "impreza", wyskakuje jakiś komunikat o możliwym błędzie NAT czy coś takiego.

W teście połączenia konsola pokazuje NAT2. Dodatkowo nieco poszperałem w necie i wprowadziłem takie oto ustawienia do routera:

 

2zsbl7p.jpg

 

nxl7i8.jpg

 

saw3zp.jpg

 

Operator mi raczej portów nie blokuje, bo na PC da się je odblokować bez problemu - robiłem test programem z PortForward i wszystko działa.

Konsola ma oczywiście ustawione stałe IP.

 

Jakieś pomysły co mam jeszcze zrobić?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza

Ja się na tym nie znam. W konsoli pokazuje mi NAT2, a też bardzo często wyskakuje mi to info co Tobie. Czyli nie słyszę kogoś z imprezy.

Próbuję sobie pograć z ziomeczkiem, robimy impreze i się nie słyszymy, lekarstwem na to jest dołączenie się do kogoś imprezy (do imprezy osoby 3ciej) i wtedy nagle się słyszymy, następuje jakieś przekierowanie czy coś, wtf ?

 

Nawet jak ten twórca imprezy wyjdzie i znów zostaniemy sami to się ciągle słyszymy, co to za patologia...

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Sony uraczylo mnie BANem na IP (oczywiscie nie oficjalnie). Jedynie co i na szczescie dziala to PS4 - wszystko ok, nie sprawdza mi NATu tylko, mimo ze mam typ 2. Vita i jej fukcje sieciowe nie dzialaja NW-2304-9 nie mozna wpisac sie do PSN, przez przegladarke logowanie sie w sklepie czo do zarzadzania konta mam Access denied...

Juz zgloszone na infolinie, ale z tego co czytalem to odkad bezpieczenstwo Sony przejela firma zewnetrzna to wystarczy ich kaprys, albo zebranie w czasie - zle przepisany kod, zle wpisane haslo, logowanie sie z jednej konsoli na kilki kontach i bach ! Niezla kapa... szczegolnie ze upc nie zmienia IP.

Odnośnik do komentarza

Co do mojego problemu z czatem głosowym, to wygląda na to, że mam go tylko z bratem, który ma neta z tej samej osiedlowej firmy.

Z innymi graczami łączę się bez problemu. Jeśli ktoś postawi imprezę i ja oraz brat do niej dołączymy, to również wszystko działa jak należy. O co tu chodzi? 

Odnośnik do komentarza

A dzielisz z kimś konto?

Ja czytałem o bardzo podobnym przypadku, tyle że gość nie zdarzył zadzwonić na infolinie i na następny dzień samo sie naprawiło.

Ile czasu tak masz?

Mam kilka kont swoich, odkupionych itd. Nigdy nie bylo problemu. No juz bedzie drugi dzien, czekalem dzisiaj na maila od sony... ale sie nie doczekalem.

Odnośnik do komentarza

Kupujesz konta i się dziwisz później, że bana dostajesz. Ale to Sony jest winne i głupie przecież.

Czytasz dokladnie ? A to ze kupuje konta to nie znaczy ze sa kradzione. Wiem co kupuje i od kogo.

 

Do tego ban jest na IP, a nie na konto czy na konsole. Sony nie jest winne tylko firma ktora swiadczy im usluge ochrony anty ddosowej i bezpieczenstwa.

 

Nie, nie mam 16 aktywnych kont.

Jestem przekonany ze wplyw mialo to ze dzien pezed blokada kilkanascie raz wpisalem zle haslo przez przegladarke... tak to jest jak sie cyfry zapomnialo i metoda wpisywania po kolei - az wlaczala sie blokada antyspamowa w postaci odrazu wywalania komunikatu Bledne haslo itp. Bez strony logowania.

Edytowane przez gnom
Odnośnik do komentarza

Witam. Posiadam PS4 od tygodnia. Wymieniłem się za Xbox One. Chciałem się dowiedzieć jak to jest z tymi kontami przypisanymi do konsoli. Wiem, że można ich mieć 16. Tylko nie wiem kto był wcześniej użytkownikiem tej konsoli i ile kont na niej miał.

Jak można zresetować to, żeby nie było aktywnego ani jednego ?? Opcja inicjalizacja jest za to odpowiedzialna ??

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie mam problem. Stawiam czteropak wirtualnego piwa temu który rozwiąże tę zagadkę. ;)

Spróbuję wyjaśnić to najłatwiej jak się da. Mam z bratem po konsoli. Ja w Polsce, on za granicą. Żeby zaoszczędzić trochę grosza, gry kupujemy na jego koncie. I tak, konsola w Polsce aktywowana jest na jego koncie jako podstawowa, żebym mógł grać na swoim profilu, a on gra na tej drugiej, na jego koncie. Wszystko przez lata było ok, ale tylko do dzisiaj. Włączam rano PS4 a tu wszystkie gry mają kłódkę. Pierwsze co pomyślałem to że ustawił swoją konsole za granicą jako podstawową i dlatego mam poblokowane gry, ale okazało się że nie. Mało tego, na próbę chciał tak zrobić ale wyskoczył mu komunikat, że inna konsola jest podstawowa i nie może ustawić tej póki nie dezaktywuje tamtej. U mnie wyskakuje ten sam komunikat.  Jakim cudem???? Skoro  nie moja jest podstawowa choć zawsze była i nie jego, to jaka? Spróbowałem jeszcze dezaktywować wszystkie systemy z poziomu PC, ale tam znowu pisze mi że niedawno były już dezaktywowane i na razie nie mogę. Brat twierdzi, że tego nie robił… O co kaman? Ktoś się włamał na konto, dezaktywował konsole, ustawił swoją na podstawową i teraz gra sobie za free i napiernicza się z nas? Na brata profilu gry działają na obu konsolach. Sam już nie wiem co jest grane. 

Odnośnik do komentarza

Siemka,

sorry że w tym temacie, ale prawdę mówiąc nie wiem gdzie o tym napisać.. Mój brat wczoraj kupił na allegro grę do ściągnięcia z jakiegoś konta psn z całą instrukcją itp etc. Gościu w aukcji zaznaczył że nie jest to takie konto, z którego gra za 2-3 dni będzie zablokowana i rzeczywiście komenty ma same pozytywne, tylko teraz zastanawiam się czy brat nie dał się nabić ;/ gdzieś czytałem że jak się ma konsolę odłączoną od neta podczas grania to jest większa prawda że gra nie zostanie zablokowana.. to prawda? sorry, jestem w tym zielony jak groszek z puszki ;/ a nie wiem czy brachol nie władował kieszonkowego w jakiś syf...

 

pozdr 4 @ll

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie odnośnie doładowań za pomocą paysafecard, a mianowicie chodzi mi o kwoty doładowania, bo jak wiemy są nominały po 20, 40, 60 zł, a co jeśli kupisz doładowanie za 30 zł i masz do wyboru tylko 20 zł, to wie ktoś co się stanie z 10 zł? Jestem ciekawy jak oni to wykombinowali.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...