Skocz do zawartości

PSN FAQ


easye

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mam 2 konta na konsoli, ale usługę playstation plus mam tylko na jednym koncie, to na drugim koncie(bez usługi PS PLUS) zagram w grę oferowaną w ramach usługi jeśli zainstaluje ją na pierwszym koncie? Czy drugie konto tez potrzebuje usługi, żeby uruchomić grę zainstalowaną na konsoli? Coś tam słyszałem że trzeba w ustawieniach systemu pogrzebać.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

O 20 włączyłem konsolę i nie mogłem się zalogować - musiałem podać moje hasło, nie zadziałało, podałem kilka innych prawdopodobnych - dalej nic. Wybrałem opcję przypomnienia na maila - wyskoczyło info że podałem błędny e-mail. Sprawdzam pocztę, w spamie znalazłem mail z 11:25, informujący o zmianie maila przypisanego do mojego konta. Napisałem maila do Sony, rano jeszcze zadzwonię na infolinię. Najpierw pomyślałem o banie, jednak nie dostałem żadnej informacji o tym, ani na konsoli, ani mailowo. Dane do mojego konta posiada tylko jedna osoba, której ufam, wygląda to jakby moje konto zostało zhakowane. Spotkał się ktoś z podobną sytuacją? 

Odnośnik do komentarza

Ja miałem taką sytacje na steamie, że dziecko 10-letnie zawirusowało mi PC (nie ma to jak zostawić kompa na czas wakacji u rodzicow) i troyan pozmieniał mi hasła na róznych serwisach (miałem outlooka również z pocztą na PC włączone).  Odzyskałem co prawda konto po napisaniu do supportu, ale nauczyłem się, że najlepiej mieć jeszcze zabezpieczenie na telefonie.

 

Jak odzyskasz konto zrób sobie dwu-stopniowe logowanie na psn. Wtedy nawet hacker tego nie złamie (musiałby znać imei twojego telefonu do tego co jest mało możliwe, albo włamać się do bazy sony).

Edytowane przez oFi
Odnośnik do komentarza

Konto na Europejskim PSN czy US ? zapytaj jeszcze druga osobe, która zna Twoje logi dla pewności, ale z tego co piszesz wygląda na zajumanie konta.

Na US zdarza sie to co jakiś czas.

 

Napisz jak się skończyło

Zadzwoniłem na infolinię, przywrócili mi starego maila i zresetowałem hasło.

Hu.jek usunął mi 3/4 znajomych i dodał kilku swoich. W wiadomościach były z nimi rozmowy, wywnioskowałem tyle, że grali w coś na PS3 i nie umieli dołączyć do lobby. W jednej z nich jakiś typ mówił o dołączeniu do jakiegoś klanu i że ma dla mojego hakera przygotowane zmodowane konto. Obstawiam, że chodziło o Call of Duty Ghosts 2, bo znalazłem ten szpil na mojej liście trofeów (na szczęście 0%).

Ogólnie żadnych poważnych konsekwencji, oprócz nerwów i straconego czasu. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

 

Konto na Europejskim PSN czy US ? zapytaj jeszcze druga osobe, która zna Twoje logi dla pewności, ale z tego co piszesz wygląda na zajumanie konta.

Na US zdarza sie to co jakiś czas.

 

Napisz jak się skończyło

Zadzwoniłem na infolinię, przywrócili mi starego maila i zresetowałem hasło.

Hu.jek usunął mi 3/4 znajomych i dodał kilku swoich. W wiadomościach były z nimi rozmowy, wywnioskowałem tyle, że grali w coś na PS3 i nie umieli dołączyć do lobby. W jednej z nich jakiś typ mówił o dołączeniu do jakiegoś klanu i że ma dla mojego hakera przygotowane zmodowane konto. Obstawiam, że chodziło o Call of Duty Ghosts 2, bo znalazłem ten szpil na mojej liście trofeów (na szczęście 0%).

Ogólnie żadnych poważnych konsekwencji, oprócz nerwów i straconego czasu.

Spytam z ciekawosci jak dlugie miales haslo? Cyfry, wielkie litery zawieralo?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Driveclub kupiony z ps store na premiere, do tego SP, zakup na moje główne konto, żadna cebula z nikim nie dzielone, wczoraj wyskoczyła mi kłódka na DC. Robiłem przywracanie licencji 2 razy w opcjach, restart konsoli ale nic nie dało, konto ustawione na konsoli jako Podstawowe.

Wczoraj po włączeniu konsoli pojawił mi się ekran aby wpisać się do PSN, wydaje mi się że po tym pojawiła się kłódka.

 

Moge coś jeszcze spróbować czy dzwonić do Sony?

Odnośnik do komentarza

Driveclub kupiony z ps store na premiere, do tego SP, zakup na moje główne konto, żadna cebula z nikim nie dzielone, wczoraj wyskoczyła mi kłódka na DC. Robiłem przywracanie licencji 2 razy w opcjach, restart konsoli ale nic nie dało, konto ustawione na konsoli jako Podstawowe.

Wczoraj po włączeniu konsoli pojawił mi się ekran aby wpisać się do PSN, wydaje mi się że po tym pojawiła się kłódka.

 

Moge coś jeszcze spróbować czy dzwonić do Sony?

Sprawdzałeś na stronie czy nadal masz swoją konsolę przypisaną do konta?

 

Tzn na stronie niczego się nie dowiesz, tylko obsługa klienta ma dostęp do informacji o numerze seryjnym przypisanej konsoli. Deaktywuj wszystkie systemy,

 

834d674ac519e1172134c395abbbba49.jpg

 

A następnie aktywu swoją konsolę ponownie w menu konsoli. Może to pomoże.

 

U mnie swojego czasu, jakimś cudem powyskakiwały kłódki po tym jak oddałem konsolę do serwisu.

Edytowane przez Masamune
Odnośnik do komentarza

Nie napisałem jak się zakończyło, konsole dezaktywowałem i aktywowałem ponownie ( choć i tak było ustawione jako konto podstawowe), odnawiałem licencje, nic nie dało.

Rano ciężko było się dodzwonić, po 14 połączyło prawie od razu, opisałem problem gość powiedział aby wysłać zdjecia z kłódką i screen z przegladarki www z zakupem DC. Wysłałem czekam na działania inżynierów Sony, powiedziano mi że jest kolejka i musze być cierpliwy :)

 

Na reddit znalazlem wpisy, że niektórzy czekali 2 tygodnie, napisze jak się skończyło.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Polecam Wam zastosować sie do dwustopniowej weryfikacji PSN, którą znajdziecie poniżej. Co prawda zastosowałem ja dopiero dzisiaj, po przeczytaniu artykułu, ale jednak warto. Nie wyobrażam sobie gadać z sony przez telefon, znając ich podejście do klienta - you are guilty to proof innocence ;)

 

 

https://www.playstation.com/pl-pl/explore/playstation-network/two-step-verification/

Odnośnik do komentarza

Wcześniej miałem ps3, dziś zaczynam z ps4. Z tego co wiem aby grać online trzeba mieć ps plus. Rozumiem więc że jak chce z kimś dzielić konsolę to każda z osób musi mieć wykupione ps plus, albo wszyscy muszą grać na jednym koncie?  Jeśli to drugie to czy w grach da się tworzyć podkonta, np. chcemy we dwójkę grać w CoD'a czy SW: Battlefronta, da się jakoś na osobne konta statystyki nabijać wykupując jeden abonament ps plus?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...