Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Cieżko Ci będzie znaleźć dobry egzemplarz za 15 koła.. tak myśle.

 

Za ponad pół roku sam będe się rozglądał za nowym wózkiem, wstępnie 15-17k, sedan / pięciodrzwiowy hatchback.

Benzyniak, tak sądzę.

Myślę nad astrą 3, może audi a3(chociaż tu za mało piniążków), cos innego? Raczej mniejszych gabarytów auto, do miasta głównie (sporadycznie 150km do domu)

15k to budzet,ktory spokojnie starczy na A3 8l z kazda wersja silnikowa

Odnośnik do komentarza

-w swoim okresie był to ogromny skok jakościowy pomiędzy VW i Audi

-megapancerna konstrukcja

-bardzo komfortowe auto, nawet dzisiaj można nim wygodnie podróżować ( o ile to nie zajechany egzemplarz)

-stara szkoła mechaniki, nie skalana jeszcze ekologią

-V6 i do tego skrzynia manualna, gdzie biegi wrzuca się małym palcem

-ostatnie modele malowane farbami ołowianymi i z ocynkiem grubości dzisiejszych karoserii. Do dzisiaj mozna znalezc egzemplarze z orginalnym lakierem w swietnym stanie, bez rdzy. Dzisiejsze powloki lakiernicze to jakas kpina.

 

Dla mnie C4 jest tym czym dla mercedesiarzy jest W124.

 

Następcę już niestety wszyscy kojarzą ( zarówno audi i jak i wspomnianego mietka)

Odnośnik do komentarza

Neee, jednak rozpoczynam szukanie c6. Jak mam wybierac naped na tyl i przod to zdecydowanie jak ciota ale wole ten drugi.

 

No i musi byc krowa wielka zeby czasem zazdrosni sasiedzi nie przeoczyli. Ponoc dobry egzemplarz wcale nie tak latwo znalesc nawet u niemiaszkow bo gadalem z kuzynem. Nawet nie wiedzialem ze on teraz ma wlasnie c6 , tyle ze kombi i 3.0 tdi quattro wiec odpada bo chcial mi opchnac bo poluje teraz na a8 4.2 z 2007.

Odnośnik do komentarza

Alfa Romeo 159 JTD

https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-jtd-CID5-IDiwMIW.html co eksperty powiedzą o takiej 159 w tej cenie ? Bo jednak GT znaleźć gdzies do 300 km ode mnie w fajnym stanie i cenie wydaje mi sie coraz trudniejsze

 

- kierownica lub radio przelozone z innego modelu ( brak sterowania z kierownicy )

-kierownica i fotel zuzyte pod 300tys

-150KM czyli masz DPF i klapy wirowe

-przod zle spasowany ( laczenia krawedzi, blotnika, maski i zderzaka)

 

trzeba przede wszystkim podlaczyc kompa i multiecuscanem sprawdzic, czy EGR pracuje, jak wyglada zapchanie DPF-a i turbo.

 

Reszte ciezko bedzie zweryfikowac po zdjeciach robionych kartoflem, ale 159 ponizej 20K to taka raczej skarbonka bedzie. Idealna opcja jest 1.9 JTD 120KM z softem na 150 - nie masz wtedy DPFa i klap wirowych. Skrzynie biegow manualne ( M32 z opla) maja problem z zuzywajacymi sie lozyskami, koszt wyminay w serwisach to okolo 1500 zl, moze teraz taniej to robia. Ogolnie zdzierstwo w (pipi), bo lozyska to koszt 300zl max...no ale, skoro za wyciecie DPFa ludzie placa po 1000zl...

 

Ogolnie to imo najlepsza opcja jest 1.9 z automatem i lekko zmieniona mapa, zeby wyeleminowac "turbodziure" przy dynamicznym ruszaniu z jedynki. 2.4 brzmia siper, maja odejscie, ale jest problem z glowicami i pala sporo paliwa

Edytowane przez Pajda
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

ogolnie gdybym chcial kupic JTD i posiadajac budzet ponizej 20K to od razu waliłbym po Fiata Bravo 1.9JTDm z 2009 roku. Cudowne są, szkoda,ze sprzedazowa porazka fiata to byla, bo kazdy wolal grande punto za duzo mniejszy hajs, ale dzieki temu szybko stracily na wartosci

 

 

Szukajac Vitary mialem chwile slabosci i bylem ogladac ta sztuke

 

http://allegro.pl/bezwypadkowy-oplacony-fiat-bravo-1-9-jtd-i6623217804.html

 

no ku.rwa stan to po prostu poezja, az nierealne, ze 7 letnie auto moze byc w takim stanie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...