Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

No generalnie BMM to najmniej awaryjny 2.0TDI. Co do stanu i przebiegu to moim zdanie pozostaje obejrzeć i ocenić ten jeden konkretny egzemplarz. Nie zmienia to faktu, że te wszystkie Audi, TDI, ogólnie grupa VAG to beznadziejnie beznadziejne samochody do kupowania. Najczęściej oszukiwane przebiegu, składaki, szpachle itd. Strasznie dużo nerwów trzeba mieć do tego. Co nie zmienia faktu, że można kupić całkiem fajny samochodzik. 

Odnośnik do komentarza

Ja niestety nie pomogę, kupowanie używanego auta to najcieższa sytuacja jaka mnie spotkała w życiu.

Można tylko ulżyć bólowi kupując auto uzywane w salonie jak pajda pisze, iść z kimś kto Cie okłamie ze "brać", i nie brać dziwnych  samochodów.

 

Te mazdy to chyba gniją więc pewnie trzeba na to patrzeć.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ragus napisał:

Wtrące się między te wasze drogie auta:

 

Mazda 3 2003 rocznik, 1.6 benzyna. Można się w taką madzię pakować? Podoba mi się :cool:

@krupek wzywany

 

Z tego co kojarzę największą bolączką Mazd z tamtych lat była korozja, koniecznie sprawdź pod kątem rudej.

 

2 godziny temu, milan napisał:

Ja niestety nie pomogę, kupowanie używanego auta to najcieższa sytuacja jaka mnie spotkała w życiu.

Ta, ja w sumie jedną używkę jaką kupiłem, to wtedy Punto od rodziców. Chociaż byłem od krok od kupna Bory (ale wystraszyłem się początków rdzy jakie wyszły na badaniu technicznym i zastania egzemplarza, chociaż był serio po emerycie z pierwszej ręki) i Megane 2 (prawdziwa okazja z pierwszej ręki, oczywiście ubiegł mnie handlarz, który zaraz wystawił drożej).

Odnośnik do komentarza

Niestety prawda jest straszna. Uzywaniec w dobrym stanie idzie w kolejnosci:

1. Zostaje jako 2/3

2. Idzie do rodziny

3. Idzie do znajomego

4. Idzie do znajomego albo rodziny znajomego

5. Idzie do komisu i bierze go wlasciciel albo dla rodziny/ znajomego

6. Idzie na sprzedaz.

 

I teraz szansa ze trafisz na fajny model jest uwarunkowana w ktorym miejscu lancucha jestes i ilu bylo przed Toba xD

 

Taka moja teoria. Smutna moze sie myle ale tal uwazam.

 

Odnośnik do komentarza

Taka prawda, jak sobie pomyślę o kupnie kolejnego auta to mnie trzęsie. Mi się akurat 2 lata temu trafił egzemplarz z punktu 6 powyżej, wracając z Gdańska zahaczyłem o jeden salon, gdzie mieli używki i znalazłem chrupka w idealnym stanie. Miał być krajowy ale dziadek sprowadził z DE kilka lat wcześniej i mocno na niego dmuchał i chuchał, nawet mocno szpachlowany nie był, prawie w ogóle. Ale co się dwa miesiące najeździłem i zje.bki od żony dostałem, że w trzech województwach nie ma dla mnie samochodu to moje <pantofel>

 

Także następne używki tylko z salonu, można domniemać, że jak przyjmują w rozliczeniu za nowe to nie biorą byle czego i jako tako sprawdzają te auta. A Pan Mirek napisze ci, że kraj pochodzenia: Polska a obok "świeżo zarejestrowany". no kur.wa

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, milan napisał:

Niestety prawda jest straszna. Uzywaniec w dobrym stanie idzie w kolejnosci:

1. Zostaje jako 2/3

2. Idzie do rodziny

3. Idzie do znajomego

4. Idzie do znajomego albo rodziny znajomego

5. Idzie do komisu i bierze go wlasciciel albo dla rodziny/ znajomego

6. Idzie na sprzedaz.

 

I teraz szansa ze trafisz na fajny model jest uwarunkowana w ktorym miejscu lancucha jestes i ilu bylo przed Toba xD

 

Taka moja teoria. Smutna moze sie myle ale tal uwazam.

 

 

Godzinę temu, MichAelis napisał:

No i dodajmy, że takich używanych w dobrym stanie to promil. W większości auto sprzedaje się bo zaczyna się sypać i wymaga za dużego wkładu, o handlarzach nawet nie wspominam.

 

Co za pierdolenie.

 

Ja miałem już parę aut używanych i żadne z nich nie było "wtopą", to po prostu były auta albo od pierwszego właściciela albo z udokumentowaną pełną historią i nie, wcale nietrudno takie auta znaleźć. Zresztą u mnie w rodzinie bywało podobnie. Auto zadbane, z dokumentami = zero stresu i niespodzianek.

 

Zdajecie sobie sprawę że niektórzy auta sprzedają bo po prostu chcą coś lepszego? A nie dlatego że się sypie i stwarza problemy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie im droższe tym łatwiej,  nie da się ukryć że jak ktoś sprzedaje alfę romeo za 40k to łatwiej sprawdzisz jej stan i  poważniej do tego podejdziesz,  niż oglądając 20 astr i  mazd za 10k od Mirków.

Jest jeszcze problem ze ludzie nie chca sie pogodzic ze 10 letni samochód francuski za 70% przecietnej ceny  np. to jest na 90% skarbonka która będzie swiecila sie na zakrecie w kolorach teczy.

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, MaZZeo napisał:

 

 

Co za pierdolenie.

 

Ja miałem już parę aut używanych i żadne z nich nie było "wtopą", to po prostu były auta albo od pierwszego właściciela albo z udokumentowaną pełną historią i nie, wcale nietrudno takie auta znaleźć. Zresztą u mnie w rodzinie bywało podobnie. Auto zadbane, z dokumentami = zero stresu i niespodzianek.

 

Zdajecie sobie sprawę że niektórzy auta sprzedają bo po prostu chcą coś lepszego? A nie dlatego że się sypie i stwarza problemy.

 

Mazzeo, a potrafisz coś zrobić sam w samochodzie czy jesteś tylko użytkownikiem? Być może tylko uzytkujesz i należysz do grupy tych wszystkich prywatnych osób które po 5 latach chcą sprzedać swój samochód w nienagannym stanie. Zawsze jak słyszę, że ktoś sprzedaje swój 10 letni samochód i mówi że super sztuka bo on w nim nic nie naprawiał przez te 10 lat, tylko zmieniał olej, to aż mnie trzęsie. To że nic nie wymieniał oznacza tylko, że co roku jeździ na stację i dostaję przegląd, a pewnie połowa zawieszenia już wyjabana.

 

Znajomi cisną że mnie bekę bo co chwilę coś w starym E36 wymianiam, a jak wsiadam do ich samochodu na pierwszej dziurze czuję że sworznie to już się skończyły 2 lata temu a na maglu taki luz, że autem kieruje jak statkiem pirackim tak kołem macha. Lewa szyba  z tyłu  się  nie opuszcza od  dwóch lat? A że głośnik  prawy spalony? No a w zimę to czasem  ma problem i muszę kilka razy zakręcić  ale to zimna to normalne przecież. 

 

Tak więc z tymi prywatnymi to też nie jest tak super. Ktoś przez 5 lat łał tylko paliwo i nawet świec nie wymienił i płynu hamulcowego w 10 latku.

 

A najśmieszniejsze jest to, że ludzie nadal myślą, że auto od kobiety to znaczy że lepiej utrzymane. Zabrali mi prawko i żona teraz jeździ za mnie to przecież przez te 3 miesiące na 100% zajedzie mi sprzęgło i w coś przy(pipi)ie. Baby nie potrafią żarówki wymienić ani wypoziomować świateł pokrętłem więc cały stan samochodu zależy tylko od tego do jakiego mechanika jeździła i jak bardzo jej nie kroił za nic.

 

A u mnie powoli myśl z nowej Fabii Combi idzie w stronę Leona ST. Tylko ta różnica cenowa 67k vs 94k. Za to Leon to 2 klasy wyżej niż ta śmieszna Fabia.

Odnośnik do komentarza

No Leon ST jednak brzmi dużo lepiej niż Fabia Combi, poza tym auto będzie pod każdym względem lepsze.

 

W ogóle ostatnio też zacząłem myśleć, że jednak kombi nawet teraz bym czasem wykorzystał. Fiatem to w sumie jeździłem lokalnie, więc zawsze miałem wrażenie, że miejsca jest aż nadto (poza zakupami w Ikei). Teraz korzystam z nowych możliwości, więc A3 w ciągu roku zrobiłem już 3 wypady po 1000km i jeden 500km, z czego w trakcie trzech autem jechały 3-4 osoby z bagażem, a raz 2 z nartami i innymi pierdołami, co wymusiło złożenie siedzeń. Tak więc czasem większy bagażnik by się przydał, nawet jeśli 380 litrów też jest już niezłe. No i bardzo się cieszę, że nie wziąłem ciasnawego BMW 1, chociaż przy wyborze przestrzeń z tyłu umiarkowanie mnie interesowała.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2018 o 14:38, ragus napisał:

Wtrące się między te wasze drogie auta:

 

Mazda 3 2003 rocznik, 1.6 benzyna. Można się w taką madzię pakować? Podoba mi się :cool:

 

Najlepszy silnik w tych Mazdach.Jednak te auta rdzewialy juz na lini produkcyjnej i maja sporo mniejszych wkurzajacych usterek usterek elektrycznych.Jednak jak ci sie podoba i znajdziesz dobry egzemplarz to polecam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...