Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Mustang napisał:

Z zewnątrz się bardzo nie różni, ale wnętrze im naprawdę fajnie wyszło. Oglądałem w Genewie takie jak na fotce i sprawiało naprawdę dobre pierwsze wrażenie.

1200%7C800%7C78250e24491389cd7845fb7f.jp

 

Z kompaktów rozważ Skodę Scalę, właśnie debiutuje. IMO całkiem wyszła im stylizacja. W środku widać po materiałach nieco większe oszczędności niż w Octavii, ale jest nowocześnie i można mieć w tym aucie większość nowych technologii.

 

Ale za Scale też dowalili ceną więc troche mało opłacalna jest np w porównaniu z Octavia. A nowe clio stylistycznie z zew przypomina Megane. Bardzo ładne autko było przez tydzień. Później Peugeot pokazał nowe 208. Ale czuje, że ceny i za Clio i za 208 z spoko wyposażeniem i silnikiem to w granicach 80k zł się zamkną. Jak nie wyżej.

Odnośnik do komentarza

No 208 robi z zewnątrz. Ale tak porównując 208 i Clio w środku, to już inne wrażenie miałem. 208 jest designerski, futurystyczny, ale jak to się będzie starzeć i sprawdzać w praktyce - mam pewne wątpliwości. Clio z kolei wypada bardziej klasycznie, ale też nowocześnie i te połączenie białego z pomarańczowym wyszło sympatycznie. Co do cen to Francuzy zwykle miały w Polsce grube rabaty, szczególnie Renault.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, MaiorZero napisał:

A co myślicie o Seacie Ibiza IV. Wygląda na prosty samochód.

 

Chciałem go brać w 2017 roku gdy tylko wyszedł. grupa VW ma najlepsze IMo finansowanie ale owczesny pracodawca nie chciał dać mi promensy wymaganej przez Seata i dupa z interesu. A szkoda bo dopasiona Ibiza FR full LED i praktycznie wszystko co można było dodać (niechciałem tylko automatu i dachu panoramicznego/szyba) i silnik 150 koni (jak to jechało Panie, mój Focus tak się nie zbiera no ale focus to cięższe auto) przy wpłacie 20% w kredycie balonowym na 48miesięcy z 10k przebiegu rocznie kosztowałaby mnie miesięcznie 433 zł (po 4 latach jeszcze 35 tys do zapłaty albo nowe auto).

 

EDYTA:
kurde ja tu rozprawke pisze o Ibizie a patrze ze pytanie o poprzednią generacje. Ehh moje faux pas.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Mani napisał:

 

Toż to jeżdżący trup. Na złom z tym. Niby 260 tys przejechane. Niech coś Ci sie zyebie a za chwile zacznie wszystko padać to zobaczysz jakie są koszta części do Audi. 16letniego Audi.

Ja bym odpuścił. 

nie no ku.rwa nie zostawię tego tak

 

no jakie są ceny części do 16 letniego audi? 

mój 20 LETNI PASSAT 1.9TDI z przebiegiem 290k śmiga jak wściekły, użytkuję ponad pół roku i nie miałem żadnej awarii ŻADNEJ. zapłaciłem grube siano, zdecydowanie cena przewyższała sztuki na portalach aukcyjnych. To nie pierdo.lić mi tu że nie można kupić leciwego dobrego auta.  a nie sorry, wymieniłem żarówkę xenonu, XENON CZAICIE? 

B6 są w cenie, bo to dobre auta. 1.8t w s-linie chodzą grubo ponad 20k. Bierz ją póki jeszcze stoi. Prestiż, szyk i elegancja, to musi kosztować. 

 

260 tyś przebiegu ma? w 1.9tdi? toć on na dotarciu dopiero. 

 

te ibizy to dobre dla dziewczyn jak świeżo prawko zdadzą, ty potrzebujesz solidnego męskiego auta. Takie coś oferuje stara niemiecka motoryzacja, takie coś oferuje audi a4 b6. 

  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, D.B. Cooper napisał:

nie no ku.rwa nie zostawię tego tak

 

no jakie są ceny części do 16 letniego audi? 

mój 20 LETNI PASSAT 1.9TDI z przebiegiem 290k śmiga jak wściekły, użytkuję ponad pół roku i nie miałem żadnej awarii ŻADNEJ. zapłaciłem grube siano, zdecydowanie cena przewyższała sztuki na portalach aukcyjnych. To nie pierdo.lić mi tu że nie można kupić leciwego dobrego auta.  a nie sorry, wymieniłem żarówkę xenonu, XENON CZAICIE? 

B6 są w cenie, bo to dobre auta. 1.8t w s-linie chodzą grubo ponad 20k. Bierz ją póki jeszcze stoi. Prestiż, szyk i elegancja, to musi kosztować. 

 

260 tyś przebiegu ma? w 1.9tdi? toć on na dotarciu dopiero. 

 

te ibizy to dobre dla dziewczyn jak świeżo prawko zdadzą, ty potrzebujesz solidnego męskiego auta. Takie coś oferuje stara niemiecka motoryzacja, takie coś oferuje audi a4 b6. 

 

Ty tak poważnie? Wybacz nie miałem zamiaru nikogo urażać czy coś ale szczerze życie jest za krótkie by siedzieć na portalach i szukac okazji wsród złomu. A 99% ogłoszen taka jest. Zresztą mówimy o Audi a Ty wyskakujesz z Passeratti. Jeździsz pół roku i nie miałeś awarii? Chwała panu na wysokości. Nikt nie twierdzi, że takie auto zaraz na 2gi dzień ma się zrypać a Ty odrazu masz uszczuplac portfel. Maz kuzynki kupił Beje 3ke z 2006 w kombi (bo nowego nie kupi bo te auta tracą na wartości), było to 2 lata temu za bodajże 27 tys i też do tej pory nic w niego nie wsadził. Ponoć bo pytał czy nie chce kupić za 42 tysie. Wyśmiałem go. I pogratulowałem zakupu przed którym przestrzegałem ale jak zawsze mnie nikt nie słucha w rodzinie a poźniej płacz.

Poza tym prestiż, szyk i elegancja to w salonie a nie 20latku. 

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

tak jestem poważny. Nie uraziłeś mnie.

 

tak mówimy o Audi, ale wiesz, że to są te same silniki i ceny osprzętu są takie same? Czyli tanie. Jak wiemy silnik chyba najpopularniejszy na świecie i ilość zamienników jest ogromna, więc nie sądzę, żeby taki samochód miał puścić kogoś z torbami. 

 

 no prestiż w tych salonowych trzycylindrowych kosiarkach na pewno jest ogromny. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, D.B. Cooper napisał:

tak jestem poważny. Nie uraziłeś mnie.

 

tak mówimy o Audi, ale wiesz, że to są te same silniki i ceny osprzętu są takie same? Czyli tanie. Jak wiemy silnik chyba najpopularniejszy na świecie i ilość zamienników jest ogromna, więc nie sądzę, żeby taki samochód miał puścić kogoś z torbami. 

 

 no prestiż w tych salonowych trzycylindrowych kosiarkach na pewno jest ogromny. 

Tej, częsci popularne, ale jak yebnie turbina, albo dwumas, to i tak 2-3 tysiaki na dzień dobry.

A jak to ma jeszcze te sliczne wahacze aluminiowe z przodu w ilosci chyba 64, to  w ogóle, regeneracja jednego pewnie nadal 80-100 zł ;]

Odnośnik do komentarza

Wczoraj byłem wieczorem w kinie i widziałem na parkingu galerii tesle (ładowała się w specjalnym miejscu) ale to ładny samochód :obama:. W ogóle te elektryki czy hybrydy zawsze ładnie wyglądają. Często mają lekko sci fi design :)  

 

Co do tabletów to reno ma je najbardziej przegięte. Już w megance mi strasznie przeszkadzał na jeździe. Nie wiem po co aż taki duży tablet w samochodzie. W ceedzie szkoda tylko że sie nie chowa ale nie można mieć wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza

Bo?

 

1 godzinę temu, blantman napisał:

Co do tabletów to reno ma je najbardziej przegięte. Już w megance mi strasznie przeszkadzał na jeździe. Nie wiem po co aż taki duży tablet w samochodzie. W ceedzie szkoda tylko że sie nie chowa ale nie można mieć wszystkiego. 

Na zdjęciach najbardziej mi się podoba tablet w Skodzie Fabii, bo jest fajnie wkomponowany i nie rzuca się w oczy. Dzisiaj idę obejrzeć ten samochód.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...