Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, [InSaNe] napisał:

A jak Wam się podoba Alfa Romeo Giulia? Kiedyś Alfy kojarzyły się z awariami, obecnie to są zupełnie inne samochody, chociaż łatki trudno się pozbyć, tak jak m. in. co do Mazdy janusze dalej pierniczą, że Mazda = rdza. Ktoś z Was jeździł ta Giulią? Wizualnie bardzo mi się podoba. 

Cudowne auto....pod warunkiem,że właśnie takiego potrzebujesz.Gulia ma  ficzery, których próżno szukać nawet  u  droższych konkurentów(wał napędowy z włókna węglowego, aluminiowe kielichy amortyzatorów,przełożenie układu kierowniczego itp), a jednocześnie wykłada się na śmiesznych drobnostkach-wygląd nawigacji, czy multimediów.Ma naprawdę świetne materiały, fajne w dotyku przełączniki i pieczołowicie zrobione detale w środku w towarzystwie miejscami gorszych plastików.Dla mnie zajęcie pozycji za kierownicą tego auta to jak przeniesienie się do jakiegoś innego świata motoryzacji-wygląd zegarów, kokpitu, ogólne takie wrażenie zwartości i podporządkowania kierowcy.

Auto dla kogoś kto czerpie przyjemność z prowadzenia, a nie jazdy.Prowadzi się perfekcyjnie, ale znajdziesz tańsze auta, które będą bardziej komfortowe.Cytując- "Alfa to nie mędrca szkiełko i oko, ale miej serce i patrzaj w serce...i żadne  "przewaga dzięki technice", ale po prostu "sexi technology" ".

Tu masz test zwykłej cywilnej wersji z podstawowym dieslem.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Biorę to Audi. Sprawdziłem lakier, byłem u swojego mechanika po przejechaniu nim 20 km po zróżnicowanym terenie. Sprawdzony na kompie na postoju i w trasie. Sprawdzona głowica testerem. W środku praktycznie zero przetarć.

 

Co będzie to będzie.

 

Jak zmienię pracę na bardziej stabilną to będę chciał coś z salonu. Kia, Skoda itp

Edytowane przez MaiorZero
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Mani napisał:

 

Za(pipi)iście się sprawuje. Ten sam styl jazdy i mój Focus pali 8-10 a na jazdach i30n miałem spalanie 20l. Dlatego odpuściłem ten wózek bo bym chyba na paliwo nie wyrobił.

Nie mam pojęcia jaki masz styl jazdy swoim focusem że taki wynik spalania osiągnąłeś, u mnie chyba w najgorszych warunkach czyli miasto 8 km w jedną po całym dniu 8km w drugą spalanie nie przekracza 11-12l a jeżdżę raczej dynamicznie. Jak goniłem ziomka na motorze po autostradzie wyszło bodaj 16l .

 

Co do samego auta nie mam zastrzeżeń serio i w takim budżecie raczej ciężko o coś fajniejszego. 

Odnośnik do komentarza

I wiecie co? Nie sądziłem, że mnie to spotka o czym czytałem w internecie. 

 

Okazało się, że to Audi nie ma zapłaconej akcyzy. Coś mi nie grało. Patrzę na papiery a tam w deklaracji do akcyzy moje dane. Dalej umowa. Sprzedający Niemiec z dowodu i ja jako kupujący. Wtf nawet mnie tam nie było xd. Mówiłem, że albo on spisuje umowę na siebie z tym Niemcem a ja pomiędzy nim a sobą w Polsce. I chuy nie zrobi tego bo nie.

 

Książkowy przykład na niemca. 

 

Najbardziej szkoda samochodu, że padł ofiarą tego procederu.

 

Teraz idę po wino aby wypić moje zwycięstwo nad handlarzykiem. Szkoda tylko moich nerwów i czasu.

Edytowane przez MaiorZero
Autokorekta na telefonie :(
  • WTF 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, MaiorZero napisał:

I wiecie co? Nie sądziłem, że mnie to spotka o czym czytałem w internecie. 

 

Okazało się, że to Audi nie ma zapłaconej akcyzy. Coś mi nie grało. Patrzę na papiery a tam w deklaracji do akcyzy moje dane. Dalej umowa. Sprzedający Niemiec z dowodu i ja jako kupujący. Wtf nawet mnie tam nie było xd. Mówiłem, że albo on spisuje umowę na siebie z tym Niemcem a ja pomiędzy nim a sobą w Polsce. I chuy nie zrobi tego bo nie.

 

Książkowy przykład na niemca. 

 

Najbardziej szkoda samochodu, że padł ofiarą tego procederu.

 

Teraz idę po wino aby wypić moje zwycięstwo nad handlarzykiem. Szkoda tylko moich nerwów i czasu.

dej numer, podzwonimy i się popytamy jak  z akcyza

Odnośnik do komentarza

Nie dość, że obniża się tym procederem wartość zapłaconej akcyzy to jeszcze pomija się opłatę skarbową od umowy kupna-sprzedaży.

 

Masakra. Teraz jak przeglądam oferty i widzę samochody na "niemieckich" blachach i tekst sprawdzony z Niemiec to mam odruch wymiotny. Przynajmniej część z nim jest już gotowa do rejestracji. To jakiś plus.

Odnośnik do komentarza

Mieszkam w Małopolsce i tutaj strasznie dużo jeździ Audi. Czy to w Krakowie czy w Nowym Sączu i okolicach. Teraz już wiem dlaczego tych Audi jest tak dużo. Nie sztuka taki samochód kupić w dobrych pieniądzach i się nim cieszyć. Ale cieszyć się można do czasu. Wyszukałem trochę artykułów o zakupie samochodów z umową na niemca. Kończy się to postępowaniem karnym lub brakiem wypłaconego odszkodawania AC w przypadku szkody całkowitej lub kradzieży. Ubezpieczyciel powołuje się na sfałszowaną umowę i nie musi tych pieniędzy wypłacić.

 

Przeglądałem się ofertom aut z rozliczenia ale nie brałem ich jako priorytet. Teraz to się u mnie zmieni bo cenię sobie spokój, uczciwość i będę mógł spać spokojnie. No chyba, że przez zaznajomiony komis gdzie biorę fakturę VAT-marża od właściciela komisu.

 

Chyba, że też faktura VAT-marża nie chroni mnie przed przeszłością samochodu. Wiecie jak to jest właśnie w tym przypadku?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w salonie Skody sprawdzić Fabię, czyli chyba najbardziej nijaki i pospolity samochód na rynku. I cóż... w środku bardzo mi się spodobało, super się tam czułem i do tego chyba najlepszej jakości plastiki ze wszystkich aut jakie oglądałem w tym segmencie (C3, 208, Clio, Rio, Baleno, Jazz, Sandero). Bardzo mi się spodobało ułożenie wszystkich przełączników, wszystko pod ręką,  fajnie wkomponowany ekran multimedialny. Umówiłem się na jazdę próbna najmocniejszą wersją (110KM). jak mi się spodoba, to decyzja podjęta, szczególnie, że jest dostępny w automacie 110KM DSG i można dokupić sporo naprawdę fajnych dodatków (tempomat aktywny z awaryjnym hamowaniem, czujniki martwego pola, czuniki parkowania + kamera cofania, światła full led…).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ta, niby nijaka, a w sumie dostępne są fajne kolory, dwukolorowe malowanie, usportowiona wersja Monte Carlo... Do tego to najtańszy sposób na kupno nowych technologii VAG stosowanych też w modelach 2x droższych. No i niedawno był lifting.

 

Rozważałem ten samochód w podobnej konfiguracji zanim dostałem służbowy.

Edytowane przez Mustang
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Mustang napisał:

Do tego to najtańszy sposób na kupno nowych technologii VAG stosowanych też w modelach 2x droższych.

Niby tak ale jak dorzucisz ACC i inne bajery to wychodzi cena Ceed lub innego kompaktu ze średniej półki cenowej i znowu zaczyna się dylemat bo wyposażenie może będzie ciut gorsze ale komfort jazdy i ilość miejsca w kabinie klasę wyżej.

 

 

Odnośnik do komentarza

Zależy od wyposażenia ale przewiduje, że kolega nam się zamknie kwotowo w okolicach 70 tys (po zniżkach) bo kwotowo zaczyna się od 55,5 tysi. Dorzucamy 2 kolorowe malowanie, jakieś lepsze fele bo auto tez wyglądać musi wkońcu oczami też kupujemy, jakieś dodatkowe pakieciki bezpieczeństwa itp i 7 dych jak w pysk strzelił. No i pytanie czy kombi czy nie? Lepiej weź droższe auto w Kredyt Niskich rat (czyli typowa balonówka) i ciesz się przestrzenią w środku.  Może się połaś @Shago na Scale?

https://az749841.vo.msecnd.net/sitesplpl/alv1/4136db3c-3ae7-476f-ae9b-d8d868650d64/cennik_scala_rok_produkcji_2019.0a8f3d8068539ff677e0c124f931423b.pdf

 

No chyba, że auto na chwile kupujesz a nie na lata. To wtedy segment B ujdzie.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Znajomy pod koniec 2016 roku kupił Fabię w wersji Monte Carlo jeszcze z silnikiem 1.2TSI 110km z manualem i fajnym wyposażeniem(climatronic, tempomat, duże radio, jakiś specjalny szary lakier) za 55k. Także do tych 70k co mówicie dużo mu brakowało.

 

Widać to potem na rynku samochodów używanych, gdzie większość samochodów z Polski ma najbiedniejsze wyposażenie, bo nikt nie bierze tańszego samochodu z lepszym wyposażeniem i zamiast wziąć Fabię z full wyposażeniem to biorą Kie z korbkami.

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, szejdj napisał:

 

Znajomy pod koniec 2016 roku kupił Fabię w wersji Monte Carlo jeszcze z silnikiem 1.2TSI 110km z manualem i fajnym wyposażeniem(climatronic, tempomat, duże radio, jakiś specjalny szary lakier) za 55k. Także do tych 70k co mówicie dużo mu brakowa

 

 

Samo DSG to kilka (6-7?) tys dopłaty. Ja np odnosiłem się do tego co Mustang czyli zasmakowanie Fabi z ACC i innym Tech bajerami od VAG. Wtedy na loozie będzie to cena kijanek itp. kompaktów.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...