Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, smoo napisał:

W jazzie bagaznik sam w sobie nie jest jakis szczegolnie wielki, ale jak zlozysz tylne siedzenia to robi sie z auta maly dostawczak.

 

Jeszcze co do miejsca w srodku - ja mam 190cm wzrostu i zarowno za kolkiem jak i na tylnej kanapie mam mase miejsca.

Czyli Maciek stanie przed wyborem: jedziemy na wakacje z dziecmi  bez wózka, albo  jedziemy  z wozkami nawet trzema, ale bez dzieci :dynia:

Odnośnik do komentarza

No dobra Tipo odpada, spalanie to jakaś masakra, ten sam silnik co w Bravo, ale słabszy i spalanie na poziomie 9l w 1.4 i 10l w 1.4 T-jet w cyklu miejskim to jakieś kalectwo. Ja rozumiem, że to wtrysk pośredni, ale taka Elantra z 1.6 ( też pośredni wtrysk) pali o 30% mniej, przy większej dynamice i elastyczności. Szejm on ju Makaroni. Aczkolwiek dalej Tipo > fabia&rapid

 

Tak więc w wakacje planuję zakup auta dla taksówkarzy, w tym przedziale ciężko o coś lepszego ( podstawa 64, wypas 72 tyś złotych)

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Może plastiki będą chociaż lepsze niż w rapidzie :yao:

 

Fajny ten Jazz ale egzemplarz, który sprawdzałem był jednak zmęczony mocno, kierownica powycierana, to samo tapicerka z przodu, dźwignia biegów też połatana taśmą, lampy już zachodzą. Do tego gość mówi, że po deszczu trzeba od czasu do czasu wycierać bagażnik w środku po zacieka xd podobno w tych autach to norma, że woda dostaje się z tyłu do środka, fabryczny błąd. Tyle, że z tego co czytałem to było w drugiej generacji ale widocznie do trzeciej tego nie poprawili. I standardowo klapa bagażnika była robiona. No jednak nie.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, _Red_ napisał:

Trzej taksiarze z jakimi gadalem odradzali tipo. Jeden mial awarie silnika po 1000km, drugi mowi ze to żółw nie auto. Trzeci nie pamietam, tez mówił ze ogolnie szajs xd

 

Tipo > Rapid to bluznierstwo. A chyba teraz rapida zastepuje Scala, moze to warto obadac?

Fiat zawsze bedzie mi sie kojarzył z zimą i zmiotką uderzającą w bendiks rozrusznika. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, _Red_ napisał:

Trzej taksiarze z jakimi gadalem odradzali tipo. Jeden mial awarie silnika po 1000km, drugi mowi ze to żółw nie auto. Trzeci nie pamietam, tez mówił ze ogolnie szajs xd

 

Tipo > Rapid to bluznierstwo. A chyba teraz rapida zastepuje Scala, moze to warto obadac?

 

Scale zabija to samo co nową Mazde3 i nową Corolle. Cennik. 

Odnośnik do komentarza

A u mnie ciąg dalszy poszukiwań, bo już bardzo blisko terminu zakupu. Skoda Fabia bardzo spoko, fajnie mi się tym jeździło, chociaż kierownica chodziła tak lekko z tymi wspomagaczami, że nawet niemowlę by dało radę kręcić. dziwne uczucie, prawie w ogóle nie czuć, że coś się prowadzi.. Pojemność bagażnika na plus w tym segmencie.

Natomiast wczoraj oglądałem zdecydowanie najlepszy samochód moim zdaniem pod kątem wykonania ze wszystkich, jakie oglądałem w sektorze B: Forda Fiestę :banderas:. Pokochałem to auto w środku, w przyszłym tygodniu jazda próbna. Na stole oferta od dealera 75 tys. za MEGA dopasioną wersję z automatem, adaptacyjnym tempomatem i innymi bajerami. Rozsądek mówi, że coś mi chyba na głowę padło rozważać sektor B za taką cenę, ale jak sobie pomyślę w co to auto jest wyposażone i jak wygląda w środku... Nie wiem, jazda próbna zadecyduje. Tak, wiem @Mani, że często mówiłeś o tym samochodzie :)

Odnośnik do komentarza

@Shago

 

Dla mnie fiesta w środku bardzo ciasna w porownaniu z moim focusem. Ale przyznam, że fiesta STline jest ok. Ale zakochany jestem w wersji Active. I tą polecam Tobie sie zainteresować, żadną inną.

 

 

Ten kolor, ten wygląd nadwozia. W 80 tys powinieneś się zmieścić ze wszystkim co chcesz (do tego jakieś spoko upusty się trafią bo teraz jest martwy okres w branży jeżeli chodzi o sprzedaż), plus jakieś spoko finansowanie w Fordzie i stary masz spoczko bryke dla całej rodziny do jazdy po mieście a i w trasie daje również rade. Niewiem jak benzyniak bo miałem przez 3 dni fieste w dizlu ale nie podoba mi sie kultura pracy i diesel z miejsca u mnie jest skreślany.

 

Tu cennik

https://www.ford.pl/content/dam/guxeu/pl/pl_pl/documents/price-list/cars/PL-ford-new-fiesta-active-2019.pdf

 

i decyduj się prędko bo w seg B niedługo wjedzie nowe Clio i 208 (ale tu licze, że ceny za wypasy będą grubo powyżej 80 tys).

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

A jaki silnik? Mam nadzieje, że coś fajnego jak tyle kasy chcesz dać za segment B.

Niby tak, ale z kolei segment wyżej żeby mieć aktywny tempomat i automat, wyjdzie i tak sporo drożej.

 

100 doładowana powinna być spoko. Jeździłem ostatnio z ciekawości Focusem 1.0 125 (wolałbym zobaczyć jak jeździ 1.5, ale nie mieli) i był w porządku. Mniejszy moment niż w moim dieslu był zauważalnie odczuwalny, dlatego do Foki warto IMO dopłacić do 1.5, ale do normalnej jazdy wystarczy.

Odnośnik do komentarza

No bo moment jest sporo słabszy niż w tym 1.5. 1.0 125 ma 170 Nm, 1.5 150 - 240. Np. w Astrze jest inaczej, zarówno 125 jak i 150 to 1.4 i oba mają koło 240. Dlatego w Focusie warto dopłacić do 150, w Astrze niekoniecznie.

 

Natomiast tak czy siak te ecoboosty 1.0 jeżdżą bez porównania lepiej niż wszystkie silniki do 100 koni bez doładowania.

Odnośnik do komentarza

z tego co czytam to 1.0 100km w fiescie tez ma moment 170. Myślę, ze kolega będzie zadowolony jak już się zdecyduje na auto. Tydzień temu byłem rozmowie w hyundai'u. Z rozmowy wyszła w sumie lipa ale znowu posiedziałem sobie w tych autach i teraz juz mam obraz porównania i no niestety do jakości Forda to dużo jeszcze i30 brakuje. A Elantra to już wogóle porażkowy samochód jeżeli chodzi o odczucia po zamknięciu drzwi.

 

@Mustang

 

Ojciec już kupił auto? Bo teraz nie pamiętam ale chyba na Astre się skusił ale nic nie pisałeś co później ;)

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza

Odebrał miesiąc temu, jest zadowolony. Bez szczególnego jarania, nie licząc świetnych świateł, bardziej w kontekście udanego zastąpienia kilkuletniego Passata z dużym przebiegiem nowym samochodem z niższej klasy. Na razie ocenia przydatność różnych gadżetów z topowej wersji, podobno włączał już sobie kilka razy podgrzewanie kierownicy, z kolei narzeka na powolne elektryczne zamykanie tylnej klapy.

Odnośnik do komentarza

Zacząłem przeglądać sobie samochody nowe z 2018 r. i coś takiego bardzo mnie zachęciło: https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-allure-1-2-110-km-automat-najbogatsza-wersja-wyprzedaz-2018-ID6BHMdv.html#b174e83a83

. Tak, wiem, że za pasem zupełnie nowy model, ale ten wygląda bardzo ciekawie, dostępny od ręki i za fajne pieniądze. Szkoda tylko, że nie ma Front Assist, bo w sumie zależało mi na tym. Ech, kupno samochodu jest dużo gorsze, jak mieszkania :/

Odnośnik do komentarza
Zacząłem przeglądać sobie samochody nowe z 2018 r. i coś takiego bardzo mnie zachęciło: https://www.otomoto.pl/oferta/peugeot-208-allure-1-2-110-km-automat-najbogatsza-wersja-wyprzedaz-2018-ID6BHMdv.html#b174e83a83
. Tak, wiem, że za pasem zupełnie nowy model, ale ten wygląda bardzo ciekawie, dostępny od ręki i za fajne pieniądze. Szkoda tylko, że nie ma Front Assist, bo w sumie zależało mi na tym. Ech, kupno samochodu jest dużo gorsze, jak mieszkania
To bliźniak cytryny c3.
Odnośnik do komentarza

W Warszawie od ręki dostępna jest Honda Jazz Elegance 1.3 z automatem i nawigacją w takim kolorze:

DSyj08BXcAAocEV.jpg:large

 

Rocznik 2018, przebieg 5km. Z tego co mi gość mówił, to auto niedawno zarejestrowane i gwarancja leci od 1 maja tego roku. Chcą za nią 74 tys. Na piątek jestem umówiony na jazdę próbną Hondą Jazz z tym silnikiem i innym samochodem z automatem CVT. Jak mi się spodoba, to chyba kupuję już teraz, będzie czym jeździć na wakacje. 

Nie mniej rozum mówi, żeby brać Hondę, bo od ręki i praktyczniejsza, a serce jest za Fiestą :/

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...