Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, milan napisał:

Ależ ta fabia musi mieć rzeczywiście swietne te plastiki jak szago woli takie żelazko zamiast jakiegoś kompakta z pazurem.

 

Nie, nie ma rewelacyjnych, ale moim zdaniem najlepsze z tych wszystkich aut, które były w moim kręgu zainteresowań.

A co do kompakta, to ja po prostu chcę kupić nowe auto dobrze wyposażone, które będzie mi służyć minimum 5 lat-6 lat, a jak wezmę auto z automatem (bo takie mnie interesuje), to nagle się okazuje, że kompakty cenowo bardzo idą do góry. A że auto w zdecydowanej większości będę używał w Warszawie, gdzie jest problem z parkingiem, korkami, to wolę mniejsze auto, ale bardzo fajnie wyposażone w porównaniu do większego, ale w podstawowej konfiguracji, w której nic specjalnego nie ma. 

Oprócz Skody Fabii siedziałem też w Superb w kombi i cóż, to była masakra, źle się tam czułem, bo auto dla mnie za duże, a Fabia przy mojej posturze (179cm i 79kg) zapewniła mi wystarczający komfort i przestrzeń w środku.

Dlatego Fabia kombi po wczorajszej wizycie bardzo mnie przekonuje i czekam na jazdę próbną. Czas oczekiwania na nowy samochód z fabryki to 4 miesiące.

Edytowane przez Shago
Odnośnik do komentarza

Autko do 30 koła, z automatyczną skrzynią biegów, benzyna; niewielkie, można określić mianem miejskiego, ale niekrztuszące się na jakichś wypadach poza miasto. Przeszukuję rynek używanych, Audi A1 to dobry wybór? Ewentualnie- Seat Leon, Opel Astra, A3? Raczej po 2010 r.. Istotne, by części były łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie a samo auto w miare bezawaryjne. Jakieś pomysły zbliżone do przedstawionych modeli?

Odnośnik do komentarza

Jakaś Kia, Hyundai, aczkolwiek z a automatem może być ciężko coś znaleźć. Ta Astra, albo Leon wydaje się być najbardziej kumatym wyborem, ale też nie będzie latwo znaleźć czegoś fajnego znautomatem.

 

A1 kibel, moim zdaniem, pod względem wykonania i stosunku faktycznej wartości do ceny rynkowej. A3 będzie z kolei starsze w podobnej cenie niż reszta propozycji.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Blaise napisał:

Autko do 30 koła, z automatyczną skrzynią biegów, benzyna; niewielkie, można określić mianem miejskiego, ale niekrztuszące się na jakichś wypadach poza miasto. Przeszukuję rynek używanych, Audi A1 to dobry wybór? Ewentualnie- Seat Leon, Opel Astra, A3? Raczej po 2010 r.. Istotne, by części były łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie a samo auto w miare bezawaryjne. Jakieś pomysły zbliżone do przedstawionych modeli?

Albo trzeba zejść na ziemię z wymaganiami (rocznik, cena ,automat), albo zdecydować się na auto tego typu.

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-modus-automat-35000km-garazowany-ID6BLJKQ.html#daaea635cb

Tak, ja wiem,że można znależć  auto z wyzszego segmentu, czy o lepszych parametrach w tej cenie, ale nie chcę wiedzieć po jakich przygodach.

Audi A1 z 2010 w tej cenie?No  sumie z kilku by poskładał. ;)

Sorry,przeczytałem 20 koła-a to zmienia postać rzeczy.

To już fajny citroen c3 będzie.

 

Edytowane przez adi
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Blaise napisał:

Autko do 30 koła, z automatyczną skrzynią biegów, benzyna; niewielkie, można określić mianem miejskiego, ale niekrztuszące się na jakichś wypadach poza miasto. Przeszukuję rynek używanych, Audi A1 to dobry wybór? Ewentualnie- Seat Leon, Opel Astra, A3? Raczej po 2010 r.. Istotne, by części były łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie a samo auto w miare bezawaryjne. Jakieś pomysły zbliżone do przedstawionych modeli?

 

Raczej segment A bądź B będzie tu targetem. Tak jak kolega @adi pisze potrzeba trochę zejść z wymaganiami. Sam teraz dla panny szukam czegoś w tych granicach bo uparła się na Aygo ale powoli ją przekonuje do Smarta ForFour z 2015. Ładny model w salonie Merola stoi po 1szym właścicielu. 90 kucyków a że autko małe (Seg. A) to fajnie mi sie tym jechało. Z małych pchełek chyba najfajniejsze.

Odnośnik do komentarza

Też szukam dla dziewczyny, co do tego sprowadzania na ziemię,- kurde,  mówię o aucie 9-10 letnim. Serio, A1 nie da się kupić do 30 koła? Zwłaszcza, że raczej nie w PL, tylko Reichu.

C3 to też jakiś pomysł.

 

@krupek miałeś okazję jechać A1? Jest tak źle? Jestem zaskoczony,  dziewczyna ma Clio z 2001 i chciałaby się przesiąść na coś ciut większego i jednak nowszego o te 8-9 lat, żeby poczuła różnicę, a jeździło się w miarę komfortowo i bezawaryjnie, a wygląda, że (pipi), du.pa i kamieni kupa.

Edytowane przez Blaise
Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Blaise napisał:

@krupek miałeś okazję jechać A1? Jest tak źle? Jestem zaskoczony,  dziewczyna ma Clio z 2001 i chciałaby się przesiąść na coś ciut większego i jednak nowszego o te 8-9 lat, żeby poczuła różnicę, a jeździło się w miarę komfortowo i bezawaryjnie, a wygląda, że (pipi), du.pa i kamieni kupa.

Jechałem raz jako pasażer. Mnie osobiście to auto się bardzo nie podoba i uważam, że płaci się w nim za markę. Może faktycznie dobrym pomysłem będzie jakiś Fiat, albo coś francuskiego.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, milan napisał:

Jak tam @janol ?

Chwilowo się wstrzymałem. Samochody, które mi się podobają kosztują 130k ; )

Biję się z myślami, jeszcze grana jest opcja, że wezmę jakieś używanego minivana, żeby żona mogła nim jeździć na codzień, a ja dorżnę QQ albo kupię coś małego.

Kupno auta to za duży wysiłek, bez sensu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Blaise napisał:

Autko do 30 koła, z automatyczną skrzynią biegów, benzyna; niewielkie, można określić mianem miejskiego, ale niekrztuszące się na jakichś wypadach poza miasto. Przeszukuję rynek używanych, Audi A1 to dobry wybór? Ewentualnie- Seat Leon, Opel Astra, A3? Raczej po 2010 r.. Istotne, by części były łatwo dostępne, stosunkowo niedrogie a samo auto w miare bezawaryjne. Jakieś pomysły zbliżone do przedstawionych modeli?

 

Moja jezdzi C4ka 3drzwiowa chyba z 2011 i bardzo fajne auto, male, silnik daje rade, benzynka, tyle, ze manual, nie wiem po ile sa automaty, ale bez to spokojnie w tej kasie. Audi a3 jechalem jako pasazer i naprawde fajne auto z pazurem, ale nie wiem jak cenowo wygladaja takie roczniki.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

@mcpJa mam Jazza z roku 2007 w full opcji i jest bardzo spoko, przede wszystkim bardzo przestronne - mimo, ze nie wyglada (magic seats).

Technicznie jak to Honda - nic sie nie dzieje o ile poprzednik dbal o auto. Silnik warto dobrze sprawdzic, bo jak wiadomo lubia one wysokie obroty, lecz jesli jezdzil tym dzban lub kobieta to mozliwe ze bylo palowane na zimnym lub lany gowniany olej i moze byc przykra niespodzianka.

 

Warto wziac tez podjechac na kanal i obadac od dolu, czy ruda sie nie pojawia, a po zakupie obowiazkowo zrobic konserwacje.

 

Poza tym brak problemow.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, milan napisał:

Dlaczego smiech? Wg mnie zayebiste autko  z zewnątrz, a słyszałem same superlatywy o nim.

Bo w sumie to taka popier.dółka trochę mała ale mam dość szukania miejsca parkingowego dla szafy mondeo czy zawracania na uliczce osiedlowej na trzy. I z tego co czytam to w środku miejsca sporo jak pisze smoo.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...