Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Rozważałem mocno, ale tapicerka w środku była słabsza, do tego podświetlenie środka w Titanium robi robotę. Potem nie można było wybrać części opcji względem Titanium i no i samo auto było droższe. Ogólnie stanęło na tym, że zamówiłem dzisiaj wyposażonego Titanium, więc temat uważam za zamknięty. Finalnie wyszło 81 tys. z gwarancją Fordowską (a nie z ubezpieczalni) do 7 lat. Termin odbioru wpisany do 31.08, ale mam wielką nadzieję, że będzie wcześniej :)

Edytowane przez Shago
  • Plusik 2
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, mozi napisał:

Miałem pytać czemu nie st ale jak patrzę to za 88k jest golas st a żeby go zrownac wysoosazniem z Twoim to ~100k trzeba dać. Poyebalo te koncerny. Focus st nowy będzie kosztował tyle co rs poprzedniej generacji czyli +-150k to nowy rs ile 180? Masakra 

No ale w jakim sensie poyebało? Te kwoty wydają się wysokie, ale raz inflacja, dwa co za to dostajesz. Ta Fiesta będzie miała rzeczy, których kilkanaście lat temu nie było w S klasie. Golfa IV 1.6 w topowej wersji można z powodzeniem zastąpić Polo z najsłabszym 1.0 TSI (95) i w środkowym wyposażeniu. Kiedyś zupełnie wystarczające "elektryka, radio i klima" to dzisiaj poziom 0. Do tego ceny PL i tak są zwykle niższe niż w strefie euro, a i podatku od CO2 nie ma.

Odnośnik do komentarza

Nie widzę żeby ta Fiesta miała coś więcej niż st poprzedniej generacji. Zabrali jej 1 cylinder i dołożyli wyswietalcz + asystentów bez których można się obejść. Ja wiem ze nie może być taniej ale przy tej wartości wlasnie st poprzednie było super wycenione. To wg mnie nie jest. 

To tylko 20k wiem że to tyle co większą felga w Audi lub bmw no ale bez jaj. 

Edytowane przez mozi
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mcp napisał:

spoko, wiem czego szukam tylko jak przeglądam ogłoszenia to wraca do mnie koszmar sprzed kilku lat, 90% to niemiecki szrot sprzedawany przez mirków-handlarzy albo komisy.

Za tyle śmiało kupisz coś od pierwszego właściciela, chyba że koniecznie chcesz się pchać w zajezdzonego diesla z Niemiec. 

Odnośnik do komentarza

Mój Ford Fiesta wg katalogu kosztował 88tys. Wywalczyłem 81 tys. z 7 letnią gwarancją. Czyli w zasadzie dostałem 10% rabatu względem cennika. Natomiast jak porównywałem znalezione oferty na otomoto jakiegos modelu, co mnie interesował z cennikiem, to nie widziałem większych różnic (wyjątkiem są modele wyprzedażowe, które faktycznie potrafią być mocno przecenione, ale tutaj naprawdę nie ma reguły o ile procent).

Edytowane przez Shago
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...