Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Ukukuki napisał:

Ale o której mówisz?

Ta z początku lat 90 to ikona i sztos samochód. Jak będę miał kiedyś garaż to kupię jako drugie auto :wub: Późniejsze wersje tak średnio mi się podobają chociaż ta najnowsza niezła ale mnie nie stać. 

O nowej

2 godziny temu, Mustang napisał:

Zwróć uwagę czy w ogóle się mieścisz wygodnie. Dość wysoki znajomy poważnie rozważał, ale ostatecznie zbyt niewygodnie mu było. Przy polskim klimacie nie zapominaj też o wersji RF i Fiacie 124.

Jest w miarę wygodnie, przynajmmniej siedząc w aucie w salonie. Jutro chcę się wybrać na przejażdżkę aktualnym modelem, bo wcześniej miałem do czynienia tylko z przedliftem. 
Po lifcie wprowadzili większy zakres regulacji fotela, przez co mam teraz trochę miejsca nad głową i nie wbijam się kolanem w deskę rozdzielczą. Przedtem był z tym problem. 
No ale ogólnie wnętrze jest dość klaustrofobiczne. Z minusów jeszcze mały bagażnik, chociaż na 2 osoby na wyjazd wystarczy w zupełności; z drugiej strony obecnie pakując coś do auta wrzucam po prostu rzeczy na tylną kanapę (zakupy, torba, kurtka), w Mazdzie brak takiego miejsca może być upierdliwy. Do tego marny system multimedialny, mocno przestarzały. Ale ogólnie wyposażenie na plus, matrycowe ledy, wszystkie systemy bezpieczeństwa, kamera, czujniki itd. No i obiecałem sobie, że nigdy więcej auta z manualem, a tym przypadku to trochę mus. 

31 minut temu, LiŚciu napisał:

Auto jest bardzo niepraktyczne w kategorii auta domowego. Ale jak sam jeszdzisz czy tylko z jedną osobą to zajebista opcja. Jak marzysz i możesz sobie pozwolić to bierz. Najwyżej sprzedasz i zapomnisz o temacie. Zajawki też trzeba spełniać a tego typu auto jest własnie zajawką. 

No tak to sobie właśnie tłumaczę, że nie jest to zwykła zachcianka, bo myślę o nim od premiery nowego modelu, a teraz z 30 na karku czuję, że to ostatnia chwila na taki samochód zanim będę potrzebował czegoś rodzinnego.

Kupować na własność nie chcę, myślę o wynajmie długoterminowym, stąd moje małe obawy, że auto mnie zmęczy przed końcem umowy.

Czekam ciągle na głos, który przemówi mi do rozsądku, chociaż w głowie chyba już wiem co zrobię.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
17 minutes ago, Qra said:

Do tego marny system multimedialny, mocno przestarzały.

Z tego co widzę jest chociaż carplay/AA, więc jako tako powinno być.

 

W moim przypadku z taką Mazdą jednak największy problem byłby z brakiem miejsc z tyłu. Teraz przez epidemię ma to mniejsze znaczenie, ale ogólnie nierzadko zdarzało mi się z kimś gdzieś jechać i na pewno samochód, którym nawet awaryjnie nie da się kogoś podrzucić, byłby czasem pewnym problemem.

 

Oceń na jeździe próbnej, na ile sama jazda sprawia przyjemność i czy samochód jest w jakimś stopniu denerwujący lub niekomfortowy. Nieco inna bajka, ale mam znajomego, który kupił Porsche targa z lat 1980, realizując swoje marzenie i dość szybko jednak sprzedaje, bo sama jazda starym autem go nieco męczy, a do tego w sumie boi się wykorzystać możliwości silnika przy braku elektroniki i ochrony w razie wypadku. Mazda oczywiście nie ma dokładnie tego problemu, ale też możesz dostrzec jakieś upierdliwe mankamenty.

Odnośnik do komentarza

Odwiedziłem dziś salon Mazdy, niestety nie mieli żadnego MX-5 do jazd. Dostałem ofertę finansowania na konfigurację jaka mnie interesujei i już planowałem w głowie zamówienie w najbliższym tygodniu.

A wracając z salonu wstąpiłem po drodze do Skody. Octavia RS kombi, choć nieco droższa od Mazdy, to miesięcznie wychodzi 200zł taniej :nosacz3: 

No i robi naprawdę dobre wrażenie na żywo, sylwetka, wnętrze, rozmiar, a z panoramicznym dachem nawet mała namiastka cabrio.

Niestety Mazdy szybko tracą na wartości, przez co stają się średnio opłacalne w wynajmie. W zeszłym roku odpuściłem zakup CX-5 na rzecz Volvo z tego samego powodu.

Także mamy zwycięzcę w postaci Skody :trophy_gold:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Mustang napisał:

Hmm, ale to czego oczekiwałeś od samochodu? Bo to przecież zupełnie inne auta.

Zastanów się może jeszcze nad Fiestą ST, Mini, Polo GTI, Ceed/Proceed GT.

Chcę MX-5 albo hot hatcha, ew. kombi, ale interesują mnie tylko pojedyncze modele. Mazda z podejściem zero-jedynkowym - małe, ciasne, niepraktyczne, ale godzę się na to. Jak nie ona to coś pełnowymiarowego. Mały hot hatch - mam Golfa, nie chcę mniejszego (chociaż Fiesta fajna, a Polo rozważałem przed Golfem, teraz już wycofali je ze sprzedaży). Duży hot hatch - I30N fajny, ale ma wstrętne wnętrze, nowy Golf słaby, Audi S3 poza zasięgiem. Kombi - Volvo V60 T5, Mercedes CLA SB, ale też ponad budżet. Octavia właściwie łączy w sobie hot hatcha i szybkie kombi. Niektórzy mówią, że Skoda nudna i ble, ale nie mam z tym problemu. Chociaż jest to jedyny model z ich oferty który mi się podoba.

 

Odnośnik do komentarza

 Kupując auto nie zawsze rozsądek bierze górę, no i w sumie to nie musi :D. Apropo manuala, to Mazdy mają je jedne z najlepszych na rynku, goty praca, krótkie bezproblemowe sportowe przełożenie i mimo, że to nie wygoda automatu to i tak... zabawa wajchą to czysta przyjemność :pawel:.

 

 Mojim takim niespełnionym guilty pleasure jest RX8, była okazja i odpuściłem. Nie mogę powiedzieć, że żałuję przecież świat się nie zawalił czy coś... ale zawsze jak ją gdzieś widzę (lub słyszę :wub:) to myśl, że chciałbym taką mieć wraca natychmiast. Wiem że to jednorazowa zabawka, ale ta zachcianka prawdopodobnie nigdy nie odpuści.

 

 Także weźmiesz kolego Skodę, to też będziesz Pan zadowolony ale jak jesteś nagrzany na tę MX5 to podejrzewam że może być podobnie jak i u mnie, niespełnione guilty pleasure ;)

 

 Głos rozsądku? Hm no jest dużo ludzi którzy chcieliby mieć "takie problemy" :D

Odnośnik do komentarza

Sam ostatnio miałem dylemat, bo wszyscy mnie cisnęli na kombi a ja się uparłem na Audi a5. Bo kombi to rodzinna "super furka", ale kurła nie jestem 75 letnią grażynką, żeby się tłuc w takiej trumnie. 

 

Z drugiej jednak strony audi a5 to i tak bardziej "rodzinna" fura od MX5

Odnośnik do komentarza

 Doradźcie proszę z kolorem. Niebieski jest piękny, głęboki, ale czy nie zbyt oczojebny? Szary wygląda jak jak nardo grey w Audi, zawsze mi się podobał jak widziałem na ulicy

szary.JPG

niebieski.JPG

e: w konfiguratorze szary wygląda trochę inaczej niż naprawdę, w każdym razie nazywają się błękit race i szary steel

Edytowane przez Qra
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, krupek said:

Jak ma być kombi, ale tez dawać frajdę i nie kosztować majątku to polecam Focusa ST w kombi z silnikiem 182 km. Fajnie wygląda, jest mocny, a i większa szafka z Ikei się zmieści.

Tylko niestety ten silnik już tylko dostępny z automatem o podobno mało sportowym charakterze. 

 

Co do koloru, każdy ma swój gust. Osobiście nie lubię tych niemetalizowanych szarych i nazywam je kolorem betonu. Zresztą ogólnie za szarymi nie przepadam. Więc z tych dwóch niebieski. Sam teraz wybieram do Golfa i limonka oraz czerwony metalik nie są zgodne z zasadami służbówek, więc wezmę klasyczny dla VW srebrny. 

Odnośnik do komentarza

Skoda octavia vs mazda mx5 no niezły rozrzut.

 

Skody to niestety dziadowskie auta w środku - szybko trzeszczą. Miałem troche Fabie (wiem niższa klasa)i troche Rapid obydwa od nowości służbowe. Koleżanka z pracy ma z kolei Ovctaviie i czasem nią jeżdże i moge po tych 3 skodach powiedzieć że żal jak to wszystko szybko lata, trzeszczy i ogólnie słabo spasowane.

A już kupowanie nowej? Moje zdanie - bez sensu. 

Już lepiej pomyśl nad Focusem jak ktoś wyżej pisał. Żona wiele lat jeździła 2 i 3 (do grudnia zeszłego roku) i nadal to auto w środku, nawet po dzieciach, dobrze wygląda. 

 

A co do koloru (jeśli weźmiesz Octavie) to z tych dwóch lepiej niebieski a nie taki leasingowy szary. 

 

Odnośnik do komentarza

Widziałem ostatnio w TV reklamę Tipo Cross.

 

N56ktkuTURBXy84NzMwMzFlMy1lNzI0LTQ3MGUtO

 

Jak zrobią wersję kombi to może to być całkiem niezłe i ciekawe auto za rozsądne pieniądze. Nie mam żadnego doświadczenia z nowszymi Fiatami. W zasadzie, w życiu jechałem tylko Sieną, prowadziłem Pandę i po 10 minutach miałem skurcze nóg, bo się nie mieściłem, no i raz jechałem Pandą jako pasażer, siedziałem z tyłu i na progu zarwało się coś w zawieszeniu i zrobił się low rider.

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj jak parkowałem w garażu to widziałem u somsiada - skubany postawił coś takiego

 

nuova-cupra-formentor-3.jpg

 

 

Nie powiem, super to się prezentowało

 

https://www.cupraofficial.pl/

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.01.2021 o 13:15, Qra napisał:

Odwiedziłem dziś salon Mazdy, niestety nie mieli żadnego MX-5 do jazd. Dostałem ofertę finansowania na konfigurację jaka mnie interesujei i już planowałem w głowie zamówienie w najbliższym tygodniu.

A wracając z salonu wstąpiłem po drodze do Skody. Octavia RS kombi, choć nieco droższa od Mazdy, to miesięcznie wychodzi 200zł taniej :nosacz3: 

No i robi naprawdę dobre wrażenie na żywo, sylwetka, wnętrze, rozmiar, a z panoramicznym dachem nawet mała namiastka cabrio.

Niestety Mazdy szybko tracą na wartości, przez co stają się średnio opłacalne w wynajmie. W zeszłym roku odpuściłem zakup CX-5 na rzecz Volvo z tego samego powodu.

Także mamy zwycięzcę w postaci Skody :trophy_gold:

Powiedz mniej więcej jakie warunki Ci zaoferowali dla Mazdy i Octavii?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...