Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dzwoniłem wczoraj i pytałem o Kię, jest dostępna od ręki. No, ale jednak muszę przeczekać jeszcze chwilę, bo różne są przewidywania dla mojej branży po epidemii. Żałuję, bo fajne wyposażenie ma, kolor, no i automat.

 

Na razie, ogarnąłem Outlandera, konkretny remont wyszedł, więc na razie mam spokój. Oby.

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, SetoPL napisał:

A jak z wyciszeniem przy wyższych prędkościach i komfortem resorowowania?

 

 

Jestem bardzo zadowolony. Przy prędkościach autostradowych można swobodnie rozmawiać, nie krzycząc a dłuższa jazda nie powoduje bólu głowy. Tak samo resorowanie, mega przyjemne jest pokonywanie kolejnych zakrętów.

Nie mniej to są zawsze osobiste odczucia, polecam się wybrać na jazdę próbną :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A w Octavce jednak nie jest tak cicho jak bym marzył podczas jazdy na autostradzie, ale po 2 latach używania nadal jestem zdania, że auto spełnia wszystkie rodzinne potrzeby. Udało się zapakować wszystkie bagaże na każdy wyjazd, jest mnóstwo zakamarków, haczyków. Spalanie śmieszne w benzynie, a wydajność niezła.

Za dwa-trzy lata może Octavia IV będzie kosztowała tyle co III, bo teraz to chyba od 90k wzwyż cenniki widziałem :O

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Shago napisał:

 

Jestem bardzo zadowolony. Przy prędkościach autostradowych można swobodnie rozmawiać, nie krzycząc a dłuższa jazda nie powoduje bólu głowy. Tak samo resorowanie, mega przyjemne jest pokonywanie kolejnych zakrętów.

Nie mniej to są zawsze osobiste odczucia, polecam się wybrać na jazdę próbną :). 

Na razie nie planuję auta wymieniać. A patrząc co się dzieje w około to może za 2-3 lata najwcześniej. 

Ja teraz Fabia jeżdżę z 2015 roku i tam to strasznie kuleje. Głośno. Twardo i tył lubi uciec, ale Fiesta nie dość że nowsza generacja to jeszcze Ford umie w zawieszenie. No i wkurza mnie, że ciasno w środku 

 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, _Red_ napisał:



Za dwa-trzy lata może Octavia IV będzie kosztowała tyle co III, bo teraz to chyba od 90k wzwyż cenniki widziałem :O

Chyba od 100 wzwyż?

 

17 godzin temu, Pajda napisał:

Trochę już nie wierzę w te " auto dostępne od ręki" w salonach. Na 15 przypadków tylko jedno stało fizycznie, a reszta to był wabik. Oczywiście to w zeszłym roku było.


oj teraz jest rzeźnia u dilerów. Marzec jeszcze jako tako z -30% l, ale kwiecień dramat. Sprzedaż się totalnie zatrzymała. Plichta (potentat VAG, ma ileś salonów VW, Audi, Skoda) w kwietniu 150 osób zwolnił, a ponoć Zdunek 100. 
 

Ludzie, a szczególnie firmy czasami nawet  nie odbierali aut, które mieli zaliczkowane, stąd może te okazje na placu, od ręki.
 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pisałem z pamięci, ale teraz patrzę w PDF z cennikiem - od 94k za liftback manual 150KM. Co to się zrobi jak wezmę dodatki, lakier metallic i jakiś pakiet serwisowy :obama:

77k za nową w miarę nieźle wyposażoną trójkę z pakietami to już było dla mnie takie na krawędzi dobrego smaku i burżujstwa XD Zobaczymy za te parę lat jak leasing się skończy. Wtedy chcę wymienić na kolejne, bo koszt płacenia rat znacznie rekompensuje mi świadomość, że nie trzeba odwiedzać mechanika, tylko tankować, wsiadać i jeździć na pakiet przeglądów.

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

oj teraz jest rzeźnia u dilerów. Marzec jeszcze jako tako z -30% l, ale kwiecień dramat. Sprzedaż się totalnie zatrzymała. Plichta (potentat VAG, ma ileś salonów VW, Audi, Skoda) w kwietniu 150 osób zwolnił, a ponoć Zdunek 100. 

 

Ludzie, a szczególnie firmy czasami nawet  nie odbierali aut, które mieli zaliczkowane, stąd może te okazje na placu, od ręki.

Z kolei inni zamówili i nawet by odebrali, ale produkcja stoi. U mnie w pracy kilka osób czeka. Ja z kolei gadałem o przedłużeniu swojego leasingu o rok, chociaż tylko częściowo ponieważ samochód i tak stoi teraz w garażu, a głównie mając perspektywy na lepszą pulę aut do wyboru w przyszłym roku.

 

Co do Octavii, to ta wersja za cennikowe 95k, a i tak będzie do tego rabat, ma już bardzo bogate wyposażenie i świetne osiągi.  Do tego ceny Skody w Polsce i tak są okazyjne w porównaniu ze strefą euro - w Niemczech ta wersja kosztuje 120k. Ale ok, jeśli jest drogo w porównaniu z poprzednią, to pewnie będzie taniej i pojawią się wkrótce rabaty, wyprzedaże i specjalne wersje.

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Mustang napisał:

Z kolei inni zamówili i nawet by odebrali, ale produkcja stoi. U mnie w pracy kilka osób czeka.


No to pewno jakieś sporadyczne przypadki. Sprzedaż nowych aut w salonach w kwietniu praktycznie nie istniała. Co ciekawe w 2 połowie marca VW podniósł ceny o 5%. Nie licząc jakiś ciekawych promek „od ręki” auta mimo covidu będą szły dalej w górę. 

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, SetoPL napisał:

Na razie nie planuję auta wymieniać. A patrząc co się dzieje w około to może za 2-3 lata najwcześniej. 

Ja teraz Fabia jeżdżę z 2015 roku i tam to strasznie kuleje. Głośno. Twardo i tył lubi uciec, ale Fiesta nie dość że nowsza generacja to jeszcze Ford umie w zawieszenie. No i wkurza mnie, że ciasno w środku 

 

Byłem bliski kupienia nowej Fabi, tylko że kombi. Nie kupiłem, bo jednak jest tego auta od cholery na drogach, no i Fiesta jest po prostu lepszym samochodem (wyciszenie, jakość prowadzenia, silnik lepszy i nie wibruje na wolnych obrotach jak we Fabii). Nie mniej jeżeli brakuje Tobie miejsca, no to Fiesta tutaj nie zmieni nic. Nawet może być gorzej, bo ma mniejszy bagażnik.

Tylko że akurat mnie na tym nie zależało: dziecko nie pojawi się u mnie wcześniej jak za 5 lat, jeździmy we 2 osoby. Tak prawie będzie się kończyć 7 lat gwarancji, więc można będzie zmienić.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Shago napisał:

Byłem bliski kupienia nowej Fabi, tylko że kombi. Nie kupiłem, bo jednak jest tego auta od cholery na drogach, no i Fiesta jest po prostu lepszym samochodem (wyciszenie, jakość prowadzenia, silnik lepszy i nie wibruje na wolnych obrotach jak we Fabii). Nie mniej jeżeli brakuje Tobie miejsca, no to Fiesta tutaj nie zmieni nic. Nawet może być gorzej, bo ma mniejszy bagażnik.

Tylko że akurat mnie na tym nie zależało: dziecko nie pojawi się u mnie wcześniej jak za 5 lat, jeździmy we 2 osoby. Tak prawie będzie się kończyć 7 lat gwarancji, więc można będzie zmienić.

Ja jeżdżę tak samo albo sam albo z dziewczyną, ale lubię mieć przestrzeń w samochodzie. I jak miałem wcześniej A4 albo i30 to jednak czułem się lepiej w środku. Mi to się marzy właśnie jakiś kompakt z mocnym silnikiem w miarę + automat, ale nie wiem czy będzie mnie jeszcze stać, więc może kolejny samochód to tez miejski będzie, bo w sumie głównie jeżdżę Gdynia - Gdańsk. W zeszłymroku najdalej to byłem w Olsztynie... ;) raz.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...

Czy leasing 110%, przy wpłacie własnej 40% i spłacie na 48 miesięcy przy aucie za ok. 90k netto to dobra oferta? Tak mi w weekend wycenili Focusa no i powiem szczerze, że mieszane mam odczucia, jakoś średnio opłacalne mi się to wydaje i zakup na FVAT jakoś bardziej mi podchodzi.

 

Swoją drogą, niby branża motoryzacyjna dostała przez pandemię a jakoś szczególnie tego nie widać u dealerów. O ile w kwietniu/maju były ciekawe oferty na zalegające auta, tak teraz jest lipa, przynajmniej w Fordzie.Zalegające gdzieś im auta są tańsze z grubsza jedynie o różnicę wyposażenia, albo dodają 2-3 lata gwarancji, co i tak jest ch.uja warte, bo potem się wywijają z odpowiedzialności. Dodatkowo, w Focusach już nie montują manuala z silnikami z 1.0 i 1.5 ecoboost, a z taką skrzynią właśnie miałem brać, dziwna zagrywka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dla porównania. Ja mam leasing 48 rat rownych (ostatnia to wykup na własność), wklad własny 25%, całkowity koszt to 105% więc śmieszna kwota przy rozłożeniu na te 4 lata. Aż szkoda byłoby brać za gotówkę i wrzucać auto w środki trwałe, a tak mam tanie raty, niewykorzystana kasa idzie na inne cele. Ale 110% to już trochę mniej opłacalne, fakt.

Edytowane przez _Red_
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

No u mnie wyszła właśnie rata ok. 1550 netto. Generalnie, dealer u którego byłem był strasznie ogórkowy, motali się i przygotowali mi konfigurację, potem sprawdziłem w domu to chłop powrzucał rzeczy, których nie chciałem, gadał jak najęty i ciągle chciał mi wcisnąć coś, co zalega gdzieś po Polsce. Złożę tę ofertę o dealera w Trójmieście i zobaczę, co oni na to. 

 

Nad wyprzedażą rocznika myślałem w marcu i nic konkretnego nie znalazłem, teraz raczej odpuszczam, bo chciałbym auto kupić we wrześniu. Outlander mi się sypie, na wakacjach zrobiłem nim jakieś 1700 km, świrowała klima, czasami dziwne dźwięki było słychać z podwozia. No nie chciałbym już w niego wrzucać kasy. 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, krupek napisał:

Dodatkowo, w Focusach już nie montują manuala z silnikami z 1.0 i 1.5 ecoboost, a z taką skrzynią właśnie miałem brać, dziwna zagrywka.

Jakaś dziwna informacja. Nie montują manuala w 1.5 182, reszta powinna normalnie mieć manuale, a ten nowy 1.0 155 tylko manual. Może tymczasowa przerwa w produkcji czy coś?

 

Polecam obczaić też nowe VAGi, szczególnie Octavię. Równocześnie mogą być ciekawe deale na auta poprzedniej generacji na stanie.

Odnośnik do komentarza

Tak mi powiedziano w salonie w Starogardzie Gdańskim. Będę rozmawiał teraz z salonem w Trójmieście, także zobaczymy, czy potwierdzą.

 

Z VAGów brałem pod uwagę Golfa w kombi, ale w nowej generacji jeszcze kombi nie ma, stara jest już przestarzała z wyglądu, szczególnie w środku, a ceny nowych Octavii to jakieś nieporozumienie.

 

edit.

w konfiguratorze online też nie ma skrzyni manualnej dla wersji Active i tych silników, także prawda.

Edytowane przez krupek
Odnośnik do komentarza

Prawda, w tej cenie, którą mi podali, mocno bym się zastanawiał, czy warto. Początkowo zakładałem budżet 80-90k maksymalnie. Teraz mnie zaskoczyli niedostępnością niektórych silników z manualem, stąd wyższa cena. Zrobiłem z grubsza takie rozeznanie póki co.

 

Dziś znalazłem fajnego Focusa w Warszawie z 2019, złożyłem zapytanie. Jeśli oferta byłaby atrakcyjna to pewnie byłbym zainteresowany. ProCeed bardzo fajny, chociaż mi ten większy prześwit się często przydaje, stąd padło na Focusa Active.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, krupek napisał:

edit.

w konfiguratorze online też nie ma skrzyni manualnej dla wersji Active i tych silników, także prawda.

Nie do końca, zobacz w kategorii Hybryda. To jest ta mild hybrid niby hybryda, tylko manual. Wychodzi dużo taniej niż automat.

 

Golfa kombi nie ma, jest już Leon za to. Ale ok, nie ma wersji z wyższym prześwitem.

Odnośnik do komentarza

IMO one nie różnią się za bardzo od zwykłych ecoboostów. W jeździe powinny wypadać na plus, w awaryjności nie wiadomo, niemniej ja bym to traktował jako kolejną ewolucję zwykłego benzyniaka z manualem i bardziej zaawansowanym start stop. 

Jak dla mnie nazywanie przez Forda tego hybrydą jest głupawe, z jednej strony nabiera ludzi szukających prawdziej hybrydy w stylu Toyoty, z drugiej odstrasza amatorów klasycznego benzyniaka.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.