Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

5 hours ago, adi said:

Alfa 159  sportwagon z pancernym jtd 1.9 pod maską.No chyba,że potzrebujesz naprawdę dużo miejsca to nie bardzo ;)

Jak kupowałem a4 to dużo myślałem o tym aucie, bo wygląd zewnętrzny i środek to jest bajka. Do dzisiaj robi mega wrażenie. Szczególnie wersja po FL. No i 1.9 JTD to takie 1.9 TDI tylko nowszych czasów. Jednak ma beznadziejne silniki benzynowe ( te o mniejszej pojemności) oraz 2.4 JTD to kaszalot. A jeśli chodzi o znalezienie zadbanej sztuki to.... 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mondeo MK4 2.0TDCI. Nie musisz szukać "zadbanych" sztuk, bo to auta i jednostki pancerne, a i wyposażenie można dostsc dobre jak znajdziesz np. Titanium X - BT, navi czy grzana tylna kanapa chociażby. Miejsca sporo, prowadzi się przyjemnie. Oryginalne części kosztują grosze. Bardzo łatwo też znaleźć samochód z Polski z pełną historią, bo były dużo tańsze od konkurencji, więc często trafiały jako samochody służbowe managerów średniego szczebla. Lub jak wyżej. Laguna 3.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Alfe 159 to moge polecić poszukiwanie jej w naszych okolicach tj. Bielsko-Biała - Tychy. W obu tych miastach i okolicach są fabryki fiata i swego czasu kierownictwo miało budżet na samochód służbowy i w większości były to właśnie Alfy 159. Na pewno sporo tych samochodów zostało w rodzinie i ktoś odsprzedaje w dobrym stanie. Natomiast kierownictwo niższego szczebla z mniejszym budżetem musiało sie zadowolić Fiatem Cromą który sie słabo sprzedawał ale był równie wdzięcznym samochodem. 

Edytowane przez Dud.ek
Odnośnik do komentarza

Kup sobie Krystian jakieś mondeo, focusa albo octavię, pełno tego lata (w kombi też) więc na pewno coś znajdziesz. Mondeo i octavia nawet nie muszą być kombi bo heczbek (czy tam liftback) mają tak duże bagażniki, że można tam w karty grać. Miałem mondeo mk3, teraz mam focusa mk2 (1.6 duratec), oba w benzynie i mogę polecić. Z napraw od dwóch lat przy foce nic nie robiłem, ale też kupiłem od pierwszego właściciela. A części eksploatacyjne zrobisz za grosze :lapka:  Z takim budżetem mondeo mk4 bez problemu znajdziesz.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Trzeba uważać na zakup auta uzywanego w salonie, bo spotkałem się ze sytuacja, ze uzywki staly na placu salonu, typ mial biurko w salonie, a to był mirek handlarz i tylko kilka aut mial zostawionych w rozliczeniu i dzierzawil miejsce ;/ 

 

Ja juz wiem, ze nigdy nie kupię auta sciaganego z zachodu - jak uzywka to krajowa, a jak rozbite to z usa. 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pajda napisał:

Trzeba uważać na zakup auta uzywanego w salonie, bo spotkałem się ze sytuacja, ze uzywki staly na placu salonu, typ mial biurko w salonie, a to był mirek handlarz i tylko kilka aut mial zostawionych w rozliczeniu i dzierzawil miejsce ;/ 

 

Ja juz wiem, ze nigdy nie kupię auta sciaganego z zachodu - jak uzywka to krajowa, a jak rozbite to z usa. 

 

A jak się natniesz na używkę z kraju, to się przerzucisz na salonowe, ew. tylko rozbite z usa?

Odnośnik do komentarza

Zamiast się cieszyć, że się zmienia auto to trzeba się oglądać na wszystkie strony czy przypadkiem jakiś miras nie sprzedaje ci kręconego zalanego szrota. Ja brałem auto oddane w rozliczeniu właśnie w salonie, drugie od pierwszego właściciela. Jednego i drugiego szukałem po 3 miesiące, na samą myśl, że za 2-3 lata będę znowu szukał dostaję drgawek.

Odnośnik do komentarza
Zamiast się cieszyć, że się zmienia auto to trzeba się oglądać na wszystkie strony czy przypadkiem jakiś miras nie sprzedaje ci kręconego zalanego szrota. Ja brałem auto oddane w rozliczeniu właśnie w salonie, drugie od pierwszego właściciela. Jednego i drugiego szukałem po 3 miesiące, na samą myśl, że za 2-3 lata będę znowu szukał dostaję drgawek.
Dlatego odradzam wszelkie popularne pseudo "premium" Audi/BMW/Mercedesy i poszukać coś z polskiego salonu jak Fiat, Ford, Renault. Ryzyko wciąż jest, ale mniejsze.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...