Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

14 hours ago, Jotrazydwa said:

Zawsze chciałem mieć golfa gti i jutro/pojutrze wyciągam odłożone hajsy i kupuje swój dresowóz. Wybór padł na piąteczkę. :wub: Czarna, 3 drzwiowa. Tak, wiem, że łatwiej wsadzić dzieciaka do auta 5d. Tak, jestem gibki. :cool: :lapka:

Ale to zamiast Mazdy 6 czy dodatkowo?

 

@Banny Nie jestem pewien jak w tej generacji, ale tempomat można było w VAGach dokładać, najlepiej poszukać albo popytać na tematycznym forum. Diesel nie jest idealny na miasto. Z drugiej strony 100% pewna przeszłość jest zawsze sporą zaletą, szczególnie w połączeniu z dobrą ceną.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Mustang napisał:

Ale to zamiast Mazdy 6 czy dodatkowo?

 

@Banny Nie jestem pewien jak w tej generacji, ale tempomat można było w VAGach dokładać, najlepiej poszukać albo popytać na tematycznym forum. Diesel nie jest idealny na miasto. Z drugiej strony 100% pewna przeszłość jest zawsze sporą zaletą, szczególnie w połączeniu z dobrą ceną.

 

No wiem, ze na miasto troche dupa. Tym bardziej, że codzienny kurs to żłobek po 3km w jedna strone. Raz na tydzień służbowo 250 km w jeden dzień + weekendy okazjonalnie wypad jakiś 100 km powiedzmy. 

-

Na dłuższe trasy Infa. Tylko czy wtedy byłaby potrzebna? Te diesel szybki całkiem a spali mniej od infy.

No ale Infy nie sprzedam, wymienić moge tylko na II gen lub inny model ze stajni Infiniti ;)

-

Wkurza mnie to już, bo fajnego lexa w sobote oglądałem o 12.00, a o 15.00 ktos inny przyjechał i go kupił :<

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, iluck85 napisał:

 

 

Koło nie odpadło? Tylne koło nie stoi krzywo? Przecież te wszystkie francuzy mają z tylu belkę. Dramat jakich mało :) 

Ile masz lat? Pytam pod kątem tej CHR. 

Nie wiem, kilka lat tym peżotem przejeździłem i wszystko cacy.

 

A lat mam 30 z hakiem, więc tutaj chciałbym z jednej strony coś poważnego, ale jednak nie do wożenia wnuków. Ten SUV/Crossover to taka zachcianka raczej, bo poważnie też myślałem o audi a5 xD

 

 

Odnośnik do komentarza
15 minutes ago, Banny said:

Raz na tydzień służbowo 250 km w jeden dzień + weekendy okazjonalnie wypad jakiś 100 km powiedzmy.

To najważniejsze, będzie mógł się filtr wypalić.

 

Zawsze możesz kupić i potem zobaczyć. Może będziesz chciał się czasem przejechać Infiniti. Może stwierdzisz, że Audi w sumie jeździ się lepiej (co jest możliwe, poza dźwiękiem silnika). Jak się zaczną dublować z Infiniti, to wymienisz któreś z aut na coś bardziej zabawkowego.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, gekon napisał:

Nie wiem, kilka lat tym peżotem przejeździłem i wszystko cacy.

 

A lat mam 30 z hakiem, więc tutaj chciałbym z jednej strony coś poważnego, ale jednak nie do wożenia wnuków. Ten SUV/Crossover to taka zachcianka raczej, bo poważnie też myślałem o audi a5 xD

 

 


 

Czyli nie zwróciłeś uwagi. Po pewnym czasie osłony gumowe pękają i dostaje się tam woda. Koło dostaje luzy i jest krzywo jak się z tylu spojrzy. Problem znamy w P, Citroenach i Renault. Ludzie wymieniają całe belki, a problem wróci. Trzeba silikon nawali.


CHR to typ auta- podoba się/nie podoba się. Poważniej wyglada wcześniej zaprezentowana Mazda cx3/30 i tu bym uderzał.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Banny napisał:

 

No wiem, ze na miasto troche dupa. Tym bardziej, że codzienny kurs to żłobek po 3km w jedna strone. Raz na tydzień służbowo 250 km w jeden dzień + weekendy okazjonalnie wypad jakiś 100 km powiedzmy. 

-

Na dłuższe trasy Infa. Tylko czy wtedy byłaby potrzebna? Te diesel szybki całkiem a spali mniej od infy.

No ale Infy nie sprzedam, wymienić moge tylko na II gen lub inny model ze stajni Infiniti ;)

-

Wkurza mnie to już, bo fajnego lexa w sobote oglądałem o 12.00, a o 15.00 ktos inny przyjechał i go kupił :<

A co złego w jeżdzeniu Fifi po mieście?Zawsze jeżdziłem autami o troszkę większej pojemności niż przeciętne 1.5 po mieście ,często na krótkich odcinkach(3.0 Busso, teraz 3.5 w Infiniti) i niezauważyłem żadnej niedogodności w rzekomym dłuższym rozgrzewaniu takiej benzynki.Mała benzynka na zimno też spali dużo.

Ale jak już chcesz coś typowo pod te krótkie odcinki to bym brał Lexusa CT-tak, wiem,że brzydki :P , ale cichy i ma fajne audio

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, adi napisał:

A co złego w jeżdzeniu Fifi po mieście?Zawsze jeżdziłem autami o troszkę większej pojemności niż przeciętne 1.5 po mieście ,często na krótkich odcinkach(3.0 Busso, teraz 3.5 w Infiniti) i niezauważyłem żadnej niedogodności w rzekomym dłuższym rozgrzewaniu takiej benzynki.Mała benzynka na zimno też spali dużo.

Ale jak już chcesz coś typowo pod te krótkie odcinki to bym brał Lexusa CT-tak, wiem,że brzydki :P , ale cichy i ma fajne audio

 

20l/100 km ;) 

>hehe<

 

a nie chcę tego v6 tak męczyć na krótkie dojazdy. U mnie to wyglądać będzie 3 km w jedną stronę/stop/3 km powrót i po południu to samo. 

Więc trochę słabo z dystansami.

 

CT tak, ale place prawie tyle co za IS350, wiec to już boli, a też czasem wypad za miasto (gdy infe ma żona np.) byłby koszmarem z CVT na autostradzie.

 

Zawsze brakuje pieniążków, bo tak to bym wziął Q50s w hybrydzie i wio.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Banny napisał:

 

20l/100 km ;) 

>hehe<

 

a nie chcę tego v6 tak męczyć na krótkie dojazdy. U mnie to wyglądać będzie 3 km w jedną stronę/stop/3 km powrót i po południu to samo. 

Więc trochę słabo z dystansami.

 

CT tak, ale place prawie tyle co za IS350, wiec to już boli, a też czasem wypad za miasto (gdy infe ma żona np.) byłby koszmarem z CVT na autostradzie.

 

Zawsze brakuje pieniążków, bo tak to bym wziął Q50s w hybrydzie i wio.

No fakt-cena CT200 to jakiś fenomen.Biorąc pod uwagę,że możemy wyjechać z salonu fajnie wyposażoną  wersją za 89.000, to ogłoszenia 3-latków za 70 tys rozpatruję w kategoriach ciekawostki, albo żartu

Odnośnik do komentarza
47 minutes ago, adi said:

No fakt-cena CT200 to jakiś fenomen.Biorąc pod uwagę,że możemy wyjechać z salonu fajnie wyposażoną  wersją za 89.000, to ogłoszenia 3-latków za 70 tys rozpatruję w kategoriach ciekawostki, albo żartu

Ale tak chyba jest z większością samochodów od Toyoty i co ciekawe Dacia Duster mega trzyma cenę

Odnośnik do komentarza
W dniu 28.09.2020 o 14:50, adi napisał:

Ale jak już chcesz coś typowo pod te krótkie odcinki to bym brał Lexusa CT-tak, wiem,że brzydki :P , ale cichy i ma fajne audio

Ja wiem czy brzydki? Ja kupiłem żonie na początku roku w takim kolrze i felgami:

CT200h_Sport_MY19_EU_04_tcm-3170-1459937

I tak jak szary czy brązowy to słąbo wyglada tak biały daje radę. 

Odnośnik do komentarza

200h odpada raczej bo auto będzie też czasem na obowdnicę czy coś.

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-is-lexus-is250-v6-208km-salon-polska-zadbany-ID6DhqBG.html?fbclid=IwAR0Pbnf0b5e-pXIiL7fHzbj4NY4t-BE5GTjMgpZiAv_NFoQCNbnLpt7t9S8

 

hmm.

Tylko troche drogi jak na taki wóz, bo nie jest to full opcja.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Mustang napisał:

A czego mu brakuje poza skórą jeśli ktoś jest amatorem skóry i nie licząc rzeczy, których nie znajdzie się w aucie z racji wieku? Przynajmniej bluetooth i AUX są.

szyberdach, nagłośnienie mark levinson (chociaż pioneer bazowy ponoc daje rade), ekran z navi, kamery cofania i nie wiem czy rolete ma i wentylowane fotele.

-

drugi lex co mi uciekł sprzed nosa, (pipi)a.

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Banny said:

szyberdach, nagłośnienie mark levinson (chociaż pioneer bazowy ponoc daje rade), ekran z navi, kamery cofania i nie wiem czy rolete ma i wentylowane fotele.

-

drugi lex co mi uciekł sprzed nosa, (pipi)a.

To w sumie nie tak dużo, a już ekranem z navi w 10 letnim aucie w ogóle bym się nie ekscytował, to już wolę bez, bo i tak bym zaraz zamontował smartfona.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

hmm, to może coś takiego:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/infiniti-q50-infiniti-q50-3-7-wyjatkowe-ID6DeZc9.html?isPreview=1&fbclid=IwAR29g3zaK67KXucYj-xOFTH3DokSgyd7WIP7_5NrGWhsH0goWnWa0gQt-Qs#gallery-open

 

za 53 myślę, że spokojnie by poszedł.

3.7 - ekonomiczne do miasta XD

 

poza tym, zdjecie uszkodzeń z usa (zakładając, że legit) 

 

120752129_3331830933560311_2282090544383

 

 

inna opcja to jeszcze Lexus Gs III generacji, z tym, że żona mówi, że "szczupak" :)

no i trochę za duzy jednak.

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-lexus-gs-300-ID6DjTc2.html#ba05555160

 

A z Audi to sprawa niewiadoma, bo nie ma decyzji, tylko "gadanie"  - więc ja szukam sobie, a jak za pół roku czy później się zwolni to wtedy sobie pomyślę.

 

 

 

Z IS'em jest mega ciezka sprawa, troche trace nadzieje. 

Fajne sztuki są na południu polski.  Ciężko mi się tma wybrać i czasowo i też mam złe wspomnienai jak jechałem 450 km w jedną stronę po Lexusa is200 co okazał się ulepem.

 

 

 

 

Mazda 3 hatchback, biała z czarnymi alusami, ładna. 

2014, nakulane w chu.j, a tu cena 57k. 

Od dealera ;)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Banny napisał:

 

inna opcja to jeszcze Lexus Gs III generacji, z tym, że żona mówi, że "szczupak" :)

no i trochę za duzy jednak.

 

 

https://www.otomoto.pl/oferta/lexus-gs-lexus-gs-300-ID6DjTc2.html#ba05555160

 

GSy mi się zawsze podobały, fajne limuzyny. Czy ja dobrze widzę, że on ma odtwarzacz na kasety? xd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...