Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Jak mnie wkurfia ten rynek moto dzisiaj. 

 

Chcesz kupić auto, zayebiście! Widzisz reklamę nowego SUVa, na którego czekałeś. Piękna cena, 85 k. Wchodzisz na stronę, a tam większy jubel niż na stronie H&M.

 

- Chcesz kupić auto za gotówkę? NIE! Zobacz! Leasing! Nie chcesz? Ale zobacz jeszcze z 20 razy! Nie lubisz leasingu? To może... kredycik dla firm?

 

To jeszcze spoko. Skipujesz 35 zakładek i bota, który usilnie chce ci "pomóc" i wreszcie jest... KALULATÓR MILIONA WERSJI. Okazuje się, że te 85 k to kosztuje wersja bez silnika, kół i karoserii, więc wybierasz jakiś pakiet PrEmIuM, aleee na koniec przenosi Cię do kolejnej zakładki, żebyś wybrał sobie jeszcze jeden z miliarda dodatkowych pakietów za jedyne 1000000000000 zł. I znów czujesz się jak biedak cebulak:( Bo jak złożyłeś sobie konfigurację, którą chcesz to wychodzi 150-200 k. 

 

- Ale może kredycik lub leasing dla Pana?

 

 

---

 

A teraz coś z trochę innej beczki. Interesuje mnie jakieś autko Crossover / SUV. Nie chce kredytów czy leasingu - tylko gotówka, bo nie lubię zobowiązań. Na autko mam do wydania -/+ 100 koła. No i ja od dawna szaleję za... Totoyka CHR:wub: Ale o motoryzacji wiem tyle, że Gran Turismo skończyło się na czwartej części i może źle mi się podoba? Ewentualnie coś innego w tym stylu?

Odnośnik do komentarza

Też na wiosnę szukałem SUVa, ale ceny szybko mnie wyjaśniły i dały do zrozumienia, że jednak nie szukam. Mógłbym sobie pozwolić na jakiegoś biedniejszego z 2WD, ewentualnie Dacie Duster z 4WD i lepszym wyposażeniem, no ale jednak chciałem w końcu jakieś bardziej komfortowe auto, lepiej wyciszone i udogodnieniami. Zacząłem interesować się crossoverami, albo kombi, bo jednak chciałbym coś większego i ostatecznie padło na Focusa Active, czyli kombi i większy prześwit. W sobotę odbieram, więc zdam relację, czy to był dobry wybór xd

 

Poza tym, weź też pod uwagę, że jak weźmiesz SUVa z 4WD to musisz liczyć się z droższym serwisem zawieszenia potem, no i taki klocuch inaczej się prowadzi zazwyczaj, więcej też pali.

 

 

Odnośnik do komentarza

No nie pomagasz;] Wszystkie te nowe mazdeczki są spoko. Jakby Nissan i Mazda robiły gorsze auta to bym nie miał dylematu i brał Toyotę. No, ale Japończyki ostatnio robią coś jeszcze dobrze poza hentaiami i trudno wybrać. A przecież jest jeszcze Mitsubishi

 

 

Edytowane przez gekon
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, gekon napisał:

 A przecież jest jeszcze Mitsubishi

Nie żartuj, oni się zatrzymali kilka lat temu. Outlander, czy ASX wyglądają przestarzale przy konkurencji. Wiosną miałem zastępczego Eclipse Cross to niby fajnie się jeździło, ale w środku też bez innowacji, a z tyłu okropny. Zresztą, Mitsubishi się wynosi z Europy.

 

O właśnie, jeszcze Ford Puma ciekawe auto z tego typu.

Edytowane przez krupek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@gekon no nie pomagam ;], ale takie problemy należą chyba do najprzyjemniejszych w życiu.

 Problem typu: brać 2/3 letnie BMW czy tam Audi, czy może lepiej w podobnej cenie np świeże Superb na wypasie? (strzały od czapy)

 Najbardziej mnie bawi, jak ktoś nie może jeszcze spać przez takie dylematy ;). Oczywiście nic osobistego do Ciebie, taka mała dygresja tylko. 

 

 Bardziej w temacie to rzeczywiście te nowe Pumy też bardzo fajne są (ale czy tam przypadkiem nie siedzi 1 litrowy silnik?), no i  ogólnie w tym segmencie jest duży wybór i mnóstwo tego teraz na ulicach.  Kia XCeed, Hyundai Kona (hybryda), bmki X1/2  i w zasadzie każdy producent ma coś w ofercie i te nowsze autka to w zasadzie wszystkie fajne są. 

 

 Chyba najważniejsze co mogę poradzić to uważam, że większość tych crossoverów to takie typowe "babskie suvy" tj. ładne, zgrabne i akurat dla kobiety na miejskie warunki. W większości z nich najzwyczajniej w świecie brakuje trochę więcej miejsca w środku (np wspomniana Mazda CX3 jest zbudowana na bazie Mazdy2 a nie 3 -> i w środku to czuć). Jeżeli ma to być główne auto to zwróć na to uwagę, na dłuższą metę może to być uciążliwe i niepraktyczne.

 

 W kwestii silników to sam nie wiem, nie lubię tego całego downsizingu i osobiście to unikam szerokim łukiem (szczególnie na trasie już brakuje pary) i mam obawy jak to na dłuższą metę sprawują się te wyżyłowane konstrukcje w dużych budach. Taki przykład z mojego podwórka 1.3 L w Renault Kadjar i nieprzyzwoicie niskie ceny na wtórnym rynku 2/3 letnich aut, no coś musi być na rzeczy i pewnie uszczelki wydmu(pipi)e na potęgę czy coś. Być może jestem uprzedzony, ale poniżej 1.5 L nawet w crossoverze bym się nie ładował. 

 

 Powyższym nie chcę siać fermentu i ewentualnie niepotrzebnego zamieszania, bo ogólnie to fajny masz problem tj. lekką ręką 100k na autko to nic tylko przyklasnąć i na co się nie zdecydujesz to będzie frajda. Powodzenia. 

Edytowane przez alb84
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i spoko, czyli na razie zostaję przy tej Toyocie CHR. Zawsze się na nią gapiłem jak przejeżdża obok. Chciałem tylko podpytać czy to jakiś obciach tym jeździć, jak na przykład BMW E36, czy jest OK. Wozik ma być ciekawy, ma mało palić i posłużyć kilka lat.

 

Auto głównie do miasta. Przesiadka z peugeot 206, więc cokolwiek wezmę będzie OK:) (chociaż kurde, polecam, super auto służyło mi kilka lat, a jak coś yebło to taśma klejąca wystarczyła xD ewentualnie serwis i wymiana część tańszej niż piwo na rynku w Krakowie).

 

 

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, gekon said:

No i spoko, czyli na razie zostaję przy tej Toyocie CHR. Zawsze się na nią gapiłem jak przejeżdża obok. Chciałem tylko podpytać czy to jakiś obciach tym jeździć, jak na przykład BMW E36, czy jest OK. Wozik ma być ciekawy, ma mało palić i posłużyć kilka lat.

 

Auto głównie do miasta. Przesiadka z peugeot 206, więc cokolwiek wezmę będzie OK:) (chociaż kurde, polecam, super auto służyło mi kilka lat, a jak coś yebło to taśma klejąca wystarczyła xD ewentualnie serwis i wymiana część tańszej niż piwo na rynku w Krakowie).

 

 

No i git. W przypadku nowych samochodów i tak najważniejsze jest po prostu lubić wybrany model. Też mam znajomego, który zakochał się w CHR, wziął jako służbowy i jest zadowolony. Mnie również ten model się podoba z wyglądu. 

 

Do miasta hybryda będzie świetna, mało spali, a awaryjność tych napędów Toyoty jest wzorowa. W ruchu miejskim wystarczy słabszy silnik. Niemniej przede wszystkim wybierz się na jazdę próbną, bo nie każdy lubi sposób w jaki hybrydy Toyoty trzymają obroty przy przyspieszaniu, a model za cenę designu przehandlował pewne walory praktyczne, choć to pewnie wiesz z testów na YT.

 

BTW niebawem do oferty Toyoty wchodzi też Yaris Cross, chociaż ten model ma mieć zupełnie inny, mniej ciekawy design.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tego co kojarzę to sama faktura, a na niej były dane auta, kwota, kupujący, sprzedający i to jest dowód zakupu. 

 

Cos mi świta, że sprzedawca handlarz dołączał jeszcze umowę sprzedaży poprzedniego właściciela. Ale po co? Nie pamiętam już, chyba jako dowód że miał prawo własności do auta.

Ano pewnie nie robił dowodu rejestracyjnego na siebie tylko nadal był wpisany poprzednik, więc to było chyba potrzebne bym zarejestrował auto.

 

https://www.google.com/amp/s/www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/zadaja-umow-od-bylych-wlascicieli/36c4l22.amp

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.09.2020 o 16:40, gekon napisał:

No i spoko, czyli na razie zostaję przy tej Toyocie CHR. Zawsze się na nią gapiłem jak przejeżdża obok. Chciałem tylko podpytać czy to jakiś obciach tym jeździć, jak na przykład BMW E36, czy jest OK. Wozik ma być ciekawy, ma mało palić i posłużyć kilka lat.

 

Auto głównie do miasta. Przesiadka z peugeot 206, więc cokolwiek wezmę będzie OK:) (chociaż kurde, polecam, super auto służyło mi kilka lat, a jak coś yebło to taśma klejąca wystarczyła xD ewentualnie serwis i wymiana część tańszej niż piwo na rynku w Krakowie).

 

 

 

 

Koło nie odpadło? Tylne koło nie stoi krzywo? Przecież te wszystkie francuzy mają z tylu belkę. Dramat jakich mało :) 

Ile masz lat? Pytam pod kątem tej CHR. 

Odnośnik do komentarza

Hej,

 

obecnie po sprzedaży Toyoty jestem na etapie poszukiwania auta na codzienne sprawy w mieście/krótsze dystanse (infi zostaje na podróże z rodziną) a raczej walki w takim oto sporze:

 

1) Lexus IS250 - V6, 2.5l, automat - wersja prestige (szyberdach, czujniki przód/tył, kamera, Mark Levinson nagłośnienie, grzane i wentylowane fotele i jakieś tam pierdoły) z roczników 2006-2010. Różne są wersje, z niemiec / z polski lub moje ukochane BIAŁE lub bardziej ukochane "glacier frost mica".

Kwotowo 35 - 50 (za 55 można is350 ogarnąć) 

Zawsze mi się ten Lexus podobał i na daily byłoby bardzo OK.

 

 

spacer.png

 

f796526s-960.jpg

 

-mniam-

 

 

 

2) Audi Q3 quattro S line / S tronic coś tam (nie interesuje się audi to nie wiem) - ma bose, brązowe skóry, szklany duzy dach, ale brak tempomatu na przykład. 2.0 TDI.

2011 r, Auto z rodziny, 226 000 km przebiegu. Polski salon, od nowości u teścia. Moglibyśmy je ogarnąć w naprawdę dobrej kwocie... 

 

 

IMG-20200927-160742.jpg

 

ta linia boczna - jak taki karzełek czy coś...

 

 

 

IMG-20200927-160730.jpg

 

tutaj w miarę ok - jak "kałdi" 

 

 

No i rozum jak i koledzy podpowiadają, by brać audi i tyle. Sercem to juz kupiłem Infę i Toyote, czas chyba na dojrzała decyzję :lol:

A lex kiedys moze będzie w opcji 350 lub ISF ;)

 

co myślicie?

 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Jotrazydwa napisał:

Zawsze chciałem mieć golfa gti i jutro/pojutrze wyciągam odłożone hajsy i kupuje swój dresowóz. Wybór padł na piąteczkę. :wub: Czarna, 3 drzwiowa. Tak, wiem, że łatwiej wsadzić dzieciaka do auta 5d. Tak, jestem gibki. :cool: :lapka:

Gdzie takiego znalazłeś? Pokaż ogłoszenie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.