Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Mazda nie traci szybko, na wartości i jest jedną z marek, której najmniej z wiekiem spada cena. Tak samo Honda. Nie wiem, skąd u Ciebie wziął się taki pogląd. Natomiast MX5 to jest model, który chyba najbardziej skoczył do góry jeśli chodzi o cenę nowej fury :D I to był skok astronomiczny, bo ta podstawowa wersja kosztowała kiedyś niecałe 100 tys. zł. 

 

Też stoję przed wyborem nowego samochodu i mogę zrealizować swoje marzenie odkąd byłem dzieciakiem, bo zawsze chciałem mieć BMW 5. Natomiast ostatnio mi trochę przeszło i teraz bardziej skłaniam się ku 'bobrowi', czyli BMW 4.

 

Zostaje kwestia silnika, bo wystarczy mi 430i, ale bardzo kusi m440i. W BMW jest duże rabatowanie dla grup zawodowych, natomiast różnice w ofertach pomiędzy salonami są znaczne. Najlepszą ofertę mam z Warszawy i stamtąd odpowiedź przychodzi mailem po 15 minutach, nie mówiąc o tym, że obsługa jest świetna i taka jak powinna być. Sama różnica w cenie pomiędzy takim Gdańskiem, a Wawą to jest na każdym modelu +- 12 tys. zł. 

 

Jak już zainwestuję w ten samochód, to go wykupię i tak szybko się nie pozbędę. Kusi to m440i jak cholera. 

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, [InSaNe] napisał:

Mazda nie traci szybko, na wartości i jest jedną z marek, której najmniej z wiekiem spada cena. Tak samo Honda. Nie wiem, skąd u Ciebie wziął się taki pogląd. 

Przy kalkulacji CX-5 wyszła mi niska wartość końcowa, a przez to znacząco wyższa rata, w przypadku MX-5 faktycznie są wyższe wartości

Odnośnik do komentarza
12 hours ago, [InSaNe] said:

Też stoję przed wyborem nowego samochodu i mogę zrealizować swoje marzenie odkąd byłem dzieciakiem, bo zawsze chciałem mieć BMW 5. Natomiast ostatnio mi trochę przeszło i teraz bardziej skłaniam się ku 'bobrowi', czyli BMW 4.

To już kompletnie kwestia gustu. Jakby co, to 5 nie ucieknie, z kolei 4 może być za parę lat zbyt mało praktyczna. Może to najlepsza okazja, żeby wziąć teraz? A jak z jazdą próbną, 4 nie prowadzi się zwinniej?

 

BTW u mnie Golf 8 zamówiony w tym tygodniu na następne służbowe. Jestem zadowolony, dołożyłem parę opcji w stosunku do proponowanej konfiguracji i mam ostatecznie za nie zapłacić z własnej kieszeni tylko 1/3 ceny. Teraz czekanie, podobno powinien zdążyć z fabryki na koniec leasingu A3 za 4 miesiące.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie jeździłem, bo nie mam czasu się wybrać na jazdę próbną :/

 

Najlepsze jest to, że ja obiektywnie powinienem rowerem jeździć albo hulajnogą, bo do roboty mam 200m, do starych 100m, a jak mam czas jeździć dalej, to tylko w weekend i różnie z tym czasem i chęciami bywa :D

 

W moich ofertach jest różnica między 430i i m440i w wys. 60.000,00 zł, przy tym samym wyposażeniu. Dodatkowo ta druga ma napęd xdrive, bo w tej pierwszej nie można tego dokupić. 

 

A tak z ciekawości, podoba Wam się Kia Stinger? 

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, [InSaNe] said:

Jeszcze nie jeździłem, bo nie mam czasu się wybrać na jazdę próbną :/

 

Najlepsze jest to, że ja obiektywnie powinienem rowerem jeździć albo hulajnogą, bo do roboty mam 200m, do starych 100m, a jak mam czas jeździć dalej, to tylko w weekend i różnie z tym czasem i chęciami bywa :D

 

W moich ofertach jest różnica między 430i i m440i w wys. 60.000,00 zł, przy tym samym wyposażeniu. Dodatkowo ta druga ma napęd xdrive, bo w tej pierwszej nie można tego dokupić. 

 

A tak z ciekawości, podoba Wam się Kia Stinger? 

Wersja V6 bi Turbo również ma 4X4 sztos auto i dużo tańsza ;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za opinię, na filmiki zerknę.

 

Pomyślałem też o gotowcu, początkowo interesowało mnie BMW 5 i znalazłem fajnego gotowca, lakier też mi się podoba:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-5-bmw-sikora-530i-xdrive-samochod-nowy-ID6DjvMx.html?

 

Jak dostałem ofertę, to z krzesła spadłem. Rabatu na to nie ma wcale, a za ten lakier z palety Individual wołają (jest w cenie)... prawie 30.000,00 zł. To mój konfig po rabacie jest w cenie 279.000,00 zł brutto i mam taki jak chcę.

 

 

A co sądzicie o designie "bobra"? Ja tam nie widzę w nim nic kontrowersyjnego, mi się podoba. To pier.dololo ludzi i wybrzydzanie pionków, których na niego nie stać jakoś mi nie robi. 

 

Przejadę się do tej Wawy w sobotę za tydzień i będę wiedział więcej.

 

Pierwotnie myślałem o tym Stingerze, bo na te Beemki myślałem, że jestem za cienki finansowo. Natomiast miałem bardzo dobry rok jeśli chodzi o finanse, przez pandemię nie było też pokus do wydawania pieniędzy i teraz mogę rozważyć powyższe. Z tymże serio, im bliżej podjęcia decyzji, tym bardziej to odkładam.

 

W moim otoczeniu każdy to motoryzacyjny ignorant i priorytetem jest dla nich niskie spalanie (:D), więc nawet nie ma za bardzo z kim pogadać na te tematy.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza
8 hours ago, [InSaNe] said:

A co sądzicie o designie "bobra"? Ja tam nie widzę w nim nic kontrowersyjnego, mi się podoba. To pier.dololo ludzi i wybrzydzanie pionków, których na niego nie stać jakoś mi nie robi.

Dla mnie ten design jest lipny, ale to już pisałem. Może na żywo wygląda lepiej, może idzie się przyzwyczaić, ale na pewno mogli zaprojektować to lepiej. Filmik z opinią Franka Stephensona idzie na milion wyświetleń i zdania w komentarzach są dość zbliżone. 

Odnośnik do komentarza

No zazwyczaj gardłują np. na profilach producentów pionki, które widziały dane auto na obrazku i jedyne, na co ich stać, to brelok do kluczy :potter: Dla mnie M2 pod względem wyglądu jest fatalne, ale nie gardłuję w internecie, jakie jest ch.u.j.o.w.e, tym bardziej, że na żywo go nie widziałem i nigdy się nim nie przejechałem. Największym minusem w tym grillu czwórki jest dla mnie ta tablica rejestracyjna. Jakby był naklejony jakiś plaster.

Edytowane przez [InSaNe]
Odnośnik do komentarza

Na forach BMW też zdania są w najlepszym razie podzielone. Ale co z tego, po nowym Golfie też ludzie jadą, a jak dla mnie jest w porządku. Nie musisz szukać aprobaty, nie jesteś jednym fanem designu, nawet jeśli zwolennicy wydają się być na razie w mniejszości. A że osobiście wolałbym taki wygląd, to co innego:

attachment.php?attachmentid=2327992&stc=

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.01.2021 o 10:30, szejdj napisał:

Najwięcej na nową serię 4 narzekają ci, co jeżdżą E36 :) 

 

A może take:

image.png.beb2c9e0fa2e383b17bfec1662e0405b.png

No co Ty!!!tu jest Polska!!!Za tyle to można miećprestiżowe   Audi a4,albo Arteona a nie jakiś włoski wynalazek, co się cały czas psuje!!!!Ja co prawda nawet w tym aucie nie siedziałem, ale znajomy sąsiada ma brata, co słyszał gdzieś,że coś tam jakoś tam się dzieje, przy czymś, tam z lewej strony bardziej.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Czoperrr said:

Zastanawiam się nad kupnem auta z salonu. Jakie opcje są teraz najkorzystniejsze? Gotówka raczej nie wchodzi w grę. Raty? Leasing konsumencki? Co najbardziej się opłaca? Zastanawiam się nad RAV4 Hybrid bo potrzebuję auta na podróże po Europie.

Musisz konkretnie przekalkulować. Gotówki przy tanich kredytach szkoda się pozbywać na samochód, lepiej zainwestować. Leasing czy raty, imo sporo zależy od tego, czy po okresie finansowania chce się zatrzymać auto, czy wręcz przeciwnie, pozbyć się bezproblemowo i wziąć nowe. BTW hybryda będzie mało palić w mieście, ale w trasie wcale nie jest aż tak ekonomiczna. Jak chcesz duży samochód mało palący w trasie, nadal lepsze są diesle, np. nowa Octavia z 2.0 TDI 115 jest wyjątkowo oszczędna. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Hybryda i to suv z dość dużymi oporami powietrza to bardzo średni wybór na spalanie/prędkości autostradowe.

Diesle lepiej odpuścić bo już pojawiają się miasta (np w Szwecji), że nim się nie wjedzie. Zresztą każdy kraj w EU o tym myśli, nawet u nas pojawiają się pierwsze rozmowy w tej kwestii

https://dziennikzachodni.pl/zakaz-wjazdu-aut-z-silnikiem-diesla-do-centrum-slaskich-miast-jeszcze-w-tym-roku-tychy-katowice-zabrze-rybnik-i-bielsko/ar/c4-15415789

 

Jakaś z 1,8-2l turbo benzyna będzie chyba obecnie naj pod autostrady i bujanie się po Europie.

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...