Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu st inna polka? Cenowo to jest 170k za st vs 200 k za cupre czy r'kę. Zasadniczo to szukam na pewno awd i automat. Mocy też niżej niż te 250km to nie szukam. Myślałem nad aertonem r ale cena jest z kosmosu. 

ST to raczej wersja ostateczna jak odpadną inne opcje ale się zastanawiam czy już na początku roku na wiosnę nie zamówic bo i tak pewnie dostanę auto na jesień. 

Odnośnik do komentarza
23 minutes ago, mozi said:

Czemu st inna polka? Cenowo to jest 170k za st vs 200 k za cupre czy r'kę. Zasadniczo to szukam na pewno awd i automat. Mocy też niżej niż te 250km to nie szukam. Myślałem nad aertonem r ale cena jest z kosmosu.

Jeszcze masz Leona Cuprę kombi 4Drive, cennikowo wypada 30k taniej od Golfa R... I ciut słabszego Superba.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mozi napisał:

 

Czemu chamem? To łagodne dość auto ponoć takie nawet mówi się że nudne

 

No chamem jak porównuje z ST Octaviami RS itp. Jakoś mam dużo większy respekt do takiego Golfa R niż w/w innych przedstawicieli hot hatch.

 

Btw ciekawe jaki czas oczekiwania jak na normalne golfy 8 obecnie jakoś 8-10 miesięcy z tego co słyszałem…

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
W dniu 20.08.2021 o 16:44, mozi napisał:

Kusi Arteon R ale niestety ponad 260k krzyczą. Ehh ciężko mi na sercu jak widzę jak ceny poszły w góre koło 50k za autka. 

Ceny i czas oczekiwania, którego nikt nie ogarnia, nie wiedząc kiedy będzie auto. Internet o tym płonie. Nie polecam teraz brać nowego auta, ja niestety się wjebałem :yao:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z moim Golfem ostatecznie wyszło tak: w styczniu jazda próbna i konfiguracja z mojej strony, przewidywany czas oczekiwania 4 miesiące - idealnie, kontrakt na A3 kończył się w połowie maja. Niestety, zanim moja firma ogarnęła wszystko z firmą leasingową i z VW minął prawie miesiąc (za to cena wyszła niższa), w międzyczasie czas oczekiwania skoczył na 5 miesięcy i datę odbioru w zamówieniu dostałem na połowę lipca. Przez 5 miesięcy zero informacji, poza publicznymi newsami o kryzysie półprzewodników i przestojach w Wolfsburgu. Przewidywana data odbioru minęła i dalej zero konkretów, nawet sprzedawca VW nic nie wiedział. Wyjechałem na dwa tygodnie wakacji, po powrocie nagle samochód pojawił się już na miejscu, gotowy do odbioru z dwutygodniowym opóźnieniem w stosunku do oryginalnego terminu. Ostatecznie 5,5 miesięcy, podobno na finiszu miałem farta. Jak już pisałem, kolega z pracy dostał informację o 7 miesiącach, zamówił Peugeota 2008, bo niby opóźnienia miały być mniejsze (chyba w lipcu mu planowali na listopad, a ostatecznie i tak mowa jest o grudniu). Inny kolega wziął A 250e, tutaj ciekawa sytuacja, bo czytałem na forach o ludziach czekających rok, jemu udało się jakimś cudem go dostać po bodajże 5 miesiącach bez żadnego opóźnienia w stosunku do terminu z zamówienia.

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, Mustang said:

Z moim Golfem ostatecznie wyszło tak: w styczniu jazda próbna i konfiguracja z mojej strony, przewidywany czas oczekiwania 4 miesiące - idealnie, kontrakt na A3 kończył się w połowie maja. Niestety, zanim moja firma ogarnęła wszystko z firmą leasingową i z VW minął prawie miesiąc (za to cena wyszła niższa), w międzyczasie czas oczekiwania skoczył na 5 miesięcy i datę odbioru w zamówieniu dostałem na połowę lipca. Przez 5 miesięcy zero informacji, poza publicznymi newsami o kryzysie półprzewodników i przestojach w Wolfsburgu. Przewidywana data odbioru minęła i dalej zero konkretów, nawet sprzedawca VW nic nie wiedział. Wyjechałem na dwa tygodnie wakacji, po powrocie nagle samochód pojawił się już na miejscu, gotowy do odbioru z dwutygodniowym opóźnieniem w stosunku do oryginalnego terminu. Ostatecznie 5,5 miesięcy, podobno na finiszu miałem farta. Jak już pisałem, kolega z pracy dostał informację o 7 miesiącach, zamówił Peugeota 2008, bo niby opóźnienia miały być mniejsze (chyba w lipcu mu planowali na listopad, a ostatecznie i tak mowa jest o grudniu). Inny kolega wziął A 250e, tutaj ciekawa sytuacja, bo czytałem na forach o ludziach czekających rok, jemu udało się jakimś cudem go dostać po bodajże 5 miesiącach bez żadnego opóźnienia w stosunku do terminu z zamówienia.

Jeśli można spytać w jakiej firmie pracujesz, że auta tak do wyboru dają? :)

Odnośnik do komentarza
25 minutes ago, Mustang said:

Nie pracuję w Polsce. Mamy listę modeli na różne korpolevele, po kilka aut (model+wersja+silnik+ograniczony wybór kolorów), można dorzucić sobie opcje częściowo dopłacając z własnej kieszeni.

A no tak. Chyba w Italii, ale mogę się mylić. Spoko opcja. Nie masz żadnych problemów z działaniem multimediów w Golfie?

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Nie mam takich problemów, jakie opisywane były w pierwszych egzemplarzach. Raz system coś długo się włączał, ale ogólnie jest w porządku, robiłem już dłuższe trasy bez żadnych figli ze strony systemu i pewnie z kolejnymi aktualizacjami będzie tylko lepiej. Niebawem napiszę więcej i konkretniej o wrażeniach, ogólnie jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie mija 8 miesiac oczekiwania na nowe skody octavie a tymczasem salom informuje , ze nie sa jeszcze ujęte w planie produkcyjnym. Plan produkcyjny pojawił sie do 48 tygodnia wlacznie.  No slabo to wyglada, cos mi sie wydaje , ze nie bedzie aut.

 

Ps. Obecnie otwarcie mowi ze nowe zamowienia to czas minimum 40+ tygodni

  • Smutny 2
Odnośnik do komentarza

Kumpel wczoraj, konfigurował sobie betkę X3 i myślał mocno o zamówieniu. Handlowiec poinformował go, że odbiór na listopad…

 

…ale 2022 XD  Może uda się na czerwiec 2022, ale tak realnie to jednak listopad…

 

Żony Troc niby ma zatwierdzony 38 tydzień produkcyjny. Biorąc pod uwagę fakt, że zamawiałem na początku czerwca to miałbym i tak mega farta, bo wtedy odbiór gdzieś w połowie października, czyli po ok 4 miesiącach (no ale coś w to nie wierzę).

Co najlepsze ceny już poszły do góry o kilka % + zszedł rabat z 16 na 9 i zabrali zniżkę za grupę zawodową. Obecnie zapłaciłbym ok 10-12 tys więcej.

 

Coś czuje, że w tym roku nie będzie rabatów na wyprzedaż rocznika. Obecnie jest promo „Panie bierz co jest, a jak się nie podoba, to zaraz będzie jeszcze drożej i dłużej…”

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Welna napisał:

Wlasnie mija 8 miesiac oczekiwania na nowe skody octavie a tymczasem salom informuje , ze nie sa jeszcze ujęte w planie produkcyjnym. Plan produkcyjny pojawił sie do 48 tygodnia wlacznie.  No slabo to wyglada, cos mi sie wydaje , ze nie bedzie aut.

 

Ps. Obecnie otwarcie mowi ze nowe zamowienia to czas minimum 40+ tygodni

 

ja pie,r,dole. Dobrze, że ogranąłem się i wycofałem z octavii RS.

Dzięki temu od soboty mam kijankę ;p 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...