Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, Pajda napisał:

Formentor duzo mniejszy od stelvio ? Spalanie jak wychodzilo?

 

30 min jazdy, 7.9l, jazda troche obwodnica, troche "miejska" 1.5 automat. Jak gadałem z gościem to 2.0 to +1l.

Wydaje się bardziej "płaski", na długość chyba podobnie, w środku odczucia miałem takie, że zdecydowanie jest to mniejsze, "sprytniejsze" auto. Prowadzenie  Stelvio>Cupra, ale i tak formentorem sie prowadzi lekko i przyjemnie, jakby hatchem jakimś. 

 

Czytałem wczoraj/dzis forumy Skody i naprawdę ludzie maja problemyz softem, strasznie mnie to zniechęca i męczy.

Właśnie kumpel napisał, że w Leonie zgasł mu ekranik i nic nie mógł zrobić.

Mnóstwo tego jest.

 

Cytat

"Wiecie Panowie to tak, że ja byłem totalnie świadomy tych problemów z softem, ale stwierdziłem, że olaboga pewnie dwa apdejty i będzie po sprawie, a poza tym co z tego że raz na jakiś czas będzie trzeba włączyć i wyłączyć radio. Niestety, ale błędy pojawiały się tak często, nawet kilka minut po sobie, że każda interakcja z samochodem była naznaczona solidnym w*urwieniem. Chcesz zaparkować w ciasnym miejscu – jebs, błąd czujników. Chcesz włączyć Google Maps w CarPlay – jebs, czarny ekran. Chcesz pokonać próg zwalniający – jebs, hamowanie do zera na full mocy, łeb prawie rozbity. Po rozmowie z przedstawicielami VAG dowiedziałem się, że importer doskonale wie o problemach z nowym infotainmentem (MIB 3.0), ale ma to zasadniczo w dupie. Przerzucono de facto na klienta końcowego całe quality control uznając, że i tak się sprzeda. Na moje szczęście rzeczonego Leona uszkodziła przy stłuczce z innym autem pracownica serwisu podczas odwózki do mojego domu po naprawie, uciekając z miejsca zdarzenia – co było główną, chociaż nie jedyną przyczyną przerzucenia kosztów wypowiedzenia leasingu na dealera i zwrotu pojazdu."

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Mustang napisał:

Trochę szkoda, że masz jeździć hybrydą. Akurat w samej jeździe wypadnie inaczej niż zwykłe wersje, będziesz miał fajną dynamikę, ale samochód może być zauważalnie ciężki.

 

Btw dobrze mi się czyta tę sagę o wyborze auta. Sam nie dzieliłem się swoimi rozterkami, bo wybór miałem mocno ułatwiony tym razem.

 

Ja miałem sagę 2 lata temu jak kupowałem Fiestę. Za 2/3 lata nie będzie żadnej sagi: tylko Focus automat 280KM :obama:

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Shago said:

 

Ja miałem sagę 2 lata temu jak kupowałem Fiestę. Za 2/3 lata nie będzie żadnej sagi: tylko Focus automat 280KM :obama:

A ST występuje z automatem? Bo fiesty niestety nie ma.

 

Mnie saga będzie czekała na początku roku. Chociaż ze względu na budżet (60-70k) sprawa wyboru auta będzie dużo prostsza albo i dużo cięższa

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza

Nowe Audi są w Polsce imo za drogie w stosunku do reszty VAG, raczej bez sensu prywatnie brać jak się nie zamawia wypasu bez względu na cenę. Arteon też mnie średnio przekonuje, taki inny Passat, w środku Passat. Volvo spoko, niestety zapłacisz sporo za markę. Tiguan spoko, ale sportowy czy wyjątkowy to on nie jest, poza R oczywiście. 508 bardzo ładny. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Sedrak napisał:

A ST występuje z automatem? Bo fiesty niestety nie ma.

 

Mnie saga będzie czekała na początku roku. Chociaż ze względu na budżet (60-70k) sprawa wyboru auta będzie dużo prostsza albo i dużo cięższa

 

Jest, z powodzeniem można wyklikać. Taka na Full wypas wersja kombi w automacie 180k :obama:. Ale i tak będzie brane. Być może zdąży się pojawić jakaś hybryda, na co w sumie liczę.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Shago napisał:

 

Jest, z powodzeniem można wyklikać. Taka na Full wypas wersja kombi w automacie 180k :obama:. Ale i tak będzie brane. Być może zdąży się pojawić jakaś hybryda, na co w sumie liczę.

Chyba bym rozwazyl jednak za tą kasę golfa r. Może trosze tylko mocniejszy ale trakcja to niebo a ziemia. Ośka powyżej pewnej mocy nie jest jakoś specjalnie fajna.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Mustang napisał:

Nowe Audi są w Polsce imo za drogie w stosunku do reszty VAG, raczej bez sensu prywatnie brać jak się nie zamawia wypasu bez względu na cenę. Arteon też mnie średnio przekonuje, taki inny Passat, w środku Passat. Volvo spoko, niestety zapłacisz sporo za markę. Tiguan spoko, ale sportowy czy wyjątkowy to on nie jest, poza R oczywiście. 508 bardzo ładny. 

 

wiele w tym prawdy, jak to chlodno skalkulować.

Najbardziej przy 508 boli cena..A potem (po tych 3/5 latach) te auta sa niewiele warte. 

ps: Stelvio w gore 20k XDDD hehehe...

Odnośnik do komentarza

Nie żebym Ci zaglądał w kieszeń, ale chyba bierzesz auto za gotówkę /kredyt ( a nie leasing na dzialalnosc) i jeśli bierzesz pod uwagę auta używane to czemu sobie nie ściągniesz czegoś z USA? Przecież w tym budżecie to starczy na naprawdę spoko auto. Taki Ford Edge w wyposażeniu vignale na przykład.

 

 

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza
37 minutes ago, mozi said:

Chyba bym rozwazyl jednak za tą kasę golfa r. Może trosze tylko mocniejszy ale trakcja to niebo a ziemia. Ośka powyżej pewnej mocy nie jest jakoś specjalnie fajna.

No GOLF R to miazga. Na deszczu w z LC leci z miejsca jak pojebany. 

40 minutes ago, Banny said:

 

wiele w tym prawdy, jak to chlodno skalkulować.

Najbardziej przy 508 boli cena..A potem (po tych 3/5 latach) te auta sa niewiele warte. 

ps: Stelvio w gore 20k XDDD hehehe...

No i 508 jak jesteś wysoki to wybij z głowy. Ogólnie dobrze Ci radzą. Odpuściłbym w tym budżecie wszystko co podałeś. IMO bez 180-200 to nie ma sensu podchodzić po za Tiguanem, ale w tej cenie pierwszy lepszy sedan/kompakt jest lepszy. 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Pajda napisał:

Nie żebym Ci zaglądał w kieszeń, ale chyba bierzesz auto za gotówkę /kredyt ( a nie leasing na dzialalnosc) i jeśli bierzesz pod uwagę auta używane to czemu sobie nie ściągniesz czegoś z USA? Przecież w tym budżecie to starczy na naprawdę spoko auto. Taki Ford Edge w wyposażeniu vignale na przykład.

 

 

 

 

Spoko luz - na leasing. Z gotówą to bym wziął tańsze Q50 / fx37 i byłbym zadowolony.

 

@Mustang mini do 150 coś wyrwiesz, ale się tego boje. Nie słynie mini z bezawaryjności, no i trochę jednak małe na 2+1. 

Ale podoba mi się, british racing green best lakier EVER.

 

@Sedrak rozumiem, mam 177, wiec nie będzie problemów raczej.

 

Jutro jade z teściem co lubi bmw, audi, mercedes, zobaczymy co powie na KIJANKĘ proceed ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Sedrak napisał:

Dla mnie ProCeed to genialne auto. Mogło się trochę lepiej prowadzić, ale silnika, moc, dźwięk, środek w tej cenie to bajka. Gdybym wyrwał fajna używkę to bralbym bez zastanowienia tylko musiałbym przemyśleć koszty utrzymania. Spalanie 12l jak jeździ się normalnie, ale nie wiem jak eksploatacja oraz ubezpieczenie itp

 

poczytałem na forum FB i 12 to raczej niespotykane, 8-10 litrów srednio (na ileś tam tyś km), wiec do zaakceptowania (mimo, ze tyle to Lex mój v6 pali) 

Można i Proceedem pewnie i oszczędniej jeździć.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...