Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

No to u Niemców nie ma stocku i zamówień pod klienta :)

 

Mesie, BMW, Vag już praktycznie wsio 8-12 miesięcy dają jako realne terminy…

 

No żona trzyma te zamówienie na Troca (bardzo wpadł jej w oko + naprawdę mooocno go doposażyła za dobry hajs), ale jak się wkurwię na te głupie uśmieszki w salonie VW jak się dopytuję o auto, to dorzucę jej 25 tys i niech bierze Lexusa UX. Jest trochę szt. od ręki w benzynie.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Mustang napisał:

 

Z ciekawostek ostatnio pytałem o Aronę i Kamiqa, podobno tylko 3-4 miechy z fabryki, taki Leon już ponad 8.

 

To jako ciekawostkę  powiem, że jak płaciłem jakoś w maju/czerwcu zaliczkę to żona wg  umowy miała odebrać Troca za 3 miechy. Leci już 5 miesiąc i nikt nic nie wie, łącznie z tym że może będzie w tym roku, a może nie :yao:

 

Skoda wstrzymuje produkcję, Wełna czeka już prawie rok na 3 Octavie, więc myślę, że mógł za duży optymizm wjechać z tym Kamiqiem czy Aroną, chociaż jeszcze niedawno tyle czekało się na kozak kurwa fury, a auta dla ludu to ok miesiąc od zamówienia. 
 

https://www.pb.pl/skoda-auto-wstrzymuje-do-konca-roku-produkcje-1129761

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, adi napisał:

Przeczytaj recenzje magazynach motoryzacyjnych i testy długodystansowe-w skrócie auto genialnie jeżdzące,świetnie wykonane z jakimiś małymi, głupimi niedoróbkamki.

Poszukaj na necie- "hahaha Alfa Romeo,laweta hahaha"

Do tego ładne czyli podsumowując bardzo udany model i to za dość dobrą kasę. Dla mnie największy minus to ta zniewieściała nazwa.

Odnośnik do komentarza

A może Lexusa UX? 4,5 m trochę wyżej się siedzi, dobre wykonanie i wyposażenie. Za 140 tys 200 konna benzyna, za 155 hybryda 184 km, mega radząca sobie z tym autem. Z minusów to dość mały bagażnik (ok 350 l), ale podejrzewam, że rodzicom styknie. Jest też trochę od ręki do kupienia.

 

Ja od wczoraj próbuje żonę namówić, aby zmieniła z Troca, ale ona zakochana „w swoim troczku”…

 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.10.2021 o 21:52, balon napisał:

Rozjechały im sie te zamówienia całkowicie

 

W momencie zamawiania tez mówili o odbiorze w czerwcu.

 

Rodzicom w maju wzialem z placu Karoq. Bardzo zadowolona jest moja mama bo ja bola kolana , a tu duzo lepiej sie wsiada i wysiada. Bala sie automatu no nigdy nie mieli , ale teraz mowi , ze by juz nie zamieniła na manual.

 

 

Zona z Volvo xc60 przyfarcila.bo bylo tylko 5 miesięcy oczekiwania. Ale zamowienie bylo zrobione na poczatku roku.

 

 

Giulia- znajomy mial i bardzo sobie chwalił dopuki nie zajebal turbo. Styl jego jazdy sugerowal, ze to sie moze wydarzyc siec sam sobie winien

Odnośnik do komentarza

Lexus UX jest w takiej cenie? O_o Ekstra, pomyślę. Z tymże najbliższego Lexusa mam w Trójmieście, więc jazda na przeglądy trochę uciążliwa.

 

Co do tej Giuli, to np. w Słupsku jest coś takiego:

 

https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-giulia-2-0-200km-sprint-salon-auto-dug-slupsk-ID6E17MB.html#2261952ff2

Odnośnik do komentarza

Mojego ojca chciałem przewieźć Mazdą 6 to jak wsiadał to już gromy słał bo za nisko. Jak wjechałem w dziurę na 19tkach to chciał wysiadać bo urwałem coś, to nie mogło tak jebnąć i że nic się nie stało. Tatuś francuzami jeździ od lat i faktycznie w jego królowej lawet to jest jakby siedzieć na kanapie wygodnej a Golf... No cóż... 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Rozglądam się za furmanką w okolicach 40k i zaciekawiły mnie ogłoszenia firm sprzedających stosunkowo młode, krajowe, poleasingowe auta z udokumentowaną historią (ale niestety zazwyczaj podstawowe wersje wyposażenia, choć z drugiej strony w tych rocznikach jest tam już wszystko co niezbędne, typu klima czy bluetooth). Z aut które mi się podobają w tym budżecie jest głównie Leon (1.2 TSI 86 KM, roczniki w okolicach 2017 - jeździłem już takim trochę i zadziwiająco dynamiczny jak na niewielką moc, bo moment ma niezły, chyba koło 160 niutów) oraz Focus (1.6 wolnossący, 105 KM, roczniki również w okolicach 2017, a więc to jest MK3 po lifcie). Focus wizualnie podoba mi się bardziej, ale czytałem sporo negatywnych opinii (że ciasny i w tej wersji silnikowej bardzo słaby), a nigdy w MK3 nawet nie siedziałem - czy ktoś z szanownych forumowiczów ma może jakieś doświadczenie z tymi Focusami? Albo jakieś inne spostrzeżenia odnośnie zakupów w takim budżecie? :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...