Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, WisnieR napisał:
19 godzin temu, Soban napisał:
Fajna ta kianka. Ogólnie kia w ostatnich latach na propsie i może kiedyś jak potanieje to sobie stingera gt kupie, ale to jeszcze sporo wody w wiśle upłynie zanim sensowne uzywki zejda do 100k.
[mention=25412]krupek[/mention]jaki focus? Jak szukałem auta to śmigałem mk3 st i odrzuciło mnie mega twarde zawieszenie i żałosny promień skrętu jak na hot hatcha. Potem mialem niezlego zonka, ze 5m jag xf lepiej skreca niz duzo mniejszy focus. No ale focusiwo lepiej przyspieszal, bo jednak nie wazyl 1,8t xd Ogolnie w jaguarze to chyba brali sobie do serca slowa slawka orzela "po pierwsze zwieksz mase" bo tam nawet kabriolety waza grubo ponad 1,5t a taki xk8 to chyba tyle co moj czyli 1,8 a miejsca w srodku tyle co kot naplakal.

Napęd na tył zawsze ma większy promień skrętu bo koła się bardziej wychylają i nie ogranicza ich przegub jak to jest w samochodzie napędzanym z przodu.

 

Znaczy masz na myśli mniejszy promień skrętu. Większy jest jak auto ma napęd na przód. 

Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Mustang napisał:

Najładniejszy Golf jak dotąd? Easy, czwóreczka GTI Edition 25, chociaż wersja V6 z beżową skórą blisko.

 

Bardziej podoba mi się moja 5tka GT w czarnej skórze od tego co wrzuciłeś, szczególnie, że golfina bialutka. :wub: 

 

Postaram się na weekend foto wrzucić bo chcę woskować.

 

image.png.ecb6acbeede49b63e550e716bb5f29e2.png

Odnośnik do komentarza

No dobra, Kijanka praktycznie zamówiona -będzie za mniej niż 30 dni, jedynie zaliczkę musze zapłacić.

 

Dobry wybór? : o

 

 

Nie jaram sie tak jakbym A4 allroada kupował, ale liczę, że Kia będzie niezawodna i bezawaryjna, nie sprawi przykrych niespodzianek, gdzie przy A4 z przebiegiem 60+ cos tma mogłoby sie pojawić od czasu do czasu..

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie z racji powiekszającej się rodzinki zdecydowaliśmy sie pozbyć jednego z samochodów na rzecz czegoś większego z segmentu miejski suv. 

Propozycje na jakie stawiamy na ten moment to:

- nowe rav 4

- hiundai Tucson /2018/2021

- kia sportage 

- peugeot 3008/5008

- Skoda Kodiaq

- Jeep Compas

 

Ktoś ma coś z tego? Jakiś niedomagania? Słabej jakości wykończenie po czasie? W samych reckach na necie o tym nie mówią co wiadome. Silniki póki co bez znaczenia.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ktos obeznany w temacie podpowie jakas pro rade? Jezdze jak wielu Polakow Qashqaiem II (2018, benzyna, 1.2 :devil:). To moje pierwsze wieksze auto i bardzo mi sie podoba, ale z racji roznych spraw chce je zmienic na cos innego, rowniez suva. Najwazniejsze dla mnie to bezpieczne auto, ktore dobrze wyglada, nie psuje sie i malo pali czyli stanard. Moj Qashqai pali mi w trasie po 6l/100 i bardzo mnie to cieszy, wiec wazne dla mnie jest aby jego nastepca rowniez mial przyzwoite osiagi w tym temacie, aczkolwiek wiadomo ze ciezko bedzie temu dorownac.

 

Ktos ma jakies opinie, wrazenia lub cokolwiek odnosnie tego czy warto wybrac Volvo XC40 lub nowego Tucsona, a moze lepiej zakrecic sie wokol jakiejs Hondy? VW mnie nie interesuje i tak wlasciwie z researchu wyszly mi te 2 konkretne auta, ew. cos od Hondy. Budzet to cos okolo tych dwoch w.w. tzn te 140.000 to moj maks.

 

Dzieki z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza

W kwestii XC40 dostrzegam 3 mankamenty (które zależenie od podejścia mogą nie mieć w ogóle znaczenia)

- jak każde nowe Volvo ogranicznik do 180 km/h;

- brak możliwości zamówienia adaptacyjnych świateł LED;

- prawdopodobnie facelift lada moment.

 

Tucson nie mam za bardzo opinii, niemniej podoba mi się nowoczesny design.

 

Ciekawą propozycją może być też np. Grandland, jest świeżo po lifcie.

Odnośnik do komentarza
On 7/19/2021 at 1:07 PM, Jakim said:

Panowie z racji powiekszającej się rodzinki zdecydowaliśmy sie pozbyć jednego z samochodów na rzecz czegoś większego z segmentu miejski suv. 

Propozycje na jakie stawiamy na ten moment to:

- nowe rav 4

- hiundai Tucson /2018/2021

- kia sportage 

- peugeot 3008/5008

- Skoda Kodiaq

- Jeep Compas

 

Ktoś ma coś z tego? Jakiś niedomagania? Słabej jakości wykończenie po czasie? W samych reckach na necie o tym nie mówią co wiadome. Silniki póki co bez znaczenia.

Podbijam pytanie, może po nowym roku będę kupował z wyprzedaży i najbardziej interesuje mnie RAV4 Hybrid.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Bud napisał:

Jezdze jak wielu Polakow Qashqaiem II (2018, benzyna, 1.2 :devil:). To moje pierwsze wieksze auto i bardzo mi sie podoba, ale z racji roznych spraw chce je zmienic na cos innego, rowniez suva.

Kaszkaj to crossover a nie suv, to tak na początek:)

 

14 godzin temu, Bud napisał:

sie i malo pali czyli stanard. Moj Qashqai pali mi w trasie po 6l/100 i bardzo mnie to cieszy, wiec wazne dla mnie jest aby jego nastepca rowniez mial przyzwoite osiagi w tym temacie, aczkolwiek wiadomo ze ciezko bedzie temu dorownac.

No chyba prawdziwemu suvowi ciężko to będzie osiągnąć 

 

14 godzin temu, Bud napisał:

Budzet to cos okolo tych dwoch w.w. tzn te 140.000 to moj maks.

To jest bardzo dobry budżet na takie auta, od wyboru do koloru.  Masz praktycznie każdego dopasionego crossovera (typy Kaszkaj , troc np ze 190 konną kozacką turbo benzyną, świetnym  „mokrym” automatem dsg, b.dobrym 4x4 4montion  - układem jezdnym i trakcją zawstydzającym niejedne hot hatche, a dalej masz wyższy prześwit, pozycję za kierownicą czy bagażnik) albo dobrze lub bardzo dobrze wyposażone Suvy jak Tiguan w topowej wersji ze 150/190 km motorem z DSG czy inne Tuscony w fajnych wersjach.

Odnośnik do komentarza

No ja miałem brać ostatnio dla żony. Dostałem oferty, po rabatach od vw - 15000 oraz ma grupę zawodową (śmieszny 1000) + oddanie do nich poprzedniego auta.
 

Tiguan wersja 150 km tsi  z dsg wersja style (najwyższa min z 18 felami, 3 strefowa klima, full led iq, keylessy, elektryczna klapa i max asystentów za 137 tys brutto dla fizycznego, mogłem brać pod produkcję.

 

Za podobny hajs (140) ze 190 konny motorem ale środkowa wersja wyposażenia (ledy normalne, fele 17, ale tez max austentów, 3strefowa klima itp.)

 

Minus to czas oczekiwania.

Odnośnik do komentarza

Myślę powoli nad golfem r w przyszłym roku ale dzisiaj widziałem cupre fermentor i powiem całkiem ładną dupke ma. Jedził ktoś? Oglądał? W środku zerknałem i jest z polotem. Brałem opcje jeszcze st z automatem ale zniechęciła mnie recenzja ze nijakie to auto + chyba 4 x nie kupię focusa XD 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...