Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, Sedrak napisał:

Miałem Hyundai i30 ale z 1.4 100 koni w manualu. W mieście pali 7.5 litra. Można wstawać LPG. W trasy nie nadaje się w ogóle. Pali wtedy jak smok, a nie jedzie więcej niż 140. To dosłownie jego V Max, ale auto bardzo fajne. 

Same here. Ale ze 160 pocisnie tylko spalanie pewnie ze 12-13 litrów :D

Brakuje 6 biegu bo ma wysokie obroty na prędkościach ponad 120.

Edytowane przez Carles
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.09.2021 o 07:39, Sedrak napisał:

Miałem Hyundai i30 ale z 1.4 100 koni w manualu. W mieście pali 7.5 litra. Można wstawać LPG. W trasy nie nadaje się w ogóle. Pali wtedy jak smok, a nie jedzie więcej niż 140. To dosłownie jego V Max, ale auto bardzo fajne. 

Ja miałem 1.6 z tego co pamiętam i spalanie średnie to 6.9l po 60tys. Super auto, zero stresu o usterki, proste jak cep i do tego dużo ładniejsze niz następca;)

Odnośnik do komentarza

Ceny aut za używkę mega poszły do góry. Ciekawe za ile bym sprzedał swoją Fiestę z 2019 r. w automacie :obama:. Tylko to takie zgubne, bo sprzedam drogo, ale na nowe trzeba czekać miliony miesięcy + cena też odpowiednia :yao:. Trochę słaba opcja obecnie na rynku, szczególnie dla osób z kończącym się leaseingiem :reggie:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Welna napisał:

Katastrofa 
Skody kolejny raz przesunięte tym razem na 48 tydzień. Tylko jak zrezygnuje to co innego moze to zastapic jak uzywki kosztuja juz prawie tyle co nowe jak zamawialem w styczniu. 
 

U wszystkich producentów jest taki dramat z zakupami nowych samochodów, czy tylko Skoda ?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Welna napisał:

Wszedzie, 

 

Znajomy byl w bmw to mu powiedzieli czerwiec 2022 , ale jak dolozyl jakies opcje to powoedzieli, ze w takim razie nie wie na kiedy bo nie ma komponentow

Mój ziom 2 tyg temu x3 chciał zamówi to dostał termin na listopad 2022. Ogólnie na wszystko się tak czeka. Są takie akcje, że ludzie odkupują od siebie samochody zaraz po odebraniu. Ktoś ostatnio odebrał G klasę i sprzedał/odstąpił  kilka dni później za 150 tys więcej… No jak ktoś może wydać 1 mln na auto to za rok zapomni, że mu się one podobało… 

Odnośnik do komentarza

No ja nie wiem, czy mając jeżdżące auto z 2010 i 30 koła to bym się bawił w zamiany, bo pewnie, kupisz coś, ale to nie będzie jakiś wielki przeskok jakościowy 

 

ja bym poczekał i dozbierał 20 koła, a potem tu wrócił i zapytał jeszcze raz;]

 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

@Welna jak tam Ocraviagate? 
 

Chyba lepiej nie będzie w najbliższym czasie…

https://www.pb.pl/skoda-auto-wstrzymuje-do-konca-roku-produkcje-1129761
 

U mnie żona cierpliwie czeka, narazie jakiś miesiąc obsuwy, ale pewno będzie więcej. Z drugiej strony jej auta się nie pozbyliśmy więc ma czym jeździć.

Odnośnik do komentarza

Skoro mowa o Skodach to napaliłem sie, ze w przyszlym roku zostawie dealerowi obecna oktawke III i wezmiemy leasing na kolejną, ale patrzac na problemy z dostawami, niejasne reguły podatkowe w nowym ładzie (przy odsprzedaży auta z leasingu) to chyba zajeżdżę obecną aż stuknie 10 lat lub 100kkm, zależy co uderzy pierwsze. Jak widac jakos za dużo dystansu rocznie nie wykręcamy, by mialo sens ekonomiczny zmienianie tak często.

 

Z drugiej strony ten komfort psychiczny jezdzenia autem na gwarancji robił swoje.

Odnośnik do komentarza

No to już zmawiaj. Bo odbiór około roku teraz na Octavię i to taki nie do końca pewny.

 

To nie tyle problemy z dostawami, co z produkcją. Brakuje półprzewodników. 
 

No ja drugie auto to tak 7-10 lat i wymiana. Teraz żona przez 7 zrobiła 55 tys km. Zero awarii. Tym teraz ze względu, że automat, dobre full led i dużo ułatwień dla kobiety (min keyless, elektroniczna klapa od bagażnika itp.) to może z 9-10 lat pociągnie. Oczywiście o ile odbierze go w końcu XD 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, balon napisał:

@Welna jak tam Ocraviagate? 
 

Chyba lepiej nie będzie w najbliższym czasie…

https://www.pb.pl/skoda-auto-wstrzymuje-do-konca-roku-produkcje-1129761
 

U mnie żona cierpliwie czeka, narazie jakiś miesiąc obsuwy, ale pewno będzie więcej. Z drugiej strony jej auta się nie pozbyliśmy więc ma czym jeździć.

Obecnie przesunięta w systemie produkcja na 5 tydzien 2022( równo rok od zamówienia) a to moze nie byc koniec

 

Kupilem inne auta używane z niskim przebiegiem (6k i 20k), ale zamówienie zostawiam bo tak konfiguracja w cenie jaka zamawiałem bedzie obecnie duuuuzo drozsza.

 

Cos z nimi zrobie jak juz beda

Edytowane przez Welna
Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Welna napisał:

 

Kupilem inne auta używane z niskim przebiegiem (6k i 20k), ale zamówienie zostawiam bo tak konfiguracja w cenie jaka zamawiałem bedzie obecnie duuuuzo drozsza

No ja myślałem aby zrezygnować i kupić jak się sytuacja unormuje, ale tak samo pomyślałem. Już ok 16 tys jest droższy przez te kilka miesięcy od zamówienia jak sobie ostatnio skonfigurowałem (była podwyżka cennikowa, zabrany rabat z 16 na 9 oraz zabrana zniżka dla grupy zawodowej).

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Welna napisał:

 

Kupilem inne auta używane z niskim przebiegiem (6k i 20k), ale zamówienie zostawiam bo tak konfiguracja w cenie jaka zamawiałem bedzie obecnie duuuuzo drozsza

No ja myślałem aby zrezygnować i kupić jak się sytuacja unormuje, ale tak samo pomyślałem. Już ok 16 tys jest droższy przez te kilka miesięcy od zamówienia jak sobie ostatnio skonfigurowałem. Była podwyżka cennikowa, zabrany rabat z 16 na 9 oraz zabrana zniżka dla grupy zawodowej).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...