Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Pany, kurde. Dacia to niestety jest auto które co najwyżej kupują młode firmy na pierwszą flotę, firmy budowlane żeby wozić narzędzia i starsze osoby które rzadko jeżdżą. 

 

Pomijając cholernie ważną rzecz o której pisze balon to te auta są słabo zrobione na wielu poziomach. Argument że nowe z salonu to naprawdę z dupy. Rozumiem chęć posiadania funkiel nówki z salonu ale to wtedy jeszcze bardziej powinno się brać porządniejszy samochód z tym że wtedy kwestia budżetu i możliwości. 

 

Warto wziąć 3-4 letnie auto używane ale bezpieczniejsze a i tak będzie mniej awaryjne niż nówka dacia. 

 

Aaaa i qashqai również występuje w opcji 4x4

Edytowane przez LiŚciu
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, LiŚciu napisał:

Ale Pany, kurde. Dacia to niestety jest auto które co najwyżej kupują młode firmy na pierwszą flotę, firmy budowlane żeby wozić narzędzia i starsze osoby które rzadko jeżdżą. 

I te starsze osoby kupiły ich tyle, ze jest na drugim miejscu w Polsce wśród osób prywatnych? Kurde może to tylko na Śląsku, ale tutaj jadąc przez miasto mijam kupę tych Dusterow, i sporo z nich w najbogatszej wersji. Tutaj właśnie ciekawostka, które auto typu 4 letni quashqai ma kamery dookoła i np. Bezprzewodowy Apple Carplay?

Odnośnik do komentarza

Hmm, nie wiem gdzie Wy mieszkacie, ale ja u siebie widzę naprawdę sporo prywatnych Dusterow na wypasie, w jakichś fikuśnych kolorach typu taki rudy/pomarańczowy albo niebieski, na dużych kołach, z jakimiś dokładkami na progach i zderzakach itp itd- jako uniwersalne auto z prostym silnikiem pod LPG (co zwłaszcza teraz robi się coraz większym plusem), którym nie ma strachu skakać po krawężnikach czy jakichś nieutwardzonych drogach, to ciężko chyba o realna konkurencję. Sam bym pewnie wolał na przykład używana RAVke, ale koszty utrzymania to jest przypuszczam spora różnica i jeśli ktoś patrzy na auto głównie użytkowo to ja się zupełnie nie dziwię takiemu wyborowi.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Smiti napisał:

I te starsze osoby kupiły ich tyle, ze jest na drugim miejscu w Polsce wśród osób prywatnych? Kurde może to tylko na Śląsku, ale tutaj jadąc przez miasto mijam kupę tych Dusterow, i sporo z nich w najbogatszej wersji. Tutaj właśnie ciekawostka, które auto typu 4 letni quashqai ma kamery dookoła i np. Bezprzewodowy Apple Carplay?

 

Qashaqai mojej żony z 2016 roku ma kamery 360 stopni. Więc nowsza ma to na bank w standardzie.

 

Swoją drogą dla babeczki fajny patent bo auto parkujesz patrząc na wyświetlacz jak w pierwszych GTA. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, LeifErikson napisał:

Hmm, nie wiem gdzie Wy mieszkacie, ale ja u siebie widzę naprawdę sporo prywatnych Dusterow na wypasie, w jakichś fikuśnych kolorach typu taki rudy/pomarańczowy albo niebieski, na dużych kołach, z jakimiś dokładkami na progach i zderzakach itp itd- jako uniwersalne auto z prostym silnikiem pod LPG (co zwłaszcza teraz robi się coraz większym plusem), którym nie ma strachu skakać po krawężnikach czy jakichś nieutwardzonych drogach, to ciężko chyba o realna konkurencję. Sam bym pewnie wolał na przykład używana RAVke, ale koszty utrzymania to jest przypuszczam spora różnica i jeśli ktoś patrzy na auto głównie użytkowo to ja się zupełnie nie dziwię takiemu wyborowi.

No ja to widzę tak. Golasy firmowe, full wersje prywatne . Powiedzmy szczerze, w golasie to jest straszny spartan. Imo Dacia to jedynie full to jakaś sensowna opcja jako auto codzienne. 
 

Co do kosztów eksploracji to nie będzie jakiś wielkich różnic z Rav4. Pewno trochę droższe ubezpieczenie i przegląd ale bez przepaści. 

Odnośnik do komentarza

No nic, tak sobie ubzdurałam, ze chce aby moje następne auto było z salonu. A, ze stać mnie z moimi wymaganiami na Dusterka w fajnej wersji, to raczej się zdecyduje. Może za kilka lat będę żałował i w rzędzie razem z wami odradzał salonowe bieda marki i polecał używane ale bardziej wypasione furki. Co jest dla mnie plusem, to pomimo różnic w zdaniu - kulturalna rozmowa. Dzięki !

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jak ja zamawiałem fure w 2018 to też nad dusterem myślałem. Wiem wiem inne czasy dostępność itp. Ale zakup nie za gotówe tylko kredyt. I tak ..... Duster 600 zł rata mnie wyniosla. Moja Foka 783 zł. W obu przypadkach wpłata 20 tys. No co tu porównywać? Do dziś mówię klientom, że zakup fury to najprostsza rzecz. Kwestia taka czy nie lepiej wziąć jakiś drobny kredyt z dużą wpłatą a nie odrazu z całej gotówki sie wypstrykać a jutro na obiad Vifon ale fura w garażu stoi.

Odnośnik do komentarza

Mnie zawsze zastanawia, dlaczego nikt inny nie próbuje skopiować sukcesu Dacii (przykładowo Sandero na trzecim miejscu sprzedaży w Europie 2021) i nie oferuje podobnego typu aut w podobnej cenie. VW może miał zbliżony na początku pomysł na Skodę, Felicia była taką Dacią tamtych lat, po czym zaraz podniósł poziom kolejnych modeli i niestety ceny również. 
 

Może marże są mizerne i innym nie chce się w to bawić.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiedziałem, że Sandero w 2021 była na trzecim miejscu w Europie. Stepway na żywo prezentuje się całkiem ładnie z przodu, tył jednak według mnie do poprawy. Konstrukcyjnie to jest poprzednie clio, wiec technologia sprawdzona, dopracowana i prosta.

 

edit:

Jesli trend się zachowa to w tym roku będzie jeszcze ciekawiej. Tylko 10k sztuk do pierwszego golfa i tendencja wzrostowa. Jestem w szoku.

A6D21A74-9EBD-4120-A556-8059DDF7B9F6.jpeg

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza

Bierz Dacie. Będziesz zadowolony. 

Ja ostatnio przerabiałem kupno auta i rynek używek to dramat. Ceny z kosmosu, a stan aut tragiczny. Fakt przekroczyłem swój planowany budżet o dużo. Bardzo dużo. Ale finalnie wyjdziesz na tym lepiej. Przedłuż gwarancję do 5 lat. Masz święty spokój. A patrząc na wzrost cen oraz to jak Dacia trzyma cenę to sprzedasz go za bardzo dobrą cenę albo zostawisz i masz sprawdzone auto. I tak czy tak win-win.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Czeskie to tak naprawde zawsze byly niemieckie i to widac do tej pory.Mam na firmie skody dla pracownikow i sa to bardzo dobre auta juz od wielu lat.Dacii nie wzial bym za darmo chyba ze mogl bym ja od razu sprzedac....wiele razy jechalem taxi dacia z imrezy   i tam sie czas zatrzymal o jakosci nie wspomne otwierasz drzwi w nowym aucie a tam dzwiek obcierania zelaza jedno o drugie...no nieee jak ktos chce niech kupuje wolny wybor kazdego.Ale mowie za siebie wolal bym uzywane w tej cenie ale napewno co innnego.Jestem fanem motoryzacji i ....no nie.Jezeli ktos ma wywalone na to i auto jest dla niego przyzadem z punktu a do b to byc moze.

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Smiti napisał:

Jak widać sporo ludzi w Europie, o czym świadczą rankingi. 

 

Obstawiam, że to wynika z tego, że w bogatszych krajach samochód jako taki dla większej części społeczeństwa stanowi wyłącznie narzędzie do przemieszczania się, a nie wskaźnik statusu majątkowego właściciela. :) 

 

Nie mam na to danych, ale w Polsce auto nadal jest istotnym elementem podbudowywania ego i przypuszczam, że jak by zrobić ankietę i zapytać czy ankietowany wolałby posiadać 15-letnie VW czy fabrycznie nową Dacię, to większość wybierze starego VW. Oczywiście racjonalizując to sobie "niemiecką jakością, trwałością, bezpieczeństwem" etc., ale w głębi serca chodzi o znaczek i i chęć uniknięcia "wstydu" jeżdżenia autem marki rumuńskiej, choć jego obecne generacje wyglądają już tak naprawdę jak Renault z innym znaczkiem. Nawet elementy wnętrza, kokpitu, przełączniki, zegary są identyczne (obczajcie nowe Sandero i Clio V).

 

Wydaje mi się, że wizerunkowo Dacia jest teraz trochę na etapie Skody w czasach Fabii i Octavii jedynki, czyli kiedy Czesi zaorali już ten staroć w postaci Felicii, która była tak naprawdę głębokim liftem Favorit, i zaczęli wypuszczać auta bazujące na oferowanych równolegle VW (Fabia I była tańszym Polo IV). Rumuni robią teraz auta równorzędne generacyjnie produktom Renault (czyli nowe Sandero to jest tańsze Clio V).

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...