Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jak już przy gruzach jestesmy. Szukam jakiegoś pomysłu na auto do 20k, kategoria pierwsze auto dla dziewczyny która dopiero zrobiła prawko. 

Wymagania to:

- żeby miał te przynajmniej 100km

- nie był modelem słynącym z tego że gnije w opór 

- klimatyzacja musi być 

- wielkość segment B/C

 

Ktoś coś zaproponuje? OTOMOTO i olx umiem przeglądać, ale chodzi mi o jakieś polecane z autopsji pojazdy. 

Odnośnik do komentarza

Nie przywiązywałby się do tej mocy jakoś szczególnie, bo dużo zależy od przełożeń skrzyni biegów (no i od momentu obrotowego i masy, wiadomo). Auto które ma 70 koni może jeździć żwawiej niz takie co ma 90. 

 

W takim budżecie najlepiej nie nastawiać się na konkretny model tylko brać to co jest w najlepszym stanie i z najpewniejsza historia. 

 

Również polecam Corse (albo bliźniacze konstrukcyjnie Punto). Stosunek cena/jakość ma chyba nie do pobicia, do tego trudno o tansze w utrzymaniu auto. 

 

 

Edytowane przez LeifErikson
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No generalnie spoko, ale gardzę oplami osobiście więc musiało by za taką corsą przemawiać wiele. Na razie biorę pod uwagę wszelakie punto, fiesta jest nawet alfa 147 na tej liście. No i tu pojawia się zgrzyt, bo nie mam pojęcia czy takie clio 1.6 16v 128km to będzie dziwny wynalazek z rozrządem w tylnej klapie zrobionym z sojowych pędów, czy normalny prosty silnik którym da się jeździć i nie wkurwiać. 

Odnośnik do komentarza

Większość niedoładowanych 1.4 lub 1.6 w samochodach segmentu B czy C sprzedających się w milionach egzemplarzy to proste konstrukcje bez większego ryzyka, podobnie jak same popularne modele. Trudno o jakąś wtopę wynikającą bardziej z modelu niż konkretnego egzemplarza. Unikaj diesli i starych tce czy tsi. 
 

Trochę głupio rozważać Punto i skreślać Corsę, skoro to w zasadzie to samo, tylko Punto miało imo ciekawszy design, a Corsa lepsze wnętrze. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, LeifErikson napisał:

O stary, to jak do tego budżetu dołożysz jeszcze jakieś stereotypy czy nie do końca uzasadnione uprzedzenia to ciężko będzie. ;)

Z 2 dychami na obecnym rynku ciężko wybrzydzać raczej.

Wiesz mogę spokojnie dołożyć ale mam cały czas z tyłu głowy że to pierwsze auto i pewnie będzie miało za chwilę jakieś przygody z moją lubą ;) Najchętniej kupiłbym jej giuliette ale tu trzeba wydać już 35k w górę. 

Odnośnik do komentarza

Jak się kiedyś rozglądałem z ciekawości to najwięcej na rynku jest chyba tych wolnossących 1.4 i to chyba jest najlepsza opcja. To chyba ten fiatowski silnik co byl w Bravo, a teraz jest w Tipo? Prosty, w miarę ekonomiczny, ale lubi sobie spalić trochę oleju (100 ml na 1000 km to taka norma).

 

Gruz Cruze fajny wóz, zawsze mi się podobał kokpit w nim. Tylko wyciszony jest dosc mizernie. Ale kolega zrażony do Opla, więc pewnie nie przejdzie. No chyba że Opel z innym znaczkiem już może być. ;)

 

O, zajebisty ma ten środek jak na stosunkowo tanie i leciwe już auto.

image.thumb.png.5cbafcdb6dc1d9af0db32106ae78182f.png

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Mustang napisał:

Niech się jacyś alfaholicy wypowiedzą na temat MultiAir. Na pewno 1.4 95 jest prosty i pasuje do kryteriów. Imo na pierwsze auto dla dziewczyny, może warto kompromisowo wybrać słabszy silnik, a za to poszukać ładnego egzemplarza. 

Zwykłe 1.4 baz multiAir jest całkiem żwawe.Ogólnie bez trudu można znależć zdrową Mito w bardzo dobrym stanie za 20 k.Moja mama przesiadła się z mocniejszej Micry na słabszą Mito i jest autem zachwycona.Ogólnie autko bardzo solidnie zrobione,mało awaryjne(jakieś drobiazgi typu zamek w klapie bagażnika) a bardzo fajnie jeżdzące i fajnie wyglądające.Ceny częsci eksploatacyjnych typu klocki, rozrząd, filtry to jakieś grosze.

Odnośnik do komentarza

Moja żona miała jako pierwsze auto Focusa MK2. Wtedy praktycznie bezawaryjne oprócz wymiany aku, dobrze się prowadzi, ładne i zgrabne. Ma niezły układ kierowniczy wiec laska sobie spokojnie ogarnie w mieście. Moja żona miała sedana ale hatchback tez spoko wyglada i jest dość pojemny.

 

Później miała mk3 po lifcie w kombi jak się dzieci pojawiły i tez było bardzo spoko przez 3 lata. Sprzedała bo chciała Qashqai ale tego MK3 tez mocno mogę polecić. No i MK3 po lifcie to najładniejszy focus ze wszystkich. Ta czwórka to najbrzydsza linia - kijem zdalnie sterowwanym bym nie tknął.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...