Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu, nauczyłem się sam nim jeździć i obserwowałem jak reaguje spalanie na zmianę dynamiki, czy zmiany biegów. Z trenerem eko jazdy i zmienianiem biegów tak jak pokazywał komputer spalał mi więcej. W tym silniku spalanie znacząco wzrasta, gdy zbyt szybko zmienia się biegi, może automat był tak właśnie skonfigurowany. W trasie, przy spokojnej jeździe do 90km/h udało mi się raz zejść do 3,7l, ale była bezwietrzna pogoda. 4,5l za to na spokojnie się udaje.

Spalanie 9l to ostatni raz widziałem w Outlanderze i to przy spokojnej jeździe w trasie na krajówce.

 

Minus silnika 1.0 da się za to odczuć w taką pogodę jak teraz, bo wnętrze długo się ogrzewa. Na szczęście, podgrzewanie szyb, kierownicy i fotela działa dosłownie w ciągu chwili.

Odnośnik do komentarza

Seat Leon 4 1.5 150km manualna skrzynia, średnie z ostatnich 4tyś to 5.7l według komputera ale jeżdżę dużo autostradami (90/10 trasa/małe miasto) i to z prędkością zazwyczaj 120km/h choć zawsze w dwie duże osoby i pełnym autem (złożone fotele i załadowany torbami i zgrzewkami wody). Nauczyłem się auta i wiem jak korzystać z trybu dwucylindrowego (powyżej. 1400obr i dalikatnie z gazem). Ogólnie mineły 2lata jak auto posiadam i 30tys km przejechane i jestem bardzo zadowolony, choć jedną rzecz bym zmienił maks. 17calowe felgi, przy obecnych 18nastkach i profilu opony 225/40 jest dość twardo jak na Śląskie dziurawe drogi.

Odnośnik do komentarza

Mi taka jazda w mieście weszła w nawyk. Przekraczanie dopuszczalnej prędkości w mieście, czy jakieś dynamiczne przyspieszanie z reguły nie ma sensu, bo ewentualne zyski na czasie są znikome, o ile w ogóle się pojawią ze względu na postój na światłach, czy chwilowych zatorach. Klimy nie wyłączam cały rok, a start&stop nie korzystam, od razu wyłączam przy włączeniu silnika, nie trawię tego kompletnie. Wyłączyłbym to na stałe u tunera, ale mam gwarancję rozszerzoną.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gtfan napisał:

średnio mi się chce wierzyć, szczególnie w takich warunkach jak teraz gdzie silnik na krótkich odcinkach nawet się nie nagrzeje. miałem focusa 1.0 (chyba w wersji 125KM) z automatem na testach jak byłem na kupnie auta, w Krakowie zużywał mi 9l. jazda normalna tak jak ruch pozwala, bez żadnym szaleństw. 

 

Z automatem to ponoć +1l trzeba doliczyć do spalania, ale nie wiem na ile to prawda, a na ile legendy miejskie :)

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, krupek said:

start&stop nie korzystam, od razu wyłączam przy włączeniu silnika, nie trawię tego kompletnie.

Tutaj mikro-hybrydy maja tę przewagę, że ich start stop działa bardzo płynnie. Sam wyłączam go tylko wjeżdżając do garażu, poza tym działa świetnie, nawet polubiłem zdejmować nogę z gazu przy prędkościach autostradowych i zjeżdżać w ciszy ze wzniesień na wyłączonym silniku.

3 hours ago, Shago said:

Z automatem to ponoć +1l trzeba doliczyć do spalania, ale nie wiem na ile to prawda, a na ile legendy miejskie :)

Zależy od samochodu, skrzyni i silnika, tak było klasycznie, już niekoniecznie tak jest, zawsze trzeba po prostu sprawdzić pod kątem konkretnego napędu. 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, krupek said:

Oczywiście, Audi robi A4 i A6 Allroad, a Mercedes Klasę C i E w wersji All-Terrain - auta moich marzeń. Jest jeszcze Passeratti z 4Motion. Subaru Outback też się fajnie prezentuje.

A, B i CLA, w tym CLA kombi, można mieć z awd. Podobnie bety, tylko tam nie ma kompaktowego kombi w ofercie, chociaż 3 jest generalnie zbliżona do Octavii.

 

Subaru zawszę żałuję, bardzo fajne i rozsądnie wycenione auta za oceanem, niestety w Europie ich ceny są jakimś żartem.

 

Przez emisję CO2, spalinowe awd będą zanikać poza wersjami sportowymi, ale powrócą i będą popularniejsze niż kiedykolwiek wcześniej w formie elektryków.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ostatnio wygrzebałem z szafy stare gazety (katalogi z 2017, 2018 roku z używanymi autami od 10 do bodajże 40k zł) i patrząc na samochody powiedzmy z przedziału 2009 - 2013 to aktualne ceny [2023] są niemal takie same za te roczniki, wiadomo bywają niższe, ale nierzadko trafiają się i wyższe (w sensie.. minęło 5 lat i ceny na podobnym poziomie) :sapek:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...