Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, złożyłem dzisiaj zamówienie w salonie. Wahałem się nad kolorami białym (darmowym) i Magnetic Tech (szary), ale widziałem ten Magnetic Tech na żywo i nie robił wrażenia, za to spodobał mi się czarny metalik.

 

Ostatecznie wziąłem taki config:

 

Cupra Formentor 1.5 TSI automat

Lakier Midnight Black

Felgi Cupra Machined Sport Black Matt / Silver

Alarm z funkcją Safe

Pakiet wspomagania jazdy L i do tego oświetlenie ambientowe LED (jest konieczne by mieć asystenta ostrzegania przed martwym polem).

 

Całość 145k po rabacie 2%.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Całość 145k po rabacie 2%.

 

to się szarpnęli z rabatem :)

 

Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Tanio już było, za rok pewnie będzie 160.

może w cennikach nie będzie taniej, ale podejrzewam że rabaty będą dużo większe niż dzisiaj. eldorado im się też skończyło...

 

 

a autko super, gratulacje :)

Odnośnik do komentarza

Gratki. Teraz najgorsze, czyli czekanie, taki głupi okres, bo już wszystko wybrane, emocje opadają, a trzeba czekać na rezultat. Dobry konfig, fajny samochód.
Dzisiaj latam sobie swoim 1.5 po Autobahnach i fajnie się jeździ. Jubileusz obchodzi, 50k przekroczone właśnie w 1,5 roku czyli oficjalnie połowę leasingu, 0 problemów. 

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Czoperrr napisał:

Jaki jest koszt i trwałość położenia ceramiki? Naprawdę warto? Jakie są minusy?

Jeśli lubisz pielęgnację auta to tylko koszt preparatów.To wcale nie jest trudne, tym bardziej,że na nowym aucie odchodzi Ci korekcja lakieru, glinkowanie itp.

Ja robiłem preparatem K2 Gravon-opcja budżetowa, ale majaca bardzo dobre recenzje.

Czy się opłaca ?Jak najbardziej-auto po prostu wolniej się brudzi a lakier dostaje głębi jakby położona była jeszcze jedna warstwa.

Taki prawdziwy efekt "WOW" trwa jakiś rok-póżniej zostale przez jakiś czas tylko efekt powłoki hydrofobowej-brud szybciej ścieka.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Jaki jest koszt i trwałość położenia ceramiki? Naprawdę warto? Jakie są minusy?

 

Jeżeli masz w planie trochę furą pojeździć, to pomyśl o bezbarwnej folii. Xpel Ultimate Plus polecam gorąco - tyle razy mi uratowała dupę, że to koniec. W Rzeszowie koleś mi zahaczył o tylny zderzak - folia naderwana, ale lakier nieruszony. A zamiast ceramiki, można pomyśleć o twardym wosku.

Kosmetyki od Ad Blue i wosk https://mrcleaner.pl/quick-detailery/adbl-synthetic-spray-wax-wosk-na-mokro-sucho-500ml?gclid=Cj0KCQiArsefBhCbARIsAP98hXSJ7FQd1wTR_jSvgJPnMMHP7qtbuiM5v1paEVV-xHHvX_vYq7gKCrAaAoQsEALw_wcB jest zajebisty. Kropelkowanie jakie jest później na samochodzie to poezja, zawsze jak jestem na detailingu to chłopaki są w szoku, co taki wosk potrafi i ile mają mniej roboty przy myciu i nakładaniu innej chemii. Myjesz na ręcznej, psikasz nawet na mokro i wycierasz do sucha, banalne a czyni cuda.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogólnie miałem pisać, że Formentor jest dobrze wyceniony. Pewnie sam bym się nad nim zastanawiał gdyby nie zniżki pracownicze i spore oszczędności przy jeździe miejskiej hybrydą. Seat jest większy od C-HR, podobnie wyposażony i trochę tańszy od mojej wersji. Za to silnik w C-HR 2.0 hybryda, wolnossący 184KM robi robotę osiągi/spalanie. Pytanie jak z wyciszeniem i jakością plastików, bo te rzeczy w chr są bardzo dobre jak na markę popularną. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Jaki jest koszt i trwałość położenia ceramiki? Naprawdę warto? Jakie są minusy?

 

Ja robie juz 4ty raz.

Co prawda, Nie trzymam samochodow dluzej niz trwa leasing, ale ochrona lakieru ,czy nawet szyby uwazam ze jest warta tych paru tysi.

 

Volvo oddaje teraz na poprawe folii bo juz 2 lata poszlo i sie poodklejala w niektorych miejscach.

 

W audi ich salonowy partner 5400 za folie przod , lusterka, szyba, dach nad szyba, ranty drzwi oraz bagaznik. Ceramika na pozostalej czesci 900 pln.

 

Generalnie uwazam, ze jak najbardziej warto.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie brzmi jednak dość drogo jak na ochronę daily, które z założenia kiedyś jakoś oberwie, a przy odsprzedaży albo zdaniu leasingu i tak jakieś drobne odpryski czy ryski nie stanowią problemu. Dla mnie sukcesem jest jeśli samochód nie jest cały w soli albo w brudzie, dzisiaj 400 km po mokrej autostradzie z wysokimi prędkościami i znowu wypadałoby podjechać do myjni.  
 

Pewnie bym zrobił na jakiejś weekendowej zabawce, która z założenia ma wyglądać, a wyciągana z garażu jest od święta przy ładnej pogodzie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Mustang said:

Ale kwota przez inflację też jest mniej warta. Kiedyś nowe auta kosztowały pół ceny mieszkania. 

Akurat w tym przypadku kosztuje mnie pół ceny za jaką kupiłem mieszkanie w Opolu w 2019. Co prawda teraz by poszło pewnie za 100 tysi więcej. Uważam i tak, że cena nie jest zła za takie auto i wyposażenie.

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Czoperrr said:

Akurat w tym przypadku kosztuje mnie pół ceny za jaką kupiłem mieszkanie w Opolu w 2019. Co prawda teraz by poszło pewnie za 100 tysi więcej. Uważam i tak, że cena nie jest zła za takie auto i wyposażenie.

Fajne ceny w tym Opolu. U mnie bardziej relacja wartości użytkowanego auta do mieszkania 1 do 5 albo gorzej. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...