Skocz do zawartości

Pomoc przy kupnie auta


Gość GregZPL

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Shago napisał:

Ta druga opcja ma sens jeżeli nie planujesz trzymać auta dłużej i po prostu zostawisz w rozliczeniu (o ile producent oferuje takie rozwiązanie).

A obecne auto można zostawić w rozliczeniu jako wpłata własna? Ja chcę iść tą drogą: obecne jest warte jakieś 55k więc zostawiam + dopłacam tyle, żeby 50% było na kredyt. Dopytuje, bo patrzę na Octavia vs Kia Ceed, tyle że kombi.

 

na ceeda teraz max 120 dni się czeka. ruszyła się coś fabryka. mi w 2 tygodnie auta zjezdzają. będziesz chciał oferte daj cynk coś Shago pokombinujemy z ceną dla ziomka z forumka.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, LeifErikson said:

O tak, i nie "wysprzęglaj" przy parkowaniu. Ja w trakcie pierwszej jazdy automatem skutecznie opanowałem lewą nogę w trakcie całej jazdy, ale w momencie parkowania już mózg nie ogarnął, że nie ma czego wysprzęglać i zajebałem w hamulec tak jak w manualu bym wcisnął sprzęgło. :kekw: Ciekawe doświadczenie, ale nie polecam powtarzać. 

Dokładnie to. Pierwsza przygoda z automatem, jadę sobie bezproblemowo c klasą z wypożyczalni, przecież to łatwiej, zjeżdżam na parking przy autostradzie i jeb po hamulcach, aż pasażerowie się wystraszyli. Potem jeszcze raz tak miałem, ale na dwóch razach się skończyło. 
 

Jazda próbna i pierwszy raz automatem? Polecam umówić sobie jeszcze coś innego na ten sam dzień jako benchmark, inaczej cały experience będzie polegał na zabawie automatem.

Odnośnik do komentarza
4 hours ago, Mustang said:

Dokładnie to. Pierwsza przygoda z automatem, jadę sobie bezproblemowo c klasą z wypożyczalni, przecież to łatwiej, zjeżdżam na parking przy autostradzie i jeb po hamulcach, aż pasażerowie się wystraszyli. Potem jeszcze raz tak miałem, ale na dwóch razach się skończyło. 
 

Jazda próbna i pierwszy raz automatem? Polecam umówić sobie jeszcze coś innego na ten sam dzień jako benchmark, inaczej cały experience będzie polegał na zabawie automatem.

Normalnym samochodem jeżdżę raz na rok więc zmiana na automat nie powinna być trudna, w gierkach przecież też tylko gaz i hamulec :kekw:

 

W standardzie lakier jest biały i w sumie ta wersja mi się nawet podoba, taką też oglądałem w salonie. Ma ktoś biały samochód? Jakie macie doświadczenia?

Odnośnik do komentarza

Miałem kiedyś auto w białym lakierze i chwaliłem sobie, bo wbrew pozorom łatwo utrzymać w czystości, wystarczy opłukać. :D Nie widać delikatnych zarysowan ani zacieków po myciu jak na czarnym czy innych ciemnych. Ale dość szybko mi się znudzil wizualnie i chyba bym już nie brał białego auta.

Pakiet przeglądów na 5 lat za 4500 wydaje się spoko, o ile zakładasz robić przeglądy w ASO przez 5 lat. Wychodzi 900 zł rocznie, więc pewnie kilka stówek taniej niż poza pakietem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał:

Pakiet przeglądów na 5 lat lub 75000 km za 4500 zł. Opłaca się to brać?

Przegląd w Aso to obecnie 1000+ no ale taka średnia oferta. Jak pod koniec 21 braliśmy Troczka dla żony to 4 lata przeglądów/60 tys km (żona tyle zrobi w 6-7 lat :) ) za 1500 było w pakiecie. 

1 godzinę temu, Czoperrr napisał:

Niby tak ale to jednak 4.5 tysia. Do tego jeszcze ubezpieczenie drugie tyle i już robi się kwotą 150k :sadkek:

Dodaj do tego jeszcze drugi komplet opon :) Witamy w świecie aut bez wypierdzianych foteli. 

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, Czoperrr said:

Normalnym samochodem jeżdżę raz na rok więc zmiana na automat nie powinna być trudna, w gierkach przecież też tylko gaz i hamulec :kekw:

 

W standardzie lakier jest biały i w sumie ta wersja mi się nawet podoba, taką też oglądałem w salonie. Ma ktoś biały samochód? Jakie macie doświadczenia?

Weź biały, to kolory z oferty są imo i tak przeciętne. Zwykły biały nie jest zły, bardziej widać brud niż na srebrnym, ale za to nie eksponuje rys i łatwo robić korekty. A zawsze samochód się trochę mniej nagrzeje w lecie. 
 

W daily team automat, manual to może w weekendowej zabawce ma jeszcze tylko sens. 

Odnośnik do komentarza

Ten pakiet przeglądów chyba odpuszczę. Podobno pierwszy rok OC/AC jest już w kredycie więc też ulga. Trochę się nakręcam na zakup ale z drugiej strony wiele czynników stresujących. Problemem jest to, że nie mamy garażu i auto stałoby pod chmurką, a to też nie ma dobrego wpływu na samochód. Dziwne, że nikt na osiedlu nie ma pokrowca na auto ja na bank bym to zimą zakładał :gayos:

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Czoperrr napisał:

Ten pakiet przeglądów chyba odpuszczę. Podobno pierwszy rok OC/AC jest już w kredycie więc też ulga. Trochę się nakręcam na zakup ale z drugiej strony wiele czynników stresujących. Problemem jest to, że nie mamy garażu i auto stałoby pod chmurką, a to też nie ma dobrego wpływu na samochód. Dziwne, że nikt na osiedlu nie ma pokrowca na auto ja na bank bym to zimą zakładał :gayos:

Daj spokój, na uj pracujesz? No coś trzeba od tego życia mieć. Nie wiem jak chcesz sfinansować, ale obecnie nowy samochód to bardziej inwestycja i jakby coś nie pykło (nie zakładam) albo samochód jednak ciebie rozczarował (także nie zakładam), to bez problemu sprzedasz i to jeszcze może nawet z zyskiem. 
Czekam na foty w dedykowanym temacie!
 

 

 

ps miałem raz białe auto i bardzo szybko się nudzi. Mi tej Cuprze to się widzi jakiś ciemny szary lub niebieski. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Czoperrr napisał:

Jeśli nie biały to brałbym Magnetic Tech. Chciałem brać w kredycie na 48 miesięcy z wpłatą około 50 tysi. Podejrzewam, że jak nic się nie spjerdoli po drodze to spłacę to w rok-dwa. 

Odezwę się w sobotę po jazdach :)

Zakładasz jeszcze podwyżki stóp do symulacji raty? 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Byłem dzisiaj na jeździe testowej Formentorem i jeździło się wspaniale. Pierwszy raz miałem kontakt z automatem i to dla mnie gamecharger bo odpada cała irytacja z jazdy, która mam przez manual. Silnik wystarczający, dobrze wyprzedza. W przyszłym tygodniu idę zamówić :)

Jeszcze będziesz tęsknił za manualem....

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.....tak raz na miesiąc....

 

 

 

 

 

....przez pierwsze pół roku ;)

Odnośnik do komentarza

Zależy jaki automat. Mając golfa z DSG nie jeździłem w trybie automatycznym bo mnie wkurzało że przy 55km/h wrzuca 7 bieg i korbowód chce wyskoczyć bokiem, więc cały czas jeździłem na łopatkach. Bo tym doświadczeniu nie chciałem już automatu ale żona się uparła to niestety manual odpadał przy zmianie auta.

 

Za to w KIA zmienia biegi w takich momentach w których sam bym to robił więc tryb manualny używam tylko jak w trasie mam wyprzedzić tira więc przygotowuje sobie bieg wcześniej żeby kickdownem nie szukał biegu.

Odnośnik do komentarza

Panowie ja prawie w ogóle autem nie jeżdżę bo z domu pracuję, a żona ma toyotę aygo w manualu, który mnie strasznie tam denerwuje i nie jeżdżę nim więc nie będę tęsknił za klasyczną skrzynią biegów.

 

Zastanawia mnie jeszcze to, co to za opcja i czy jest sens dobierać? Jest w ogóle jakiś alarm w standardzie?

image.thumb.png.5bf4e559732d7d132e89f40118d75b43.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...