Skocz do zawartości

Platinum Club


Square

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pamietam takich informacji na stronie psnprofiles. Spójrzcie na dodatkowe informacje w nawiasie.

Przypadkowe trofeum:

Retribution
Complete chapter 3
2 hours, 44 minutes, 32 seconds (+2 hours, 6 minutes, 29 seconds)

Wydaje mi sie, ze czas zawarty w nawiasie odnosi sie do czasu uzyskania trofeum od momentu uruchomienia gry, aplikacji. Jak wam sie wydaje ?

Odnośnik do komentarza

Z tego co się orientuję PSN Profiles rozpoczyna odliczanie czasu od uruchomienia gry a kończy w momencie skompletowania 100% pucharków czyli po wbiciu rangi S dla danej gry. Pojawia się status Completed wraz z dodanym obok czasem wbicia calaka. Z każdym updatem profilu, stronka pobiera dane z PSN, oczywista oczywistość ;)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

Było od zawsze i jest to czas od wbicia poprzedniego trofika. Jak wbijesz trofeum po tygodniu to będziesz tam miał +7 dni itp.

@up od pierwszego trofeum

Zgadza sie. 

 

Godzinę temu, oFi napisał:

nie wiem skąd te info w nawiasie wziąłes Mevek

Wrzuciłem na szybko sortowanie według daty(czego nigdy wcześnie nie robiłem), zeby zobaczyć ile i kiedy wbijałem trofki pod ten zasr.any konkurs.

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

#71 GTA: Vice City

 

r3KSAIs.jpg

 

Mało wymagająca platyna, co nie zmienia faktu, że trzeba zrobić w grze dosłownie wszystko żeby ją uzyskać. Najbardziej upierdliwie było według mnie zebranie 100 totemów, wykonanie 36 skoków kaskaderskich (lekko zgliczowane, więc radzę uważać), znalezienie aut do eksportu oraz zaliczenie misji policyjnych / taxi / straży pożarnej i karetki pogotowia - strasznie nudne i czasochłonne zadania. Aha, no i oczywiście wbicie najwyższej rangi Godfather dla niektórych może okazać się katorgą, dlatego radzę robić to z poradnikiem, zaoszczędzicie sobie trochę włosów na głowie. Cała reszta spoczko, zwłaszcza przy misjach rampage można się fajnie odstresować rzucając w ludzi koktajlami mołotowa albo ucinając im dupska kataną. Komplet dzbanów spokojnie idzie wbić w 30 h, stopień trudności oceniam na 3/10. 

 

 

#72 GTA: San Andreas

 

XTOcO1a.jpg

 

Myślałem, że będzie znacznie ciężej, ale na szczęście nikt nie wymaga od nas zgwałcenia gry na 100%. W sumie zrobienie platyny zajęło mi dokładnie tyle samo co w Vice City, przy czym dobre 15 h trzeba sobie liczyć na główny wątek (nie wyłączać creditsów, inaczej platka przepadnie!), a drugie tyle na kilka śmieciowych trofików. Misje karetkowo-policyjne są tutaj dużo łatwiejsze i szybsze do wykonania, nie trzeba szukać żadnych paczek/totemów, a w zasadzie jedyną naprawdę czasochłonną rzeczą jest znalezienie unikatowych pojazdów i załadowanie ich na statek (zajmuje to około 4 godzin). Żadnych bardziej wymagających zadań nie stwierdziłem. Poziom trudności 2/10. 

 

 

 

 

Edytowane przez Josh
  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A-Plague-Tale-Innocence-20200303000208.j

 

A Plague Tale: Innocence - co za perełka. Polecam każdemu, kto jeszcze nie grał a lubi korytarzyki z dobra przygoda. Pucharki to prościzna - wpadają przy okazji progresu fabularnego, bądź niektóre przez wykonanie specjalnych czynności w odpowiednim rozdziale. Spokojnie, po przejściu gry mam dostęp do wszystkich rozdziałów. Nic nam nie przepada. Nie ma specjalnie nad czym sie rozpisywać, oprócz  upgrade'ów. Tutaj mamy dwa pucharki: jeden za ulepszenie procy i kolejny za ulepszenie kieszeni. Jednym słowem jezeli dobrze to rozegramy to nie będziemy musieli zatracać sie w backtracing. Trzeba tylko uważnie grac i nie przesadzać z craftingiem. Najlepiej ładować surowce w torbę, dzięki której będziemy zdolni do większego udźwigu.  W grze aktualnie nie ma NG+, wiec w razie niepowodzeń trzeba będzie rozegrać ostatnie rozdziały na nowo.  :platinum:   +3/10

Edytowane przez MEVEK
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

House Flipper

Platyna łatwa, a gra dość przyjemna. 

 

Denerwują mnie jednak dzbany, które wymagają bezmyślnego powtarzania jednej czynności i tak jest właśnie tutaj z jednym pucharkiem. Trzeba sprzedać 50 domów, ale gra oferuje ich tylko 20. Po sprzedaniu wszystkich wracamy do punktu wyjścia i od nowa musimy sprzedać wszystkie domy ponownie. Sprowadza się do tego, że kupuje się dom i bez żadnej ingerencji w niego od razu się go sprzedaje. I takie klikanie 30 razy przerywane ekranami ładowania. Po chooy taki dzbanek? :unknown:

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Rillas napisał:

 

Platyniarz nie pyta, platyniarz nie mysli, platyniarz po prostu robi to co jest do wykonania :D

 

Dlatego nie mam platyny w RDR2 - za duzo tam jest zbieractwa do tego lubią sie zglitchować. Zazwyczaj robię platynę w grze która mi sie podoba, bądź stawia mi wyzwanie. Aktualnym takim tytułem jest "Shadow of the Colossus" :wub:

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
12 minut temu, u55r napisał:

Zwłaszcza sam początek jest trudny na poziomie Droga ku zagładzie bo zaczynając grę od nowa jestem na dwa strzały dla byle wieśniaka z widłami :[ ja Wiedźmin zabijający potwory i Wilkołaki jestem na dwa strzały dla rolnika. :facepalm: 

No kurde, tak powinno być :sir: Znaj siłę wideł.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

20200330-060524.jpg

 

Platyna #35  Sims4

 

Uff.. troszkę długo to trwało. Wspaniała relaksująca gierka. Wbicie cebulki zajęło mi prawie dwa lata (bez jednego miesiąca) ale było by szybciej gdybym się nie rozdrabniał na inne gry. Jakieś 60% trofeów wbiłem w czasie ostatnich dwóch miesięcy. Z początku nie nastawiałem się na calaka, wydawało się to mrzonką za sprawą powolności gry oraz grindu niektórych achievementów. Dopiero po wbiciu "Huśtawki nastrojów" czyli jednego z dwóch najtrudniejszych pucharków, zmobilizowałem się do wyciśnięcia 100%. Wbijanie trofików podzieliłem na dwa sejwy w grze: jeden do aktywności zawodowych, skilli, duchów a drugi do aktywności wymagajacych zabijania Simów (trofea zwiazane z pokoleniami rodziny oraz Czarna Wdowa). 

Na pierwszym, dużym sejwie z pełną ośmioosobową rodziną, wielkim pieciopoziomowym domem z setkami detali, konsola miała już spore problemy z obliczaniem operacji i czynności Simów. Ludkowie potrafili "myśleć" niemalże minutę zanim podjęli zlecone działania. Drugi sejw to już była metodyczna zagłada Simów, za pomocą głodu, urządzeń elektrycznych, pożarów itp.

 

Ogólnie trudność platyny oceniam na: 3/10

Jeden punkcik za długotrwały grind karier w pracy, pozostałe dwa za dość trudne trofea: Huśtawka nastrojów oraz Trojaczki.

 

  • Plusik 2
  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...