Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

http://m.ppe.pl/news-31353-sa_pierwsze_oceny_obcego___izolacja_potrafi_przestraszyc_.html

No i jest pierwszy zrzut ocen. Story starczy na 16-19h. Podczas pierwszego przejścia odblokowywujemy tylko 60-65% zawartości. AI Aliena bywa przewidywalne, choć imo to może jeszcze zależeć od wyboru poziomu trudności, które wg twórców, na wyższym wybacza dużo mniej błędów.

Edytowane przez nobodylikeyou
Odnośnik do komentarza

ok, pograłem 3h i musze powiedzieć że dla samego klimatu obcego :8pasazernostromo warto pograć, pomimo że na obcego trzeba troche czekac nie jest to minusem bo napiecie budowane jest wzorowo, muzyka również kopiuj wklej z  filmu.

 

Grafika jak na ps3 jest ładna, spelnai swoja role, wydaje mi sie ze filmii są z wersji na nowe konsole i jesli tak to wyglada cały czas to zazdroszcze, co nie zmienia faktu ze wersja ps3 widac ze nie jest robiona na odpie,rdol, efelty ognia pyłu sa znakomite.

 

po 3h zaczyna sie robic dosyc gorąco, w łapke wlatuje czujnik ruchu i kapke popusciłem czekolady na gaciorki, jak bedzie coraz bardziej stresowo to ch,uj wie czy nie pizgne gry  w  kąt ;]

Odnośnik do komentarza

Klimatycznie nie była zła, ale same założenia fabularne nie miały sensu.

np. jakim cudem królowa złożyła na statku te jaja skoro niezbędny do ich składania był odwłok, którego pozbawiła się uciekając z gniazda? No i szkoda tej małej oraz kapitana, którzy jako jedyni przeżyli wydarzenia w dwójce.

notabene to był pierwszy Alien w którym użyto grafiki komputerowej.

Odnośnik do komentarza

Po co IGN daje do recki typka co narzeka na czas gry i to, że musiał chować się w szafkach i przełączać dużo dźwigni i przycisków? Podsumowując - casuale z Gejmspotu i IGN (czyli Ameryki) nie dali sobie rady z grą. Dzisiaj rano yebłem śmiechem jak usłyszałem w recenzji, że twórcy sugerują od razu najwyższy poziom trudności, żeby wydobyć z gierki jak najlepszy flow a koleś nagle - "don't do that!" - zupełnie jakby recenzja była kierowana do zwykłego januszka.

 

Mam w du.pie te ich oceny. Nie powstrzyma mnie to przed zakupem. Tym bardziej, że oceny są mocno skrajne. Jeżeli ta gra jest tak dobra jak sądzą niektóre media to wiadomo jakie intelekty siedzą w największych serwisach.

Odnośnik do komentarza

Z ta krytyka bym nie przesadzał.Skoro tylko Hard jest słuszny po co inne poziomy trudności?

Jeden z recenzentów słusznie zauważył, że nie chodzi o długość gry jako takiej tylko sztuczne jej wydłużenie. Tylu nieszczęśliwych przypadków nie bylo we wszystkich filmach razem wziętych.

Poczatkowe kilka h podobno super później się wszystko rozmywa.

Trudno ale chyba sprawdzę.

Ps. Najlepsza była pierwsza część reszta to stopniowy spadek do totalnych popłuczyn.

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę na PS3. Właśnie zdobyłem młotoklucz. Na plus ciemności i w sumie nic innego na chwilę obecną. Czemu nie mogę skakać? Dlaczego moja postać nie ma swojego cienia a NPC tak? Czemu przy większych lokacjach gra zwyczajnie chrupie choć za wiele się w tle nie dzieje? Lokacje są surowe i sterylne raczej, gra świateł nierówna. Bez rewelacji na chwilę obecną, elementy straszakowe są na chwilę obecną takie sobie.

 

EDYTA - dopiero przeczytałem co Milan pisze, trzeba wyraźnie pograć dłużej.

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę na PS3. Dlaczego moja postać nie ma swojego cienia a NPC tak? Czemu przy większych lokacjach gra zwyczajnie chrupie choć za wiele się w tle nie dzieje? Lokacje są surowe i sterylne raczej, gra świateł nierówna. Bez rewelacji na chwilę obecną, elementy straszakowe są na chwilę obecną takie sobie.

 

EDYTA - dopiero przeczytałem co Milan pisze, trzeba wyraźnie pograć dłużej.

Akurat na te pytanie co zostawiłem w cytacie to odpowiiedziałeś sobie w swoim pierwszym zdaniu. Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ty no dobra, po prostu początek jest mocno słaby, ta baza nie robi na mnie wrażenia, klimat mało gęsty. A sterowanie może według was nie jest kanciaste? Ta postać się jakoś dziwnie, mało płynnie porusza, czemu nie mogę skakać? Później można, prawda??

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Całkiem merytooryczna recka oczami fana

http://www.miastogier.pl/recenzja,pc,1991.html

żeby było jeszcze fajniej po zarzutach recenzenta z ign, który nieprzewidywalność aliena na hardzie zaliczył na minus; na gry online Izolacji oberwalo się za... przewidywalność ruchów ksenomorpha na poziomie normal. xD

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=10012

Odnośnik do komentarza

Ty no dobra, po prostu początek jest mocno słaby, ta baza nie robi na mnie wrażenia, klimat mało gęsty. A sterowanie może według was nie jest kanciaste? Ta postać się jakoś dziwnie, mało płynnie porusza, czemu nie mogę skakać? Później można, prawda??

 

Przypomnij sobie początek oryginału z '79. Tam też nie było jak w Star Warsach. Widać, że grę robili fani pierwszego filmu. Nawet sposób poruszania się Obcego jest żywcem wzięty z Nostromo. No chyba że jest tak szybki jak ten z Aliena 3.

 

Swoją drogą gierka całkiem tanio chodzi. Chyba skuszę się już teraz. Bierzecie wersję z DLC Nostromo?

Edytowane przez Nemesis
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...