Skocz do zawartości

Alien Isolation


MaZZeo

Rekomendowane odpowiedzi

ucieczka w A:I nie istnieje, chyba że masz mega farta :) każda osoba która próbowała (na twitchu wczoraj) zostawała rozpruta poniżej 3 sekund 

 

Alien słyszy twoje oddychanie

Alien słyszy twój motion tracker

Alien nie jest skryptem, po prostu freeroamuje i patroluje całą stację (coś jak monster z Amnesii), ale jak coś wywęszy (np jak siedzisz w jednym mscu za długi czas) to zaczyna coś podejrzewać i przeczesuje lokacje)

 

 

polecam grać na słuchawkach albo dobrym surroundem bo to ratuje życie w tej grze, w A:I nie ma skryptowanych dźwięków czy ambientu, jeśli coś słyszysz to to jest Alien :)

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

normal mi styka thx :) wiem jak wygląda hard i spotkania z Alienem są dosyć problematyczne :) słyszy i widzi za dużo, jeden fałszywy ruch i jesteś zjedzony

 

siłą tej gry jest brak skryptu, Aliena możesz spotkać wszędzie (niepokojąca była masa savepointów i miejsc do chowania się od samego początku gry) i to napina nerwy najbardziej bo nie jesteś w stanie przewidzieć gdzie on się pojawi, trzeba być czujnym cały czas

 

generalnie gra jest bardzo udana, to praktycznie Alien 1 The Game, klimacik kopiuj wklej jak z filmu, wszystko jest jak w filmie nawet jakieś stare komputery pokładowe, czcionka nawet, małe detale...początek gry (pierwsze 2-3h) to mistrzostwo w budowaniu atmosfery, dobry horror by się tego nie powstydził, jedyny zgrzyt to kiepskie filmiki renderowane (zupełnie zbędne) i nie podobało mi się że 

 

 

pierwsze spotkanie z alienem jest cutscenką

 

 

z tego co wiem skryptowanych akcji jest dosłownie kilka na całą grę także jest dobrze, pozycja obowiązkowa dla fanów horroru/aliena, myślę że przebije fajnością stare Alien Trilogy czy AVP1/2

Edytowane przez nero2082
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jakie wersje ogrywacie? Old czy current-genowe?

 

Jestem na samym początku, ogrywam wersję PS4, ale z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jeśli zagrasz na PS3/X360, to wiele nie stracisz. Wersja na nowe konsole to past-gen w Full HD.

Edytowane przez Kasias
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogrywam HARD od początku. Takiej immersji to mi nie dawało nawet Last of US na Grounded. 

 

Chowam się, bo o ucieczce nie ma w chnj mowy. To cudo zapi3dala po ścianach sufitach tylko po to aby cie dopaść i to właśnie robi. Jest taki pewien moment że już wiem iż mnie dopadnie, no w Telewizor leci głośne siarczyste noż knrwa!  :thumbsup:

 

Fuck me ta gra jest intensywna  :woot:

Odnośnik do komentarza

 

a to jeden z zarzutow? Dam znac, jak dluzej pogram...

Tak, chociażby recenzent Polygon stwierdził, że miał odczucia, jakby 1/3 czasy gry przesiedział w szafkach i pod stołami chowając się przed Obcym.

 

Ale ta gra to glownie elementy skradankowe... Jestem gdzies w polowie i nadal z broni mam jedynie rewolwer - trudno z czyms takim na obcego wyskoczyc ^^

NIe czuje tez zadnego znuzenia tytulem i kazdej wolnej chwili wracam na Sevastopol  :thumbsup: 

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

No zaczalem grac i jeszcze obcego nie widzialem, ale za kazdym razem jak uruchamiam zasilanie, to mysle ze po kija, jak zaraz sie jakies drzwi otworza i tylko patrzec jak sie w nich pojawi.

Klimat gruby, co mnie lekko irytuje to ze bohaterka nie rzuca cienia, a jej stopy na podlodze wygladaja jak samochody w DC na drodze :sorcerer:  do tego latwo ominac znajdzki bo nie zawsze sa jakos mocno widoczne nawet gdy sie przejdzie obok nich. Albo tylko takie mam wrazenie ;/

edyta

no i obcy sie pojawil i klimat zgestnial ze az strach grac, beskitu

Edytowane przez El Loco Chocko
Odnośnik do komentarza

Jestem na samym początku, ogrywam wersję PS4, ale z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jeśli zagrasz na PS3/X360, to wiele nie stracisz. Wersja na nowe konsole to past-gen w Full HD.

 

Wlasnie ciekaw jestem porownania z zestawieniem grafiki na poprzedniej i obecnej generacji konsol - mam nadzieje, ze Digital Foundry cos przygotuje.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Plusy:

-wolno budowany klimat który stoi doskonale oddanym retro-futurystycznym dizajnem i symboliczna muzyka rodem z osmego pasazera nostromo

-dobra oprawa audio-video(nie jest to nextgen ale spokojnie mozna ograc na past genach) 

-alien isolation jest najwiekszym survival horrorem ze wszystkich survival horrorow w jakie gralem,jest hardkorowo trudny(alien ma dobry sluch,wech,wzrok,jest niesmiertelny i zabojczo skuteczny,a najlepsza bron w calej grze jest go w stanie przeploszyc tylko na 5 sekund co nie znaczy ze miotacz bedzie na niego dzialal w nieskonczonosc,bo w jakis sposob adaptuje sie do tego co probujemy z nim wyczyniac

-gra posiada pare skyptow,ale jest w niej wiele losowych zdarzen czy zachowan obcego takze nie da sie nauczyc gry na pamiec(co dla fanow przechodzenia tytulow po 6 razy moze okazac sie sporym plusem)

-do tej pory przy "strasznych" tytulach zdarzylo mnie sie ewentualnie podskoczyc czy poczuc ciary na plecach,ale tutaj pierwszy raz moze nie krzyknalem ale wydalem blizej nieokreslony dzwiek przy pierwszym bezposrednim spotkaniu z obcym co znaczy ze efekt "obsrania sie" obecny

-pelno smaczkow,detali,jest nawet nawiazanie do innego filmu Ridleya

 

Minusy:

-kontrowersyjny system zapisu rodem z psx-a(w survival horrorze na pewno ma to sens,konsekwencja ,wiekszy strach),ale bywa irytujaco kiedy skradasz sie,wczuwasz przez 15-30 min, dochodzisz do cutscenki,nastepnie zginiesz i musisz kilka-kilkanascie razy przechodzic to samo wlacznie z obejrzeniem cutscenki,daloby by sie to jakos usprawnic,zrobic lepiej

-bywa nudnawo(wynika to po czesci z systemu zapisu i dlugosci gry ktora gdyby nie system zapisu taka dluga by nie byla a takze z wtornosci zadan ktore wykonujemy,bo widac ze gdzies w 3/4 gry formula zaczyna sie powoli zuzywac i zaczynamy wyczekiwac konca gry,ale mimo wszystko to co robimy nadal jest w konwencji kultowego "pasazera".

-niewykorzystany do konca potencjal historii,postacie poboczne nie sa interesujace,brak jakichkolwiek emocji z tym zwiazanych,ze scenami z ich udziałem

 

Podsumowujac liczyłem na czarnego konia 2014 a dostałem tytuł  dobry i tylko dobry gdzieś tak na 8 palców na 10,choć zdaje sobie sprawe ze przy alien isolation opinie beda bardzo rozne,bo zwyczajnie jest kierowany do waskiej,okreslonej grupy odbiorcow.Fani survival horrorow beda uskuteczniac brandzling,fani pif paf i samograjow powiedza ała chyba zlamalem piszczel

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

 

Jestem na samym początku, ogrywam wersję PS4, ale z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że jeśli zagrasz na PS3/X360, to wiele nie stracisz. Wersja na nowe konsole to past-gen w Full HD.

 

Wlasnie ciekaw jestem porownania z zestawieniem grafiki na poprzedniej i obecnej generacji konsol - mam nadzieje, ze Digital Foundry cos przygotuje.

 

Roznice sa widoczne przede wszystkim w ostrosci obrazu, aliasingu, cieniach, grze swiatel itp. Na PS3 ta gra wyglada dobrze, na PS4 jest dodatkowo ostra jak zyleta przez co wyglada jeszcze bardziej realistycznie.

Odnośnik do komentarza

Trzeba powiedzieć ze giera gruuuba w (pipi). 

 

Estetyka lokacji zabija, jakby żywcem wyjęte z 1 filmu - monochromowe monitory CRT, wielkie piksele, charakterystyczne elementy konstrukcji stacji itp itd. Klimat gęsty że można nozem kroić, cały czas słychać jakieś dudnienie, kapanie wody, przytłumione dźwieku itp. Ciemno, trudno, wszystko co nam ułatwia orientacje pozwala też alienowi nas znaleźć ( latarka, flara, motion tracker ). Wobec aliena jesteś bezbronni, można tylko sie schować i modlić sie żeby sobie poszedł.

Pionków i lamuchów z IGN nie ma co słuchac , tam są ludzie którzy są kompletnymi ignorantami a pieją tylko nad tymi tytułami które suto sie opłacą. 

Polityka developera to skandal dlatego moim zdaniem DLC można z czystym sumieniem spiracić jeśli ma sie oryginalną gre. 

 

Technicznie gra tez wyglada świetnie, na moim PC chodzi bardzo dobrze na high, momentami gra światła przyprawia o zawał serca. 

Ogólnie najlepszy tytuł z universum Obcego od czasów pamiętnego AvP Rebeliona ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ficuś, ale zawiało Saharą.

 

Oglądałem trochę gameplyu i dla fanów Aliena, to pozycja obowiązkowa. Największy plus tej gry to chyba klimat i desing lokacji. Ogląda się to jak kolejny film o Obcym za co ogromny plus dla twórców. Gdyby nie to, że obecnie mam za dużo gier rozpoczętych, a nie skończonych, to na pewno bym kupił. Wstrzymam się trochę z zakupem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.