Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu PES, na który po ograniu dema z czystym sumieniem mogę złożyć preorder, jak za dawnych lat na PS2. W poprzednich edycjach zawsze coś mi do końca nie pasowało (choć ograniczałem się do wersji demo) i ostatnimi laty "kopałem" albo w FIFĘ na X360, albo starego dobrego PESa na PS2 właśnie. W ubiegłym roku nowy silnik zrobił na mnie raczej pozytywne wrażenie, sama rozgrywka pozostawiała jednak nieco do życzenia (przypominam - demo). Teraz jest naprawdę szał, wczoraj pograłem trochę w konkurencję na PS4 i choć sam pozostaję na starej generacji wybór jest dla mnie jasny.

 

Gram już któryś z kolei mecz na Superstar, najwyższa wygrana to 3:1, akcje bramkowe bardzo zróżnicowane, momentami naprawdę trzeba pokombinować, żadnej gry na pałę czy powielania schematów. Genialne granie długich piłek, czy to wzdłuż czy w poprzek boiska, wszystko z odpowiednim wyczuciem. Strzały mają odpowiedni impet, gra bramkarzy imo bardzo poprawna (Neuer agresywny poza 16stką), tempo rozgrywki dla mnie w sam raz. O stałych fragmentach nie wspominam, tu od dawna PES ma przewagę. Jeżeli można mówić o symulacji, gra Konami jest na pewno bliżej tego miana. Mniejsza o braki licencyjne, do przeżycia. Długo czekałem na dobrego PESa, ale wszystko wskazuje na to, że się doczekałem. 

Odnośnik do komentarza

ja bym z tym preorderem taki pewien nie byl majac w pamieci, ze w ostatnich latach to wlasnie wersje demo bylo bardziej grywalne niz fulle :P teraz konami ma 2 miesiace od dema do premiery to istnieje niestety duze ryzyko, ze cos moga przedobrzyc :P 

 

nawet jak full bedzie takie jak demko to potem znowu trzeba trzymac kciuki by patchami nie zmienieli suwakow co tez w ostatnich czasach jest nagminne i co patch to sie inaczej gra :P

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Grałem w demo na PS4 i X360. Różnice wizualne to na pewno rozdziałka, widownia na next-genie jakby bardziej szczegółowa, choć tu i tu nie powala detalami, powiewające gdzieniegdzie flagi też zbyt wiele nie wnoszą. I chyba zabrudzenia strojów (na X360 nie stwierdziłem). Być może wynika to z kalibracji odbiornika i różnicy w rozdzielczości, na past-genie obraz nieco bardziej rozmyty, przez co mniej "plastikowy" głównie na zbliżeniach, co mnie akurat odpowiada. Nie wiem jak zostanie rozwiązana kwestia innych warunków pogodowych, o ile w ogóle zostanie.

 

Co się tyczy rozgrywki nie odczułem żadnej różnicy i dla mnie na obydwu platformach jest to taka sama gra, choć rozegrałem raptem 3 mecze z kumplem na PS4. Posiadacze starszych konsol, biorąc poprawkę na specyfikację sprzętu, nie muszą czuć się stratni i śmiało można brać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

na meczach ligi hiszpańskiej często widać bannery Konami, myślę że mają dobrą sprzedaż w ESP to cisną z reklamami pod espana

 

tymczasem wypłynął nowy screen, który gwałci nawet najlepsze facescany z fify (te z ligi angielskiej)

 

https://pbs.twimg.com/media/BzlRqG-IYAAP0I6.jpg

BzlRqG-IYAAP0I6.jpgBzlRqG-IYAAP0I6.jpg

Edytowane przez nero2082
Odnośnik do komentarza

Gram w demo dalej i dalej jestem absolutnie oczarowany. Trochę się frustrowałem trudnością wypracowania sobie klarownej sytuacji do strzału na poziomie superstar, ale kombinuje z różnymi formacjami, ustawieniami i naprawdę wiele to daje. Tym którzy mają problem z wygrywaniem na superstar proponuje pobawić się mocno ofensywnymi ustawieniami formacji i edycją pozycji graczy. Trochę się pobawiłem i teraz nie mam wyników ciągle typu 0-0 0-1 tylko zdarza mi się strzelić na mecz 2-3 bramki i mam co najmniej kilka klarownych sytuacji na mecz.

 

Aha, kamera mam nadzieje zostanie w fullu poprawiona. Przy szybkiej kontrze nieraz nie wyrabia tak jak powinna i trzeba ostatnie podanie do napastnika przeczekać albo podawać trochę na pałę. Wiem że jest radar ale to nie rozwiązanie.

 

No i szkoda, że nie można ustawić jeszcze dalszej kamery. W dobie gdy coraz więcej osób ma TV 40+ cal przydała by się kamera która obejmowałaby ta tak powiedzmy 3/4 boiska albo nawet i całe.

 

Czekam na pierwsze recenzje full wersji. O ile nic nie zepsują i online będzie chodził tak jak powinien to kupuje na 100%. Dobrze, że się nie skusiłem kupić FIFY na premiere ;)

Odnośnik do komentarza

ja bym tam pare rzeczy znalazl, ktore bym ulepszyl ogrywajac demo ale jako ze to konami to mam do nich apel - nic nie zmieniajcie, niech gameplay fulla bedzie identyczny jak demo, blagam. W demo zagralem juz wiecej razy niz w cala pelna wersje edycji 2014, ogolnie od czasow ps2 zadna gra sportowa nie dawala mi tyle funu co te demo i w ogole nigdy w grze pilkarskiej nie mialem tyle funu grajac z AI co w tym demku

 

blagam nie spier.dolcie tego

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Też jestem pod ogromnym wrażeniem tej edycji 2015, czekam na premiere i kresle kreski po ścianie odlic

zając dni do premiery, dobrze ze nie dalem się nabrać na tą fifkę skryptciarską i jej nie kupilem, znajomi juz poprzechodzili do obozu konami bo nie są masochistami i klepiemy ciagle w demo rozkoszując się gameplayem

Odnośnik do komentarza

Wczoraj demo zostało rozdziewiczone w jedynym, właściwym trybie "versus". Kumpel miał kupować nowego NBA na xbota, ale chyba zmienił zdanie bo nowe dzieło Japończyków go oczarowało. Mnie również. Niebo a ziemia względem poprzedniej odsłony. Niech Konami poprawia DROBNE błędy patchami(a nie zmienia połowę gry) i ulepsza formułę, a kolejne odsłony potwierdzą powrót starych, dobrych czasów królowania PES'a. 

 

Jedna obiekcja jest taka, że z bardzo łatwo strzelić gola z rzutu różnego. Bez manualnego ustawienia jakiegoś dryblasa jest duża szansa na celną dynię przeciwnika. Powód może być też taki, ze gramy ustawieniami ofensywnymi, ale to wyjdzie w praniu. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...