Skocz do zawartości

PES 2015


Pawlo

Rekomendowane odpowiedzi

@Szejdi W Fife, jako moją główną piłę, gram od 08 a w PES gram od pierwszego ISSa. Przestałem kupować Pro Evo od 2010 roku bo dość miałem robienia mnie w (pipi)a (mozedsz poczytac moje stare posty). W tym roku biorę przesiadkę pod uwagę - ale jako trophy whore ( :>) walne wpierw platynke w FIFE bo jest prosta :P Po za tym Twoja opinia na temat mojej opinii - wysnuta po jednym poście od razu dewaluuje Twoją opinie i robi ją mało wiarygodną. Chcesz mogę ci spuścic baty :D

Odnośnik do komentarza

Jak gram w PES to chce mi się potem bzykać. Jak gram w fifę to chce mi się albo spać, albo konsolę szybko wyłączyć.

Generalnie jak dla mnie po ograniu obydwu dem fifa jest mało grywalna, A Pes jak najbardziej mi pasuje. Wygląda to tak jakbym grał w piłkę kolesiem który waży 110kg( fifa) i takim który waży 75kg( pes). Obaj grywają w piłke mało, ale tym drugim jakoś lepiej mi się gra.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

zagrałem jeszcze parę meczyków z kolesiem i twierdze ze po 8 dlugich latach PES znow wrocil do za(pipi)istej formy - mowilem ze potrzebna jest zmiana silnika. Po drugie PES > Fifa w tym roku - all the way

 

King is dead - Long live the king

 

King is finally back! :)

 

PS: i już się nie mogę doczekać tych tygodni treningu żeby grac akcyjki takie jakie chce a nie takie jak się uda :D Jezu jak ja za tym tęskniłem :)

Edytowane przez BartIrlandia
Odnośnik do komentarza

Po pół roku intensywnej gry w PES 14 postanowiłem pobrać to demo PES 15. Odpaliłem poziom regular, wybrałem Juventus, i grałem przeciwko Bilbao.

 

Rozgrywam piłkę. W pewnym momencie Vidal świetnie podaje lekko na dobieg do Carlosa Teveza. Wciskam jak oszalały R1 jak najszybciej, operuję prawym analogiem. Z satysfakcją patrzę jak Tevez przepycha się z obrońcą, w końcu odpycha go i zostaje sam na sam z bramkarzem. Tuż po przekroczeniu linii pola karnego posyłam piekielnie silny strzał w kierunku bramki - piłka wpada do bramki po rękach bramkarza, który nie miał najmniejszych szans.

 

Kolejna akcja. Rozgrywanie piłki, wysokie podanie do wysuniętego Llorente. Ten podaje do Teveza - załącza się świetna animacja - piłka była lekko za Tevezem i ten świetnie ją sobie "zagarnął" prawą nogą zza siebie. Parę metrów od linii pola karnego strzelam Tevezem, piłka leci jak w pamiętnym rzucie wolnym Roberto Carlosa - podkręcona trafia w słupek i wpada do bramki. 

 

Na poczatku drugiej połowy spokojnie rozgrywam piłkę na środku boiska. Usypiam przeciwnika, a Tevez tylko czeka na inteligentne podanie od Pirlo. Tak też się staje - trzymając R2 posyłam mocną prostopadłą piłkę do Teveza. Argentyńczyk wykorzystał to że bramkarz był wysunięty, i lobem ustanowił wynik na 3 - 0.

 

Jak mnie to robi. Jak mnie cholernie cieszy ta gra. To jest prawdziwa piłka nożna. Nie dość że piłkarze  wyglądają jak żywi, to wszystko jest tu świetne. Podania to prawdziwe podania, a nie jakieś klepki jak w fifie. Tutaj piłkarz się odchyla, wykonuje ruchy nogą, piłka zmierza do odbiorcy jak w prawdziwym meczu. Animacje są cudowne, strzały niesamowite. Już nie wspomnę o takich smaczkach jak charakterystyczne ruchy rąk Robbena podczas sprintu czy postawa Cristiano Ronaldo gdy jest przy piłce.

 

To jest cudowna gra, o wiele lepsza niż 14. To jest prawdziwa piłka nożna. Mam na dysku demo Fify 15 oraz Fifę world cup 2014, i w tych grach chce mi się spać po paru meczach a w Pesie chcę grać i grać. Czuję się jak mały dzieciak grający non stop w PES 5.

 

Jedyna wada to niepotrzebnie zmienione ustalanie składu oraz brak podpisów z nazwiskiem nad danym piłkarzem w trakcie meczu. PES wrócił, o ile PES 14 był miejscami wkurzający ale i tak bardzo grywalny i mi się podobał, to co ja mam powiedzieć o tym. CUDO.

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

To samo tutaj. Z ISS/PES od czasów PSXa, później FIFA i w ostatnich latach trochę tego, trochę tego.

 

W tym roku sprzedaję już FIFĘ15 bo grać w to nie idzie (ścina online, kretyński handicap dla CPU w offline, dzieci w online, karcianki dla Januszy i przede wszystkim - jak w każdej FIFIE chore, niewidoczne tory, po których sunie piłka (spróbujcie porobić jakieś challenge - zawsze poleci po torze, to samo na meczu).

 

Odpaliłem kilka meczy w demko PESa - i to jest to! wizualia za(pipi)iste (1080p robi wrażenie) sunie to wszystko płynnie, czuć ciężar i szybkość zawodników, akcje klei się miodnie, a piłkarze i akcje wyglądają bosko. No i przede wszystkim kariera jednym zawodnikiem, która w PESach niesamowicie mi robi, a w FIFIE jakoś kompletnie mnie odpycha.

 

FIFA15 poleciała właśnie na sprzedaż. A takie cuda łapałem po pierwszym już meczu, czy to nie jest fotorealizm?

 

2cs6m9y.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

W sumie mam gdzieś nawet brak licencji, znowu zrobią Man Blue czy tam North London to i tak jestem gotowy sobie wszystko pozmieniać czy wgrać option file. W FIFA po prostu nie cieszy mnie gra, fakt, jak byłem młodszy to cisnąłem tam w 08 czy 07, ale teraz to... zwykły arcade. W ogóle to wypuszczanie piłki np. na prawym analogu w Fifie wygląda żałośnie. Nie wiem co robię źle, ale nic mnie tam nie cieszy, spać mi się chce po kolejnych meczach, bramki nie cieszą, ustalanie składu nie ma sensu bo nie czuję różnic między piłkarzami... Cieszynki w FIFA też wyglądają słabo, co z tego że można je sobie samemu wybrać, jak każda wygląda prostacko. Tylko PES, tylko tylko tylko :) To mnie kręci, PES mnie kręci, FIFA wcale.

Odnośnik do komentarza

Ktoś się orientuje czy wersje na pastgeny robi ten sam team co na nexty, czy takie same cyrki jak na pc, że zupełnie inna gra? Teraz to dopiero będzie zamotanie jak zaczną wypuszczać patche do różnych wersji, nawet jeśli na starcie gry na wszystkie konsole będą identyczne gameplayowo, to później już niekoniecznie jak przy każdej aktualizacji składów będzie mieszanie a może strzały osłabimy, a może bramkarzy dopakujemy, a tutaj może podania przemeblujemy.

Strasznie mnie takie coś zniechęca. Jeżeli mam poświęcać swój czas na uczenie się gry to nie po to, żeby żółte dałny co 2 tygodnie wywracały wszystko do góry nogami.

Odnośnik do komentarza

kurde czy miedzy ps3 a ps4 moga byc az takie roznice?

 

w gry pilkarskie gram od iss 98 i czytam wasze komentarze i chyba mam inne demo pes 2015 na pleja trojke.

 

gra jest w sumie ok, lepsza raczej od fify 15 (gralem tylko w dema), ale jak dla mnie to pes jest nieziemsko wolny. pilkarze graja jakby biegali pod woda. bramkarz wybija pilke po wzowieniu jakies 5 sekund. albo rzuca sie do niej jak max payne w bullet time, lapie i potem nagle atomowy wyrzut na polowe boiska.

 

obronca odbieram pilke i mam wrazenie, ze zanim poda to godzine zastanawia sie co ma teraz zrobic.

 

irytuje mnie z kolei jakies takie niezdecydowanie obroncow. chyba nie da sie zbytnio zabierac pilki samym ustawieniem, co? w sensie jak nie nacisne dwa razy X to pilka moze sie przetoczyc mojemu obroncy po stopie, a on i tak jej nie zabierze i napastnik go mija.

 

kurde nie gralem w pesa od 2011 i moze po prostu jeszcze nie ogarniam, ale gra mi sie... dziwnie.

 

a porownan tej czesci do 5, 6 z ps2 to w ogole nie kumam. jak dla mnie zupelnie inne gry.

Odnośnik do komentarza

 

FIFIE chore, niewidoczne tory, po których sunie piłka (spróbujcie porobić jakieś challenge - zawsze poleci po torze, to samo na meczu).

A włączyłeś sobie manual czy full asysty jechałeś i się dziwisz, żę są tory?

 

Oceniam taki produkt jaki wyjściowo dostałem kupując grę w sklepie i tory są żałosne. W PESa też mogę sobię pogrzebać w ustawieniach, czy wrzucić OF i kilka minusów zniknie, a nie o to tu chodzi.

Odnośnik do komentarza

Demo ograne na x360 i już wiem że na kolejnej konsoli nie zagram w fifę . Pomijając kwestie interfejsu, widok prowadzenia zmian i taktyk nie podoba mi się, ten ze starych pesów był lepszy. No i kibice wyglądają mizernie. Ale ten Gameplay!!! to jest po prostu poezja. Nie wierzyłem że "nowożytny" pes zmieni się na plus. A już przy wersji demo powraca syndrom jeszcze jednego meczu ze starszych części. Każda akcja jest inna. Pełna symulacja- trzeba uważać aby z odpowiednią siłą kopnąć futbolówkę. Gdy za lekko-rywal do niej dojdzie, za mocno-nasz zawodnik ma problem z przyjęciem. Strzały wyglądają REWELACYJNIE. Rozgrywanie tych meczyków to pokłady grywalności. Powiem więcej, ten gameplay jest lepszy imo od starszych części. Jak dziecko cieszę się grą i wsiąkam w tę atmosferę. Nie mogę się doczekać aż będę grał w master league. Z tego miejsca pragnę przeprosić Konami, za to że w nich nie wierzyłem. To dopiero demo, ale pełna wersja musi być goty. To będzie killer. Fifę 14 uważałem za dobrą grę ale w porównaniu z tym PESem to jest totalny crap i arcade. Ciekaw jestem tylko jak dokładnie będzie wyglądał online.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Rozegrałem kilka meczy na x360... Czekałem na to 8 długich lat - od PES 6. Co roku z nadzieją i co roku zawiedziony aż do dziś. TO JEST TEN STARY DOBRY PES. Czekam na fulla i opinie czy nie ma problemów z online i łykam. Fun z gry jest niesamowity aaaaa wracam do grania :D

 

REWELACJA

Edytowane przez VerB_
Odnośnik do komentarza

Mam kilka pytań odnośnie tego co było w  ostatnich wersjach i co jest planowane teraz jeżeli coś zapowiadali. Po prostu nie sądziłem że będzie nawet poprawna gra, więc się nie interesowałem zapowiedziami. A w ostatnie pesy gralem może po 30 minut na pc.

 

Jak wyglądał online? Jaka forma rozgrywki (liga, puchary, czy tylko zwykłe meczyki), jest tak jak w fifie, że mamy drużynę i kupujemy piłkarzy za pieniądze z meczy?

Nadal w master league można grać składem: Louga, Ximelez, Castolo itd? i sobie powoli budować dream team. Pamiętam tę ekipę ze starych pesów, magia!  :)

Jakieś nowe ligi ? Brak licencji tylko na angielską ?

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

No proszę, miliony patchy do czternastki nic nie dawało, a tu się okazuje, że jednak można na tym silniku zrobić grę bez opóźnień w sterowaniu i bez koszmarnych spadków animacji uniemożliwiających rozgrywkę. Tak to powinno wyglądać już w zeszłym roku. Jedyne co wydało mi się nieco dziwne, to to samo, na co zwrócił uwagę Ylszmitz - przy dość stonowanym tempie czasami wdaje się, że rozgrywka na sekundę mocno przyspiesza, po czym wraca do stanu wyjściowego. Najbardziej widoczne jest to przy strzałach i przy wznowieniach bramkarzy. Po chwili naszła mnie myśl, że to może być owo magiczne lekarstwo na lagi w sterowaniu - po odczytaniu naszego inputa gra na ułamek sekundy przyspiesza animację, żeby zneutralizować opóźnienie.

Strzały niestety nie są w dalszym ciągu tak soczyste jak w 2013. Nie jest to ten sam poziom żenady co rok temu, ale czegoś im brakuje. Niby są szybkie, ale jakoś nie czuć w nich mocy.

 

Tak na rympał i bez zagłębiania się w niuanse gra się bardzo przyjemnie. No ale biorę na wstrzymanie, bo raz że do premiery wszystko może się zdarzyć, a dwa że interesuje mnie wyłącznie granie po kablu. Nie wierzę w zaimplementowanie sensownego AI, w związku z tym gra w trybach single będzie się wiązała albo z niepełnosprawnością przeciwników albo perfidnym kantowaniem i god mode konsoli. A jak to w zeszłym roku wyglądało z online to każdy zainteresowany pamięta.

Odnośnik do komentarza

Demo ograne na x360 i już wiem że na kolejnej konsoli nie zagram w fifę . Pomijając kwestie interfejsu, widok prowadzenia zmian i taktyk nie podoba mi się, ten ze starych pesów był lepszy. No i kibice wyglądają mizernie. Ale ten Gameplay!!! to jest po prostu poezja. Nie wierzyłem że "nowożytny" pes zmieni się na plus. A już przy wersji demo powraca syndrom jeszcze jednego meczu ze starszych części. Każda akcja jest inna. Pełna symulacja- trzeba uważać aby z odpowiednią siłą kopnąć futbolówkę. Gdy za lekko-rywal do niej dojdzie, za mocno-nasz zawodnik ma problem z przyjęciem. Strzały wyglądają REWELACYJNIE. Rozgrywanie tych meczyków to pokłady grywalności. Powiem więcej, ten gameplay jest lepszy imo od starszych części. Jak dziecko cieszę się grą i wsiąkam w tę atmosferę. Nie mogę się doczekać aż będę grał w master league. Z tego miejsca pragnę przeprosić Konami, za to że w nich nie wierzyłem. To dopiero demo, ale pełna wersja musi być goty. To będzie killer. Fifę 14 uważałem za dobrą grę ale w porównaniu z tym PESem to jest totalny crap i arcade. Ciekaw jestem tylko jak dokładnie będzie wyglądał online.

Lubie to ;]

Odnośnik do komentarza

 

 

FIFIE chore, niewidoczne tory, po których sunie piłka (spróbujcie porobić jakieś challenge - zawsze poleci po torze, to samo na meczu).

A włączyłeś sobie manual czy full asysty jechałeś i się dziwisz, żę są tory?

Oceniam taki produkt jaki wyjściowo dostałem kupując grę w sklepie i tory są żałosne. W PESa też mogę sobię pogrzebać w ustawieniach, czy wrzucić OF i kilka minusów zniknie, a nie o to tu chodzi.
Lol nie żartuj sobie ze mnie.
Odnośnik do komentarza

 

 

 

FIFIE chore, niewidoczne tory, po których sunie piłka (spróbujcie porobić jakieś challenge - zawsze poleci po torze, to samo na meczu).

A włączyłeś sobie manual czy full asysty jechałeś i się dziwisz, żę są tory?
Oceniam taki produkt jaki wyjściowo dostałem kupując grę w sklepie i tory są żałosne. W PESa też mogę sobię pogrzebać w ustawieniach, czy wrzucić OF i kilka minusów zniknie, a nie o to tu chodzi.
Lol nie żartuj sobie ze mnie.

 

Taka prawda

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

FIFIE chore, niewidoczne tory, po których sunie piłka (spróbujcie porobić jakieś challenge - zawsze poleci po torze, to samo na meczu).

A włączyłeś sobie manual czy full asysty jechałeś i się dziwisz, żę są tory?
Oceniam taki produkt jaki wyjściowo dostałem kupując grę w sklepie i tory są żałosne. W PESa też mogę sobię pogrzebać w ustawieniach, czy wrzucić OF i kilka minusów zniknie, a nie o to tu chodzi.
Lol nie żartuj sobie ze mnie.

 

Taka prawda

 

 

Tutaj nie chodzi o grzebanie w ustawieniach czy OF tylko o podstawową opcje sterowania czyli a) asysty dla niedzielniaków, gdzie każde podanie leci po torze b) manual dla graczy zaawansowanych w którym masz totalną swobodę rozgrywania akcji i bez "torów". 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

 

FIFIE chore, niewidoczne tory, po których sunie piłka (spróbujcie porobić jakieś challenge - zawsze poleci po torze, to samo na meczu).

A włączyłeś sobie manual czy full asysty jechałeś i się dziwisz, żę są tory?
Oceniam taki produkt jaki wyjściowo dostałem kupując grę w sklepie i tory są żałosne. W PESa też mogę sobię pogrzebać w ustawieniach, czy wrzucić OF i kilka minusów zniknie, a nie o to tu chodzi.
Lol nie żartuj sobie ze mnie.

 

Taka prawda

 

 

Tutaj nie chodzi o grzebanie w ustawieniach czy OF tylko o podstawową opcje sterowania czyli a) asysty dla niedzielniaków, gdzie każde podanie leci po torze b) manual dla graczy zaawansowanych w którym masz totalną swobodę rozgrywania akcji i bez "torów". 

 

Tylko, że odpalając FIFĘ masz domyślne ustawienie pod januszy z torami i wszystkimi asystami. Odpalajac domyslne ustawienie w PESie z kolei nie czuję, że ktoś za mnie kieruje piłką. Tę właśnie losowość i brak ograniczeń piłki etc. właśnie w PESach od 2,3 lat promują

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...