Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zakupiłem wczoraj w MM bez problemu + pare gierek. Chyba najbardziej się opłaca dzięki bonom do BP. Żeby sie nie powtarzać, skupie się na mdłosciach. Dla mnie to największa wada bo niektóre gry są niegrywalne. Liczyłem że mnie to nie dotknie, bo nigdy nic takiego nie odczuwałem, w okularach 3d mogłem spędzić kilka godzin. Najgorsze z tego co próbowałem to VR luge (zjazd na desce z górki). Jeden zjazd trwający 2min i mam dość. Drugiego nie dam rady bez przerwy przynajmniej minimum 15min. I wszystko zależy od osoby. Testowałem z 3 znajomymi. Jeden miał to co ja a 2 pozostałych mogli grac we wszystko bez problemu. NIestety max 5 min moge pograc w gierki gdzie siedzimy w kokpitach czyli Scavengers Odyssey, eve valkyrie i Rigs (z tym ostatnim najbardziej ubolewam bo gra mega a ledwo wytrzymuje jeden mecz). Ogólnie zabawa i wczówka mega i jestem zadowolony z zakupu, szkoda że sie okazało że nie wszystkie gierki dla mnie. Liczę że może wkońcu się przyzwyczaję i będę troszke dłużej mógł sobie pograc w Rigsa. A na razie cała reszta do ogarniania. A i odpaliłem demko Job Simulator, niby pierdółka z movami ale dawno tak sie nie uśmiałem i zdecyduje sie na zakup :)

Edytowane przez Aresgracz
Odnośnik do komentarza

"Jeden zjazd trwający 2min i mam dość" .Aresgracz może jak potrenujesz, mózg się przyzwyczaji i tylko dalej może być lepiej.

 No ja od wczoraj bawię się przy Ps vr, wziąłem na premierę, until, eve:valkyrie, rigs, ps world. Rigs, until dawn oraz ps world pełna lokalizacja polska byłem zaskoczony. Nie mam żadnych problemów z błędnikiem nawet przy drive clubie. Powiem tak until dawn świetne, eve: valkyrie zamiata, rigs też jest fajny. Drive cluba vr nie tykajcie bardzo słaba rozdzielczość, chyba najgorsza gra graficznie, szkoda oczu.

Jeśli chodzi o zapatrzenie w ps vr w sieciach w Kaliszu to generalnie bieda. media expert w Galeri tęczy jedna sztuka w rtv, euro agd w tęczy wogóle nie czaili bazy, empik zero. Jedynie mediamarkt się postarał około 20 szt. które rozeszły w zastraszająco szybkim tempie.

 

Na szczęście nie mam żadnych checi na wymioty ani dyskomfortu, trzaskam piruety w eve: valkyrie i nic. Ale mój dobry kolega, po drive clubie vr zostawił prawie żołądek na podłodze w until też nie daje rady. Ale w london hesit śmiga bez problemu. Ale driveclub vr wyautował go na cały wieczór. 

Edytowane przez dragonosi
Odnośnik do komentarza

Until Dawn faktycznie super.Demo RE7 wymiata,choć trwa może ze 3min,czekam na pełna wersje. DC  dla mnie praktycznie niegrywalny,po chwili mnie mdli ale już w Eve moglem spokojnie dluzej pograć bez większych problemów.Ocean Descent robi wrażenie,czekam na więcej takich gierek:D

ps.Odpaliłem demo Outlast 2 na VR i po 2 min wyłączyłem,żołądek praktycznie na podłodze.

Odnośnik do komentarza

Niektórych to dupy pieką, że ktoś może sobie wejść do sklepu i ściągnąć sprzęt za dwa koła z półki. Przydałby się osobny dział jak ma psvita aby o konkretnych grach poczytać.

 

To chyba do mnie, nie mam problemu z zapłaceniem tyle za sprzęt ale jestem ostrożny bo już wielokrotnie przejechałem się na sprzętach typu kinect czy ps move które miały zrewolucjonizować jakość rozgrywki tylko trzeba było im dać czas na rozkręcenie się i jakoś nigdy to nie nastąpiło i czytając opinie tych którzy mają PSVR to na razie można sobie to spokojnie odpuścić chociaż preorder w euro czeka i kusi.   

Odnośnik do komentarza

Prawda jest taka ze nie jest to oculus i grafa troche pixelowa w porównaniu z grami na tv. Ale nie o to chodzi, to jest next level w gamingu. Na targach miałem możliwość pogrania w demo Resident Evil i Robinson. Widzę duży potencjał w tym sprzęcie teraz musimy poczekać

Robinson strasznie nudne i strasznie rozmazane - moze gdyby te zwierzeta, jungla byla wyrazna to jeszcze jakies wrazenie by robilo. Spedzilem na targach wiecej czasu probujac dokonfigurowac okulary by to wszystko sie az tak nie mazalo niz na samej grze.

RE to juz w ogole dalniada, ekran przesuwa sie za wolno - musimy machac wciaz glowa o 180 stopni, skokowe zas obracanie postacia pod prawa galka w ogole mi sie nie podobalo - do tego ten sam problem co z pozostalymi grami - rozmazane niemilosiernie.

Jak dla mnie to jeszcze nie ten czas, nie ten sprzet.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Jak miałeś mało lat i odpaliłeś gry na amidze, pegasusie czy PSX też wtedy grafikę miałeś gdzieś. Bo było to coś nowego. Tak samo z kasetami VHS, miałes w (pipi)e kaszanianą jakość, liczył się fun. Z Vr jest podobnie, ale po co to pisać. Dla niektórych dziś zamiast zabawy, liczą się 4K i inne cuda, ale co z tego jak rozgrywka jest taka sama, nieważne na czym grasz. VR jest o tyle fajne, że inne i nowe, i słaba rozdzielczość to tylko minus, który całośći nie powinien zaszkodzić.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie im więcej czytam opinii o tym sprzęcie tym bardziej mam wyrypane. Poczekam. Za kilka lat sobie kupię, albo wcale, wszystko zależy od tego czy będzie po co brać. Na ten moment interesuje mnie tylko jeden tytuł. Dla jednego nie będę dawał prawie 2 kafli. :lapka: Move został praktycznie zapomniany, ale jakoś nie czuję żalu bo i kasy dało się za to niedużo. Tutaj sytuacja jest zgoła inna.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

@mario

 

Tak tylko na PSX i pegasusie miałeś za(pipi)iste gry na długie godziny które na tamte lata były rewolucyjne pod każdy względem miałeś też mniej lat, życie poszło do przodu i trochę lipa, że to urządzenie nie jest wstanie ogarnąć ostrego obrazu w 2016 roku. Typowa gadka kupiłem to będę tego bronił i wymyślał tak głupie porównania.

Edytowane przez Soul
Odnośnik do komentarza

No jak czytam pierdoły i bzdury typu grafika i ziarnistość jak to w przypadku kolegi easy to wywaliło mi na cały mózg żenadometr. Normalnie jakby grafika była najważniejsza i te wszystkie 4k w kosmos, co się z ludźmi dzieje. Już zapomnieli jaka była grafika w czasach PSX, a fun był niemiłosierny. Klapa totalnie czytać takie smęty, a już zero wspomnienia, że immersja jest duża. Nikomu nie dogodzisz. I to nie jest żadnej fanbojstwo, żeby nie było, że bronie to psvr, po prostu ciągle grafika, jak chcesz lepszą to weź idź mądry człowieku kup sobie komputer za 6 kafli, z 4k i monitorem 29 cala i masz grafikę 10x lepszą od konsol obecnej generacji, kup oculusa czy inną zabawkę na głowę i masz lepsze wszystko. Fakt, droga zabawka no cóż, za jakość się płaci.

Edytowane przez Faka
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Panowie, VR wyswietla 60 fpsow na 2 osobnych ekranach, czyli konsola musi wyciskac w sumie 120 fpsow z gierek, serio spodziewaliscie sie wodotryskow? Po tym laptopowym procesorze ktory w 1080p z bardziej wymagajacymi gierkami ma problem 30 utrzymac?

Pewnie na PROsiaczku sytuacja sie troche poprawi, choc podejrzewam ze wciaz szalu nie bedzie.

Odnośnik do komentarza

Sama immersja załatwia sprawe. Mnie martwią opinię o tych mdłosciach bo nie chciałbym wydac 1800zł (reszte juz mam wiec tylko gogle musze dokupic) i sie nie pobawic. Fajnie ze nawet w dzisiejszych czasach pojawia sie cos co sprawia ze ludzie nie zwracaja uwagi na grafike tylko fun (ktory jest wielokrotnie wiekszy dzieki immersji).

Odnośnik do komentarza

@mario

 

Tak tylko na PSX i pegasusie miałeś za(pipi)iste gry na długie godziny które na tamte lata były rewolucyjne pod każdy względem miałeś też mniej lat, życie poszło do przodu i trochę lipa, że to urządzenie nie jest wstanie ogarnąć ostrego obrazu w 2016 roku. Typowa gadka kupiłem to będę tego bronił i wymyślał tak głupie porównania.

 

Nic z tych rzeczy kolego. Dużo rzeczy w życiu kupiłem i przeklinałem je już pierwszego dnia. Nie rozumiesz, po prostu wolę pograc w takie Until dawn w VR niż znowu siadać przed telewizorem i zagrywać się w najlepsze hity. Bo uwierz lub nie, te demka VR dały mi więcej frajdy aniżeli najlepsze tytuły AAAAA ostatnich lat, od których też się chce rzygać od wtórności, wtórności, wtórności....wtórn... I nawet 4K czy nawet 8K im nie pomogą, bo choć fajne, to ilez można. Strzelac w BF, CoD, biegać Larą, Nathanem, grać co roku w tę samą piłkę nożną. Uwierz w każdej grze można zwymiotować.

Odnośnik do komentarza

Ja do dzisiaj gram w gry z psx na vicie. Wiem co znaczy fun kosztem grafiki. Ale jak masz na nosie ekran który kłuję w oczy rozdzialka to nie tedy kurde droga. Każdy o tym piszę więc coś jest nie tak. Pozatym bardziej od wrażeń z vr liczyłem na ten tryb kinowy. No ale czas pokaże. Może za dwa trzy miechy wyjdzie inna wersja z lepszą rozdzialka skoro cały świat na to zwraca uwagę. Już kupiłem ps4 na premierę i wyje jak odkurzacz a 4 miechy później już ten kłopot rozwiązano a ja nadal mam lotnisko pod telewizorem. Poczekam bo zaufanie trochę straciłem.

Edytowane przez ListuniO
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...