Skocz do zawartości

PlayStation VR - komentarze i inne rozmowy


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
22 godziny temu, grzybiarz napisał:

gra która polecał Butcher, która normlanie chodzi 125 zeta, teraz jest na promo za 

Paper Beast 68,75 zł 62,50 zł dla plusowiczy

więcej promo:

https://www.ppe.pl/news/149591/gry-ps4-ps-vr-promocja-iron-man-vr-tetris-sony.html?fbclid=IwAR1t4xMdqTBd95_S7VGywxYLXgF_ytt3rBW2SOyDdsSQiX8prBS_1v3cEho

Chyba jest demko więc warto chyba najpierw wypróbować? Jakoś dla siebie nic nie widzę :(

Odnośnik do komentarza

Demo leży na dysku od premiery i jeszcze nie odpalałem, za to wczoraj wkręciłem się w darmowe The Playroom VR :)

Grał ktoś? Przeszedłem pierwszy level, zebrałem ileś tam astrobotów i potem dostałem żetony, a tymi odblokowywałem dodatkowe gadzety w pokoju.

O to tu chodzi? Kolejne plansze to też platformówka w stylu Astrobot? Wolałbym inaczej zebrać żetony.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pograliśmy wczoraj z kumplem w Keep Talking and noboby Explodes. Miałem ogólny zarys tej gry, podrukowane instrukcje ale grać wcześniej nie grałem. Wrażenia? Super zaskakująco pozytywne. Na początku moduły w bombie są proste i powtarzalne, ale im dalej tym pojawiają się nowe i taki progres gry jest bardzo fajny.

Minus jest taki, że gra w goglach pływa. I byłem tutaj trochę zdegustowany, bo mnie się trochę kręciło w głowie, a kumpel po 2-3 próbach już wolał siedzieć przy instrukcji.

Dziwne, bo gra mi generalnie przypomina Statik, a to spora zaletą. Muszę inną statyczną grę jakąś odpalić, bo się martwię czy coś się nie stało goglom :(

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Skoro Xbox SX wjedzie z All Access jak będzie dostępne, a PS5 to kwestia przyszłego albo jeszcze następnego roku to zastanawiam się coraz bardziej poważnie nad PS VR bo naprawdę jest coraz więcej gier, które chciałbym sprawdzić w tej technologii. Nigdy tych gogli nie miałem na głowie i jestem dość zielony w tej kwestii.
 
Ci co VR posiadają, powiedzcie mi pełny zestaw to gogle + kamera + 2 kontrolery ruchowe? Jest kilka licytacji, gdzie taki używany zestaw w świetnym wg zdjęć stanie kosztuje już 850 zł wiec prawie połowę jak za taki sam zestaw w sklepie. Myśle, że to naprawdę atrakcyjna cena, czyż nie?
Odnośnik do komentarza
Skoro Xbox SX wjedzie z All Access jak będzie dostępne, a PS5 to kwestia przyszłego albo jeszcze następnego roku to zastanawiam się coraz bardziej poważnie nad PS VR bo naprawdę jest coraz więcej gier, które chciałbym sprawdzić w tej technologii. Nigdy tych gogli nie miałem na głowie i jestem dość zielony w tej kwestii.   Ci co VR posiadają, powiedzcie mi pełny zestaw to gogle + kamera + 2 kontrolery ruchowe? Jest kilka licytacji, gdzie taki używany zestaw w świetnym wg zdjęć stanie kosztuje już 850 zł wiec prawie połowę jak za taki sam zestaw w sklepie. Myśle, że to naprawdę atrakcyjna cena, czyż nie?
Tak to jest zestaw co pozwala cieszyć się vr w pełni. Do tego ten "karabin" AIM controller można kupić by w kilka strzelanek pograć z maks immersja. Cena? Nie wiem nie mieszkam w pl. Uważaj tylko by kupić nowsza versje psvr. V2. V1 ma kilka wad które ponoć wkurzają no i jest starsze o ponad rok. Sprawdź też stan gogli i soczewek czy nie porysane.
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, qraq_pk napisał:
23 minuty temu, Voytec napisał:
Skoro Xbox SX wjedzie z All Access jak będzie dostępne, a PS5 to kwestia przyszłego albo jeszcze następnego roku to zastanawiam się coraz bardziej poważnie nad PS VR bo naprawdę jest coraz więcej gier, które chciałbym sprawdzić w tej technologii. Nigdy tych gogli nie miałem na głowie i jestem dość zielony w tej kwestii.   Ci co VR posiadają, powiedzcie mi pełny zestaw to gogle + kamera + 2 kontrolery ruchowe? Jest kilka licytacji, gdzie taki używany zestaw w świetnym wg zdjęć stanie kosztuje już 850 zł wiec prawie połowę jak za taki sam zestaw w sklepie. Myśle, że to naprawdę atrakcyjna cena, czyż nie?

Tak to jest zestaw co pozwala cieszyć się vr w pełni. Do tego ten "karabin" AIM controller można kupić by w kilka strzelanek pograć z maks immersja. Cena? Nie wiem nie mieszkam w pl. Uważaj tylko by kupić nowsza versje psvr. V2. V1 ma kilka wad które ponoć wkurzają no i jest starsze o ponad rok. Sprawdź też stan gogli i soczewek czy nie porysane.

Te aukcje gdzie cały zestaw jest po 850 to są wersje V1. Niektóre mają kamerę V2. Co to za wady, które miałyby wkurzać?

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, SlimShady napisał:

Jeśli chodzi o VR, nie brałbym używanych, szczególnie w dzisiejszych czasach. 

 

Chodzi o covid? Mi z tego powodu MM nie chciał przyjąć zwrotu towaru w 14 dniowym terminie i tak się bujam z tym zestawem na sprzedaż ;)


 

6 minut temu, Voytec napisał:

Te aukcje gdzie cały zestaw jest po 850 to są wersje V1. Niektóre mają kamerę V2. Co to za wady, które miałyby wkurzać?

 

 

Jeżeli masz gdzie sprawdzić jak na Ciebie działa VR  od Sony to proponuję najpierw tam sprawdzić. Nie wiem jak to działa i o co chodzi ale w moim przypadku występują nieznośne mdłości i zawroty głowy. Jak korzystałem kiedyś z Oculusa, a nawet z telefonu to nic takiego nie miało miejsca. Ubolewam nad tym faktem, bo jest już trochę tych gier, które wydają się ciekawe. Do tego cały czas wychodzą nowe. Jak coś to mam v2 na sprzedaż ;) 

 

Edytowane przez Elitesse
Odnośnik do komentarza

Widziałem Twoją ofertę, ale jak kupować to zależy mi też od razu z kontrolerami Move. Nie mam jak sprawdzić jak to na mnie zadziała ale mam nadzieję, że będzie ok. Jak wchodziły filmy 3D i ludzie mieli mdłości, ja nie mialem problemów. Podobnie z telewizorami 3D bez okularów. No ale jeżeli coś będzie nie tak to zawsze mogę sprzedać ten zestaw :) 

 

Co do różnic to po tym filmiku

 

 

Raczej nie kupię V2, którego analogiczny zestaw nawet używany jest 2 razy droższy. Gogle są te same, rozdzielczość i odświeżanie też. Nie są to różnice PS4 i PS4 Pro.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Voytec napisał:

Widziałem Twoją ofertę, ale jak kupować to zależy mi też od razu z kontrolerami Move. Nie mam jak sprawdzić jak to na mnie zadziała ale mam nadzieję, że będzie ok. Jak wchodziły filmy 3D i ludzie mieli mdłości, ja nie mialem problemów. Podobnie z telewizorami 3D bez okularów. No ale jeżeli coś będzie nie tak to zawsze mogę sprzedać ten zestaw :) 

 

Co do różnic to po tym filmiku

 

 

Raczej nie kupię V2, którego analogiczny zestaw nawet używany jest 2 razy droższy. Gogle są te same, rozdzielczość i odświeżanie też. Nie są to różnice PS4 i PS4 Pro.

Może spróbuj sobie wypożyczyc google. We wrocławiu swego czasu było sporo ogłoszeń. Inna sprawa że może Cie odrzucić. Ja spokojnie lece w Residenta czy Valkirie ale sporo osób nie daje rady. Szkoda żebyś później przez to chciał na szybko sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, qraq_pk napisał:

Podobno V1 ma przede wszystkim gorszy kabel od gogli. Plącze się bardziej.
Co do nudności to każdy inaczej reaguje. Trzeba sprawdzić samemu. Ja miałem umiarkowane a teraz wipeout i ace combat nawet daje radę

Różnica to tylko okablowanie. W V2 jest troche mniej (są bardziej w jeden złączone) i troche lepiej z gogli wystaja. Ja mam V1 i cenie i tak bardzo mocno. 

Odnośnik do komentarza

Poza tym ostatnio czytałem, że PS VR2 to raczej jeszcze odległy temat bo Sony dopiero patentuje technologię i oczywiście teraz skupia się przede wszystkim na PS5, więc zakup pierwszych gogli wcale nie jest głupi ;) 

 

Dla mnie 2 duże tytuły AAA to RE VII, które przejdę w goglach i SW Squadrons które wychodzi jutro i w VR spisuje się ponoć fenomenalnie :)  Plus gry które mam jak Driveclub którego zawsze byłem ciekaw albo Gran Turismo które gość dorzuca do VR :)

Odnośnik do komentarza

Kurde, też bym się hamował przed zakupem używanych gogli, szczególnie zdalnie i opierając się jedynie na opisie od sprzedawcy. Od znajomego, albo chociaż z możliwością obmacania sprzętu to już prędzej, ale tak to jest trochę ryzyka, bo to jednak sprzęt, który nieumiejętnie traktowany można łatwo zajechać i zasyfić. To nie konsola, że postawisz i stoi. Nie wiesz kto i jak się z tym obchodził. Przemyśl to jeszcze pod tym kątem.

 

850zł wydaje się ceną ok jak an zestaw z pałkami, ale dużo zależy tutaj od stanu technicznego.

Z drugiej strony brak gier to minus, bo nowe zestawy potrafią kosztować 950zł i co prawda nie ma tam pałek, ale są bundle z 5 grami (m.in. AstroBot i RE7, z czego ten pierwszy to typowy must-have), więc to trochę podnosi wartość.

 

No i V2 mają kilka poprawek w budowie samych gogli - cieńszy, bardziej elastyczny przewód, zgrabniej umieszczone wejścia na słuchawki, inaczej rozlokowane przyciski, ale ogólnie to kosmetyka, z tym, że V1 są po prostu starsze modele (już nie produkowane) i bardziej prawdopodobne, że więcej w życiu przeszły. Jedyny istotniejszy element jaki kojarzę, to fakt, że centralka z V1 ma jakiś problem z sygnałem HDR i jeśli potem zechcesz zagrać w "normalną" grę na TV z HDRem, to każdorazowo będziesz zmuszony pobawić się kablami obrazu i pominąć centralkę.

 

Ale jeśli nie bawiłeś się VR wcześniej, to pierwsza styczność potrafi być iście magiczna, polecam zaprosić znajomych, którzy też nie mieli okazji tego spróbować (i dobrać odpowiednio łagodne "lokomocyjnie" gry). Jedna z tych "domówek", których w życiu gracza nie zapomnę.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Voytec napisał:

Poza tym ostatnio czytałem, że PS VR2 to raczej jeszcze odległy temat bo Sony dopiero patentuje technologię i oczywiście teraz skupia się przede wszystkim na PS5, więc zakup pierwszych gogli wcale nie jest głupi ;) 

 

Dla mnie 2 duże tytuły AAA to RE VII, które przejdę w goglach i SW Squadrons które wychodzi jutro i w VR spisuje się ponoć fenomenalnie :)  Plus gry które mam jak Driveclub którego zawsze byłem ciekaw albo Gran Turismo które gość dorzuca do VR :)

RE7 i Skyrim mam na płycie jak będziesz chciał. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...